×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. marts, 2016
Drukāt

Otto Ozols: 20 stundas hibrīdkara ierakumu otrā pusē (+FOTOGALERIJA no Maskavas) (72)

OttoOzols-Maskava15

OTTO OZOLS

Otrdien saņēmu negaidītu piedāvājumu no Krievijas TV kompānijas NTV – aicinājumu piedalīties politisko diskusiju raidījumā “Tikšanās vieta” (Mesto vstreči). Kopš Ukrainas krīzes Krievijas TV gandrīz nemaz neskatos, tādēļ īsti nav nojausmas par šo raidījumu. Ir tikai aizdomas, ka tas varētu būt kārtējais manipulatīvais propagandas šovs.

Jautāju, kāpēc Krievijas TV pēkšņi tāda interese? Izrādās, ka esot mani dzirdējuši radio Baltkom, kur pamatoju savu viedokli par “Pleskavas tūristiem” Latvijā, proti, par vienu daļu krieviski runājošo, kuri visu mūžu ir nodzīvojuši Latvijā, bet turpina sabiedriskās vietās uzvesties kā nesen iebraukuši tūristi. Krievijas TV kompānijai NTV esot iecerēts raidījums par krievu valodas apdraudējumiem bijušajās Padomju republikās, īpaši Baltijā un Ukrainā.

Telefona sarunā paskaidroju Krievijas TV raidījuma producentei, ka esmu bieži kritizējis viņu TV kanālus un pat dēvējis par Putina “stabulēm” un “propagandas kanalizācijas trubām”. Producente neatlaidās, sakot, ka man ir tiesības uz savu viedokli. Saku, ka varētu būt arī problēma ar vīzu, jo esmu savās slejās ļoti neganti kritizējis Putinu un apšaubījis viņa veselo saprātu. Krievijas producente: Putinu mēdz kritizēt arī Krievijā, un tas arī nav nekas īpašs. Viņi sazināšoties ar Krievijas vēstniecību Latvijā un steidzamības kārtā nokārtošot vīzu.

Viņi savu vārdu tur, Krievijas vēstniecības Rīgas vīzu daļā laipni un operatīvi vīza tiek sagatavota un izsniegta pāris stundu laikā, vakarā varu lidot uz Maskavu. Draugi un tuvinieki nobažījušies. Tās pašas dienas vakarā vēl ir ļoti sirsnīga tikšanās ar lasītājiem Mālpilī. Tur arī cilvēki, uzzinot, ka vakarā lidoju uz Maskavu, lūdz pārdomāt. Draugi saka, ka lūgs Dievu, lai es tiktu ārā no Krievijas. Neticu, ka varētu būt tik traki, bet zināmas bažas ir. Piedevām uzstājība un ātrums, ar kādu tiek sakārtoti visi dokumenti, rada aizdomas, ka tieku vilināts kāda propagandas šova lamatās, kur man tiks ierādīta “ļaunā latvieša” loma. Tomēr nolemju riskēt, esmu gatavs neļauties lamatām un daudzmiljonu Krievijas TV auditorijai izstāstīt, ka Latvijā krievi netiek vajāti un apspiesti. Zinātāji stāsta, ka Krievijas TV šovos esot jābūt gatavam daudz un skaļi kliegt. Arī tam esmu gatavs. Visbeidzot saprotu, ka šovi nāk un iet un nekas briesmīgs nenotiks arī, ja pie vārda netikšu. Būšu vismaz redzējis, kā izskatās infokara pretinieku ierakumu otrā pusē.

Tā ar nakts reisu trešdienas naktī ierodos Maskavā, mani laipni sagaida NTV pārstāvis un aizved līdz viesnīcai. No rīta vēl sazvanos ar Latvijas Izglītības ministrijas pārstāvi, kura mani apbruņo ar necaursitamiem, faktos balstītiem argumentiem. Tas vēlāk lieti noder, kad Krievijas TV žurnālisti sāk manipulēt ar skaitļiem.

