Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko: Spēlēt dzimšanas dienā ”Grand Slam” turnīra pusfinālā būs aizraujoši 16

AP/Scanpix

Francijas atklātā čempionāta pusfināla sasniegšana ir kas tāds, kam grūti noticēt, taču iespēja nākamo maču aizvadīt savā dzimšanas dienā ir vēl aizraujošāks piedzīvojums, pēc gūtās uzvaras turnīra ceturtdaļfinālā atzina Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko, kura otrdien pārrakstīja Latvijas dāmu tenisa vēsturi, tiekot “Grand Slam” turnīra četru labāko spēlētāju skaitā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas dāmu tenisa otrā rakete Ostapenko otrdien Parīzē, spītējot spēcīgam vējam un divām lietus pauzēm, no kurām viena bija ilgāka par trīs stundām, Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfināla mačā ar 4-6, 6-2, 6-2 uzvarēja bijušo pasaules ranga līderi Karolīnu Vozņacku no Dānijas.

Ostapenko kļuvusi par pirmo Latvijas tenisisti, kura dāmu vienspēlēs spēlēs šāda līmeņa turnīra pusfinālā, tikmēr vīriem pirms trīs gadiem Francijas atklātā čempionāta pusfinālā spēlēja Ernests Gulbis.

Par pusfināla sasniegšanu Ostapenko ir nopelnījusi 780 WTA ranga punktus, kas viņai nākamajā nedēļā ļaus pietuvoties labāko divdesmitniekam, sasniedzot jaunu karjeras rekordu.

“Esmu patiešām laimīga un nespēju noticēt tam, ko paveicu,” pēc cīņas turpat kortā intervijā bijušajam Francijas tenisistam Fabrisam Santoro sacīja Ostapenko.

“Man patīk spēlēt šajā turnīrā, bet šodien nebija viegli, jo divas reizes nācās doties uz ģērbtuvēm,” par lietus faktoru, kura dēļ spēle divas reizes tika pārtraukta, atgādināja Ostapenko.

“Karolīna [Vozņacka] ir grūts pretinieks. Zināju, ka man jābūt agresīvai, kas ne vienmēr izdevās, tomēr es spēju atrast savu spēli un uzvarēt. Pirmajā setā vējainā laikā daudz kļūdījos, bet beigās biju pārliecināta par sevi un uzvarēju piecos geimos pēc kārtas,” gandarīta bija Latvijas tenisiste.

Pusfinālā Ostapenko tiksies ar šveicieti Tīmeu Bačinski (WTA 31.), kura otrdien ceturtdaļfinālā ar 6-4, 6-4 uzvarēja mājinieci Kristīnu Mladenoviču (WTA 13.).

Zīmīgi, ka Ostapenko un Bačinski, kurām pusfināla spēle paredzēta ceturtdien, tad atzīmēs savas dzimšanas dienas, Latvijas tenisistei sasniedzot 20 gadu slieksni, bet šveicietei dzimšanas dienas tortē būs 28 svecītes.

“Tas būs lieliski aizvadīt pusfināla spēli savā 20.dzimšanas dienā. Ceru, ka spēšu to izbaudīt,” bilda Ostapenko.

Saistītie raksti

Bačinski otro reizi karjerā spēlēs Francijas atklātā čempionāta pusfinālā, taču pirms diviem gadiem viņa cieta neveiksmi, līdz ar to vai nu Ostapenko, vai šveiciete, iekļūstot finālā, sagādās sev izcilu dzimšanas dienas dāvanu.

“Jūtos priviliģēta otro reizi karjerā spēlēt šī turnīra pusfinālā. Šodien spēlēt bija ekstremāli grūti, jo bija dažādi laika apstākļi – lietus, pērkons, vējš un smilšu vētra, tāpēc nācās pamatīgi koncentrēties cīņai,” atzina šveiciete.

Otrdien lietus dēļ no galvenajām cīņām tika aizvadītas tikai divas dāmu vienspēļu turnīra spēles, kamēr divas ieplānotās vīru vienspēļu sacensību ceturtdaļfināla cīņas pārcēla uz trešdienu.

LA.lv