×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
19. marts, 2017
Drukāt

Otrās šķiras patērētāji. Kāpēc Latvijā pārdod atkritumus par milzīgām summām? (56)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts jau 12 gadus, tomēr augstas kvalitātes preces, kādas nopērkamas Rietumeiropā, mūsu veikalos ir īpaši jāpameklē. Kādēļ Latvijas patērētājus joprojām liek vienā grozā ar Trešās pasaules valstīm?

Eiropas Komisijas tieslietu, patērētāju un dzimumu līdztiesības komisāre Vera Jourova gaismā cēlusi problēmu, ka Austrumeiropas valstīs preču kvalitāte krietni atšķiras no Rietumeiropas tirgum domāto preču kvalitātes. Austrumeiropas tirgum domātās preces visbiežāk ražotas Polijā, bet Rietumeiropas tirgum – kādā no Rietumu valstīm, piemēram, Vācijā.

Jāmaina likumi

Savulaik arī lielveikala “Sky” veiktajā pētījumā noskaidrojās, ka atšķirības pastāv. Tās nav tikai klientu garšas kārpiņu īpatnības – “Nutella” krēmam, kas ražots Vācijā, sastāvā ir 7,5% vājpiena pulveris, savukārt Polijas ražojumam izmantots 6,6% vājpiena pulveris. Zīmola “Nutella” ražotājs Polijā ir viens no retajiem, kas apstiprina, ka šīs atšķirības produkta sastāvā neesot tikai cilvēku iedomas. Bet, protams, ir virkne piegādātāju, kuri kategoriski noliedz jebkādas atšķirības. Ungārijā šī lieta tiek risināta pavisam nopietni – atrasti jau 24 produkti, kuros ir garšas, smaržas un sastāva atšķirības. Arī Slovākijā veikts pētījums, kurā atklājies, ka produkti atšķiras no tiem, kurus var iegādāties pāri robežai Austrijā – pētījumā tika salīdzināti 22 produkti. Mērķis ir viens: mainīt ES likumdošanu tā, lai visā Eiropā produktiem būtu līdzvērtīgs sastāvs un vizuālais noformējums.

SIA “Maxima Latvija” Procesu un kvalitātes vadības departamenta direktore Dace Grava skaidro, ka “Maxima” sadarbojas ar oficiāli reģistrētajiem preču izplatītājiem un ražotājiem. “Iedzīvotājiem pieejamas gan Austrumeiropā, gan Rietumeiropā ražotas preces. Piemēram, veikalos ir pieejami veļas pulveri, kas ir ražoti Vācijā un kam uz iepakojuma ir uzlīme ar norādi par vācu kvalitāti.” Grava norāda, ka gadu gaitā saņemtas tikai dažas sūdzības par produktu kvalitāti, norādot uz Rietumeiropas it kā kvalitatīvākajiem produktiem: “Bija sūdzības par veļas pulveri un kafiju, kam it kā atšķiroties kvalitāte ar analogiem Rietumeiropā ražotiem produktiem. Par šo jautājumu esam runājuši arī ar preču piegādātājiem un ražotājiem, kas norādīja, ka kvalitāte neatšķiras un preces tiek ražotas oficiāli reģistrētās un akreditētās ražotnēs, kas darbojas pēc uzņēmuma standartiem.”

Savukārt SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine nenoliedz, ka atšķirības viena zīmola produktos dažādu produktu ražošanas valstīs pastāv: “Tas ir iespējams. To nosaka nevis ražotāja iegribas, bet atšķirīgā nacionālā likumdošana. Ja ražotājs vēlas izplatīt savu produkciju šajā tirgū, viņš ir spiests mainīt produkta sastāvu. Atšķirīgās garšas īpatnības pārtikas produktiem ir iespējamas arī ražošanas vietas ģeogrāfiskā izvietojuma dēļ, kas nosaka preces izejvielu kvalitāti. Piemēram, dzērieniem, kuru sastāvā ir daudz ūdens, garšas kvalitāti var ietekmēt izmantotā ūdens garšas īpatnības. Pat pēc identiskām receptēm radīti produkti dažādās valstīs var garšot dažādi.”

