×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

“Osvalds” svin 20. jubileju un pieņemas spēkā

Dabasu_Durovys_4

Sestdien, 8. augustā, Baltinavā jau 20. reizi norisināsies Latgales vecākais mūzikas festivāls “Osvalds”. Festivāla veidotāji cer, ka jubilejas reizē “Osvalds” spēs piedāvāt apmeklētājiem jaunas emocijas – darbība notiks uz četrām skatuvēm, tomēr mērķis ir arī saglabāt esošās tradīcijas un pulcēt pazīstamākos Latvijas austrumpuses mūziķus.

Festivāls “Osvalds” pastāv kopš 1995. gada. Sākotnēji tas veidots kā neliels Balvu rajona muzikantu saiets, bet laika gaitā kļuvis par vienu no pamanāmākajiem populārās mūzikas jomas notikumiem Latvijas austrumu pusē. “Krīzes laikā festivāls uz laiku pārtrauca darbību, bet nu jau vairākus gadus tas atkal ir ierindā. Varbūt nedaudz mazākā mērogā nekā sākumā, tomēr joprojām gatavs sniegt brīnišķīgas emocijas augusta sākumā,” teic festivāla rīkotājs Māris Lāpāns.

Turpinot iepriekšējo gadu tradīcijas, uz festivāla Tradicionālās skatuves kāps Latvijā pazīstamas popmūzikas vienības. “”Osvalda” 20 gadu jubilejas kontekstā un, atceroties to, ka festivāls ir sācies kā vietējo muzikantu saiets, tiks izveidota īpaša koncertprogramma,” stāsta M. Lāpāns. Tās ietvaros apvienosies bijušā Balvu rajona grupu mūziķi, kas “Osvaldā” ir piedalījušies no pašiem pirmsākumiem. Tādā veidā apmeklētājiem, it sevišķi vecāka gada gājuma un muzikantiem, kas veidoja festivāla pirmsākumu, būs iespēja sajust īpašo jubilejas garšu. Bez koncerta dalībniekiem uz Tradicionālās skatuves uzstāsies “Apvedceļš”, Olga Rajecka, Lauris Reiniks, “Borowa MC” un grupa “Forte”. Programmu vadīs un publiku izklaidēs televīzijas moderators Māris Grigalis.

Jaunums festivālā ir Konkursa skatuve, kas pilnībā atvēlēta jaunajām grupām un izpildītājiem. Konkursa mērķis ir atbalstīt jauno mūziķu radošās aktivitātes, dodot iespēju palielināt viņu skatuvisko pieredzi – jaunie izpildītāji cīnīsies par iespēju tikt pamanītiem no apmeklētāju puses, kā arī tikt pamanītiem profesionālas žūrijas acīs. Vienlaikus tā ir cīņa arī par iespēju iegūt apmaksātu dziesmas ieraksta laiku profesionālā skaņu ierakstu studijā un citas vērtīgas balvas. Šīs skatuves viesmākslinieki – grupa “Dabasu Durovys”.

Tikmēr stabilu vietu festivālā ieņēmusi Elektroniskā skatuve, kas darbosies arī šoreiz. “Tā ir vieta, kur savienojas eksotiska vide – 1800 kvadrātmetru liels bijušā kolhoza šķūnis – un azartiska dīdžeju uzstāšanās, ko papildina iespaidīgs skaņas, video un gaismas šovs,” atklāj M. Lāpāns. Šā gada skatuves īpašais viesis ir “Cosmonaut”, daudzu starptautiski atpazīstamu elektroniskās deju mūzikas grāvēju autors, uzstājies kopā ar “The Prodigy”, “Underworld”, Polu van Daiku un Tiesto.

Visjautrākā festivāla skatuve tomēr būšot Zaļumballes skatuve, paredz festivāla veidotāji. Pārsvarā te skanēs šlāgermūzika – uz šīs skatuves uzstāsies duets “Gunārs un Zane”, grupas “Liepavots”, “Ginc un Es”, “Transleiteri”, “Brīvdiena”, “Trīs vīri laivā” un muzikants Zintis Krakops.

Apmeklētāju labsajūtai festivālā tiks organizētas dažādas atrakcijas un izklaides.

VARBŪT NODER!

Festivāls “Osvalds” – 8. VIII Baltinavā

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv/” n _blankwww.bilesuparadize.lv

Iepriekšpārdošanas cena – EUR 8

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+