×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

Tiesa politiski represētā ekonomiskās un sociālās tiesības nevis atjauno, bet atņem (22)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Rīgas apgabaltiesa piespriedusi bijušajam nacionālās pretošanās kustības dalībniekam un politiski represētajam rīdziniekam Vladislavam Starim nojaukt mājas, kurās viņš nodzīvojis un saimniekojis vairāk nekā pusi sava mūža un kurās dzīvo vēl šobaltdien.

Pērn decembrī apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas tiesneses Dz. Zvaigznekalnas-Žagares pasludinātajā spriedumā noteikts, ka ēkas jāizdzēš no zemesgrāmatas, jo tās uzceltas nelikumīgi. No pensionāra Vladislava Stara vēl piedzenami tiesas izdevumi vairāk nekā 200 eiro apmērā…

Represijām neesot nozīmes…

Vladislavs Staris tiesā gan iebildis, teikdams, ka mājas tomēr ir un ka viņš tur pastāvīgi dzīvo, šā gada maijā viņam apritēs 87 gadi. Padomju okupācijas varas laikā par darbošanos Latgales nacionālo partizānu vienībā vienreiz jau ticis represēts, bet pēc šāda sprieduma būtībā tiks represēts otrreiz.

Bet tiesnese šos iebildumus neņēma vērā. Kā atzīts spriedumā, tiesa neapšauba Vladislava Stara teikto, ka viņš tur ir deklarēts un dzīvo pastāvīgi. Tomēr tie nevarot ietekmēt lietas izskatīšanu, jo dzīvošana patvaļīgi uzceltā ēkā un dzīvesvietas deklarēšana, pēc spriedumā rakstītā, nerada civiltiesiskas sekas…

Neesot nozīmes arī tam, ka Vladislavs Staris bijis represēts, jo nevienā likumā represētajiem neesot noteikts izņēmuma stāvoklis…

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Staris nav vienīgais…
  Arī man ir kliente, represētā, kuru 3 gadu vecumā komunisti kooā ar vecākiem izsūtīja uz Sibīriju, kur vecākus nogalināja, un viņa palika viena… Un tagad ušakovs met viņu laukā no privatizētā divistabu dzīvoklīša hruščovkā, jo pēc 10 gadiem no privatizācijas brīža kāds iekārojis to sev…
  Tiesa ušakova pusē, ja kas…

 2. kurās viņš nodzīvojis un saimniekojis vairāk nekā pusi sava mūža un kurās dzīvo vēl šobaltdien…
  Tad jau – kur bija ātrāk tie likumu īstenotāji?
  Ne visi vecie cilvēki spēj izsekot mūsu valsts ”likumu ražošanas” tempiem! Pat jaunie nespēj.
  Būtu jāpieņem likums par privātpersonu un juridisko personu apziņošanu no atbildīgo iestāžu puses par visiem likumiem, kuri attiecas vai var attiekties nevis” nezināšana neatbrīvo no atbildības…” Kāpēc tad cilvēki daudz ko nezina?

 3. Es domāju , ka tiesā kungam NACIONĀLĀS PRETOŠANĀS KUSTĪBAS DALĪBNIEKA status nāc tikai par sliktu , jo daudziem ierēdņiem ir šovinistska (prokremliska) domāšana , tātad viņi izskatīja ienaidnieka LIETU , un spriedums tāds , kāds pienākas idejiskam pretiniekam !!! Diemžēl tas lieku reizi pierāda , ka okupācija vēl nav beigusies !!!

  • Zemi zem manām ēkām atdeva ārzemniekam,bet piemājas zemi ierādija 2km attālumā applūdušas pļavas vidū.Būvi uzmērija,bet zemes komisija atteicas dokumentus tālāk virzit.Padomju laikā ar būvnieka atļauju un paša.sagādatiem materiāliem uzcēlu garažu.Tagad tā ir nelikumīga un tiks nojaukta vai tiks atdota citam.Lieki piebilst,ka jau no skolas sola esmu pasludinats par pretpadomju elementu ar atzīmi okupācijas laiku dokumentos.Tāds esmu joprojam ar trīs sešniekiem kodā.Esmu pārliecinats ka tiesaties ar kolaboracionistiem ir bezcerīgi.Visu var uzlabot tikai atjaunojot tiesisku,demokrātisku valsti,nevis arī uz priekšu dzīvot kolaboracionistu izveidotajā plaģiatā.

