Kultūra
Mūzika

Otrajā festivālā “Vivat Curlandia!” muzicēs leģendārs Francijas ansamblis 1

Publicitātes foto

Pēc divām nedēļām, 15. un 16. jūlijā, jau otro gadu Bauskas pilī, rātsnamā un Bauskas Sv. Gara baznīcā notiks Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls “Vivat Curlandia!”, vēsta rīkotāji.

Festivāla laikā izskanēs viduslaiku un renesanses mūzika, ko atskaņos mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Spānijas, Austrijas, Itālijas un Francijas. Apmeklētājiem būs iespēja arī vērot senāko līdz mūsdienām saglabājušos Džulio Kačīni operu “Eiridīke”.

“Bauskas festivāla „Vivat Curlandia!” programma norisināsies tās muzikālajam saturam vēsturiski atbilstošā vidē – senās mūzikas atskaņošanu ar vēsturiskiem instrumentiem, tērpiem, koncertu norises vietām un gaisotni tajās – lai mūsdienu aizņemtais cilvēks dabiskāk iejustos senatnes vērtību pasaulē un baudītu to,” pauda senās mūzikas pētnieks un mūziķis Māris Kupčs. Viņš festivālu rīko sadarbībā ar Bauskas pils muzeju un Bauskas Kultūras centru.

Divu dienu laikā notiks desmit muzikāli pasākumi. Dalību festivālā apstiprinājuši izcilais viduslaiku mūzikas ansamblis Eloqventia” no Spānijas, senās mūzikas ansamblis “Chiaroscuro” no Lietuvas, starptautiski atzītais senās mūzikas ansamblis “Neymann Ensemble”, kurā ir dalībnieki no Latvijas, Austrijas un Itālijas, seno deju grupa “Galms”, arfiste un retorikas, vēsturisko žestu speciāliste Katerina Antonenk un citi mūziķi. “Īpaši izceļams Parīzes viduslaiku institūta “Centre de musique médiévale de Paris leģendārais viduslaiku mūzikas ansamblis “Alla francesca”, kurš sniegs savu pirmo koncertu Latvijā, noslēdzot festivāla desmit koncertu maratonu 16. jūlija vakarā,” pauda Kupčs.

Festivāla atklāšana notiks sestdien, 15. jūlija pēcpusdienā pie Bauskas pils vārtiem ar teatrālu uzvedumu, kas būs interesants arī ģimenēm ar bērniem, bet tās pašas dienas vakarā Bauskas kultūras centrā notiks pirmatskaņojums Latvijā – 1600. gadā sarakstītā Džulio Kačīni opera “Eiridīke”. Operas sižeta pamatā ir grieķu mitoloģijas leģendārais stāsts par mūziķi Orfeju, kurš devies uz pazemes valstību, lai glābtu savu mīļoto sievu Eiridīki, kuru nāvīgi sakodusi čūska. Rīgas Senās mūzikas centrs un festivāls “Vivat Curlandia!” ir kļuvuši par European Opera Academy vēsturisko operus uzvedumu centru, tādēļ operas iestudējumā būs iespēja dzirdēt perspektīvākos Eiropas jaunās paaudzes speciālistus.

Tiem, kuriem tuvāka deja, svētdien, 16. jūlijā būs iespēja vērot Seno deju grupas “Galms” koncertprogrammu “Festa vita” jeb “Dzīves svinēšana”, kas balstīta uz Džona Pleiforda grāmatas “Angļu deju meistars” izdevumu, kas iznācis 1651. gadā.

Biļešu cenas – sākot no 6 eiro.

Par festivāla norises vietu ir izvēlēta Bauska, jo Kurzemes hercogu Ketleru Zemgalē celtās pilis bija pirmās, kas Latvijas teritorijā reprezentēja ziemeļu renesanses laicīgās arhitektūras un profesionālās mākslas izpausmes, kuras līdzi atnesa renesanses laikmeta Eiropas domāšanu, kultūru un mākslas dīgļus, kas neapšaubāmi ietekmēja kultūras procesu attīstību ne tikai Zemgalē.

LA.lv