Dabā
Laika ziņas

Otrdienas rītā sals sasniedz -13 grādu 16

Foto – Shutterstock

Otrdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā ir no -7..-8 grādiem Kurzemes piekrastē līdz -11..-13 grādiem valsts austrumos, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Dienvidu, dienvidaustrumu vējš brāzmās pūš līdz 11-16 metriem sekundē, lēnāks vējš saglabājas valsts austrumos. Atrodoties vējā, sajūtas ir kā -15..-20 grādu salā, un tik auksts laiks Latvijā šoziem ir pirmo reizi.

Debesis pārsvarā skaidras, vietām no nelieliem mākoņiem sīki snieg.

Rīgā dienvidaustrumu vēja ātrums brāzmās brīžiem sasniedz 14 metru sekundē, gaisa temperatūra svārstās ap -10 grādu atzīmi, bet komforta temperatūra noslīdējusi līdz -19 grādiem.

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien valstī bija -7..-9 grādi.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 15.janvārī bija +17..+19 grādu Vidusjūras piekrastē. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz otrdienu -20 grādu kalnos Rumānijā.

Otrdien spīdēs saule un pūtīs dzēlīgs vējš

Otrdien visā Latvijā būs sauss un saulains laiks, bet vēja dēļ arī dienā saglabāsies lielākais aukstums nepilna gada laikā, prognozē sinoptiķi.

Dienvidaustrumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 16-21 metram sekundē, vēl nedaudz lielāks vējš pūtīs Kolkasragā, savukārt Austrumlatvijā nav gaidāmas par 11-16 metriem sekundē stiprākas vēja brāzmas.

Spēcīgā vēja un zemā gaisa mitruma dēļ pieaugs ugunsbīstamība.

Gaisa temperatūra pakāpsies līdz -3..-8 grādiem.

Rīgā visu dienu spīdēs saule, dienvidaustrumu vējš brāzmās pieņemsies spēkā līdz 19 metriem sekundē, gaiss iesils līdz -5..-6 grādiem.

Vēja ietekmē būtiski pazeminājies ūdens līmenis Rīgas jūras līča dienviddaļā, dienas gaitā tas noslīdēs 60 centimetru zem normas. Ūdens atkāpjas arī ar jūru saistītajās ūdenstilpēs – kanālos, ezeros un upju lejtecēs.

Laikapstākļus nosaka anticiklons austrumos un ciklons rietumos. Atmosfēras spiediens turpina pazemināties, otrdienas rītā tas ir no 755 dzīvsudraba staba milimetriem Kurzemes rietumkrastā līdz 765 milimetriem Krievijas un Baltkrievijas pierobežā (jūras līmenī).

Autovadītāju ievērībai: šorīt autoceļi vietām apledo

Šorīt vietām Rīgas apkārtnē, Vidzemē un Latgalē apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 25 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem:

Rīgas apvedceļš (A5) posmā no Salaspils līdz Babītei;

Bauskas šoseja (A7) posmā no Rīgas līdz Iecavai;

Jelgavas šoseja (A8) posmā no Rīgas līdz Jelgavai;

Liepājas šoseja (A9) posmā no Rīgas līdz Kalnciemam;

Ventspils šoseja (A10) posmā no Rīgas līdz Kūdrai;

Jēkabpils – Terehova šoseja (A12) posmā no Ludzas līdz Terehovai.

Reģionālie autoceļi apledo Rīgas, Balvu, Gulbenes, Ludzas, Madonas un Talsu apkārtnē.

LA.lv