Ceturtdienas priekšpusdienā tieku aizvests uz Krievijas TV centrālo studiju kompleksu “Ostankino”. Pirms raidījuma, kamēr tieku grimēts, uzrodas kāda producente un jau sāk man pārmest Latvijas krievu vajāšanu. Dara to asi un agresīvi. Noprotu, ka viņa mēģina mani uzkurināt pirms diskusijas. Vēlreiz saprotu, ka ir jāuzmanās. Viena neuzmanīga reakcija, solis pa labi vai pa kreisi diskusijas laikā un varu izdarīt pakalpojumu Kremļa propagandai, iemiesojot dzīvu “latvieti krievnīdēju”. Skaidri nojaušams šova veidotāju akcents uz dzīvām un asām emocijām. Šādā situācijā sagaidāma “deja uz ļoti plāna ledus” – šovā, iespējams, bija iecerējuši, “pumpējot” emocionālu sakāpinātu strīdu, panākt, ka racionāli argumenti tiek formāli pieminēti, bet faktiski noslīcināti bangojošu kaislību jūrā.

Drīz jau ejam uz studiju. Tur pilna zāle ar skatītājiem un tāda kā cirka arēna, kuras pretējās pusēs sēž diskusijas oponenti. Raidījuma vadītāju pāris ir pa vidu, bet tur, kur parasti cirkā sēž muzikanti, – liels ekrāns, uz kura tiek rādīti iepriekš sagatavoti sižeti par diskusijas tēmu. Esmu vienā pusē ar politologu no Ukrainas Vjačeslavu Kovtunu, kādu poli un vēl kādu ukraini. Iepriekš neesam iepazīstināti. Otrā pusē sēž krievu valodas aizstāvji, kurus arī īsti nepazīstu. Viens esot izdzīts no Igaunijas. Blakus sēdošais ukraiņu politiķis paskaidro, ka pretinieku rindās sēdošā dāma ar lielu Krievijas karogu pie žaketes atloka kādreiz bija Ukrainas parlamenta deputāte no Krimas, tagad kaismīga Krievijas atbalstītāja un Krimas okupācijas jūsmīgā stabule.

Pēc neliela raidījuma vadītāju ievada tiek rādīts īss sižets, kurā tiek stāstīts par krievu valodā runājošo vajāšanu Ukrainā, Baltijā un citur. Kā mani draugi lietuvieši teiktu – “Šausmas, drausmas, ārprātas”. Kāds somu žurnālists sižetā žēlojas, ka Ukrainā esot dabūjis pa muti tikai tādēļ, ka iedomājies runāt krieviski. Sižeta veidotāji vēl piebilst – labi, ka vēl neesot nošauts. Tālāk tiek stāstīts, ka Igaunijā Tartu esot aizvērta pēdējā krievu skola, bet Latvijā tiekot masveidā sodīti tie, kuri gana labi nerunājot latviski. Tā gada laikā esot soda naudās savākts ap 20 000 eiro! Par skolu Tartu gan vēlāk piespiežam igauņu sūdzmani atzīt, ka igauņi nevis aiz ļauna prāta, bet skolēnu trūkuma dēļ to aizvēruši.

Tikko sižets beidzies, gandrīz nekavējoties bijušais ukraiņu politologs Kovtuns sāk ļoti enerģiski skaidrot, ka ukraiņu valoda gadiem ir bijusi pazemota un tagad tikai atgūst savas likumīgās pozīcijas. Viņa oponenti, īpaši kažoku apmetusī Krimas politiķe, sāk kliegt pretī. Ukrainis atbild tikpat enerģiski. Diskusija pāris minūšu laikā ir pārvērtusies kliegšanas sacensībās. Ukrainim palīgā metas polis, kurš skaļi piesauc 5. kolonnu un Maskavas aģentus.

Raidījuma vadītāji mēģina ieviest kārtību, un man tiek jautāts, kāpēc Latvijā krievu valodai nevarētu piešķirt otro valsts valodas statusu. Atbildu, ka krievu valoda pasaulē vairāk nekā 150 miljoniem cilvēku ir dzimtā valoda un vēl apmēram 150 miljoniem tā ir otrā valoda. Tātad krievu valodas runātāju telpa ir apmēram 300 miljoni. Latviešu valodai – apmēram 1,3 miljons. Saku, ka mums šādā situācijā jāspēj ļoti nopietni aizstāvēt savu valodu – jācīnās par katru centimetru. Un kā gan mazliet vairāk nekā viens miljons var apdraudēt 300 miljonus? Tāpat jautāju, vai tiešām krievu valodai telpas ir par maz – tā ir izpletusies no Pleskavas līdz Vladivostokai? Šajā brīdī zālē aplaudē.

