Mobilā versija
+18.2°C
Gundars, Kurts, Knuts
Otrdiena, 26. septembris, 2017
2. decembris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Otrā elpa jeb Repšisti ies pa gudrā Pūces ceļu (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pagājušajās vēlēšanās Saeimas durvis neatsprāga vaļā, lai ielaistu pulka leģendārā Repšes kunga dēlus un meitas – projekts “Latvijas attīstībai” neizšļūca cauri 5% barjerai. Vēl sliktāk – par listi bija ar mieru atdot balsis 8000 vēlētāju, partijas biedri, miesīgi radi, kāda daļa no uzņēmēju klostera, bet tas ir ļoti mazs skaits.

Tā kā latviešus nevilināja piedāvājums doties pa Singapūras zvejniekciema attīstības maģistrāli, partijai atlika izvēle: vai nu rīkoties pēc principa “dzīvo ātri, mirsti jauna”, vai mainīt kontūras un nūjot pa citu ceļu, izvēloties citus modernās domas atskaites punktus. “Attīstītāji” izvēlējušies otro stratēģiju, agrāk sauktā “uzņēmēju partija” nākšot ar otro elpu. Viņi iecerējuši pareizi. Pēc izlidošanas vēlēšanās, kad kapteiņi uzlaida savu kruīza kuģi uz klintīm, mašīntelpā palikuši patīkami, darbīgi, labi izglītoti jauni šķiperi kā Pūce vai Reskājs, kuru saprašana ļauj dot ekspertīzi un atmaskot, kādi ļauni nodomi ir prātā valdošajai “labēji sociālistiskajai” koalīcijai, un mēs sagaidām, ka arī no viņiem pašiem uzzināsim kaut ko svaigu un tālredzīgu. Jaunajiem politiķiem ir vaļas četrus gadus sagatavot pēc visiem ES standartiem sertificētu partiju, kā to paģērē Valsts prezidents, nevis piparbodīti. Pūce kongresā apstiprinājis, ka degvielas pietikšot, tālākā peldējumā viņa vadītais spēks došoties kā strādīgs velkonis vai smagu kravu, piemēram, Latvijas baļķu, pārvadātājs tvaikonis.

Agrāk “Attīstības” organizatori diezi’ kā bija iedomājušies Repšes atbalstītājus pulcēt Bifšteka klubā ar laminētas plastmasas “Visa Gold” ieejas kartēm, “premium” klases vēlētājus, kuri valkā smalkus apavus, pārvietojas luksusa automobiļos, vada ziemas slēpošanas brīvdienas Šveicē un nēsā no Andželīnas Džolijas ādas izgatavotus kabatmakus. Tādā veidā identificējoties, tika izbojāts pamatīgs resurss, parastā fabrikā ražoti kandidāti dabūja vairāk balsu, nemaz nerunājot par no suņubūdas nākušajiem. Izrādījās, ka plašākas masas nebauda džintoniku, bet pasūta un dzer “simtiņu”.

Pūces redakcijā uzskrūvētību metīšot pie malas. Nebrīnieties, ja kādudien uz ielas jūs uzrunā štrams kungs raga brillēs, vedinot iestāties “Latvijas attīstībā”. Jaunais priekšsēdētājs vēlējis katram biedram atvest uz partiju pa fuksim, jo masveidība jāpalielina līdz 1000 biedriem, jāgādā reģionālais pārklājums. Papildinājumā jānāk cilvēkiem ar nevainojamāku pagātni, nevis Šleseram. Ideoloģiskajā veidolā bij. repšisti saglabāšot labējumu ekonomikā un liberālu dzīves skatījumu – te daudzsološi jau tas, ka “otrās elpas” kongresā gudrais Pūce nepārsteidzās kā pirmās vērtības uzlikt: “mēs mīlam gejus un gribam sadarbību ar saskaņiešiem”. Vēlētāju garšas izjūta tomēr ir mērenāka.

Līdz ar to no lejasstāva partijām Pūces “tūkstotis” vienīgais var būt ar lielu nākotni. Kad puve, trupe, brants, ķirmju žokļi un laika zobs sagrauzīs esošos valdošos namus, par sevi regulāri atgādinājis spēks saprātīgu būvuzņēmēju vadībā parādīsies kā skaista, gruntīga ēka (nevis penthauss izredzētajiem), pie kuras logiem klauvēs nosaluši putniņi – lasi, vēlētāji, kam nav par ko balsot.

Jālūko, kuras markas speķi zīlītes gribētu ēst. No kongresa gribējās dzirdēt apliecinājumu, ka arī liberāļiem Latvijas valstiskums ir dārgs, lolojams un stiprināms.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vienalga par viņiem nebalsosu.

Harijs Tumans: Kā savaldīt "ciklopus" un pasargāt valsts intereses (7)Gaidot valsts simtgadi, dažādu šim svarīgajam notikumam veltīto pasākumu un ieceru saraksts kļūst aizvien garāks.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nepilsonijas pilsoņi

Saeima pagājšnedēļ noraidīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iesniegto likumprojektu, kas paredzēja vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem. Patlaban nepilsoņa statuss tiek piešķirts reti – 2016. gadā tikai 52 bērniem. Bet jau tagad nepilsoņu bērnam iegūt pilsonību ir vienkārši – uz dzimtsarakstu nodaļas darbinieka jautājumu, vai vecāki jaundzimušajam bērnam izvēlas Latvijas pilsonību, jāatbild ar “jā”. Tas tiek atzīmēts reģistrā un dzimšanas apliecību bērns uzreiz saņem ar Latvijas pilsonību. Tiem vecākiem, kas saka “nē”, vairākumā gadījumu noteicošā esot iespēja vieglāk ceļot uz Krieviju, jo nepilsoņiem nav vajadzīga vīza.

Vai partijām jāpalielina valsts budžeta finansējums?
Egils Līcītis: Un visi raksta prezidentamBet tad uzrodas vēstuļu draugi, kurus Vējonis nemaz negrib par vēstuļu draugiem, un sarakstīšanās ar tādiem nedara godu augstiem amatvīriem.
Viss var būt taisnība, izņemot to, kas tiek drukāts (18)Sudrabas komisijā žurnālistu organizācijas viena otru apsmidzina ar indīgām ķimikālijām
Draugiem Facebook Twitter Google+