Viedokļi
Aptaujas

Vai ģimenes ārstu pakalpojumu pieejamība novados apmierina?1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Shutterstock

Uldis Kristapsons, Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs:
“Mēs savā novadā, kur ir 2980 iedzīvotāju un divi ģimenes ārsti, varam būt apmierināti. Nācies dzirdēt, ka Latvijā ir vietas, kur, lai tiktu pie ģimenes ārsta, rindā jāgaida nedēļu un pat ilgāk. Lai ārstam būtu normāli darba apstākļi un cilvēkiem nevajadzētu braukāt un staigāt tālus ceļus, mūsu pašvaldība par saviem līdzekļiem ģimenes ārstu praksēm uzcēla divas ēkas – vienu Pāvilostā un otru Vērgalē. Abās ēkās ir telpas arī aptiekai. Tas pacientu ērtībai, īpaši pateicīgi ir vecie ļaudis.”

Renāte Gremze, Ropažu novada domes priekšsēdētāja vietniece:
“Mēs iestājamies par to, lai Silakrogā – novada otrajā lielākajā ciemā – būtu sava ģimenes ārsta prakse. Šis ciems atrodas 15 kilometru attālumā no novada centra Ropažiem un 29 kilometru attālumā no Rīgas centra. Turklāt šajā ciemā ir Rīgas sociālās mājas, kuru iemītnieki ir deklarēti mūsu novadā. Lai saņemtu ģimenes ārsta pakalpojumus, ciema iedzīvotājiem nākas doties uz Zaķumuižu, Ropažiem vai Rīgu. Ar to viņi, protams, nav apmierināti – nāk uz pašvaldību un prasa, lai ģimenes ārsta pakalpojumi būtu pieejami pašu ciemā. Valstij vajadzētu domāt, lai Silakrogam piešķirtu ģimenes ārsta vietas kvotu. Īpaši ņemot vērā to, ka šajā ciemā iedzīvotāju skaits palielinās. Pavisam novadā ir pieci ciemi, trīs ģimenes ārsti uz kopējo iedzīvotāju skaitu 7200. Ģimenes ārstiem, protams, ir liela slodze. Plānojam paplašināt medicīnai paredzētās telpas Ropažos, lai iedzīvotāji varētu saņemt arī fizioterapeita un zobu protezēšanas pakalpojumus.”

Andris Zālītis, Skrīveru novada domes priekšsēdētājs:
“Mūsu novadā uz 3815 iedzīvotājiem ir divi ģimenes ārsti. Pakalpojumu pieejamība īpašas problēmas nerada. Pašvaldība katru gadu iegulda līdzekļus telpu sakārtošanā, lai uzlabotu apstākļus ģimenes ārstu pakalpojumu sniegšanai.”

LA.lv