No otras puses kāds sāka klaigāt par to, ka mums būtu jābūt pateicīgiem, ka Krievija mūs esot atbrīvojusi. Tas ir brīdis, kad man jāpaceļ balss un ļoti skaļi aizrādu, ka okupācija nav nekāda atbrīvošana. Tā ir uguns pakulās, sākas neganta kliegšana, kurā cenšos turēties pretī un kaut kādā brīdī vairs nedzirdu pats savu balsi. Pēkšņi no Igaunijas izdzītais krievu valodas “aizstāvis” sāk bāzt degunā Somijas pieredzi – redz, tur zviedru ir oficiāli otrā valsts valoda. Saku, ka tā ir vēsturiski pavisam cita situācija un viņi nav piedzīvojuši padomju okupāciju, masveida migrācijas plūdus. Atkal diskusija pārvēršas kliegšanā.

Vēl pēc kāda laika atkal tiek rādīts sižets, kurā par Latviju tiek apgalvots, ka tajā krieviski runā apmēram 80% iedzīvotāju, bet krievu skolu skaits esot nožēlojami mazs. Pēc sižeta aizrādu, ka krievu tautības iedzīvotāju skaits Latvijā ir tikai apmēram 25% un piesauktie 80% ir cilvēki, kuri kopš padomju okupācijas laikiem saprot krievu valodu. Bet tas nenozīmē, ka viņus var dēvēt par krievvalodīgajiem. Saku, ka tieši šādas manipulēšanas dēļ Krievijas TV kanāliem Latvijā neuzticas.

Skaļums atkal pieaug, un drīz vien kliegšana iet vaļā pilnā sparā. Kaut kur kāds izmet frāzi, ka Latvijai būtu labāk, ja atkal būtu Krievijas bāzes. Varbūt doma bija savādāka, nezinu, bet tas mani izprovocē īstam niknumam – Krievijas bāzes Baltijā 1939. gadā bija aizsākums vēlāk sekojošai okupācijai. Atceros raidījuma nosaukumu “Tikšanās vieta” un citēju slaveno seriālu “Tikšanās vietu mainīt nedrīkst” – Krievijas bāzu tīkotājam dusmīgi pārfrāzēju citātu no kādreiz tik populārā seriāla, sakot, ka viņš dabūs “dirku ot bubļika” (barankas caurumu), nevis bāzes (Latvijā).

Vēlāk vēl man jāpaskaidro, kāpēc tik daudz krievu skolas tiekot aizvērtas. Skaidroju, ka pēc PSRS ekonomiskā sabrukuma 90. gados mums bija pamatīgas demogrāfiskās problēmas, kas vienādi bēdīgi atsaucās uz visām skolām. Aizrādu, ka tā nav vēršanās pret kādu valodu grupu konkrēti.

Visu raidījumu nevaru pārstāstīt, pat precīzi citēt diskusiju ir grūti. Neesmu pats to vēl redzējis, tā pārraidīšana esot pārcelta uz kādu vēl nezināmu dienu nākamnedēļ. Bija solīts rādīt tajā pašā dienā, pāris stundu pēc ieraksta. Bet kaut kādu, kā viņi paši teica, objektīvu apstākļu dēļ tika nolemts to rādīt vēlāk. Tādēļ man pašam ir grūti pateikt – bija vai nebija vērts riskēt un piedalīties Krievijas TV diskusiju šovā? Bet pieredze ir pieredze, un turpmāk vismaz zināšu, kā izskatās info kara ierakumu otrā pusē.

Vai Krievija ir naidīga un aizspriedumaina attieksmē pret latviešiem? Neko tādu nejutu, tieši otrādi, ļoti laipni, profesionāli un cilvēciski jauki cilvēki. Raidījums acīmredzami bija ļoti profesionāli precīzi noorganizēts, tā sagatavošanai bija strādājusi ļoti liela, labi sagatavota komanda. Pāris brīvajās stundās paspēju aizskriet līdz Sarkanajam laukumam. Raidījuma vadītāji man smaidot ieteica neiet pie Ļeņina. Atteicu, ka astoņdesmitajos gados jau divreiz biju – vienreiz ziņkārības vadīts, otro reizi kaut kāds poļitruks lika obligātā kārtā.

