Jeļena Ostopenko, 18.05.2018.
Foto – LETA/AFP

Ostapenko smagā cīņā zaudē titulētajai Šarapovai 0

Latvijas dāmu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko piektdien prestižā Romas WTA “Premier” vienspēļu ceturtdaļfinālā ar rezultātu 7-6 (8:6), 4-6, 5-7 zaudēja titulētajai Krievijas tenisistei Marijai Šarapovai.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124

Vairāk nekā trīs stundu ilgajā mačā abas tenisistes demonstrēja nepiekāpīgu cīņu, kurā pārāka bija Šarapova.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Ostapenko nopelnījusi 190 WTA ranga punktus. Pēc konkurentu neveiksmēm viņa nākamnedēļ varētu iekļūt pat ranga pirmajā četriniekā.

Spēles ievadā Ostapenko pie savas serves nonāca vadībā ar 40:0, taču pirmo geimu uzvarēja vien pēc 17 izspēlēm, kurās atspēlēja vien breikbumbu. Turpinājumā viņa lauza pretinieces servi, bet trešajā geimā ar “tīru” uzvaru panāca jau 3-0. Nākamajā geimā Šarapova atspēlēja divas breikbumbas un guva pirmo punktu mačā, bet astotajā geimā lauza spēles gaitu, vispirms atspēlēdama divas setbumbas un vēlāk ar “tīru” breiku panākdama jau 4-5.

Desmitajā geimā Ostapenko bija iespēja pieliktu punktu setam, taču nervozitātes dēļ tika zaudētas divas setbumbas, kas Krievijas tenisistei ļāva panākt neizšķirtu. Arī savu nākamo servi Ostapenko zaudēja, līdz ar to Šarapova ieguva iespēju servēt par uzvaru mačā, taču savu izdevību neizmantoja, Ostapenko panākot taibreiku. Arī tajā bija gana līdzīga spēkošanās, Ostapenko atspēlējot vienu setbumbu un gūstot virsroku ar 8:6.

Otrā seta ievadā tenisistes apmainījās ar breikiem. Sestajā geimā pēc “tīri” zaudētas serves Ostapenko nonāca iedzinējos ar 2-4, taču atbildēja ar nobreikotu pretinieces servi, kas ļāva panākt līdzsvaru spēlē. Devītajā geimā Ostapenko neizmantoja breikbumbu, turklāt nākamajā zaudēja savu servi, kā rezultātā setā piekāpās ar 4-6.

Arī trešajā setā lūzums tika panākts sestajā geimā, kurā Šarapova nobreikoja Ostapenko un turpinājumā panāca jau 5-2. Tiesa, savu servi Ostapenko realizēja “tīri” un vienu punktu atguva. Spītējot sāpošajam ceļgalam, Ostapenko devītajā geimā nobreikoja pretinieci un nākamajā atspēlēja divas mačbumbas, panākdamas neizšķirtu. Turpinājumā Šarapova tikai ar grūtībām nosargāja savu servi, taču nākamajā nobreikoja Ostapenko, panākdama 7-5 un iekļūdama pusfinālā.

Ostapenko pasaules rangā atrodama sestajā vietā, bet šajā turnīrā viņa bija izlikta ar piekto numuru. Tikmēr Šarapova ir planētas 40.rakete.

Ostapenko Romas turnīrā pirmā kārta viņai bija brīva, bet otrajā Latvijas tenisiste ar rezultātu 6-2, 7-5 pārspēja ķīnieti Šuai Džanu, kura WTA rangā atrodama 27.vietā, kamēr ceturtdien viņa trešās kārtas jeb astotdaļfināla mačā ar rezultātu 2-6, 6-3, 6-4 pārspēja Lielbritānijas tenisisti Džoannu Kontu.

Savukārt Šarapova pirmajā kārtā ar 7-5, 3-6, 6-2 apspēlēja austrālieti Ešliju Bārtiju, kura WTA rangā ir 18.vietā, bet otrajā mačā ar 3-6, 6-4, 6-2 uzvarēja slovākieti Dominiku Cibulkovu, kura pasaules reitingā ir 34.pozīcijā. Savukārt astotdaļfinālā krieviete ar 6-3, 6-4 apspēlēja Austrālijas tenisisti Darju Gavrilovu.

