AP/Scanpix

Ostapenko spēlēs “French Open” astotdaļfinālā 0

Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Aļona Ostapenko piektdien pirmoreiz karjerā sasniedza kāda “Grand Slam” turnīra astotdaļfinālu.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

Francijas atklātā čempionāta trešās kārtas cīņā viņa ar rezultātu 6-1, 6-4 nedaudz vairāk nekā stundas laikā pārspēja Ukrainas pārstāvi Ļesju Curenko.

Latvijas tenisiste par ceturtās kārtas jeb astotdaļfināla sasniegšanu tikusi pie 240 WTA punktiem, kas ļaus veikt kāpumu pasaules rangā.

Nākamajā mačā Ostapenko tiksies ar sacensību 23.numuru Samantu Stosuru no Austrālijas (pasaules rangā atrodas 22.pozīcijā), kura ir 2010.gada šī turnīra fināliste un vēl tikai pagājušajā gadā spēlēja pusfinālā, vai amerikānieti Betāniju Mateku-Sendsu, kura pasaulē ieņem 117.vietu.

Jau sestdien starp sieviešu vienspēļu turnīra labākajām 16 sportistēm iespēja iekļūt būs arī šī brīža Latvijas pirmajai raketei Anastasijai Sevastovai, kura spēlēs pret vien ranga 290.pozīcijā esošo Horvātijas tenisisti Petru Martiču.

Jau no paša mača ievada laukumā dominēja Ostapenko, ļoti ātri izvirzoties vadībā ar 5-0. Līdzīgākais bija trešais geims, kurā viņa lauza Curenko servi ar ceturto breikbumbu, bet pārējos četros seta geimos ukrainiete kopā uzvarēja vien četrās izspēlēs. Kaut turpinājumā Curenko spēja lauzt Latvijas tenisistes servi, uzreiz nākamajā geimā Ostapenko noslēdza setu, kas ilga vien 22 minūtes.

Otrā seta ievadā pirmajos divos geimos Ostapenko uzvarēja tikai vienā izspēlē, tomēr pēc tam cīņa atkal izlīdzinājās. Ostapenko panāca 2-2, bet piektajā geimā atkal zaudēja savu servi. Kopumā otrajā setā septiņos no desmit geimiem uzvarēja serves uzņēmēja, Latvijas sportistei izšķirošo minimālo pārsvaru panākot septītajā geimā, kad spēja noturēt savu servi.

Ostapenko pasaules rangā pašlaik atrodama 47.vietā, bet Curenko ir 42.pozīcijā, lai gan pēdējos pāris mēnešus spēlējusi diezgan nesekmīgi.

Ostapenko nākamā pretiniece būs Stosura vai Mateka-Sendsa, kas maču aizvadīs vēlāk piektdien, tomēr Austrālijas pirmā rakete Stosura ir liela favorīte cīņā ar amerikānieti. Stosura ne tikai reizi spēlējusi šī turnīra finālā, bet līdz pusfinālam tikusi vēl trīs reizes, ieskaitot arī pērno gadu.

Ostapenko šosezon uz māla seguma spēlē ļoti sekmīgi, jo, skaitot arī kvalifikācijas mačus, viņa uz šī seguma tagad tikusi pie 17 uzvarām 21 cīņā. Viņa šosezon uz māla sasniedza Čārlstonas WTA “Premier” turnīra finālu, kā arī iekļuva pusfinālā Prāgas WTA “International” sērijas turnīrā.

Francijas atklātais čempionāts līdz šim bija vienīgais “Grand Slam” turnīrs, kurā Ostapenko bija bez uzvarām, taču nu arī šis robs ir aizpildīts. Pamatsacensībās Parīzē viņa debitēja pērn, turklāt uzreiz bija starp izliktajām tenisistēm, bet vēl gadu iepriekš Ostapenko zaudēja kvalifikācijas pirmajā mačā.