– Nē, – viņi aizrāda, – lai neejot pie dzīvā. Satrūkstos – vai Ļeņins atkal dzīvs? Izrādās, ka runa ir par Ļeņina dubultnieku, kurš klīstot gar Sarkano laukumu un fotografējas ar tūristiem. Kādam raidījuma viesim viltus Ļeņins esot nospēris maku. Atbildu, ka tad labāk iešu apraudzīt universālveikalā GUM strūklaku.

Kopumā Maskava izskatās tīra pilsēta, sabiedriskais transports ir salīdzinoši lēts – 50 rubļi par vienu braucienu – tas ir apmēram 0.60 eiro. Ārkārtīgi uzkrītoši, ka Putina kults ir pārvērties šausmīga kiča vājprātā. Pazemes tuneļos pārdod mazas Putina bistes – apzeltītas un marmorīgā plastmasā ar spīguļiem, turpat blakus līdzīgiem Staļina izstrādājumiem. Putins ir visās iespējamās formās uz dažādiem “magnētiņiem”, pastkartītēm, krekliem, monētām.

Pat saldumu veikalā bija vairāki veidi šokolādes ar Putinu virsū – tāfelīte “Šokolāde labā”, uz tās Putins, kurš bučojas ar mīlīgu kucēnu, šokolāde “rūgtā” – attēlots Putins, kuram pār vaigu rit asara, tad vēl bija “šokolāde – piena maigā”, uz tās Putins baro teliņu ar piena pudelīti. Vakarā atgriežoties viesnīcā, baidījos atvērt skapi – ja nu tur pēkšņi lec ārā kārtējais Putins.

Tomēr pēc pāris stundām brīvā laika mani pie viesnīcas jau gaida NTV mašīna, lai vestu uz lidostu. Pēc apmēram 20 stundām Maskavā atgriezīšos Latvijā. Šoferis ir tas pats, kurš mani sagaidīja, kad naktī atlidoju uz Maskavu. Līdz lidostai ir krietns gabals, ko braukt. Pavisam negaidot šoferis – vienkāršs, jauns krievu puisis – saka, ka esot ļoti priecīgs atkal satikt latviešus. Tajā brīdī šoferis uzdāvāja man meža zemeņu ievārījuma burciņu, sakot, ka sieva vasarā pati salasījusi, tās esot īstas ogas no Krievijas, un lūdza, lai aizvedot šo ievārījumu uz Latviju.

Tas ir brīdis, kad saprotu – par laimi, ārpus lielās politikas, šausmīgi ciniskās propagandas karu virtuves, mājo kaut kas īsts un patiess. Vienkāršie krievi nekur nav pazaudējuši to ārkārtīgi jauko cilvēcīgo sirsnību, kas viņiem vienmēr ir bijusi tik raksturīga.

Pievienot komentāru

Komentāri (72)

 1. Nu jau vēl trakāk,pazuda ne tikai mans koments,bet pat pats O.Ozola raksts”Ko es darīju Maskavā?”Velna milti,kādā valstī dzīvojam,kurš te tagad pasūta muziku? ZZS vai SC ?

  CENZŪRA !?

 2. Šoferis bija tas pats gan no lidostas, gan uz lidostu? Tātad jau iepriekš sarunāts cilvēks, kurš iedeva iepriekš noorganizētu burciņu 🙂
  Lai fašistiskajā Latvijā zin, ka krievu sirsnība ir neizmērojama 🙂

 3. Noskatoties raidījumu, secinājums ir viens – Ozola k-gs bija vāji sagatavojies, diskusijai nebija gatavs….

 4. noskatījos to raidījumu ,kurā piedalījās Otto.Nezinu gan vai vispār kādam un kādreiz vajadzētu līdzīgā balagānā piedalīties.Tie “jaukie krievi”,kas tur savācas neļauj nevienam citādi domājošam runāt,tā kā kraukļu bars ķērc savu ķērcamo.Un ,ja tava dzimtā valoda nav krievu,tu neesippiedzimis kā orators un nepārvaldi totālu demagoģiju,tad turēties pretī tiem sarkanajiem fašistiem ir pilnīgi neiespējami.Pat ukraiņi,kuri perfekti pārvalda krievu valodu,nespēja pārbļaut tos impēristus,vai arī bija pietiekoši pieklājīgi lai necenstos to darīt.

