Pasaulē
Eiropa

Otrā iespējamā teroraktā netālu no Barselonas ievainoti septiņi cilvēki 0

EPA/LETA

Agrā piektdienas rītā piejūras kūrortā Kambrilsā, kas atrodas 120 kilometrus uz dienvidiem no Barselonas, “domājamu teroristu” automašīna ietriekusies cilvēku pūlī, ievainojot septiņus cilvēkus. Pēc tam policija uzbrucējus nošāvusi.

Pieci no ievainotajiem nogādāti slimnīcā, un divi no viņiem ir smagā stāvoklī, bet viens – kritiskā, ziņo ātrās palīdzības dienests. Starp cietušajiem ir arī viens policists.

Uzbrukums Kambrilsā notika vairākas stundas pēc terorakta Barselonā, kur ceturtdienas vakarā tika nogalināti 13 cilvēki, bet aptuveni 100 guvuši ievainojumus.

Policija ziņo, ka automašīnā “Audi A3”, kas Kambrilsā ietriecās cilvēkos jūras krasta promenādē, atradās pieci iespējamie teroristi, kurus policija nošāva. Spāņu mediji ziņo, ka uzbrukumā izmantotā automašīna ir apgāzusies, un, tikko tajā esošo cilvēki no tās izkļuvuši, policija atklājusi uguni. Daži no nošautajiem uzbrucējiem bija tērpušies spridzinātāju vestēs, kuras pēc incidenta policija iznīcināja kontrolētās eksplozijās. Varasiestādes šobrīd uzskata, ka uzbrucēji Kambrilsā ir saistīti ar Barselonā iepriekšējā dienā notikušo teroraktu, par kuru atbildību uzņēmies teroristiskais grupējums “Islāma valsts”.

Cilvēkam, kurš atradās pie Barselonas teroraktā izmantotā autofurgona stūres, izdevās aizbēgt, un viņš joprojām nav notverts. Tomēr trīs citas personas, kas tiek turētas aizdomās par saistību ar Barselonas teroraktu, ir aizturētas. Iepriekš tika ziņots par kāda Spānijas pilsoņa un kāda marokāņa aizturēšanu. Spānijas pilsonis ir aizturēts Alkanā, kas atrodas 200 kilometrus uz dienvidiem no Barselonas. Alkanā trešdienas vakarā kādā mājā notika sprādziens, kurā tika nogalināts viens, bet ievainoti septiņi cilvēki. Policija uzskata, ka mājā esošie cilvēki gatavoja spridzekli un nejauši izraisīja eksploziju.

Vēlāk piektdien parādījās ziņas, ka trešā persona saistībā ar Barselonas teroraktu aizturēta Ripoļā. Mediji vēsta, ka Ripoļā aizturētais ir Driss Ubakirs, kura fotogrāfiju iepriekš izplatīja policija. Viņa dokumenti uzrādīti, izīrējot uzbrukumā izmantoto autofurgonu.
Saskaņā ar vietējo mediju ziņām viņš ir aptuveni 20 gadus vecs un dzimis Marokā. Tomēr parādījušās ziņas, ka Ubakirs ar teroraktu, iespējams, nav saistīts, jo aizturētais apgalvojot, ka viņa dokumenti esot nozagti.

Policija Barselonā nošāvusi arī kādu vīrieti, kurš nav apturējis savu automašīnu pie policijas kontrolpunkta, taču policija ziņo, ka nav nekādu pierādījumu, ka viņš būtu saistīts ar ceturtdienas teroraktu.

Laikraksts “El Periodico” vēsta, ka ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) jau pirms diviem mēnešiem brīdinājušas Katalonijas varasiestādes par iespējamo uzbrukumu, tostarp konkrēti minot Ramblas bulvāri, kur tika pastrādāts ceturtdienas noziegums.

LA.lv