Reuters/Scanpix

Ostapenko spēles laikā pārtop par princesi un tiek “Grand Slam” turnīra pusfinālā 0

Latvijas dāmu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko otrdien Parīzē, spītējot spēcīgam vējam un divām lietus pauzēm, no kurām viena bija ilgāka par trīs stundām, Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfināla mačā ar 4-6, 6-2, 6-2 uzvarēja bijušo pasaules ranga līderi Karolīnu Vozņacki no Dānijas, pirmo reizi karjerā sasniedzot “Grand Slam” turnīra pusfinālu.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Ostapenko kļuvusi par pirmo Latvijas tenisisti, kura dāmu vienspēlēs spēlēs šāda līmeņa turnīra pusfinālā, tikmēr vīriem pirms trīs gadiem Francijas atklātā čempionāta pusfinālā spēlēja Ernests Gulbis.
Par pusfināla sasniegšanu Ostapenko ir nopelnījusi 780 WTA ranga punktus, kas viņai nākamajā nedēļā ļaus pietuvoties labāko divdesmitniekam, sasniedzot jaunu karjeras rekordu.

Ostapenko spēli pret Vozņacki sāka plkst.15 pēc Latvijas laika, bet mačam punkts tika pielikts vien neilgi pirms deviņiem, jo maču divas reizes apturēja spēcīgas lietusgāzes. Pirmo reizi mačs tika apstādināts otrajā setā, kad Ostapenko bija vadībā ar 5-2, bet atsākts vien pēc nedaudz vairāk kā trīs stundām. Savukārt otra pauze, kas gan bija krietni īsāka, bija pēc trešajā setā trim aizvadītiem geimiem, tobrīd Ostapenko esot iedzinējos ar 1-2.
Tieši otrais pārtraukums Latvijas tenisistei nāca par labu, jo pēc tam viņa uzvarēja nākamajos piecos geimos un izcīnīja Latvijas tenisam vēsturisku panākumu. Zīmīgi, ka Ostapenko ceturto reizi tikās ar Vozņacku un izcīnīja ceturto uzvaru.

Pusfinālā Ostapenko tiksies ar šveicieti Tīmea Bačinski (WTA 31.), kura ceturtdaļfinālā ar 6-4, 6-4 uzvarēja mājinieci Kristīnu Mladenoviču (WTA 13.).

Pirmajā setā, kurā sportistes saskārās ar ļoti vējainiem apstākļiem, Ostapenko piekāpās ar 4-6, kaut bija iedzinējos arī ar 0-5, bet otrajā setā spēles apturēšanas brīdī viņa atradās vadībā ar 5-2. Tomēr pēc nedaudz vairāk kā trīs stundu gaidīšanas, kad lietus rimās un spēle atsākās, Ostapenko ar savu servi nodrošināja seta uzvaru nesošo punktu, triumfējot ar 6-2.

Jau pirmajā geimā tenisistēm nācās saskarties ar ļoti spēcīgu vēju, pūšot tenisistēm mālu acīs. Vozņacka šādiem apstākļiem pielāgojās veiksmīgāk un pēc 13 spēlētām minūtēm bija izvirzījusies vadībā ar 3-0. Turpinājumā Ostapenko arī otro reizi zaudēja savu servi, bet viņas nepiespiesto kļūdu skaits jau sasniedza 13, kamēr pretiniecei tādas bija tikai trīs.

Trešajā geimā Ostapenko tika pie trim breikbumbām un piektajā geimā ieguva vēl divas, tomēr nevienu no tām nespēja realizēt. Tomēr šajā brīdī nedaudz pierima vējš un uzspīdēja saule, kas ļāva sestajā un septītajā geimā Ostapenko beidzot iegūt pirmos punktus mačā. Nākamajā geimā viņa pat atspēlēja divas setbumbas, bet devītajā izmantoja trešo breikbumbu un deficīts jau tika samazināts līdz 4-5.
Tomēr izlīdzināt rezultātu Ostapenko tā arī neizdevās, jo nākamajā geimā viņa pieļāva vairākas pašas izraisītas kļūdas un pirmajā setā tomēr zaudēja ar 4-6.