 5. Lielisks raksts, paldies par inteliģences devu!

 6. ……………. Vienkāršie krievi nekur nav pazaudējuši to ārkārtīgi jauko cilvēcīgo sirsnību, kas viņiem vienmēr ir bijusi tik raksturīga…….
  To ārkārtīgi jauko cilvēcīgo sirsnību krievi demonstrē pārpārēm, it īpaši tie 300 000, kuri paģēr še Krievijas guberņu.
  Suvorovs “Ļedlauzī” savulaik klāstīja kā čeka mācīja rakstīt raksteļus. OO to labi apguvis. Esot grūši cīnījies krievu vilku bedrē Ostankinā, bet noslēgumā savam rakstelim pašu krievu propogandas teksts ” Vienkāršie krievi nekur nav pazaudējuši to ārkārtīgi jauko cilvēcīgo sirsnību, kas viņiem vienmēr ir bijusi tik raksturīga”, ………bet tie ļaunie fašisti, nacisti nemīlē šo jauko tautu.
  OO ir izcils Ledlauzis.

 7. Vai nu Ozols melo un ir viens mītomāns, jeb tas raidījums, ar viņa piedalīšanos nav ticis pārraidīts, bet es mēģināju NTV vietnē atrast to, taču bez rezultātiem. Būtu jauki, ja cien. “žurnālists”, lieloties ar savu drosmi par lēmumu putinistu šovā piedalīties, būtu norādījis šī raidījuma datumu.

  • Rakstā ir minēts par pārraidi: “Neesmu pats to vēl redzējis, tā pārraidīšana esot pārcelta uz kādu vēl nezināmu dienu nākamnedēļ. Bija solīts rādīt tajā pašā dienā, pāris stundu pēc ieraksta. Bet kaut kādu, kā viņi paši teica, objektīvu apstākļu dēļ tika nolemts to rādīt vēlāk”

 8. Lai ar kliegšanu un bļaustīšanos, tomēr krievi aicina uz TV īstus oponentus, ne tā kā Latvijā.

 9. Jevgeņijs Mohalenko Atbildēt

  MAN IR GAN ZINĀŠANAS, GAN TIESĪBAS TO TEIKT:
  Aiz tas „krievu” cilvēku laipnībām, aiz miermīlīgiem maskaviešiem latvieši, ka jau citi eiropieši, izņemot slāvus (poļi, ukraiņi), neredz galveno. Viņi neprot atbildēt uz vienu un vienkāršo jautājumu:
  „Kāpēc laiku pa laikam viņi tik sirsnīgi, laipni, gudri, dāsni nāk pie saviem kaimiņiem lai atņemt, lai mocīt, lai nogalināt un palikt tur dzīvot?”
  Otto Ozols, neskatoties uz šausmīgo pieredzi kopdzīvošanai ar k/v-giem, tā arī neieraudzīja, ka tajā burciņā bija nevis zemeņu ievārījums, bet parasta „ļimonka” – kaujas granāta.

  P.S. Vēl viens secinājums, ko bija jāizdara visiem ozoliem: ar k/v-giem nedrīkst runāt viņu valoda, ja vēlas kaut ko prātīgo panākt.

 10. tādi paši, liberasti kuri 90-tajos laupīja Latviju , izlaupīja arī Krieviju.
  Ar Putina nākšanu pie varas Krievijā šis process paliek aizvien lēnāks, bet Latvijā turpinās tādā pašā tempa. ja ne vēl ātrāk,kā 90-tajos.Tikai tagad vairs gandrīz nav ko zagt,tāpēc valsti grūž neatmaksājamu parādu bedrē.
  Otiņa skricelējumi-blēņustāsti priekš mazprātiņiem!

