×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
1. aprīlis, 2017
Drukāt

Ostas policijas šefam alga divreiz lielāka nekā Valsts policijas priekšniekam (15)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Valsts policijas priekšnieks pērn nopelnījis uz pusi mazāk nekā Rīgas ostas policijas šefs, šovakar vēsta LNT ziņas. Politiķi atzīst, ka situācija ir dramatiska, taču neko īsti lietas labā darīt nevar.

Bijušais Valsts policijas priekšnieks Valdis Voins valsts uzplečus nolika 2011. gadā, pēc 30 gadu kalpošanas, un uzreiz pēc tam pieņēma loti ienesīgu piedāvājumu: vadīt Ostas policiju.

Nesen iesniegtas amatpersonu deklarācijas par aizvadīto gadu, kas atsedz interesantu ainu. Pērn no Rīgas brīvostas pārvaldes Voins algā saņēmis 81 586 eiro. Par pasniedzēja darbu Rīgas Stradiņa universitātē un Valsts policijas koledžā 24 472 eiro. Pensijā – 19 038 eiro, ienākumos no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras – 1240 eiro. Kopumā Voina ienākumi pērn bijuši 126 336 eiro.

Salīdzinājumam – Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pērn algā saņēmis 46 690 eiro. Par darbu Juridiskajā koledžā 1507 eiro. Kopumā valsts galvenā policista ienākumi ir vairāk nekā uz pusi mazāki nekā viņa bijušajam kolēģim, kurš uzrauga ostu drošību.

Sasniedzot pietiekamu pieredzes līmeni, ambiciozākie valsts policijas darbinieki amatu pamet, ja citur ir iespēja tikt pie lielākas algas.

“Bagātākās pašvaldības var maksāt vairāk. Bieži vien labi speciālisti tiek pārvilināti. Viņiem gan nav izdienas pensijas, kas ir valsts policijā, bet cilvēks izvēlas tagad un šeit – lielāku algu, nevis nākotni. Tas nenāk par labu kopējai sistēmai. Tā ir lāpīšanās,” uzskata Saeimas deputāts Ainars Latkovskis.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieks Burkāns pagājušā gadā par darbu dienestā saņēmis 49 939 eiro. Vēl papildus ienākumos, honorāros un kompensācijās, viņš saņēmis 7248 eiro.

Vēl mazāka alga bijusi Rīgas Pašvaldības policijas priekšniekam Jurim Lūkasam, finanšu policijas pārvaldes priekšniekam Edijam Ceipem un kopš pagājušā gada novembra par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka pienākumu izpildītāju ieceltajai Ilzei Jurčai.

Drošības policijas priekšnieka, Satversmes aizsardzības biroja direktora un Militārās izlūkošanas un drošības dienesta priekšnieku deklarācijas ir slepenas un sabiedrībai nav zināms, cik saņem šo iestāžu priekšnieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. n gad man Jenotsunveidigie paugstinas algu divreiz…..

 2. Ar veselo saprātu nesavienojama situācija.

 3. Viens no Kaupo mantinieka V,Dombrovska ķēdes suņiem padevība tiek bagātīgi atalgota.Atsūtītu uz Bausku nesam aizmirsuši kas deva pavēli specvienībai 2009 gadā

 4. ..viņam jādalās ar saimnieku!

 5. Salīdzināja ar, ne jau no plikas aldziņas abi dzīvo, kurai, droši vien, bieži aizmirst aiziet pakaļ. Valsts policijas priešniekam ir daudz lielākas iespējas nopelnīt papildus, turklāt viņam vienmēr ar draugiem ir nodrošinātās brīvpusdienas Gulami viesnīcā un banketi 9. maijā, 23. februārī, milicijas un čekistu dienā, kā arī pasēdēšanai ar Solncevas bandītiem. Jāņem arī vērā tas, ka čeka nedod Voinam ostā pārāk lielu rīcības brīvību.

 6. Varbūt visas valsts funkcijas var uzticēt Akciju Sabiedrībām. lai pašas pelna, nosaka likumus, un pārdala sapelnīto. Piemēram Akciju Sabiedrība Latvijas valsts robeža, Akciju Sabiedrība Valsts policija, Akciju sabiedrība Latvijas muita un t.t. Tad nevajadzētu nekādu Saeimu un Ministru kabinetu un nebūtu nevienam jāmaksā nodokļi. Tagad savā krējumā vārās Latvenergo, Latvijas meži, visas Latvijas ostas, kas brīvi apsaimnieko savu peļņu un nosaka sev algas.

 7. Rīgas brīvosta ir Latvijas tautas īpašums, ko valdība ir uzticējusi pārvaldīt konkrētām personām. Tā kā valdībai ir tiesības noteikt atalgojumu, tāpat kā to nosaka policistiem, robežsargiem, ugunsdzēsējiem, ekonomikas policijai, KNAB amatpersonām un t.t. Cik brīvosta iemaksā valsts budžetā no savas peļņas?Domāju, ka visiem atalgojumiem valsts pārvaldē un tai pakļautām institūcijām ir jābūt harmonizētiem un samērojamiem Latvijas apstākļiem. Mēs dzīvojam vienā valstī, pie vienādiem nodokļiem un tirgus situācijas. Kas mēs te pārejie valsts darbā strādājošie esam nēģēri!!!!!!!!

 8. Darba, iespējams, mazāk – it kā tik šad tad (nu labi, varbūt, bieži) pievērt acis un skatīties lai padotie nelien, kur nevajag. Bet risks? Atcerieties, kā Vaškevicam izgāja ( bija tāds VID izredzēts un atbalstīts Muitas policijas priekšnieks). bet mainās laiki un varas partijas, un Vaškevics tiek arestēts. Labi, žēlīgs tiesnesis deva iespēju aizbēgt. Vaškevicam vismaz bija nauda ārzemēs, šur tur dabūja patvērumu, bet nav teikts, ka kāds, uzēdies sāncensis vai naivāks likumsargs, nepanāk izdošanu un notiesāšanu.

 9. ta aik notiek zaglu karalvalsti latvija

 10. Tā tas ir normāli ,kur piedāvā labāku algu ,tur ari strādā ,,likumi tik rakstiti priekš tautas ,lai tā strādātu un maksatu nodokļus laicīgi un ierēdņiem būtu algas no kā maksāt

 11. Kas nestrada , tam bus est .

 12. . . un kā jum šķiet vai no šī cilvēka var gaidīt, ka viņš dzīvos un pildīs mūsu valsts likumdošanu, vai darīs tā, kā viņam liek algas “maksātājs” :)))))))

 13. Trakums, cik netaisnīgi Atbildēt

  Nu maziņas tās algas viņiem, šausmīgi maziņas! Bet nu pareizi- kaut kā jau jākompensē tas, ka kukuļus nedrīkst ņemt. Ar ierindas policistiem gan viss ir citādāk- viņiem riebumam pret cienīgu atalgojumu jābūt jau ar mātes pienu uzņemtam. Domājams, ka to Ostas pol.priekšnieka algu varēja droši noreducēt līdz Valsts policijas priekšnieka algai, un galvas vairs valdībai nebūtu jālauza. Bet gan jau tā atkal būs mūsu nākamā gada budžeta prioritāte. Dakteri. skolotāji un kultūras darbinieki, saturieties!

 14. ”Politiķi atzīst, ka situācija ir dramatiska, taču neko īsti lietas labā darīt nevar.”
  Vai negrib ?

Draugiem Facebook Twitter Google+