Sports
Basketbols

Latvijas meitenes otro reizi pasaulē0

foto: basket.lv

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā sestdien sāksies basketbola pasaules čempionāts meiteņu U-17 vecuma grupā, kurā otro reizi piedalīsies Latvijas izlase.

2001. gadā dzimušās un jaunākas meitenes iespēju piedalīties pasaules čempionātā nopelnīja pirms gada, izcīnot ceturto vietu Eiropas kadetu čempionātā. L

atvijas izlase Minskā D grupas turnīrā rīt sacentīsies ar savām vienaudzēm no Kanādas, 22. jūlijā ar Austrālijas un 24. jūlijā – ar Angolas basketbolistēm. Visas četras komandas kvalificēsies astotdaļfinālam, kurā būs jātiekas ar kādu no C grupas, kurā cīnīsies Spānijas, Ungārijas, Argentīnas un Jaunzēlandes komandas.

Pret kanādietēm mūsējās nupat savus spēku pārbaudīja turnīrā Liepājā un tās uzvarēja ar 62:47. Tiesa, pārējās divās spēlē latvietes zaudēja ASV (38:103) un Ķīnas basketbolistēm (54:85). Arī kopējā pārbaudes spēļu bilance nav spoža – tikai divas uzvaras un seši zaudējumi, tostarp divi ar graujošu starpību pret somietēm un viens pret Japānas izlasi.

Latvijas izlases galveno treneri Kasparu Mājenieku šajās neveiksmēs visvairāk sarūgtināja meiteņu rakstura trūkums. “Liepājas turnīrā kārtējo reizi redzējām savus mīnusus. Ja tik “mīksti” spēlēsim Pasaules kausa izcīņā, nekas labs mūs negaida. Spēlējām bez emocijām, bez cīņasspara, bez agresivitātes, kas Ķīnas basketbolistēm bija pārpārēm. Pretinieces darbojās parupji, uz sodu robežas, bet mēs vienkārši pakāpāmies malā, ļaujot pretiniecēm diktēt noteikumus. Savukārt pirmajā mačā kanādietes nebija tik agresīvas, un mūsu spēle izdevās krietni sakarīgāka, parādot: ja pa īstam gribam, tad varam! Ar Kanādas basketbolistēm vēlreiz tiksimies sestdien Minskā, un nedomāju, ka uzvara pārbaudes mačā būs nodarījusi ko ļaunu,” pirms došanās uz Minsku medijiem sacījis Mājenieks.

Saistītie raksti

Latvijas izlases sastāvā iekļautas liepājnieces Līna Loceniece, Paula Kļeščova un Elija Veršele, kā arī deviņas dažādu Rīgas sporta skolu audzēknes – Jete Nulle un Flēra Vīnerte (“Rīdzene”), Evelīna Fricsone, Anita Miķelsone un Laura Meldere (“TTP-1”), Ketija Vihmane un Betija Rudzīte (3. BJSS), Una Šteinharde un Eva Indriķe (“Kolibri/47. vsk”).
Treneru izvēli ierobežoja dažādi savainojumi – vienā no pēdējiem treniņiem ceļgala krusteniskās saites sarāva Raivita Koreņika, bet muguras traumu atsvaidzināja Daniela Grigorjeva.

Latvijas basketbolistes pasaules U-17 čempionātā piedalīsies otro reizi. Debijas čempionātā pirms diviem gadiem 1999. gadā dzimušās un jaunākas meitenes izcīnīja desmito vietu.

LA.lv