 11. Tradicionāli bijis tā-ka kaimiņi bijušun visvairāk nicināti, pat sava valoda un rakstība aizliegta, bet 90-notika īsts terors -tiek sagrābti un izlaupīti uzņēmumi ,sagrābtas ostas, ‘aizmirsti” parādi iedzīvotājiem utt.Sāksim ar to ,ka jāatdod parādus un tad pārējo

 12. Otto, tev beidzot ir pēdējais laiks saprast ka ir vērts atmest savu karojošo rusofobiju un saprast ka krievu tauta nav Latvijas ienaidnieki bet gan mūsu brāļu tauta ar kopīgu baltu ģenētiku, kopīgu kultūru, dzīvesziņu, tradicionālo kultūru un Baltu dieviem, kas mums visiem vienādi – Baltiem, slāviem, prūšiem. Tas pret ko mums ir jākaro ir viltīgais jūdaisms, kas maskējās zem kristietības maskas kas cenšas ar viltu un varu iznīcināt Baltu kultūru kurā esam vienoti gan krievi gan latvieši. Mūsu dabiskie ienaidnieki ir anglosakšu masoni(ASV, Izrēla, Angļi) kas maskējoties zem kristiešiem maskas un kā globālistu finanšu oligarhi cenšas iznīcināt nacionālās valstis, to tradicionālo dzīvesziņu un kultūru. Otto pēdējais laiks saprast ka nav vērs pūst globālo laupītāju Anglosakšu stabulē(ASV, Britu, Izrēlas) kļustot par tautas ienaidnieku, kaut labu nodomu vadīts to dari. Tev jāsaprot ka krieviem kā tautai nav nekāds sakars ar jūdu bolševiku komunistu pastrādātajiem noziegumiem pret baltu tautām. Tāpat jāsaprot ka krievi tāpat kā latvieši vienkārši cenšas izdzīvot pretojoties vispasaules noziedznieku masonu bandas vēlmei iznīcināt krievu tautu un valsti lai izlaupītu viņu zemi un dabas resursus. Nav vērts atbalstīt ASV kam ir pilnīgi vienaldzīgs Latvijas un tās tautas liktenis, ja vien nespēj jūdu garā izmantot mūs kā savu “lielgabal-gaļu” savu mērķu sasniegšanā vēlmē pakļaut un izlaupīt visu pasauli. Pietiek atbalstīt parazītus – globālos oligarhus no AV un Izraēlas kas ir dabiski mūsu ienaidnieki. Cerams, ka nāksi pie prāta.

  • Viennozīmīgi, krievi mums, baltiešiem, un pārējai Eiropai, ir svešie(aliens). Viņiem, varbūt, ir 1% baltu gēna, tomēr tur dominē mongoloīdu gēni, kas iegūti 300 gadu laikā, kad visus krievus taisīja mongoļu zaldātiņi, tomēr galvenā atšķirība, kas tos atšķir arī no labsirdīgiem un nosvērtiem budistiem, ir viņu piekoptais Bizantijas sātanisms un apgriezti proporcionālā izpratne par “labo un ļauno”

   • Ja mēs atmetam aizspriedumus, tad nevar noliegt to ka arī krievi ir indoeiropieši (tie, kurus tagad ir politkorekti nesaukt par āriešiem). Nevar noliegt to, ka latviešu un krievu valodā ir daudz vārdu ar kopīgām saknēm (atturēšos no minējumiem par šo vārdu sākotnējo izcelsmi vai savstarpējo aizgūšanu). Tāpat arī nevar noliegt to, ka tik milzīgā valstī kā Krievija, kurā dzīvo milzums tautu un tautību, ir faktiski neiespējami izdalīt kādu vidējo aritmētisko krievu. Paši krievi ir izpētījuši, ka daļa krievu ģenētiski ir radniecīgi igauņiem (respektīvi, somugriem, vēl precīzāk – karēļiem). Tāpēc sliecos piekrist uzskatam, ka krievi, kuri dzīvo šaipus Urāliem ir mums ģenētiski radniecīgāki, kā pārējā Krievijā dzīvojošie. No otras puses, ģenētikai nav tik lielas nozīmes kā lietu izpratnei un uztverei. Un te nu nākas secināt, ka Krievzemē visu laiku ir darbojušies dažādi spēki, kuri šīs tautas prātus ir mēģinājuši pa savam veidot. Klasiskie vecticībnieku un pareizticīgo savstarpējie kašķi, kuri noveda gan pie krievu izceļošanas uz Latvijas teritoriju, gan pie asinsizliešanas. Šie kašķi neradās paši no sevis, tie tika apzināti radīti. Jebkurā gadījumā palieku pie viedokļa, ka latviešu vienkāršajiem cilvēkiem ir daudz vairāk kopīgā ar krievu vienkāršajiem cilvēkiem, kā politiķiem.

