Dabā
Laika ziņas

Otrdien Kurzemē karsēs saule, valsts centrālajā daļā būs mākoņains0

FOTO -LETA/Andrejs Baburovs

Otrdienas rītā teju visā Kurzemē ir skaidras debesis, saule uzspīd arī vietām valsts austrumos, bet Latvijas centrālajā daļā debesis sedz mākoņi, Vidzemes rietumos un Zemgales austrumos līst – galvenokārt mazā intensitātē un īslaicīgi, bet vietām gāzienveidīgi, liecina meteoroloģiskā informācija.

Dažviet izklīst migla. Pūš lēns vējš un valda bezvējš.

Minimālā gaisa temperatūra naktī bija no +11 grādiem Liepājas un Ventspils lidostā līdz pat +21 grādam galvaspilsētas centrālajā un ziemeļu daļā. Starptautiskajā lidostā “Rīga” gaiss bija atdzisis līdz +18 grādiem, bet pēc trijiem naktī arī lidostas termometrs pakāpās līdz +21 grādam.

Arī Rīgā ir apmākušās debesis un iespējams lietus.

Deviņos rītā visā Latvijā gaiss iesils līdz +18..+23 grādiem.

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien bija no +24..+26 grādiem piekrastē un vietām Latgalē līdz +27..+30 grādiem pārējā valstī.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 23.jūlijā bija +41 grāds vietām Itālijā, Grieķijā un Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu nulle grādu Alpu virsotnēs.

Otrdien gan Latvijas rietumos, gan austrumos karsēs saule, bet valsts centrālajā daļā saglabāsies daudz mākoņu, vietām – apmākušās debesis.

Daudzviet Latvijā uzlīs, atsevišķās vietās gaidāms pērkona negaiss un stiprs lietus, lokāli iespējama arī krusa un stiprs vējš. Pārsvarā saglabāsies lēns vējš.

Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +25..+29 grādiem, par kādu grādu vēsāk būs vietām valsts centrālajā daļā un piekrastē.

Rīgā brīžiem gaidāms lietus, iespējamas pērkona lietusgāzes. Gaidāms lēns vējš un gaisa temperatūra ne augstāka par +25 grādiem.

Pār Latvijas centrālo daļu stiepjas neliela atmosfēras fronte. Gaisa spiediens praktiski nemainīgs – aptuveni 760 dzīvsudraba staba milimetru jūras līmenī.

Saistītie raksti

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka Kurzemes un Vidzemes mežos ir augsta ugunsbīstamība. Spēkā arī brīdinājums par stipru karstumu, kas turpināsies līdz augustam.

LA.lv