×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
26. septembris, 2017
Drukāt

Otrās šķiras valsts: Latvijā tirgo sliktākas kvalitātes preces nekā Rietumeiropā (9)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai gan dzelzs priekškars sabrucis jau pirms teju trīsdesmit gadiem, uz Austrumeiropas valstīm joprojām tiek sūtītas sliktākas kvalitātes preces. To atzīst pat Eiropas Komisijas prezidents, un pārbaudes par Latvijā pieejamajām precēm uzsācis Pārtikas veterinārais dienests, vēstīja “TV3 Ziņas”.

“Sky” veikalu ķēde aprēķinājusi, ka Polijā ražotajā saldajā krēmā ”Nutella” izmantots 6,6% vājpiena pulveris, Vācijā ražotajā – 7,5%. Polijā fasētā siera ”Mozarella” iepakojumā ir piecas siera šķēles, bet Vācijā – septiņas. Lietuvā ražotajā limonādē ir divi procenti citronu sulas, Vācijas ražojumā – trīs. Šādu salīdzinājumu ir ļoti daudz.

Martā Ungārija, Slovākija un Čehija kopīgā paziņojumā vērsās pret lielajām korporācijām, kas Centrāleiropā pircējus krāpj ar zemākas kvalitātes precēm. Slovākijas veterinārais dienests izpētīja, ka viena zīmola apelsīnu sula Austrijā un Slovākijā ir ar būtiski atšķirīgu krāsu un aromātu. Šķīstošā kafija, jogurts, margarīns, desas tiek ražoti no atšķirīgām sastāvdaļām nekā Rietumos – to apstiprināja arī Prāgas Ķīmijas un tehnoloģiju universitātes pētījums 2015. gadā.

Latvijas atbildīgais dienests tagad veic pārbaudes, lai noskaidrotu, kāda situācija ir mūsu veikalu plauktos.

Savukārt iedzīvotāji pamanījuši, ka preces Latvijā ir ne tikai sliktākas kvalitātes, bet arī dārgākas. Reiz kāda Vācijā dzīvojoša rīdziniece salīdzinājusi produktu cenas abu valstu lielveikalos. Vācijā, kurā dzīves līmenis ir krietni augstāks, preces krietni ir lētākas par Latvijas veikalu plauktos atrodamajām.

Vairāk pievienotajā video sižetā:

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Ja jau brīvi saved un dedzina musorus,tad kurā brīdī man šaubīties par šo musorvalsteli,PRETĪGI

  2. Bet kad Saeima samazinās PVN /21%!!!!!!/ cilvēka pamatvajadzībai pārtikai???????????????? Tik riebīgi Valdoņi vēl nav bijuši!!!!!!!!!!!!!

  3. Var simt reizes rakstīt, klaigāt, cepties, bet nekas no tā nemainīsies: kā sūdus ražoja, tā ražos, kā sūtīja Antiņiem, tā sūtīs. Lai taču beidzot, pieēdušies ķīmiju, turklāt par to pieklājīgi samaksājot, nobeidzas – būs brīva zeme , kur NATO izvērsties. Paldies Eiropai par “mūsu saulaino” dzīvi!

  4. Bet Latvija, Lietuva un Igaunija ir Ziemeļeiropā, nevis Austrumeiropā. :O

  5. nu vai viss ir sliktākas kvalitātes grūti spriest. tauta jau noskaidrojusi uz konkretiem piemeriem-veļas pulveri un cit mazgašanas līdzekļi , kafijas, pat vienāda iepakojuma cukurs biali polijā ir saldāks nekā latvijā nopērkamais.
    visu jau īsti nevar salidzināt, parasti ražotāji dažādi tam ko te un ko tur pārdod, bet nu tie kas zināmi tie halturē.
    pat autiņi kas domāti teikim vācu tirgum un musu tirgum ir dažādas kvalitātes pat no vienas rupnicas konveijera nākot

Draugiem Facebook Twitter Google+