  • Namej, 100% piekrītu.

 13. Otto , cepuri nost. Visu cieņu !

 14. “ешлэыфтэфы мшуег ьфштэше тувкэшлые” jeb atšifrējums: tikšanās vietu mainīt nedrīkst

 15. biedrs Vešņakovs Atbildēt

  “par krievu valodas apdraudējumiem bijušajās Padomju republikās, īpaši Baltijā un Ukrainā”
  – – – – – – – – – – – – –
  Kā veicas ukraiņu valodai Maskavā? Tur esot ap miljons ukraiņu, bet cik ukraiņu valodas skolas? Neviena.

 16. Kas attiecas uz tiem suvenīru kalniem, tad katrs jau rīkojas pēc savbas vēlmes- pirkt vai nē. Vai tad mājās būtu vieta šādām portretu galerijām!

 17. Kāpēc raidījums nebija noteiktaja laikā? -vēl taču jāieskaņo kāda replika, aplausi tur, kur to nebija; jāizgriež kāds vārds, lai teiktais iegūtu citu nozīmi. Varbūt vēl jāieliek kāds nofilmēts sižets, piem. 16. marts. Tas, ka žurnālists devās uz šo raidījumu, ir pareizi- nav jātup aizkrāsnē, bet nav arī jāiet meklēt kašķi- ar roku vicināsanu un bļaušanu tāpat neko nepierādīsi. Cik var saprast, šo raidījumu mērķis nav skatītāju izglītosana. Tomēr vajadzētu uzsvērt, ka Latvijas krievi tie ir mūsu krievi un citai valstij vajadzētu vairāk rūpeties par savējiem-jāskatās reāli, Latvijai jāveido valstij uzticīgu pilsoņu kopums.

 18. Krievijas TV kompānijai NTV iecerēts raidījums par krievu valodas apdraudējumiem bijušajās Padomju republikās, īpaši Baltijā un Ukrainā – nu, joprojām apdraud krievu valoda nu jau formāli brīvajās un neatkarīgajās pos†padumjajās republikās attiecīgi Baltijas valstu un ukraiņu valodas.

 19. Обана! Оказывается в Москве тоже нормальные люди живут и медведи по улицам не бродят. Действительно автору надо медаль за храбрость дать (шоколадную). Поехал в «империю зла», сам, добровольно. И никто его в плен не захватил, в страшные застенки не бросил. Просто чудеса…

  • Protams un ļoti daudz normāli domājošu krievu,un bez šī sarkasma būtu vel vieglāk saprasties!

   • Bet sarkasms, diemžēl, ir pamatots. Kā lai izvairās no sarkasma, lasot par autora aprakstīto savu un apkārtējo bailēm saistībā ar braucienu uz Krieviju un pēcāku atklāsmi no sērijas , ka tā tauta izrādās nav nemaz tik mežonīga un izrādās tur arī ir profesionāļi. Un šī mūsu intelektuāļu demonstratīvā nostāja, neskatīties Krievijas politiskās diskusijas ir smieklīga, jo 1. ienaidnieks un viņa cīņas metodes taču būtu jāpazīst 2. jāredz kaut vai tāpēc, lai saprastu, kā ir jāveido tāda tipa raidījumi:
    “Skaidri nojaušams šova veidotāju akcents uz dzīvām un asām emocijām. Šādā situācijā sagaidāma “deja uz ļoti plāna ledus”. Kad mūsu TV iemācīsies veidot līdzīgus raidījumus, tikai tad varēs runāt par iespējamu līdzvērtību informatīvajā, hibrīd- un kādā tur vēl karā un Latvijas TV reitingu paaugstināšanos.

