×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. jūnijs, 2012
Drukāt

Otrdien miruši divi sociālās aprūpes centru iemītnieki

Foto - LETAFoto - LETA

Otrdien divos sociālās aprūpes centros – “Jelgava” un “Kalupe” – miruši divi iemītnieki, tādēļ Labklājības ministrija (LM) abām iestādēm pieprasījusi paskaidrojumus, aģentūru BNS informēja LM sabiedrisko attiecību nodaļā.

Sociālās aprūpes centra “Kalupe” klients 73 gadus vecs vīrietis slimnīcā miris pēc filiālē notikuša savstarpēja klientu incidenta. Savukārt sociālās aprūpes centra “Jelgava” 66 gadus veca klienta nāves cēlonis ir pašnāvība.

LM uzsver, ka abos gadījumos klientu nāve nav saistīta ar sociālo aprūpi un abās situācijās sociālās aprūpes centru darbinieki nekavējoties rīkojās – izsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī atbilstoši ārstu norādījumiem sniedza profesionālu un savlaicīgu palīdzību.

Taču ministrija no abu iestāžu direktorēm ir pieprasījusi paskaidrojumus par nāves gadījumiem, bet nāves gadījumus izmeklēs policija.

LM atgādināja, ka, ņemot vērā valsts sociālās aprūpes centros konstatētos trūkumus klientu aprūpē, ministrija izstrādājusi informatīvo ziņojumu valdībai par situācijas stabilizēšanu valsts sociālās aprūpes centros. Ziņojumu LM pašlaik saskaņo ar Tieslietu un Finanšu ministriju.

Paralēli LM veiktajām pārbaudēm ministrija ir aicinājusi arī nevalstiskās organizācijas izvērtēt sociālās aprūpes institūcijās esošo klientu dzīves kvalitāti. Tāpat LM sadarbībā ar ekspertiem trijās valsts sociālās aprūpes centru filiālēs īstenos pilotprojektu. Tas nepieciešams, lai pārliecinātos, vai izstrādātais klientu grupēšanas modelis un pakalpojuma organizēšana atbilstoši klientu vajadzībām ir efektīvi piemērojams praksē. Pilotprojekta laikā nenotiks klientu pārvietošana vai iejaukšanās viņu privātajā dzīvē.

Lielākā daļa no valsts sociālās aprūpes centros dzīvojošajiem ir cilvēki ar smagiem garīgiem traucējumiem, kuri atrodas pilnā valsts apgādībā, jo nespēj dzīvot patstāvīgi, sevi aprūpēt un strādāt algotu darbu.

Pēc LM statistikas datiem, 2012. gada 1.aprīlī ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus saņēma 4545 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+