Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko un Sevastova dubultspēlē nodemonstrē savu spēku0

foto: LTS

Pasaules vienspēļu ranga divdesmitniekā esošās Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova trešdien viegli uzvarēja Federāciju kausa dubultspēlē, dodot Latvijai panākumu dueli pret Turciju.

Ostapenko un Sevastovas pāris ar 6-1, 6-1 dubultspēlē sagrāva Pemras Ezgenas un Ajlas Aksas duetu, līdz ar to Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīra pirmajā apakšgrupas mačā Latvija svinēja panākumu ar rezultātu 2-1.

Jau ziņots, ka pirmajā spēlē WTA vienspēļu 15.rakete Anastasija Sevastova ar 6-4, 6-4 uzvarēja šī sasaukuma Turcijas izlases trešo raketi Aksu, kura pasaules rangā ir 226.pozīcijā, kamēr pasaules sestais numurs Ostapenko grūtā cīņā ar rezultātu 2-6, 6-3, 3-6 piekāpās ranga 161.vietā esošajai Turcijas tenisistei Čaglai Bijikakčajai, tāpēc dubultspēlē laukumā nācās doties abām Latvijas izlases līderēm.

Dubultspēlē abu setu sākumā turcietes ieguva pa punktam, tomēr turpinājumā Latvijas tenisistes, kuras vienā pārī kopā spēlēja pirmoreiz, droši dominēja un svinēja uzvaru.

Turpinājumā Latvija ceturtdien plkst.10 no rīta spēkosies ar Poliju, kamēr piektdien spēlēs pret Austriju. Latvijas komanda ar divām pasaules ranga pirmā divdesmitnieka tenisistēm ir favorītes šajā apakšgrupā un arī visā turnīrā.

Latvijas izlasē bez abām līderēm ir arī Diāna Marcinkēviča un Daniela Vismane.

Vēl vienā šīs grupas mačā trešdien Polija ar 2-1 apspēlēja Austriju, līdz ar to ceturtdien, visticamāk, būs izšķirošā cīņa par pirmo pozīciju apakšgrupā un vietu zonas finālā.

Ja Latvija uzvarēs grupā, tā fināla kārtā tiksies ar grupas, kurā ir Serbija, Gruzija un Bulgārija, labāko vienību. Pēc tam šī pāra uzvarētāja kvalificēsies aprīlī gaidāmajām pārspēlēm par vietu otrajā pasaules grupā.

Zīmīgi, ka 2019.gadā mainīsies sacensību formāts, apvienojot abas pasaules grupas, līdz ar to šī turnīra divas uzvarētājas iegūs iespēju iekļūt starp 16 stiprākajām pasaules izlasēm.

Pērn notikušajā Federāciju kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā Latviju pārstāvēja Ostapenko, Marcinkēviča un Vismane. Ostapenko Latvijas izlasē spēlē kopš 2013.gada, bet Marcinkēviča kopš 2009.gada Federāciju kausā nav piedalījusies tikai reizi.

Tikmēr Sevastova Federāciju kausā iepriekšējo reizi spēlēja 2010.gadā, kad bija vien 19 gadus veca.

Sevastova ar atsevišķu Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valdes lēmumu iekļauta LOV sastāvā vasaras sporta veidos 2018.gadam. Visticamāk, Sevastovas iekļaušanas LOV sastāvā spēlējusi lielu lomu tenisistes lēmumā piekrist pārstāvēt Latviju Federāciju kausā. Tāpat LOV sastāvā ir arī Ostapenko.

Pērn Latvijas tenisistes apakšgrupu cīņās ar 2-1 uzvarēja Turciju, ar 0-3 pārliecinoši piekāpās favorītei Lielbritānijai, bet noslēdzošajā duelī pārliecinoši ar 3-0 tika pārspēta Portugāle. Latvija ar diviem panākumiem trīs mačos ieguva otro pozīciju C apakšgrupā un nosargāja vietu Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā. Vēlāk mačā par 5. līdz 8.vietu ar 0-2 tika zaudēts Ungārijai, sacensības noslēdzot septītajā pozīcijā.

Vēsturē labāko sasniegumu Latvijas izlase guva 1993.gadā, kad startēja pasaules grupā, iekļūstot 16 labāko pasaules izlašu vidū. Šogad Latvija Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlēs piekto gadu pēc kārtas. Ja pirmajās divās reizēs bija jācīnās par vietas saglabāšanu, pērn Latvijas sportistes izvairījās no pārspēlēm.

Ostapenko pērn triumfēja Francijas atklātajā čempionātā, kļuva par pirmo Latvijas tenisisti ranga pirmajā desmitniekā un piedalījās WTA sezonas noslēguma turnīrā. Ostapenko bez triumfa “French Open” izcīnīja uzvaru arī Seulas WTA “International” turnīrā, kamēr Sevastova uzvarēja Maljorkas WTA “International” turnīrā.

LA.lv