×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Otrais dublis

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien Medību likuma grozījumus Saeimas plenārsēdē skatīs otrajā lasījumā. Viens no mednieku runasvīriem, Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis pašreizējo redakciju vērtē pozitīvi: “Mums izdevies pastāvēt uz galvenajiem punktiem, kuros būtiskas izmaiņas nav izdarītas.”

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā karstākās diskusijas noritēja par medībām ar loku, kā arī klaiņojošo suņu un kaķu nonāvēšanu, ja tie apdraud vai uzbrūk savvaļas dzīvniekiem. Mednieki “atsituši” dzīvnieku aizstāvju ierosinājumus un ir gatavi turpināt izskaidrojošo darbu ar deputātiem, lai “trešajā lasījumā uz emociju pamata kaut kas netiktu sabojāts”, skaidro J. Baumanis.

Trešajam lasījumam mednieki organizēs priekšlikuma iesniegšanu 31. pantam, lai precizētu, ka Medību saimniecības attīstības fonda (MSAF) līdzekļi piešķirami ne tikai medniekiem, bet arī jauniešu līdz 16 gadu vecumam izglītošanai medību jautājumos, tā novēršot absurda situāciju, kas izveidojusies, pateicoties biedrībai “medniekiem.lv”, kura apstrīdējusi MSAF naudas piešķiršanu topošo mednieku nometnei “Vanagacs”.

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Elmārs Švēde, novērtējot mednieku pārstāvju līdzšinējo veikumu, tomēr atzīst, ka Medību likums vairs nebūs tik labs kā kādreiz.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+