Ostapenko sīvā cīņā zaudē Mladenovičai Vimbldonas tenisa turnīra otrajā kārtā 0

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko, pirmo reizi startējot pieaugušo konkurencē “Grand Slam” turnīrā, trešdien Vimbldonā, Londonā, cieta zaudējumu pret Francijas tenisisti Kristinu Mladenoviču, izstājoties no tālākās dalības, informē organizatori.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

18 gadus vecā Ostapenko, kura pasaules rangā atrodas 147. vietā, cieta neveiksmi divos setos ar 4-6, 5-7. Mladenoviča pasaules rangā atrodas 38. pozīcijā un ir vairāk pieredzējusi, lai gan ir tikai četrus gadus vecāka.

Spēli Latvijas tenisiste sāka ļoti apņēmīgi, pirmajā geimā pie pretinieces serves uzvarot visās izspēlēs un izvirzoties vadībā. Lai gan Mladenoviča tūdaļ līdzīgā veidā panāca izlīdzinājumu 1-1, nākamajos divos geimos labāka bija Ostapenko, kura panāca 3-1 savā labā. Palielināt pārsvaru gan neizdevās, jo Latvijas tenisistes sniegumā parādījās kļūdas, kas ļāva pretiniecei gūt trīs punktus pēc kārtas. Ostapenko gan spēja panākt izlīdzinājumu 4-4, tomēr tad atkal izpaudās Mladenovičas pārsvars un viņa uzvarēja pirmo setu.

Otrais sets izvērtās vēl sīvāks, kurā Ostapenko bija ļoti tuvu uzvarai, tomēr pieredzes trūkums izšķirošajos brīžos neļāva to paveikt. Latvijas tenisiste bija vadībā ar 5-3 un viņai bija breikbumba, tomēr Mladenoviča atspēlējās, pēc tam 18 gadus vecā Latvijas tenisiste neizmantoja vēl vairākas setbumbas pie savas serves, ļaujot francūzietei panākt neizšķirtu un beigās arī svinēt uzvaru.

Trešdien spēles Vimbldonas tenisa kortos noritēja pamatīgā karstumā, jo termometra stabiņš dienas vidū sasniedza rekordaugstu 35,7 grādu atzīmi. Iepriekš karstākā diena Vimbldonā tika atzīmēta 1976. gadā, kad spēles notika 34,6 grādu karstumā.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā pret pasaules ranga devīto raketi Karlu Suaresu Navarro no Spānijas, Ostapenko guva ļoti pārliecinošu uzvaru ar 6-2, 6-0.

Pērn Ostapenko kļuva par Vimbldonas turnīra uzvarētāju meiteņu konkurencē. Ostapenko rekords pasaules rangā ir 143. vieta, ko visticamāk izdosies pārspēt, jo iekļūstot turnīra otrajā kārtā Ostapenko nopelnīja ne tikai 47 000 sterliņu mārciņu prēmiju, bet arī 70 punktus reitingā.

Šogad Vimbldonas pamatturnīra 128 dalībnieču pulkā Ostapenko iekļāva ar īpašo ielūgumu jeb “wild card” kā pagājušā gada uzvarētāju meiteņu turnīrā.

Vimbldonas turnīrā startēja arī Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā 83. vietā esošais Ernests Gulbis, kurš otrdien pirmajā kārtā trīs setos ar 6-7(2-7), 3-6, 6-7 (4-7) zaudēja ranga 41. pozīciju ieņemošajam čeham Lukašam Rosolam.