Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko un Sevastova saglabā pozīcijas WTA rangā0

Foto – AFP/LETA

Latvijas vadošās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, saglabājušas iepriekš ieņemtās vietas, atrodoties attiecīgi 12. un 20.pozīcijā.

Pašlaik 21 gadu vecā Ostapenko maija beigās cieta negaidītu zaudējumu Francijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā. Pērn viņa šajā turnīrā sensacionāli uzvarēja un kļuva par vienu no vadošajām pasaules rangā, pēcāk vasarā ielaužoties arī labāko desmitniekā. Tiesa, šogad Francijas atklātā čempionāta titula neaizstāvēšana viņai maksājusi vietu ranga pirmajā desmitniekā, no kā viņa pirms nedēļas izkrita, piedzīvojot septiņu vietu kritumu.

Šobrīd ieņemtā 12.vieta pasaules rangā Ostapenko ir zemākā kopš pagājušā gada 27.augusta. Viņa pasaules ranga pirmajā desmitniekā atradās kopš pagājušā gada septembra sākuma, bet viņas karjeras rekords ir piektā vieta, kas ir arī visu laiku labākais Latvijas sasniegums.

Tikmēr Latvijas otrā rakete Sevastova joprojām atrodas 20.pozīcijā, ko ieņēma arī pirms nedēļas, piedzīvojot vienas vietas kritumu. Arī viņa Francijas atklātajā čempionātā cieta zaudējumu pirmajā kārtā, nespējot aizstāvēt pērn iegūtos punktus, kas pienācās par trešās kārtas sasniegšanu.

Savukārt Latvijas trešā rakete Diāna Marcinkēviča jaunākajā WTA rangā atguvusi vienu vietu un ir 273.pozīcijā, bet 17 gadus vecā Daniela Vismane pakāpusies uz 677.pozīciju, iegūdama 12 vietas un sasniedzot jaunu karjeras rekordu.

Tikmēr Alise Čerņecka pakāpusies par trim vietām uz 1003.pozīciju, kas ir jauns sportistes rekords, bet Irina Ļapustina ir 1066.pozīcijā, zaudējot četras vietas.

Savukārt pasaules ranga pirmajā desmitniekā izmaiņas nav notikušas. Līderpozīcijā kārtējo nedēļu atrodas sezonas otrajā “Grand Slam” turnīrā uzvarējusī rumāniete Simona Halepa, pirmās raketes godā atgriežoties februāra beigās. Viņa no pirmās vietas atkāpās pēc Austrālijas atklātā čempionāta fināla, kurā piekāpās Dānijas pārstāvei Karolīnai Vozņacki, kura uz četrām nedēļām kļuva par ranga līderi, bet šobrīd joprojām atrodama otrajā pozīcijā.

Pirms tam Halepa planētas pirmā rakete bija kopš pagājušā gada 8.oktobra, šajā pozīcijā noturoties 16 nedēļas.

Saistītie raksti

Savukārt trešo pozīciju saglabājusi spāniete Garvinje Mugurusa, kamēr ceturtā joprojām ir Francijas atklātā čempionāta fināliste Sloeina Stīvensa no ASV.

Piektā ir ukrainiete Jeļina Svitoļina, kurai seko francūziete Karolīna Garsija, bet septītā ir čehiete Karolīna Plīškova. Astotā joprojām ir cita Čehijas tenisiste Petra Kvitova, savukārt pirmo desmitnieku noslēdz amerikānietes Venusa Viljamsa un Medisona Kīza.

Tikmēr titulētā Serēna Viljamsa, kura atgriezusies kortā pēc bērna dzimšanas, atrodama 183.vietā.

LA.lv