Horoskopi un mistika

Otrā atnākšana. Pieci spilgtākie pravieši, kuri sevi uzskata par mesiju1

Foto – www.nationalgeographic.com/

Kas kvalificējas?

Šie pieci cilvēki apgalvo, ka ir otrā Jēzus Kristus atnākšana, un viņu mācekļi piekrīt, vēsta “National Geographic”.

Visi ir atrasti, kā mūsdienas tiek atrasts viss – ar Google palīdzību. Varētu domāt, ka ir vairāk cilvēku, kuri apgalvo, ka ir Kristus. Bet, kaut arī daudzus var saukt par praviešiem, guru vai garīgajiem līderiem, tikai daži atbilst “minimālajiem kritērijiem”: konsekventas atklāsmes, Svēto Rakstu pētīšanas gadi, mācekļi-sekotāji.

Daudzi cilvēki šos cilvēkus noraidītu kā viltvāržu vai trakos. Bet fundementālo reliģiju pamatā, jūdaisma, kristietības, islāma, pamatā vienmēr ir bijusi mesijas atnākšana.

“Es nākšu atkal.”

Bībeles priekšpēdējais pants pravieto Jēzus Kristus atgriešanos. Kad ir “drīz”? Un kas ir “es”? Pēdējos trīs gadus cilvēki sekojuši septiņiem vīriešiem, kuri apgalvo, ka ir Jēzus Kristus otrā atnākšana (ar pieciem iepazīstinām šeit). Iedziļinoties viņu atklāsmēs un pavadot laiku ar viņu mācekļiem, teležurnālisti mēģina attēlot cilvēka tiekšanos pēc ticības, nozīmes un pestīšanas.

Reliģija ir noslēpumaina, vismaz tiem, kuri ar to netika audzināti. Bet svēto rakstu lasīšana tik un tā var būt aizraujoša. Vairāki cilvēki atkal un atkal atgriežas pie noslēpumainajiem vārdiem, kuru piepildīšanos kristietība gaidījusi gandrīz 2000 gadus.

Brazīliešu INRI

Netālu no Braziljas, Brazīlijā, INRI sekotāji (Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum: Nācaretes Jēzus, jūdu ķēniņš) stumj savu pestītāju apkārt uz pjedestāla.

Ducis mācekļu, lielākā daļa no viņiem sievietes, dzīvo kopā ar savu 69 gadus veco līderi, viņa apmetnē, kuru no pārējās pasaules sargā dzeloņdrātis un elektriskais žogs. INRI ņēmis savu vārdu no iniciāļiem, kurus Poncijs Pilāts iegravēja uz Kristus krusta. Viņa kustība radās 1979. gadā.

Mozus Hlongvans, rotu tirgotājs no Dienvidāfrikas

Foto – www.nationalgeographic.com/

Mozus Hlongvans, pazīstams arī kā ķēniņu ķēniņš, kungu kungs, Jēzus.

Ešovā, Dienvidāfrikā, Mozus Hlongvans sludina savai draudzei vienā no paša ceremoniālo kāzu notikumiem, kurš, pēc viņa vārdiem, iezīmē beigu sākumu. Mozus saka: Dievs viņu sapnī iecēla par mesiju 1992. gadā. Tolaik Mozus tirgojās ar rotaslietām. Kopš tā laika viņš ir sludinājis Ešovā, Johannesburgā un citās apvidus pilsētās. Mozum ir aptuveni 40 mācekļi.

Foto – www.nationalgeographic.com/

Dučiem mācekļu klausās savā Mesijā, Mozus Hlongvanā, kad viņš runā savās kāzās Ešovā,
Dienvidāfrikā. Viņa jaunā sieva ir viena no viņa visievērojamākajiem mācekļiem – sieviete, kura iepriekš bija zināma kā Enģelis, bet tagad – Visas pasaules māte.

Sibīrijas Kristus Visarions


Visarions arī zināms kā Sibīrijas Kristus.

Nomaļā Krievijas ciematā, kuru sauc “Obiteļ Rassveta” (“Rītausmas mītne”), Visarions sēž mācekļa dzīvojamajā istabā. Dzimis kā Sergejs Torops. Ap Padomju Savienības sabrukšanas laiku Sergeju piemeklēja atklāsme, ka viņš ir atdzimis Jēzus Kristus.

