Latvijā
Rīga

Ostas svētkos Ielu mūzikas dienā Rīgu pieskandinās vairāk nekā 200 mākslinieki 16

Cik dažāda un daudzkrāsaina ir Rīga, tik dažāda būs arī mūzika, kas jau rīt, 19. augustā, Ielu mūzikas dienā to ieskandinās. Turklāt zem “Galerijas Centrs” jumta Rīdzenes ielā uz brīvās pieejas klavierēm ikvienam būs iespēja izspēlēt arī savu Rīgas skanējumu. “Galvenais ir nekautrēties un iesaistīties, lai Rīga skan dzirdi un droši,” aicina Ielu mūzikas dienas organizatoru pārstāve Linda Krūkle.

Jau šajā nedēļas nogalē – no 18. līdz 20. augustam – galvaspilsētā krāšņi un ar daudzveidīgām aktivitātēm ieskanēsies “Rīgas pilsētas svētki 2017”, ko ar atraktīvu un daudzveidīgu programmu bagātinās arī Rīgas Brīvostas pārvaldes rīkotie Ostas svētki. Tostarp sestdien, 19. augustā no pulksten 12.00 līdz 21.00 Ielu mūzikas dienā vairāk nekā 200 mākslinieki gādās, lai Rīgā valdītu mūzika, deja un prieks.

“Jau septīto gadu pēc kārtas Rīga uz veselu dienu pārvērtīsies par dzīvas, patiesas un ikvienam pieejamas mūzikas centru. Šajā dienā ikviens, kurš sevī jūt mūzikas brīvdomīgo elpu, varēs uzspēlēt, uzdziedāt, pārsteigt apkārtējos un piepildīt Rīgu ar ritmiem, balsīm un skaņām. Par Rīgas skanīgumu šogad rūpēsies vairāk nekā 200 mākslinieki, kuri ne vien demonstrēs sevi, bet uz aktīvu līdzdarbību aicinās arī rīdziniekus un pilsētas viesus. Savukārt Rīdzenes ielā, kas vijas cauri tirdzniecības centram “Galerija Centrs”, uz brīvas pieejas klavierēm ikviens varēs izspēlēt savu Rīgas mūziku,” stāsta Linda Krūkle.

Viņa atklāj, ka šajā gadā Ielu mūzikas dienu ar skaņām piepildīs gan iemīlēti un popularitāti jau guvuši, gan arī mazāk zināmi mākslinieki. “Ielu mūzikas dienā savu Rīgu izspēlēt var ikviens – nav atlases, žūrijas vai kādas īpašas kvalifikācijas. Šī ir diena, kad visi kopā veidosim Rīgas skanējumu, un ticu, ka daudzkrāsaini skanēs arī brīvās pieejas klavieres Rīdzenes ielā,” tā Linda Krūkle. Stāstos par dažādajiem māksliniekiem, kas sestdien pieskandinās Rīgu, Linda Krūkle min tādus izpildītājus kā Vairis Nartišs un Mangulishow, grupu “Afropulss”, “Samba de Riga”, Andžeja Grauda bungu skolu, grupu “Skandi”, viesus no Sanktpēterburgas “Narzy folk dance group and MonPlaisir theater” un daudzus citus. Uz klavierēm Rīdzenes ielā savu meistarību klavierspēlē sestdien demonstrēs arī Ostas svētku talismans Ronis Matrozis, kurš pie instrumenta sēdīsies ap pulksten 19.00. Šogad Ielu mūzikas diena Rīgu pieskandinās Bastejkalnā, Kaļķu, Vaļņu, Audēju un Smilšu ielā, Zviedru vārtos, kā arī Galerijā Centrs Rīdzenes ielā.

Vairāk informācijas par “Ostas svētkiem” atrodams interneta vietnē rigassvetki.lv un facebook.com/RigasBrivosta, bet par Ielu mūzikas dienas norisi: www.ielumuzika.lv, kā arī drukātā veidā pasākuma laikā Bastejkalnā Ielu Mūzikas Dienas info teltī.

LA.lv