Vārtukapteine apgalvo, ka veikalu tīkls “ELVI” līdz šim nav saņēmis sūdzības par atšķirīgu dažādās valstīs iegādātu zīmola produktu kvalitāti. Ja ir reāli pierādījumi, viņa iedrošina pircējus neklusēt: “Pircēji var ietekmēt Latvijai piegādāto preču kvalitāti, aicinot piegādātājus izvērtēt savas produkcijas kvalitāti, un likumdevējus – pārdomāt normatīvo aktu nosacījumus, lai ražotājiem nāktos pārdomāt Latvijā realizējamo preču sastāvu.” Lielākā daļa ārvalstu zīmolu produktu, kuri nopērkami “ELVI” veikalos, ir ražoti Polijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (56)

 1. Pērku Seal Eco universālo veļas mazgājamo līdzekli. Latvijā ražots. Protams, nesmaržo (nesmird?) kilometra radiusā, ejot pa ielu, bez smaržas, bet kam tas vajadzīgs? Smaržot pēc ķīmijas. Tāpat par daudzām lietām – tie dušas želeju un zobu pastu “labie sastāvi” ir ilūzija. Pumpē ķīmiju gan LV, gan Francijā un Vācijā.

 2. Atliek arī delikateses, tāpat kā apģērbu pasūtīt internetā…

 3. Arī par zāļu cenām vajag uztraukties Atbildēt

  Tāda pati cenu politika ir zālēm. Tramps Amerikā ar likumu liek samazinat zāļu cenas!

 4. Tieši ta, pircējiem jābūt prasīgakiem.

 5. Daudzi lieltirgotāji paši pasūta lētākus produktus, jo zin ka tad var uzlikt lielāku uzcenojumu. Ražotājam pilnīgi vienalga kas pērk viņa produktu un jo vairāk pērk jo laimīgāks. Bet ja ierodas viens un saka – man lūdzu to pašu iepakojumu un tik vai nevarētu lētāk. Protams var, ja ir pircēji, tad viņš ar tādu ražos. Ja mūsu Maximas un Rimi tādus nepirktu, tad arī neviens tādus neražotus.

 6. kā parasti – slīcēju glābšana pašu slīcēju rokās.. 😀 paši vainīgi, pašiem jāseko – rodas jautāums – kam tad mums institūcijas?

 7. …. Par šo jautājumu esam runājuši arī ar preču piegādātājiem un ražotājiem, kas norādīja, ka kvalitāte neatšķiras un preces tiek ražotas oficiāli reģistrētās un akreditētās ražotnēs, kas darbojas pēc uzņēmuma standartiem ………….. šīs teikums visu paskaidro – runa jau nav par kvalitāti, vai pretenzijas jau nav par ražotāju… runa ir par to ka sastāvdaļas produktam atšķiras! Polijā ariel ražo divās rūpnīcās – vienā austrumiem domātais, otrā – rietumiem, protams abi ir akreditēti, abiem ir apstiprinātas receptūras, tikai recepte atšķiras.. 😀

 8. saliekās, ka bieži vien ne lēti mēslus nopērk, bet vēl saņem par utilizēšanu!

 9. Gadus sešus atpakaļ, “Rimi”, uz Vienības gatves nopirku 0,7 l konjaku “Frapin” VSOP, par četrdesmit ar kaut ko latiem, un kāds bija man pārsteigums, kad attaisot pudeli tur izrādījās kaut kas līdzīgs “Bonapartam”. “Frapina” marku ļoti labi pazīstu, no tā laika lielveikalos to vairs neesmu pircis ne reizi, un nekad neesmu vīlies….

 10. Rakstā aprakstītā situācija bija aktuāla pirms 15-20 gadiem. Nesen nopirku kkādu pupiņu kafiju (neatceros šķirni) Rimi ar akciju un Austrijā ar akciju. Iepakojums un garša neatšķīrās pilnīgi nemaz. Atšķīrās tikai cena (Austrijā bija laikam mazdrusciņ lētāk, par kādu 0,5…1 eur/kg) un atlikušais derīguma termiņš (Rimi pirktajai kafijai bija par gadu garāks)

