Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko un Sevastova notur rekordu WTA rangā0

Foto – AP/LETA un EPA/LETA

Latvijas tenisa zvaigznes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, saglabājušas iepriekš ieņemtās rekordvietas.

Pašlaik 20 gadus vecā Ostapenko saglabājusi sesto vietu, uz kuru viņa pacēlās pirms nedēļas, veicot vienas pozīcijas kāpumu un labojot savu rekordu.

Ostapenko pagājušajā nedēļā aizkļuva līdz Sanktpēterburgas WTA “Premier” turnīra ceturtdaļfinālam, kur pārliecinoši ar 0-6, 2-6 zaudēja Čehijas tenisistei Petrai Kvitovai. Par to Latvijas tenisiste nopelnīja 100 WTA ranga punktus, bet šosezon viņa WTA turnīros cietusi četrus zaudējumus septiņos mačos.

Pagājušā gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja Ostapenko uz pasaules ranga septīto vietu pakāpās oktobrī, sasniedzot jaunu karjeras rekordu un vēl nebijušus augstumus Latvijas profesionālajā tenisā. Vēl septembrī viņa kļuva par pirmo Latvijas tenisisti dāmu vienspēļu ranga desmitniekā, bet turpinājumā viņa pakāpeniski savas pozīcijas uzlaboja. 2014.gadā ATP ranga desmitniekā dažas nedēļas atradās arī Ernests Gulbis.

Ostapenko panākumi pamanīti arī pasaulē un viņa izvirzīta prestižajai “Laureus” sporta balvai kategorijā 2017.gada lielākais atklājums jeb izlaušanās. Balvu saņēmēji tiks nosaukti 27.februārī.

Tikmēr Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Sevastova rangā saglabājusi iepriekš ieņemto 15.vietu, kas joprojām ir viņas karjeras rekords. Viņa šajā pozīcijā atgriezās pēc janvāra sākumā sasniegtā pusfināla Brisbenas sacensībās, bet pagājušajā nedēļā viņa nevienā turnīrā nepiedalījās, lai gan sākotnēji bija iecerējusi startēt Sanktpēterburgā.

Iepriekš Latvijas pārstāve šo pozīciju bija sasniegusi arī pagājušā gada oktobrī.

Šonedēļ Ostapenko un Sevastova pārstāvēs Latvijas izlasi Federāciju kausa turnīrā. Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas sacensības norisināsies Igaunijā no trešdienas līdz svētdienai, bet Latvija tajās ielozēta vienā grupā ar Polijas, Turcijas un Austrijas izlasēm.

Sagaidāms, ka šajā turnīrā piedalīsies arī Latvijas trešā rakete Diāna Marcinkēviča, kura jaunākajā WTA rangā zaudējusi divas vietas un tagad ieņem 274.pozīciju. Savukārt 17 gadus vecā Daniela Vismane atkāpusies par vienu pozīciju un ir planētas 871.rakete, vēl viena septiņpadsmitgadniece Alise Čerņecka zaudējusi divas vietas un atrodas 1059.pozīcijā, bet 18 gadus vecā Irina Ļapustina atkāpusies par vienu pozīciju un ir 1090.vietā.

Tikmēr pasaules ranga līderes godā ir Dānijas pārstāve Karolīna Vozņacki, kura pirmās raketes titulu atguva pirms nedēļas, triumfējot Austrālijas atklātajā čempionātā un iegūstot pirmo “Grand Slam” titulu karjerā. Viņa par pasaules ranga līderi nu kļuvusi trešo reizi karjerā. Pirmā reize bija 2010.oktobrī, vadībā noturoties 18 nedēļas līdz 2011.gada februārim. Tiesa, pirmo vietu Vozņacki zaudēja tikai uz nedēļu, pēc tam to atgūstot un paliekot ranga vadībā nākamās 49 nedēļas, līdz pat 2012.gada janvāra beigām.

Savukārt otrā pasaules rangā ir iepriekšējā līdere Simona Halepa no Rumānijas, kura planētas pirmā rakete bija kopš pagājušā gada 8.oktobra, šajā pozīcijā noturoties 16 nedēļas.

Saistītie raksti

Pasaules ranga trešajā vietā ir Ukrainas pārstāve Eļina Svitoļina, kurai seko spāniete Garvinje Mugurusa. Tikmēr piektā ir čehiete Karolīna Plīškova, bet uzreiz aiz viņas ir Ostapenko. Septītā ir francūziete Karolīna Garsija, kamēr astoto pozīciju ieņem pieredzējusī amerikāniete Venusa Viljamsa.

Devītajā pozīcijā ir teicami sezonu uzsākusī vāciete Angelika Kerbere, bet pirmo desmitnieku noslēdz viņas tautiete Jūlija Gērgesa, kura piedzīvojusi debiju WTA ranga pirmajā desmitā.

LA.lv