Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko uzvar pirmajā mačā kā pasaules desmitnieka tenisiste 16

foto: AFP/LETA

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko, aizvadot pirmo maču kā pasaules pirmā desmitnieka tenisiste, otrdien ar uzvaru sāka Seulas WTA “International” turnīru.

Pirmās kārtas mačā Ostapenko bija ļoti grūts pirmais sets, tomēr noslēgumā ar 7-6 (8:6), 6-1 tika uzveikta zviedriete Juhanna Lāšsone.

Otrajā kārtā Ostapenko ceturtdien spēkosies ar japānieti Nao Hibino. Latvijas tenisiste šajā turnīrā izlikta ar pirmo numuru, šādu godu gūstot pirmoreiz karjerā, turklāt viņa jau pašlaik turnīrā palikusi kā vienīgā tenisiste no ranga pirmā piecdesmitnieka.

Mačs sākās ar servētāju dominanci. Pirmā reālā iespēja kādai no tenisistēm “ieķerties” uzņemšanas laikā bija piektajā geimā, kad pēc pretinieces dubultkļūdas Ostapenko uzvarēja pirmajās divās izspēlēs, tomēr pēc tam nākamajās četrās triumfēja zviedriete.

Seta beigu daļā cīņa kļuva arvien līdzīgāka, tomēr pirmā breikbumba kādai no tenisistēm bija vien 11.geimā, kad pēc Ostapenko dubultkļūdas pie tādas tika zviedriete. Pateicoties arī veiksmes palīdzībai, to izdevās atspēlēt un Ostapenko noturēja servi, bet pēc tam seta uzvarētāju noskaidroja taibreikā.

Saistītie raksti

Arī pieliktais geims ilgstoši ritēja līdzīgi – zviedriete divreiz ieguva minibreikus, tomēr Ostapenko uzreiz atspēlējās un tā vidū rezultāts bija 3:3. Uzreiz pēc tam Lāšsone pieļāva dubultkļūdu un Ostapenko pirmoreiz ieguva vadību, tiesa, arī šis minibreiks uzreiz tika atgūts. Brīdi vēlāk Ostapenko panāca 6:4, bet abas pirmās setbumbas neizmantoja – pirmo Lāšsone atspēlēja ar lielisku servi, bet otro pēc garas izspēles Latvijas tenisiste izsita ārpus laukuma. Tiesa, pēc tam Latvijas tenisiste vēlreiz izvirzījās vadībā un trešo setbumbu realizēja.

Pirmais sets ilga 55 minūtes. Tajā Ostapenko pretiniecei atdeva vien 13 izspēles pie savas serves, bet Lāšsone ieguva punktu 20 no 22 pirmajās servēs, kas lidoja laukumā.

Kā jau bieži gadās, otrajā setā scenārijs bija pilnīgi pretējs pirmajā. Tajā jau pirmajā geimā Ostapenko tika pie trim breikbumbām, noslēdzošo no tām arī realizējot, bet vēl pēc brīža bija jau priekšā ar 4-0. Pirmajos četros geimos Lāšsone uzvarēja vien sešās izspēlēs. Sestajā geimā Lāšsone vēl bija tuvu Latvijas sportistes nobreikošanai, tomēr Ostapenko to nepieļāva un droši noslēdza maču.

Ostapenko šobrīd ir planētas desmitā rakete, kamēr Lāšsone WTA rangā atrodama 85.pozīcijā.

LA.lv