AFP/LETA

Ostapenko zaudē karjeras pirmajā WTA finālmačā 0

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko Kvebekas WTA “International” sērijas turnīra finālmačā svētdien ar rezultātu 2-6, 2-6 piekāpās vācietei Annikai Bekai.
Ostapenko šajā mačā nespēja Latvijai sagādāt pirmo WTA titulu vairāk nekā piecu gadu laikā, jo 2010.gada vasarā savu līdz šim vienīgo čempiones kausu ieguva Anastasija Sevastova, triumfējot Eštorilas turnīrā. Pirms tam Latvija bez WTA tituliem bija 17 gadus – 1993.gadā Larisa Neilande triumfēja Skenektadi turnīrā ASV.
Kaut Ostapenko pirmajā geimā uzvarēja “sausā” pie pretinieces serves, nākamajos divos jau labāka bija Beka. Vēlreiz Latvijas sportiste savas serves geimu zaudēja sestajā geimā, bet pēc brīža jau zaudēja ar 2-5. Arī astotajā geimā Ostapenko neizdevās noturēt savu servi, kas pirmajā setā lika zaudēt ar 2-6.
Otrajā setā pirmajos trijos geimos uzvarēja servētājas, bet ceturtajā geimā Beka jau kārtējo reizi lauza Latvijas sportistes servi, bet brīdi vēlāk Ostapenko jau bija iedzinējos ar 1-4. Nākamajā geimā Ostapenko pie savas serves zaudēja pirmajās divās izspēlēs, tomēr spēja pārtraukt melno periodu un šo geimu uzvarēt, izpelnoties skaļas līdzjutēju ovācijas. Tomēr izglābt cīņu viņai vairs neizdevās un tika piedzīvots zaudējums.
Mačā Ostapenko nespēja aizstāvēt nevienu no piecām breikbumbām.
Ostapenko pirms šīm sacensībām ne reizi nebija WTA turnīros svinējusi vairāk par vienu uzvaru.
Pusfināla sasniegšana Latvijas tenisistei jau ļāvis tikt pie 180 WTA ranga punktiem, kas ir par 70 punktiem vairāk nekā tas, cik nesen viņa iespēja ASV atklātajā čempionātā. Paredzams, ka nākamajā nedēļā WTA rangā Ostapenko būs ap 77.vietu.
Kā ziņots, Ostapenko pirmdien vienspēļu pirmās kārtas cīņā ar 7-6 (8:6), 4-6, 6-4 apspēlēja vācieti Monu Bartelu, kura bija izlikta ar trešo numuru. Turpinājumā otrajā kārtā Latvijas tenisiste ar 3-6, 6-2, 7-6 (7:3) uzvarēja kvalifikāciju pārvarējušo amerikānieti Džesiku Pegulu, pirmo reizi karjerā sasniedzot šāda līmeņa turnīra ceturtdaļfinālu, kurā ar 6-0, 6-1 sagrāva polieti Paulu Kaniju.
Savukārt pusfinālā viņa sestdien ar 6-4, 6-2 uzvarēja Lielbritānijas tenisisti Naomi Broudiju, kura pamatsacensībās bija iekļuvusi kā “laimīgā zaudētāja”.
Zīmīgi, ka WTA ranga 101.vietā esošā Ostapenko finālā tikai otro reizi turnīrā spēkojās ar WTA rangā augstāk esošu sportisti.