×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Otrā pasaules kara veterāni Baltijas valstīs no Krievijas saņems mūža pabalstu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Uzvaras parkā pie pieminekļa Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem notiek Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienai - Uzvaras svētkiem veltīts pasākums.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins gatavojas parakstīt rīkojumu par mūža atbalsta sniegšanu 2.pasaules kara veterāniem Baltijas valstīs, aģentūra LETA uzzināja Krievijas vēstniecībā Latvijā.

Rīkojums paredz iespēju veterāniem no 1.novembra saņemt mūža pabalstu.

“Šobrīd tik tiešām notiek aktīvi Krievijas prezidenta rīkojuma sagatavošanas darbi, kas paredz sociālā atbalsta sniegšanu tiem 2.pasaules kara veterāniem, kuri pašlaik dzīvo Baltijas valstīs,” stāstīja vēstniecības pārstāvji.

Sīkāku informāciju par minēto rīkojumu vēstniecība gatavojas sniegt pēc dokumenta parakstīšana.

Krievijas ārlietu ministra pirmais vietnieks Vladimirs Titovs laikrakstam “Vesti” stāstīja, ka tiek gatavots rīkojums par sociālā atbalsta sniegšanu Latvijā dzīvojošajiem 2.pasaules kara veterāniem. “Tas nav nekas negaidīts, jo Latvija ir viena no tām nedaudzajām Eiropas valstīm, kuras nesniedz finansiālu atbalstu antihitleriskās koalīcijas veterāniem. Kā zināms, pašreiz valsts dotācijas saņem tikai vietējie nacistu atbalstītāji. Tāpēc palīdzēt 2.pasaules kara veterāniem ir mūsu morālais pienākums,” stāstīja Titovs.

“Rīkojuma projektā paredzēts noteikt mūža ikmēneša materiālo pabalstu kara veterāniem, kara invalīdiem, karavīru atraitnēm, Ļeņingradas blokādē cietušajiem, un tiem koncentrāciju nometņu gūstekņiem, kuri nav Krievijas pilsoņi,” teica Titovs.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tādu veterānu Latvijā ir pāris tūkstoši! Ja Latvija tik veciem cilvēkiem nepalīdz, tad vismaz Krievija to darīs! Neesiet taču skaudīgi! Jūs arī būsiet veci un slimi! Un nav teikts, ja izrādīsies, ka jūs neesiet cīnījušies par nepareizu varu un nepareiziem ideāliem…

  2. skats no pierobežas Atbildēt

    Šobrīd tiem veterāniem mazāk par 85 gadiem nevarētu būt. Un cik tad tādu veču Latvijā ir palikuši. Varbūt kādi pāris desmiti cilvēku. Es domāju, ka šis Putjina dekrēts ir klajš populisms, tā ir politiska spēle uz Krievijas publiku, kur mužiks neprot sarēķināt, cik tad veci, šobrīd, tie bijušie iekarotāji ir.

  3. Labāk būtu izdevis dekrētu, par Baltijā dzīvojošo veterānu ,pārcelšanu uz uzceltajiem elitārajiem dzīvokļiem ,Maskavas centrā…

Draugiem Facebook Twitter Google+