 11. Pierobežniece Anna Atbildēt

  Siers Dor Blu. No dārgā gala ap 10 EUR kg. Kādreiz garšoja, tagad vairs nepirkšu.
  Biju nopirkusi nedēļu atpakaļ gabaliņu. Ēdu pie vīna – tāds jocīgs. Sastāvā pasterizēts piens. Aizvedu uz laukiem – agrāk kaķis nepagāja garām plauktam, pamanījās to misiņu saģērēt un paēsxst. tagad stāv uz galda uzgriezts – pa nakti neviens nav aizticis. Brokastīs gribu uzsmērēt uz maizītes – nesanāk, bet agrāk sanāca. Nesmērējas. Uzcepu maizīti, siltu ierīvēju ar ķiploku un vēl sieriņu uzsmērēt – nesmērējas, nekūst, valstās. Neko nesaprotu. Bet vēl mazs gabaliņš 3x3x3 cm palicis. Vāru makaronus 1 porciju vakariņās, sadrupinu , uzkaisu KARSTIEM makaroniem, samaisu, ēdu. Dora Blu nekūst, bet birst nost no makaroniem. Tad kas ir tas produkts, ko RIMI Latvija realizē savos veikalos pa dārgu cenu. Kur sūdzēties, kur nest uz paraugu pārbaudi?
  PVD skrien pakaļ 2 vistām pa kūtiņu, bet ka sieru, kas nav siers, bet izstrādājums, pārdod Latvijā patērētājam, tur PVD galva nesāp, neuztrauc.
  PS Kādai jābūt rīcībai, kur nododams produkts, kur zvanīt, rakstīt, ja rodas šaubas par kvalitāti un atbilstību saturam.

 12. Zināmais nezināmajā Atbildēt

  Ļoti ceru, ka arī Latvijā attiecīgās valsts iestādes tuvākajā laikā rīkosies – nedrīkst būt tā, ka Eiropā ir divu kategoriju patērētāji.”
  ——————————
  Latvijas iestāde PVD ir par …impotentu un pērkamu, lai sāktu censties strādāt …iedzīvotāju labā …
  Šmīzes atvelkas uz konservu rūpnīcu, kur visādus sū liek bundžā, un izliekas to… neredzam, jo tiek piekrauts tīkls ar kvalitatīvu preci …

 13. elemen†āri, Nikolsōn, tādēļ, ka darbaļaudis, viņi arī elek†orā†s, pieticīgi, pacietīgi un re†ardē†i.

 14. Naudas kāŗe, naudas kāre un tikai naudas kāre! Paši tirgotāji iepērk vairumā lētas, zemākas kvalitātes preces. PAŠI! Un pārdod par kvalitatīvo preču cenām. NEVIENS TAČU NESPIEŽ to darīt. Tikai nauda kāre. Paši, paši. Tāgd gan beji, derīguma termiņu viltotāji utt. Bet kremlini brēc – ES. ES!

 15. A ko cepaties ,paši vien vainīgi,,ignorēt vajag tos tirgotājus

 16. Pārdod tāpēc,ka mēs iestājoties parakstījāmies uz patērētāju valsts noteikumiem un uz viszemākiem atbalsta maksājumiem.Kur tad vecās ES valstis lai liek savu nestandarta produkciju?Mēs vienmēr esam gribējuši kādam iztapt,un lai kaut ko mainītu ir jāmainās paaudzei,kas prot aizstāvēt savu tautu ne tikai tribīnēs pirms vēlēšanām.

  • Ja tu parakstījies, tad tev bēniņos putniņi čivina, man nē !
   Kad mānīja iekšā ES, tad Kalniete bizoja visās durvīs kā bikses pietaisījusi ar solījumiem, ka nu tik būs Lejputrija…
   Tagad šai ir tā Lejputrija bet debīlajiem parakstītājiem – piga !

 17. Komentāri saprotami bet ne par tēmu! Atkal pie visa vainīgi tie ”sliktie Rietumi”… Vai tad šīs švakās un mazvērtīgās preces mūsu lieltirgotājiem tiek pārdotas par ”kvalitatīvo” preču cenām??? Es, privāti varu nopirkt Vācijā pat vācu mazākzināma brenda kvalitatīvu preci, teiksim – veļaspulveri – par 5-6 x zemāku cenu kā Latvijā. Un nav jāpērk ”fūre” bet, teiksim, – eiropalete… Tātad vainīgie ir tikai un vienīgi ”muļķu zemes” lieltirgotāji, kas, protams, sarunā cenas!!! Un valdība u.c. atbildīgie dienesti to visu zina bet NEKO NeDARA!

