×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. maijs, 2013
Drukāt

Otrajam lasījumam atbalsta izdienas pensijas apliecību izsniegšanu māksliniekiem

foto - Letafoto - Leta

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien atbalstīja otrajam lasījumam Saeimā grozījumus mākslinieku izdienas pensiju un pabalsta par radošo darbu likumā, kas notieks kārtību, kā šiem pensionāriem izsniedzamas izdienas pensijas apliecības, aģentūra BNS uzzināja komisijā.

Likumprojektu iecerēts papildināt ar jaunu pantu, paredzot, ka visiem Valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensiju un baleta mākslinieku minētajiem māksliniekiem, kam pienākas izdienas pensija, izsniedz izdienas pensijas saņēmēja apliecību.

Vienlaikus Ministru kabinetam tiek deleģēts izstrādāt vienotu izdienas pensijas saņēmēja apliecības izsniegšanas un anulēšanas kārtību un izdienas pensijas saņēmēja apliecības paraugu.

Grozījums “Valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensiju un baleta mākslinieku pabalsta par radošo darbu likumā” tiek izskatīts parastajā kārtībā – trīs lasījumos.

Pirms vairāk nekā gada stājās spēkā grozījumi likumā, kas paredzēja, ka funkcijas, kas saistītas ar   izdienas   pensijas piešķiršanu māksliniekiem, tiek nodotas Labklājības ministrijas pārraudzībā esošajai iestādei – Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai. No 2005. gada līdz 2011. gadam šīs funkcijas veica Kultūras ministrija.

Veids, kā izdienas pensionāram apliecināt savu statusu, ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras izsniegtā lēmuma vai Kultūras ministrijas izsniegtā lēmuma uzrādīšana. Taču šāda lēmuma ikdienas lietošana ir nepraktiska, jo tas ir uz A4 formāta lapas noformēts dokuments.

Likumprojekts par izdienas  pensionāra   apliecības  izsniegšanu attiecas uz baleta, cirka, kora un orķestra māksliniekiem, leļļu teātra, teātra aktieriem un solistiem vokālistiem, kuriem  izdienas pensija  ir piešķirta no 2005. gada līdz 2011. gadam, kā arī 2011. un 2012. gadā. Tās ir 200 personas un turpmāk ik gadu – vidēji 20 cilvēki gadā.

Viena apliecība izmaksās astoņus santīmus. Tādējādi izdevumi šogad apliecību  izsniegšanai būs 17,60 lati, bet turpmāk ik gadu -1,60 lati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+