Reuters

Ostapenko uzvar setu, tomēr izstājas Birmingemas turnīra ceturtdaļfinālā 0

Latvijas sieviešu tenisa ranga līdere Aļona Ostapenko piektdien Birmingemas WTA “Premier” turnīra ceturtdaļfinālā aizvadīja neveiksmīgu spēles otro pusi un cieta zaudējumu sacensību septītajai raketei Medisonai Kīzai no ASV.
Ostapenko divas stundas un divas minūtes ilgušajā spēlē cieta zaudējumu trīs setu mačā ar 7-6 (7:1), 4-6, 2-6.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Latvijas tenisiste, pirmo reizi karjerā WTA turnīru ceturtdaļfinālos piedzīvoja neveiksmi, jo pirms tam trīs citos turnīros, iekļūstot labāko astoņu skaitā, Ostapenko allaž bija tikusi pusfinālā.
Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 100 WTA ranga punktus, kas nākamajā nedēļā viņai, visticamāk, ļaus sasniegt jaunu karjeras rekordu.

Cīņas sākumā pirmajā setā pārākas bija servētājas, lai gan otrajā geimā Ostapenko nācās atspēlēt vienu breikbumbu. Savukārt piektajā geimā Latvijas tenisiste pati tika pie iespējas gūt punktu pretinieces servē, ko ar pirmo iespēju arī izmantoja, pēc tam panākot arī 4-2 savā labā. Tiesa, Kīza uzreiz panāca izlīdzinājumu 4-4 un tālāk ritēja ļoti sīva cīņa, setam nonākot līdz taibrekam. Tajā Ostapenko bija krietni labāka, uzvarot ar 7:1. Kīza uzvarēja pirmajā izspēlē, bet nākamajās septiņās pārāka bija Latvijas tenisiste, tostarp trīs reizes arī pie pretinieces serves.

Veiksmīgs Latvijas tenisistei bija arī otrā seta sākums, kurā viņa otrajā geimā otro reizi mača ieguva punktu pie pretinices serves, panākot 2-0. Diemžēl turpinājums nebija tik labs un nākamos četrus punktus izcīnīja Kīza, kura pēc tam arī droši aizvadīja setu līdz uzvarai, devītajā geimā neizmantojot arī vienu setbumbu.

Arī trešā seta sākumā labāka bija amerikāniete, ceturto reizi spēlē nobreikojot Ostapenko, taču Latvijas sportiste uzreiz spēja saņemties un tūdaļ pie Kīzas serves atjaunoja neizšķirtu 1-1. Turpinājums gan bija ASV tenisistes zīmē, kura spēlēja pārliecinoši un panāca 5-1 savā labā. Ostapenko vēl gan spēja gūt vienu punktu, un astotajā geimā tikt arī pie divām breikbumbām, taču tās palika neizmantotas un Kīza ar otro mačbumbu svinēja panākumu mačā.

Ostapenko, kurai nupat apritēja 19 gadi, pasaules rangā pašlaik ir atrodama 38.vietā, savukārt Kīza reitingā ierindojas 16.pozīcijā. Abas tenisistes iepriekš savā starpā nebija tikušās.

Latvijas tenisiste Birmingemas turnīru sāka ar 7-6 (7:2), 6-1 uzvarot Krievijas sportisti Anastasiju Pavļučenkovu, kura pasaules rangā ir 23.pozīcijā, bet otrās kārtas cīņā Ostapenko ceturtdien ar 6-4, 4-6, 6-3 pieveica divkārtējo Vimbldonas čempioni čehieti Petru Kvitovu, kura turnīrā bija izlikta ar piekto numuru un pasaules rangā ieņem 11.vietu.

Kāda turnīra ceturtdaļfinālu Ostapenko sasniedza trešo reizi šogad un certurto karjerā. Visas iepriekšējās reizes viņa bija tikusi arī pusfinālā – pērn Kvebekā un šogad gan Dohas, gan Katovices turnīros, piedevām divas reizes tas viņai izdevās prestižākajos “Premier” kategorijas turnīros, kamēr šoreiz pusfināls viņai gājis secen.