 18. Jānis Labrencis Atbildēt

  Mums jau nav pašu ražotās produkcijas realizācijas tirgus. Lielveikali iepērk kas lētāks, lai varētu gūt lielāku peļņu. Galvenie vaininieki ir lielo pilsētu vadītāji, jo tieši viņi ļauj celt savās pilsētās tikai lielveikalus, bet galīgi neattīsta mūsu pašu ražotās pārtikas tirgus. Zemnieki tirgojas no mašīnas ar ko savu preci izvadā pa māju pagalmiem un cilvēku darba vietām. Jelgavas mērs ZZS dižbiedris, 3 zvaigžņu ordeņa kavalieris Rāviņš sabūvējis katrā ielā pa lielveikalam, bet zemnieki tirgojas Staļina laika laukumā no asfalta.

 19. tāpēc, ka attieksme kā pret kolonijām, kas praktiski tā arī bija domāts, paplašinot šo “dzelzs un ogļu savienību”, jeb ES. Un nekāda sakara te nav ar tirgus lielumu – pabraukā pa vecās ejropas valstīm, tur pat lauku bodēs neatradīsi tādus mēslus, kādus Latvijā piedāvā pat lielveikalos (par vēl lielāku cenu, protams). Vēl kas ir pazemojoši, ka vietējā prece tiek izvietota apakšējos plauktos, lai mēs mestos četrrāpus, lai to ieraudzītu.

 20. Jānis Podnieks DaD. Atbildēt

  Šis jautājums ir nediskutējams un sen pierādīts,ka pie mums pārdodamie pārtikas produkti,apģērbi,apavi un saimniecības preces,sadzīves ķīmija atšķiras pēc kvalitātes no rietumeiropā nopērkamajiem! To esmu pats pārliecinājies pa 16 gadiem ,kopš es laiku pa laikam esmu dzīvoju UK! Labi ja vēl būtu pie mums lētāk nopērkami,jo ienākumi krasi atšķiras pie mums un ES,bet pie mums daudzi tie paši produkti un apģērbu brendi ir daidz reiz dārgāki! Mūs tomēr uzskata par ,,banānu,,republiku gan politiska gan ekonomiskā ziņā!

  • Nu, Jāni Podniek, vai kā tevi tur sauc, tu esi gļēvāks par gļēvu, jo dūšas pietiek tikai komentāros .., nu sanāk, ka tevi muļķi jau 16 gadus kā lopu pazemo, bet tu to tik proti kā pusanonīmi vaidēt. Ko tev teikt, mēs..s un nelga tu esi!

  • Pasūtu internetā to ko man vajag un man atved. Nesaprotu par ko cepiens.
   Nepatīk – nu nepērc no vietējā. Esi brīvs cilvēks – IZVĒLIES!

 21. Mīļie cilvēki,mēs taču arī saviem mazuļiem pēc dzimšanas nestūķējam mutē karbonādi! Palēnām,pamazām! Tādēļ nevar tīru,stipru mantu mums dot! Vien,nesen ,kā uz kājām esam nostājušies un Rietumeiropas skatījumā tādi zīdaiņi vien esam! Nu,kurš mazam bērnam spēcīgu stipru kafiju dos? Zobiņi arī tikko šķeļas! Daudziem iepriekšējās paaudzēs zobi tika kopti un ārstēti pie citām iespējām un kritērijiem! Cik,nu kāds vēl mutē atlicis,tiem ar nevajag stipru,kārtīgu mantu! Citādi alikušie vēl izbirs! Jāatzīst,gan,ka deficīta laikos,bez visiem Rietumeiropas labumiem mēs augām stiprāki un veselāki! Tā teikt, dabīgā izlase!Neskatoties uz It,kā labāku dzīves kvalitāti ārzemēs ,alerģijas un onkoloģija nav sveša arī tur! Var jau pasmaidīt par šīm lietām,vai tādēļ neesam izdzīvojuši? Vai,tad grūti aizlaist uz Vāciju lielo atlaižu laikā un sapirkt visam gadam kafiju,zobu pastas un pulverus!Būs baltāki zobi,tīrākas drēbes un garšīga kafija! Jautājums,jau ir par attieksmi! It,kā esam vienas ģimenes sastāvā,bet daži grib būt līdzvērtīgāki par citiem!

