Uncategorized

Ostapenko Vimbldonā junioru turnīrā zaudē pirmajā kārtā 16

Latvijas jaunā tenisiste Aļona Ostapenko pirmdien piedzīvoja zaudējumu Vimbldonas čempionāta junioru vienspēļu sacensību pirmajā kārtā.

Šobrīd 16 gadus vecā Ostapenko, kura WTA pieaugušo rangā ieņem 732.vietu, ar rezultātu 4-6, 6-7 (9:11) sīvā cīņā piekāpās par gadu vecākajai Lielbritānijas sportistei Harietai Dertai (WTA ranga 900.pozīcijas īpašniece) un izstājās no turpmākajām sacensībām.

Cīņas laikā latviete pieļāva krietni vairāk nepiespiesto kļūdu – 46 pret pretinieces 27. Tāpat Derta izmantoja sešas no 15 breikbumbām, kamēr Ostapenko izmantoja piecas no 12.

Zīmīgi, ka otrais sets ilga vairāk nekā stundu.

Ostapenko bija šīs spēles favorīte, jo arī pasaules junioru rangā atrodas ievērojami augstāk par pretinieci – 47. pret 77.vietu. Tomēr Vimbldonas vienspēļu sacensību pirmajā kārtā viņa zaudēja arī pērn.

Tāpat Ostapenko startēs arī Vimbldonas junioru čempionāta dubultspēļu sacensībās, sacenšoties vienā pārī ar talantīgo igaunieti Aneti Kontaveitu. Latvijas un Igaunijas duets pirmajā mačā spēkosies ar amerikānieti Luisu Čiriko un Alehandru Sisnerosu no Meksikas, kuras izliktas ar sesto numuru.

Šī gada sākumā Ostapenko Austrālijas atklātā čempionāta junioru sacensībās vienspēlēs aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, bet Francijas atklātajā čempionātā viņa nepiedalījās skolas eksāmenu dēļ.

LA.lv