EPA/Scanpix

Ostapenko sasniedz Maiami WTA ”Premier” turnīra astotdaļfinālu 0

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko svētdien Maiami WTA “Premier” sērijas turnīra trešās kārtas spēlē ar rezultātu 6-2, 7-6 (7:2) uzvarēja brazīlieti Beatrīsu Adadžu-Maju, iekļūstot sacensību astotdaļfinālā.

Notriektā tautumeita 6

Latvijas tenisiste panākumu guva pusotru stundu ilgušā duelī, lieliski aizvadot pirmo setu, bet otrajā pretinieci pārspējot taibreikā.

Par turnīra ceturtās kārtas sasniegšanu Ostapenko ir nopelnījusi 120 WTA vienspēļu ranga punktus.

Astotdaļfinālā viņa tiksies ar titulētās čehietes Petras Kvitovas un amerikānietes Sofijas Keninas dueļa uzvarētāju, kuras savu spēli aizvadīs vēlāk svētdien.

Ostapenko pirmajā setā trīs reizes guva punktu pretinieces servē, lai gan mača sākums bija sīvs. Latvijas tenisiste maču sāka ar breikbumbas izmantošanu, taču pēc tam pati zaudēja savu servi.

Tiesa, turpinājumā Ostapenko tomēr bija krietni labāka, nobreikojot pretinieci trešajā un septītajā geimā, kamēr pie savas serves viņa zaudēja vien divās izspēlēs.

Savukārt otrajā setā Ostapenko trešajā geimā izmantoja vēl vienu breikbumbu, pēc tam panākot arī 3-1. Turpinājums nesekoja, jo Adadža-Maja spēja panākt izlīdzinājumu 3-3. Pēc tam abas tenisistes apmainījās ar breikiem, nākamajos četros geimos uzvarot servētājai.

Otrā seta liktenis izšķīrās taibreikā, kurā Ostapenko zaudēja pirmajās divās izspēlēs, bet pēc tam bija perfekta, uzvarot septiņās izspēlēs pēc kārtas, kas ļāva gūt panākumu arī visā mačā.

Šī ir tikai otrā reize šajā sezonā, kad Ostapenko WTA turnīrā izcīnījusi divas uzvaras pēc kārtas. Tas viņai janvārī izdevās arī Austrālijas atklātajā čempionātā.

Maiami turnīrā, kas ir sezonas otrās “Premier Mandatory” sacensības, pirmajām 32 tenisistēm pirmā kārta bija brīva, tostarp Latvijas pārstāvēm Ostapenko un Anastasijai Sevastovai.

Ostapenko, kura pasaules rangā pašlaik ieņem piekto vietu un šajā turnīrā izlikta ar sesto numuru, otrajā kārtā ar rezultātu 6-4, 6-4 pārspēja ungārieti Tīmeu Babošu, kura reitingā atrodama 47.pozīcijā.

Savukārt Adadža-Maja, kura rangā ir 64.vietā, pirmajā kārtā ar 7-6 (7:3), 6-2 apspēlēja Lielbritānijas tenisisti Heteri Votsoni, kura WTA rangā ir 72.pozīcijā, bet otrajā mačā ar 6-3, 6-2 uzvarēja Šuai Džanu no Ķīnas, kura rangā atrodama 30.vietā, bet Maiami turnīrā bija izlikta ar 31.numuru.

Ostapenko ar Adadžu-Maju tikās pērn septembrī Seulas WTA “International” sērijas turnīra finālā, Latvijas tenisistei gūstot virsroku ar 6-7 (5:7), 6-1, 6-4 un izcīnot savu otro WTA titulu karjerā.

Abas tenisistes savā starpā pirms tam bija tikušās tikai junioru vecumā, kad allaž uzvarēja Ostapenko, kura ir par gadu un vienu nedēļu jaunāka nekā konkurente.