AFP/LETA

Ostapenko zaudē spēli no 5:1 izšķirošajā setā 0

atvijas tenisiste Aļona Ostapenko trešdien šī gada ievadošā Oklendas WTA “International” sērijas turnīra otrajā kārtā nespēja nosargāt drošu uzvaru un ar 6-4, 6-7 (4:7), 5-7 piekāpās Naomi Broudijai no Lielbritānijas, kura pārvarēja kvalifikāciju.
Ja pirmais sets tika uzvarēts sīvā cīņā, Ostapenko realizējot trīs no septiņām breikbumbām, otrajā un trešajā setā Latvijas tenisiste bija viena soļa attālumā no drošas uzvaras, taču to neizmantoja un zaudēja visā mačā.
Ostapenko otrajā setā bija vadībā ar 5-2, esot viena uzvarēta geima attālumā no panākuma otrās kārtas mačā. Tomēr turpinājumā trīs geimus pēc kārtas uzvarēja Broudija, panākot neizšķirtu 5-5. Pēc tam Ostapenko guva vēl vienu punktu, uzvarot 11.geimā, taču uzreiz pēc tam ar to pašu pie savas serves atbildēja arī Broudija (6-6). Taibreikā acīmredzami veiksmīgāka bija Lielbritānijas sportiste, uzvarot otrajā setā. Zīmīgi, ka taibreikā Ostapenko varēja saņemt arī diskvalifikāciju par metienu ar raketi bumbiņu padevējam.
Trešā seta sākums Ostapenko bija vēl veiksmīgāks nekā otrajā – viņa nonāca vadībā ar 5-1. Tiesa, sestais geims arī bija pēdējais, kurā Latvijas sportiste uzvarēja, jo nākamajos sešos veiksmīgāka bija Broudija, kura prasmīgi atspēlējās un guva uzvaru visā mačā.
Otrā seta taibreikā arī notika nepatīkams incidents, kad Ostapenko pēc zaudētas izspēles izmeta raketi no rokām un tā trāpīja bumbiņu padevējam. Kaut Latvijas tenisiste apgalvoja, ka rakete viņai izslīdējusi, Broudija tiesnesim pieprasīja, lai Ostapenko tiktu diskvalificēta un pat izsauca kortā turnīra galveno tiesnesi.
“Bija diezgan skaidrs, ka viņa meta raketi un trāpīja bumbiņu padevējam. Par to būtu jādiskvalificē,” pēc mača teica Broudija, uzsverot, ka netic Ostapenko apgalvojumam par raketes izslīdēšanu. “Atkārtojumā ir skaidri redzams, ka tā neizslīdēja. Tomēr šāds ir teniss un galvenais vārds pieder tiesnesim.”
Tāpat tenisistes iesaistījušās arī vārdu apmaiņā pēc mača. “Jeļena (Aļona) komentēja, ka mana uzvedība bija briesmīga. Nedomāju, ka kortā paveicu ko necienīgu. Spiediens bija augsts un adrenalīns uzkarsēts.”
“Mēs iesaistījāmies nelielā konfrontācijā, tomēr viņa būs fantastiska spēlētāja. Esmu droša, ka mācīsimies no šodienas kļūdām un virzīsimies uz priekšu,” uzsvēra Broudija.
Kā zināms, turnīra pirmajā kārtā WTA ranga 84.vietā esošā Ostapenko savā šī gada pirmajā mačā pirmdien ar 6-1, 7-5 uzvarēja zviedrieti Juhannu Lāšoni, kura pasaules rangā atrodama 56.pozīcijā. Pirmās kārtas pārvarēšana Ostapenko deva 30 WTA ranga punktus.