Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko un Sevastova pārstāvēs Latviju Federāciju kausā 16

Foto – REUTERS

Pašmāju tenisa zvaigznes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova pārstāvēs Latviju nākamgad gaidāmajā Federāciju kausa turnīrā, informēja Latvijas Tenisa savienība (LTS).

Tā ir pirmā reize, kad Latvijas tenisa izlasē startēs divas WTA ranga pirmā divdesmitnieka spēlētājas, tādējādi ievērojami palielinot Latvijas iegūt augstu pozīciju turnīrā un iekļūt pasaules grupā.

Federāciju kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīrs 2018.gadā norisināsies Igaunijā no 7.līdz 10.februārim.

Tāpat Latvijas izlasē iekļautas Diāna Marcinkēviča un Daniela Vismane.

Latvijas tenisistes savas pretinieces uzzinās janvārī gaidāmajā izlozē. Izlozes pirmajā grozā būs Serbija, Lielbritānija, Polija un Horvātija, otrajā grozā būs Ungārija, Turcija, Gruzija un Igaunija, bet trešajā grozā kopā ar Latviju būs Austrija, Bulgārija, Portugāle, Zviedrija un Slovēnija.

14 izlases tiks salozētas četrās apakšgrupās – divās pa trim komandā, bet divās pa četrām komandām. Apakšgrupu uzvarētājas cīnīsies par iespēju nokļūt otrajā pasaules grupā, bet apakšgrupu vājākās vienības aizvadīs pārspēles par vietas saglabāšanu grupā.

“Pārrunu rezultātā ir izdevies iegūt apstiprinājumu abu Latvijas tenisa zvaigžņu – Ostapenko un Sevastovas dalībai Latvijas tenisa izlasē Federāciju kausa turnīrā. Abu tenisistu dalība turnīrā ierindo Latviju starp favorītu valstīm cīņā par uzvaru, paverot Latvijai iespēju Federāciju kausa turnīru atvest arī uz Rīgu,” uzsver LTS prezidents Juris Savickis.

Šogad notikušajā Federāciju kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā Latviju pārstāvēja Ostapenko, Diāna Marcinkēviča un Vismane.

Tikmēr Sevastova Federāciju kausā iepriekšējo reizi spēlēja 2010.gadā, kad bija vien 19 gadus veca.

Ostapenko šogad triumfēja Francijas atklātajā čempionātā, kļuva par pirmo Latvijas tenisisti ranga pirmajā desmitniekā un piedalījās WTA sezonas noslēguma turnīrā. Ostapenko bez triumfa “French Open” izcīnīja uzvaru arī Seulas WTA “International” turnīrā, kamēr Sevastova uzvarēja Maljorkas WTA “International” turnīrā.

Ostapenko un Sevastova, kurām sezona jau ir noslēgusies, pašlaik atrodas attiecīgi septītajā un 16.pozīcijā WTA rangā, turklāt šajās vietās sagaidīs arī gada nogali.

Ostapenko tika nosaukta par Latvijas labāko tenisisti, turklāt viņa kopā ar Sevastovu pretendē arī uz Latvijas gada sportistes balvu, kuru pasniegs ceturtdien.

LA.lv