 4. Protams, likuma burts ir jāievēro. Bet arī likuma gars – aiz katra likuma ir cilvēki. Šajā gadījumā cienījams Latvijas brīvības cīnītājs cienījamos gados. Redzot šādu formālismu (iespējams – pad.tiesnešu ieriebšana pretpad. elementam) un – vienlaikus tiesu, prokuroru līdznoziegumus piesedzot vid, knab, utt noziegumus- vemt gribas. Vai labāk – šaut…

 5. Tas, ko otrās brīvvalsts arhitekti nodēvēja par vēsturiskā taisnīguma atjaunošanu, DAUDZIEM izrādījās vien sāpīgs spēriens pa kājstarpi …

 6. Kauns, kauns paar tādiem tiesešiem! Kam tā zeme vajadzīga, kādam ar biezu naudas maku? Un tad vēl 200 euro sods?

 7. Tiesneši un prokurori! Jūs jau est tik daudz akas piespļāvuši! Jūs panāksioet LATVIJAS MAIDANU UN BŪSIET PIRMIE, KURUS IZSVIEDĪSIM UZ IELAS! Spļaudāties , spļaudāties- sitīs Jūsu soģu stunda!Dzīve prasa norēķinu!

 8. Nu kam tad nu zemes šai saulē pietrūcis???!!! Lai Dievs stāv klāt.

 9. KUR IR LABVEELIIBA UN CILVEECIIBA ? IZLIKT CILVEEKU !?

 10. TE IR FORMALISMS ,NEESOT NEVIENAA LIKUMAA !!! PAARI VISAM IR LABESTIIBAS UN CILVEECISKUMA LIKUMS ! KAM TRAUCEE VINJA NELIKUMIIGAA MAAJA UN TAS KA VINJSH TUR DZIIVO ? ! IZLIKT CILVEEKU SAVAA ZEMEE NO MAAJAS ? ! LATVIJAA IR PAR DAUDZ CILVEEKU … !

 11. Trakāk vairs nevar būt! Tāda doma, kā pirmā iešavās prātā, bet tad atcerējos: māju starp ezeru un kapiem un sapratu, ka tie sīkie, mazie rubuļi, tie valda pasauli!

 12. Lai dzīvo uz mūžu amatos ieceltie padomju tiesneši! Nez vai pasaulē vēl kaut kur ir valstis kur mainoties iekārtai amatos tiek saglabāti iepriekšējās iekārtas sargsuņi – tiesneši.

  • Pagaidām vēl mūsu politiku nosaka tie paši-padomijas laiku darboņi: komunisti, komjaunieši VDK darbinieki un citi aktivisti, jo visos līmeņos vēl aizvien viņi darbojas!

 13. Ko jūs te kladziniet par represijām. vai tad viņam to māju komunisti atņēma, ka kaut ko būtu jāatjauno?

  • Visas šīs cūcības sastrāda no Kremļa kontroles izsprukušie komunisti.Okupācijas laikā cilvēki bija spiesti par latviešu komunistu cūcībam meklet palīdzību Maskavā un taisnība tika panākta.Latviešu komunisti vienmēr ir bijuši slaveni ar savu asinskāri un īpašu cietsirdību pret citādi domajošiem.Neatkarības gadi ir viņu slavas un iespēju laiks,ko viņi arī aumaļam izmanto.Visa Latvija ir pilna ar stāstiem par šo neliešu noziegumiem.Pienāks arī atbildības laiks!

 14. Te kārtējo reizi pierādās mūsu 100 “gudro” pieņemtajiem likumiem ,ka Lauku zemŗm unPilsētu zemēm ir dažādi likumi. Es biju pie Valsts un pašvaldību kom. vad. un ar argumentiem lūdzu arī pilsētu zemēm tādu pašu likumu kā lauku zemēm.

 15. Gan jau kādam biezajam taa zeme ievajadzējusies! ;@

 16. Kāda te nozīme vai represēts vai nē ,te taču vai ēka ir likumīgi būvēta un reģistrēta ,cik noprotu tad nelikumīgi. Taču nesaprotu arī tos zemes īpašniekus ,ja jau viņi to zemi izpārdod māju būvēšanai ,tad kāda te problēma ,māja jau ir tik zemi jāpārdod onkulim un lieta atrisināta .

 17. Atkal tā būvvalde! Kam tā kalpo????

Draugiem Facebook Twitter Google+