  • nu kāpēc gan tev beidzot neatzīties, ka ļoti patīk būt bagātās ģimenes nabaga radiņa lomā? mazohistojies tik tālāk un priecīgs slauki bagātajiem radiem pakaļas… gribēji jevropiju un dabūji… par savu stulbumu tagad maksā…

   • tevi dievs apdalījis ar ironijas saprašanu, vai esi kremļa trollis, kas izmanto iespēju pieķēzīt stūrī zem tortes galdiņa ???

 22. Jautajums,ko mēs darām nepareizi, nostādot sevi kā trešās šķiras valsti.??ir jaskatas 12 gadu atpakaļ..ja butu brivi un neatkarigi no Eiropas,tad nebutu par 3-šķiras Valsti… Paši vainigi..

  • Tu esi pilnīgs muļķis! Problēma slēpajas tajā faktā, ka Baltijas kā tirgus reģions ir ļoti mazs (ne teritoriāli, bet gan iedzīvotāju ziņā) – tāpēc mūs apvienoja kopā ar Polijas reģionu, bet ražot Polijā sanāk lētāk un izdevīgāk nekā piemēram Latvijā, vai Igaunijā.
   Piemēram, ja Baltkrievija izlemtu pievienoties ES – tad arī pastāvētu kaut kāda teorētiska iespēja kratīties vaļā no Polijas un veidot vienotos ES tirgus reģionu starp Baltijas valstīm un Baltkrieviju (kas būtu aptuveni 16+ milj iedzīvotāju).
   Piemēram neviens neliedz Latvijas veikalos tirgot sieru no Francijas, vai veļas pulveri no Vācijas, bet tas atsauksies uz cenu veikalā par tālāku vešanu, bet tirgus iedzīvotāju skaita ziņā ir tik maziņš, ka tas nevienam finansiāli neatmaksājas!

   • Bet es esmu uz mieru,par veļas pulveri no Vācijas maksāt ,cik tas maksā,nevis pirkt tos pakaļdarinājumus,jo zinu,ka ar Vācijā ražoto pulveri pietiks ilgākam laikam un tā,ar visu citu arī,man nevajag tos draņķus!!!!!!!

    • un ko vēl tu esi ar mieru darīt, skatīdamies kā jevropas vecbiedri tev čurā uz galvas un tu tik priecājies par tādu sāļo lietutiņu?

  • Bet kas mūs spiež ņemt, pirkt tās preces?Vai ne mūsu pašu tirgotāji un sistēma kopumā dod motivāciju iepirkt pēc iespējas lētāku preci un pārdot pēc iespējas dārgāk? Līdz ar to,tirgos mums un pārdos to, ko vieglāk, ērtāk , lētāk,ražot un pārdot.Neviens jau arī nespiež mūsu tautiešiem apstrādājot labību, gāzt virsū Raundapu – indi, kas izraisa vēža šūnu rašanos.Bet, lai konkurētu, viņi mēģina samazināt izmaksas uz visu veselības rēķina.Tiem, kas ievēlēti, ir jāspēj cīnīties par valsts interesēm, bet kā jaunattīstības valsts, ar iznīcinātu morāli ētisko bāzi, spējam tikai domāt, kādas privilēģijas pienākas un kā ātrāk, vieglāk kko nozagt.

   • kur tu redzi kādu mūsu tirgotāju? kam pieder lielveikalu tīkli? kam pieder vairumtirdzniecības bāzes, kas apgādā šos tīklus? kam pieder bankas, kas to visu finansē?
    ja veikalā tavs tautietis sēž pie kases automāta, tad tavā uztverē tas arī ir viņa veikals?

 23. Ja musu pasutitaji izveletos kvalitativakus produktus, tad razotaji tadus piegadatu.Neviens razotajs mums neko neuzspiez – izvelamies tacu mes!

 24. Mesli un tiešām milzīgas summas , tai pašā UK produkti ir lētāki , ,bet algas.

  • Par produktu kvalitāti UK nu gan ir pilnīgas muļķības. Nupat UK nopirku augļus, kuri uzrādījās pilnīgi nelietojami, arī iepriekš tā ir gadījies (UK esmu vismaz 1 x nedēļā).. Latvijas vekalos tādas kvalitātes augļus vispār pircēiem neizliek !!!
   Par produktu atšķirībām citās ES valstīs- piem.Francijā npirku tieši tur audzētos zaļos (Granny) ābolus, bet atbraucot mājas kontatēju, ka mūsu pašu Rimčikā tie paši āboli ir daudzkārt labākas kvalitātes !!!