Otrā seta pirmajos divos geimos uzvarēja servētājas, bet trešajā Ostapenko uzvarēja no rezultāta 0:40, pārņemot vadību. Tomēr jau uzreiz nākamajā geimā Vozņacka atspēlējās, rezultātam kļūstot 2-2. Arī nākamajā geimā Ostapenko uzvarēja, bet septītajā geimā ieguva pat divu breiku pārsvaru, tomēr ātri noslēgt setu Latvijas tenisistei neizdevās, jo šajā brīdī dueli apturēja.

Piespiedu pauze Ostapenko no sliedēm neizsita, jo atsākoties spēlei viņa darbojās droši, ar skaistu izspēli, atgūstoties no grūtas situācijas, nodrošinot uzvaru setā ar 6-2.

Tikmēr trešā seta ievadā punktus guva servētājas, bet Ostapenko trešajā geimā bija tuvu tam, lai izvirzītos vadībā, taču neizmantoja vienu breika iespēju.
Cīņa norisinājās Suzannas Lenglēnas vārdā nosauktajā kortā, kurš pēc nozīmes ir otrs svarīgākais “Roland Garros” laukumā.

Ostapenko, kura aizvada savu veiksmīgāko “Grand Slam” turnīru karjerā, pirmo reizi spēlēja šāda līmeņa ceturtdaļfinālā. Tikmēr Vozņacka, kura turnīrā bija izlikta ar 11.numuru, “Grand Slam” ceturtdaļfinālos iepriekš bija spēlējusi astoņas reizes, piedzīvojot vien divas neveiksmes. Tomēr Francijas atklātajā čempionātā viņa tik tālu iepriekš bija tikusi vien 2010.gadā, piedzīvojot zaudējumu.

Ostapenko pasaules rangā pašlaik atrodama 47.vietā, taču nākamajā nedēļā pirmoreiz karjerā iekļūs starp labākajām 30 sportistēm, pietuvojoties labāko divdesmitniekam.
Tikmēr Vozņacka atrodas ranga 12.pozīcijā, lai gan vēl salīdzinošo nesen bija starp planētas desmit labākajām spēlētājām. Savukārt Ostapenko iepriekšējos 12 mačos pret labākā divdesmitnieka tenisistēm bija guvusi tikai divas uzvaras, abus šos panākumus nopelnot pret Vozņacku.

Iepriekš abas tenisistes savā starpā bija spēlējušas trīs reizes, piedevām divas no tām šajā sezonā, visos mačos panākumus svinot Ostapenko. Pirmajā savstarpējā duelī pērn Ņūheivenas “Premier” turnīra pirmajā kārtā Latvijas tenisiste uzvarēja ar 7-5, 6-2, bet šogad Čārlstonas “Premier” sērijas sacensību ceturtdaļfinālā viņa bija pārāka ar 6-2, 6-4. Visbeidzot maija sākumā Prāgas “International” sērijas turnīra otrajā kārtā Ostapenko uzvarēja sīvā cīņā ar 5-7, 6-3, 7-6 (7:5), pēc tam atzīstot, ka šis viņai bijis grūtākais no trim savstarpējiem mačiem.

Ostapenko šosezon uz māla seguma spēlē ļoti sekmīgi, jo, skaitot arī kvalifikācijas mačus, viņa uz šī seguma tikusi pie 19 uzvarām 23 cīņās. Viņa šosezon uz māla sasniedza Čārlstonas WTA “Premier” turnīra finālu, kā arī iekļuva pusfinālā Prāgas WTA “International” sērijas turnīrā, abos turnīros, kā jau minēts, uzvarot arī Vozņacku.
Francijas atklātais čempionāts līdz šim bija vienīgais “Grand Slam” turnīrs, kurā Ostapenko bija bez uzvarām, taču nu arī šis robs ir aizpildīts. Pamatsacensībās Parīzē viņa debitēja pērn, turklāt uzreiz bija starp izliktajām tenisistēm, bet vēl gadu iepriekš Ostapenko zaudēja kvalifikācijas pirmajā mačā.