Šarapova pusfinālā tiksies pasaules pirmo raketi Simonu Halepu no Rumānijas vai ar francūzieti Karolīnu Garsiju, kuras savu maču aizvadīs vēlāk.

Ostapenko un Šarapova līdz savstarpējai cīņai gandrīz nonāca maija sākumā notikušajā Madrides WTA “Premier” turnīrā, kad Latvijas tenisistei bija nepieciešama uzvara pirmajā kārtā pār Irinu Kameliju Begu, tomēr Latvijas sportiste piedzīvoja neveiksmi. Līdz ar to otrajā kārtā pret Šarapovu spēkojās Begu.

Pašlaik 31 gadu vecā Šarapova karjeras laikā izcīnījusi 36 WTA titulus, kā arī piecreiz triumfējusi “Grand Slam” turnīros. Viņa ir 2006.gada ASV atklātā čempionāta uzvarētāja, kā arī divas reizes triumfējusi Francijas atklātajā čempionātā, bet pa reizei ieguvusi arī Austrālijas atklātā čempionāta un Vimbldonas čempionāta uzvarētājas titulus.

Pērn krieviete izcieta 15 mēnešu diskvalifikāciju par aizliegtās vielas meldonija lietošanu.

Šīs sezonas ievadā viņa sasniedza Šeņdžeņas WTA “International” pusfinālu, bet vēlāk nākamais labākais sasniegums Šarapovai bija Madrides WTA “Premier” sacensību ceturtdaļfināls.

Ostapenko šajā sezonā pagaidām nav tikusi pie tituliem, lai gan martā aizkļuva līdz WTA “Premier” turnīra finālam, kā arī šosezon sasniegusi ceturtdaļfinālus turnīros Sanktpēterburgā, Štutgartē un tagad arī Romā.

Maija beigās Ostapenko gaida ļoti atbildīgs turnīrs – Francijas atklātais čempionāts, kurā viņa pērn uzvarēja. Ja viņa nespēs pietuvoties iepriekšējā gadā sasniegtajam, Latvijas sportisti gaida ievērojams kritums WTA rangā.

Šarapova šosezon WTA tūrē 15 spēlēs guvusi deviņas uzvaras un cietusi sešus zaudējumus, kamēr Ostapenko bilance ir 23 mači un 12 uzvaras.

Ostapenko piedalās arī Romas WTA “Premier” sērijas turnīra dubultspēļu turnīrā, kur kopā ar savu pārinieci Soranu Kirstju no Rumānijas pirmajā kārtā ar 7-6 (7:4), 6-3 uzvarēja citu Latvijas tenisisti Anastasiju Sevastovu un ukrainieti Magdalēnu Ribārikovu, bet ceturtdien ar 6-3, 6-3 pārspēja krievieti Svetlanu Kuzņecovu un Karolīnu Plīškovu no Čehijas.

Nākamajā kārtā, kas būs ceturtdaļfināls, Ostapenko/Kirstja tiksies ar sacensību trešo numuru, ungārieti Tīmeu Babošu un Kristīnu Mladenoviču no Francijas, kuras janvārī kopā triumfēja Austrālijas atklātā čempionāta dubultspēlēs. Tiesa, iespējams, pēc smagā vienspēļu mača Ostapenko neturpinās dalību dubultspēļu turnīrā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ceturtdien vienspēļu astotdaļfinālā zaudējumu cieta Sevastova, kura ar 2-6, 7-5, 3-6 piekāpās pasaules otrajai raketei Karolīnai Vozņacki no Dānijas.

Turnīrs Romā notiek uz māla seguma un ar pirmo numuru tajā izlikta planētas pirmā rakete Simona Halepa no Rumānijas. Pēc tam notiks divi turnīri Nirnbergā un Strasbūrā, kam sekos Francijas atklātais čempionāts.