 25. objektīvā realitāte Atbildēt

  tas pats attiecas arī uz rūpniecības precēm, acīm redzot,kādi no mūsu pašu vidus par to cītīgi rūpējas un uz to labi nopelna

 26. Kas, 20 gadiem bija jāpaiet, lai to valdošie pamanītu? Vēl pēc 10 varbūt sāks kaut ko darīt….

  • un vēl pēc 30 gadiem a13 beidzot sapratīs, ka pie tā visa ir vainīgs tikai pats, jo visa mūža garumā vēlēja vienus un tos pašus tautas intereū nodevējus, mūžīgi domādams, ka nomainot partiju un frakciju deputātelis ar iemīļoto frizūru beidzot būs labojies…

 27. Nu nevajag apgalvot, ka piedāvājumā esošo preču kvalitāte “neatšķiras”, starpība ir ļoti liela starp preču un produktu kvalitāti (piemēram, Vācijā un Latvijā). Vācijā iegādāta kafija “Tchibo” ir garšīga un aromātiska, Latvijā nopērkama ir tāda pati kā visas pārējās (ar” kūdras” garšu!) – atšķiras vien iepakojums un cena. Tāpat ir ar veļas pulveriem un zobu pastām! Vienkārši – nav izvēles un, būdami kūtri, cilvēki pukst un pērk to, kas ir… (Vai pērk ko labāku no izplatītājiem, piemēram, no Amwai).

 28. Pulveris loti atskiras,Latvija pulveris neizmazga drebes tik tiras ka pulveris pirkts Irija.To jau esmu parbaudijusi 16 gadus.

  • Veās tīrības kvalitāte (pēc mazgāšanas) atkarīga no t’, kādā mēness fāzē veļa tiek mazgāta ! Pārbaudīts !!! Sagadījās, ka nācās veļu mazgāt agošā mēnesī (nebja laika sagaid;it dilstošo) un rezultātā Vācijā ražotais veās pulveris, ko vienmēr lietoju, deva nefeinu rezultātu-veļa bija pelēcīga !!!
   Par pulvera un kafijas aromāu gan nestrīdēšos, pirms vairākiem gadiem tas tiešām krietni atšķirās, tagad nezin, neesmu šis produktus LV pirkusi

 29. Latvija pamatā ir ubagu valsts, tad arī preces tiek piedāvātas lētākas…arī Vācijā, Norvēģijā ir lētākas, nekvalitatīvākas preces…Oslo Rimi ir desas, kas pat Latvijā nebūtu ēdamas…cena protams atbilstoša norvēģu pirktspējai, Latvijā tādas maksā ap EUR 1 kg. Vācijā pircējs ir labi situēts, Latvijā nabadzīgs, lielražotājs orientējas uz masu produkcijas ražošanu plašam pircēju lokam….nišas, eko un tamlīdzīgus produktus par atbilstošām cenām var nopirkt arī Latvijā….

  • Cik Vācijā pvn un cik pie mums. PVD vispār netaisa tādas pārbaudes kā Vācijā un tādēļ var pārdot viso ko grib smukā papīrīti. Ne jau cilvēku nabadzība pie vainas,bet ZM mazspēja un korupcija

   • atšķirīgas kvalitātes problēma ražojumiem risināma tā, ka ražotājiem jāaizliedz mainīt preces sastāvu. ja mainās sastāvs, jāmaina arī preces nosaukumu.

    tad varēs visam izsekot un arī piemērot sankcijas, ja tādas būs nepieciešamas.

    rietumu pasaulē šis princips bija sen un klintī kalts (tagad vairs nezinu, jo viņi pieļauj ražot preces diviem tirgiem).

    pie mums “dažiem” patīk ieraudzīt jaunas īpašības, garšas un smaržas vecā produktā, un viņi pat ar sajūsmu to uztver. zinu tādus cilvēkus, tāpēc tā saku.

    vajag zemas kvalitātes piemērus Latvijā? te būs – alus, sviests, piens, siers, laimas konfektes, zivju konservi

Draugiem Facebook Twitter Google+