×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Otrajā Baznīcu naktī aicinās piedalīties visus dievnamus

Foto: LETAFoto: LETA

Nākamā gada 5. jūnijā notiks otrā Baznīcu nakts, kurā šoreiz aicināti piedalīties ne tikai Rīgas, bet arī citu Latvijas pilsētu un novadu dievnami, aģentūrai BNS pavēstīja sabiedrisko attiecību konsultante Inese Knipše.

Dievnami pieteikties Baznīcu naktij var līdz 2015. gada 15. janvārim. Pieteikuma anketa pieejama mājaslapā www.baznicunakts.lv.

Pirmajā “Baznīcu naktī 2014” Rīgā piedalījās 43 dievnami, tos apmeklēja vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku. Iedzīvotāju pozitīvās atsauksmes rosinājušas paplašināt robežas un akcijā iesaistīt arī dievnamus ārpus Rīgas.

Lai savlaicīgi gatavotos notikumam, paredzētas regulāras tikšanās ar draudžu koordinatoriem. Pirmās tikšanās paredzētas 14. decembrī plkst. 18 un 15. decembrī.

Pirmā Baznīcu nakts notika šogad 6. jūnijā. Baznīcās notika ekskursijas un stāstījumi, kas ļāva baudīt garīgās un kultūras vērtības – arhitektūras un mākslas skaistumu. Līdz pusnaktij skanēja ērģeļu un kora mūzika, uzstājās solisti, vokālās grupas un ansambļi, notika ekskursijas, izstādes un dzejas lasījumi.

Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļojusi no Austrijas un Čehijas. Pirms desmit gadiem Baznīcu nakts sākās Austrijā kā kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumenisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā.

Rīgā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums “Fonds Baznīcu nakts”. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+