×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. augusts, 2012
Drukāt

Otro reizi rektora amatā

Foto-LETAFoto-LETA

Daugavpils Universitāti (DU) arī turpmākos piecus gadus vadīs līdzšinējais augstskolas rektors bioloģijas profesors un vaboļu pētnieks Arvīds Barševskis.

 

Viņš joprojām ir arī Latvijas rektoru padomes priekšsēdētājs un Valsts prezidenta izveidotās Stratēģiskās attīstības komisijas priekšsēdētāja vietnieks. Izglītības ministrs Roberts Ķīlis valdības sēdē A. Barševski esot nosaucis par “sabiedriski aktīvu goda vīru”.

Jautāts, ko vēlas paveikt nākamajos piecos gados, A. Barševskis sacīja, ka vēlas likt uzsvaru uz studiju programmu kvalitāti. Tāpat jāstrādā, lai DU piedāvātās studiju programmas kļūtu aizvien pievilcīgākas. Tas nepieciešams, jo patlaban ir demogrāfiskā bedre un studējošo vecumā ir aizvien mazāk Latvijas iedzīvotāju. Līdz ar to augstskolu konkurence kļūst aizvien asāka. “Ļoti svarīgi ir piesaistīt studentus ar kaut ko īpašu,” uzsvēra A. Barševskis. Tā kā Latvijā patlaban valda uzskats, ka studiju programmu ir pārāk daudz un “programmu izvērtēšanas bums”, ar jaunu studiju programmu veidošanu DU neaizrausies. Vairāk jādomā par to, kā celt jau esošo programmu kvalitāti, kā ieviest jaunas, modernas studiju metodes. Iespējams, studiju programmas tiks pārveidotas, lai tās varētu apgūt moduļveidā, kā arī tiks veidotas saīsinātās studiju programmas. Tāpat tikšot apvienotas mazās studiju programmas, kuras ir tik specifiskas, ka tajās ir mazs studentu skaits.

Uzziņa

Daugavpils Universitāte pēc studentu skaita ir piektā lielākā valsts augstskola Latvijā. Saskaņā ar 2011. gada pārskatu par augstāko izglītību Latvijā pērn tajā bija 3110 studējošie, no tiem 103 bija ārvalstnieki. Augstskolā strādā 201 mācībspēks un pētnieks.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+