Foto – www.nationalgeographic.com/

Kā Pēdējās derības baznīcas dibinātājam viņam tagad ir vismaz 5000 sekotāju; daudzi no viņiem dzīvo kopā ar viņu Sibīrijas mežos, utopiskos ekociemotos. Viņi ir uzbūvējuši paši savas skolas, baznīcas un būtībā arī sabiedrību. Visariona proklamācijas ir publicētas 16 sējumos ar nosaukumu Pēdējā derība.

Visariona mācekļi, visi veģetārieši, ietur kopīgas Ziemassvētku pusdienas Čeremšankā, vienā no komūnas pieciem ciematiem. Ziemassvētkus šeit svin 14. janvārī – Visariona dzimšanas dienā. Svinības sākas 12. datumā ar dienu ilgu svētceļojumu cauri visiem ciematiem. Ziemassvētku dienām tūkstošiem sekotāju savācas un uzkāpj kalna altārā virs Obitertassvetas ciema, pēc tam Visarions sveicina pūli un novada īsu sprediķi.

Kitves Jēzus jeb misters Dieva Vārds

Kitves Jēzus arī zināms kā Pasaules Akmens Tēvs un Misters Dieva Vārds
Bupete Čibve Čišimba sēž uz dīvāna savā pilsētā Kitvē, Zambijā. Šim mesijai ir vairāki vārdi, bet viņa mācekļi viņu dēvē par Jēzu. Viņš pavada savas dienas, braucot ar taksi, sludinot un gatavojot pasauli Dieva karaļvalstij.

Kitves Jēzus staigā pa tirgus laukumā Ndolā, Zambijā, sludinot mesijas atnākšanu un pasaules beigu dienas. Kad viņš nesvētī, 43 gadus vecais vīrietis vārdā Bupete Čibve Čišima valkā ikdienas drēbes, braukalē ar taksometriem, vada parastu ikdienas dzīvi ar savu sievu un pieciem bērniem kaimiņpilsētā Kitvē, vara raktuvju pilsētā ar vairāk nekā pusmiljonu iedzīvotāju.

Kitves Jēzus apgalvo, ka saņēmis atklāsmi no Dieva, kad viņam bija 24 gadi. Neilgi pēc tam kristiešu pūlis apsūdzēja viņu zaimošanā. Kad pūlis sāka draudēt ar vardarbību, Kitves Jēzus steigšus aizmuka.

Jēzus Mataiošī, Japāna

Arī zināms kā Vienīgais Dievs. Jēzus Mataiošī Tokijā sprediķo savas pēdējās kampaņas laikā par krēsla iegūšanu japāņu parlamentā. Viņa svētos rakstus sauc “Kā Jēzus Kristus Otrā atnākšana, vienīgais Patiesais Dievs, Jēzus Mataiošī mainīs Japānu un Pasauli”.

No busiņa jumta Tokijā Jēzus Mataiošī sniedz ugunīgu sprediķi kā daļu no savas kampaņas par vietu Padomnieku namā, instruējot oponentus izdarīt pašnāvību un draudot ar elles ugunīm grēciniekiem.

Divu kampaņas nedēļu laikā 2016. gadā (pedējos 20 gados viņš piedalījies daudzās vēlēšanās) viņš braukāja apkārt pa Tokiju, izplatot savu vēstījumu. Daudzi cilvēki viņu ignorēja, bet viņš savāca 6144 balsis.

Saistītie raksti

Mitsuo Mataiošī dzimis Okinavā 1944. gadā. 1977. gadā viņš nodibināja Pasaules Ekonomikas Sabiedrības Partiju, kuras politika bija balstīta viņa identitātē un idejā par Jēzus Kristus atdzimšanu.

Jēzus Mataiošī mērķis esot sagatavot pasauli Pasatarajai tiesai caur demokrātiski politiskajiem procesiem, ar laiku kļūstot par Apvienoto Nāciju ģenerālsekretāru un ieviešot Dieva gribu uz zemes.

LA.lv
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
Diena sola negaidītus mirkļus! Horoskopi 21.jūlijam
3 dienas
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
Zvaigžņu izvietojums sagādās prieku! Horoskopi no 22. līdz 28. jūlijam
3 dienas
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
Gaidāma enerģiska un veiksmīga diena! Horoskopi 20.jūlijam
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Policijai vēl nav izdevies notvert advokāta Bērziņa slepkavas
39 minūtes
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Vēlētāji Ukrainā ir “salikuši visas olas vienā grozā”
23 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
VIDEO. Ugunsgrēkā vasaras nometnē Krievijā gājuši bojā 4 bērni
2 stundas