Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko un Sevastova – rangā “status quo”0


Aļona Ostapenko
Aļona Ostapenko
Foto – LETA/EPA

Latvijas vadošās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova saglabājušas savas vietas WTA rangā, ieņemot attiecīgi desmito un 19.pozīciju.

Ostapenko iepriekšējo reizi ranga pirmajā desmitniekā bija maija beigās, tomēr pēc tam neaizstāvēja Francijas atklātā čempionāta uzvarētājas titulu un atkrita uz 12.vietu, pēcāk vairākas nedēļas pēc kārtas ieņemot arī 11.pozīciju.

Ostapenko starp pirmajām desmit tenisistēm iepriekš bija kopš pagājušā gada septembra.

Tikmēr Sevastova labāko divdesmitniekā atgriezās augustā. Vēl jūlijā viņa triumfēja Bukarestes WTA “International” turnīrā, izcīnot savu trešo WTA turnīru uzvarētājas titulu karjerā.

Sevastova sezonas noslēdzošajā – ceturtajā – “Grand Slam” turnīrā, pusfinālā zaudēja titulētajai amerikānietei Serēnai Viljamsai, bet Ostapenko apstājās trešajā kārtā. Tiesa, pusfināla sasniegšana Sevastovai nepalīdzēja rangā saglabāt 18.pozīciju un viņa atkāpās par vienu vietu.

Ostapenko šajā nedēļā spēlēs Seulas WTA “International” sērijas turnīrā, titula aizstāvēšanu sākot ar maču pret spānieti Laru Arruavarrenu, kura WTA rangā ir 71.pozīcijā.

Savukārt Latvijas trešā rakete Diāna Marcinkēviča jaunākajā WTA rangā ieguvusi četras pozīcijas un tagad ieņem 303.vietu, bet 18 gadus vecā Daniela Vismane atkāpusies par vienu vietu uz 573.pozīciju.

Tikmēr Alise Čerņecka par septiņām vietām pakāpusies uz 1005.pozīciju, bet Irina Ļapustina ir 1236.pozīcijā, zaudējot trīs vietas.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, pasaules ranga pirmās 28 vietas palikušas tādas pašas. Reitinga galvgalī ir rumāniete Simona Halepa, kura ASV atklātajā čempionātā negaidīti zaudēja pirmajā kārtā, bet viņai joprojām seko Dānijas pārstāve Karolīna Vozņacka.

Trešā ir vāciete Angelika Kerbere, ceturto vietu ieņem Karolīna Garsija no Francijas, piektā ir čehiete Petra Kvitova, sestajā pozīcijā atrodama ukrainiete Jeļina Svitoļina, bet septītā ir ASV atklātā čempionāta uzvarētāja Naomi Osaka.

Saistītie raksti

Astoto vietu ieņem čehiete Karolīna Plīškova, devītā ir Sloeina Stīvensa, kura nespēja nosargāt pērn izcīnīto ASV čempiones titulu, ceturtdaļfinālā zaudējot Sevastovai, kamēr desmitā ir Ostapenko.

Šīs sezonas griezumā, sportistēm cīnoties par vietu WTA sezonas noslēguma turnīrā, Sevastova ar 2465 punktiem ir 15.vietā, kamēr Ostapenko ar 2270 punktiem ir trīs pozīcijas zemāk. Tikmēr līdere ar 6910 punktiem ir Halepa. WTA finālturnīrā iekļūs sezonas astoņas labākās tenisistes.

LA.lv