  • Jānis Ivanovskis Atbildēt

   REIGANS, miers viņa pīšļiem nekļūdījās ar diagnozi slimībai, kas atkal uzliesmojusi no jauna un šķiet vēl stiprākā formā
   agrāk – vēl pērn biju iedomājies, ka tur ir tikai “ļaunuma impērijas atraugas”, bet tagad, šķiet, ka atkal tā ir pilnā plaukumā savā labā izmantojot modernos masu mēdijus par visiem 100% ar pārsvarā safabricētām, melīgām ziņām

  • Kurš gan apgalvo, ka Maskavā un Krievijā nedzīvo normāli cilvēki??? Atkal ar propogandu nodarbojies?

 20. Patīk , kā Ozols raksta . Cienu-arī tad , ja man cits redzējums. Vairāk mums tādu žurnālistu un pilsoņu, kam rūp un sāp , kas notiek ar Latviju un mūsu tautu.
  Ceru , ka reiz pienāks laiki, ka katrs sapratīs , ka ir atbildīgs par valsti, tautu-tāpat kā esam atbildīgi par saviem bērniem, vecākiem un citiem ģimenes locekļiem.
  Cita ceļa jau nav- pat ja reizēm nezinām , ko praktiski līdzēt, mums taču vienmēr pastāv iespēja ticībā vērsties pie Visaugstākā, kā to darīja mūsu tēvutēvi ,un, kas mums ir nodota mantojumā – caur himnu.
  Bez ticības maza tauta nespēj pastāvēt – mums tā vajadzīga lielās un mazās lietās.

  • Ticība ticībai, bet kurš Valsts ģērbonī ielika divas zvaigznes “kājām” gaisā!
   Simboli simboliem, bet apgāzta zvaigzne ir tikpat viennozīmīgs simbols, kā, piemēram, cirkulis ar taisnleņķa stūreni.

 21. Jācer ka zemenēs nebija polonijs

 22. Krieviju apmeklēju regulāri, tā ir liela valsts, tajā ir daudz gudru un labu cilvēku. Taču tie nav Krievijas vairākums, tie nenosaka Krievijas ārpolitiku.
  Cerams, autors saprot, ka viņš redzēja tikai tā saukto Potjomkina sādžu, kuru rāda iebraucējiem, jo sevišķi tādiem, kuri vēlāk izplata savus stāstus par Krieviju. Parasti tik īsa apmeklējuma laikā izdodas ieraudzīt tikai to, ko tev cenšas rādīt profesionāli imidža veidotāji. Bet tas ļauj izdarīt secinājumus tikai par to, cik lieli līdzekļi tiek šķiesti speciāli, lai pārliecinātu pasauli, ka Krievijas mēdiji nemelo.

 23. Paldies par rakstu! Asprātīgi, ar zināmu humora piedevu, paver aizkaru uz šova aizkulisēm. Un paldies, ka nodalījāt politiku no vienkāršo cilvēku, krievu attieksmes.

 24. Paldies par vismaz vienu rakstu, kurā netiek apgalvots, ka Putins ir vainīgs visās Latvijas nelaimēs un ka rīt Krievijas karaspēks netaisās iebrukt Latvijā 🙂

  • ka mazais punduris ar ļaunajām čūskas acīm ir visas pasaules glābējs.Tev laikam ir informācija par viņa plāniem-tad kura būs nākošā valsts,kurā viņš dosies pildīt savu misiju-“krievu pasaules” glābšanu,ja tu skaidri zini ,ka tā nebūs Latvija.Jocīgi,bet krievu TV iet informācija-konsultē “cilvēktiesību aizstāvis “Buzajevs -kā pārvest uz dziovi Latvijā savus radiniekus,kuri vēl palikuši Krievijā.Cik ļauni gan tie krievi-pašus te apspiež līdz nemaņai,bet vēl grib radiniekus,kuri bauda laimi labklājības citadelē-Krievijā-ievilkt tajā fašistiskajā Latvijā!

 25. Ielaisties ”diskusijās ”Krievijas TV, kur taisnība ir tam ,kurš skaļāk bļauj ,ir sevi necienīt.

  • Kādās diskusijās? Atbildēt

   Tur vispār neviens ,kura dzimtā valoda nav krievu,netiek ne uzklausīts ,ne sadzirdēts.Tiklīdz kāds kaut ko ne tā pateiks,tā tūlīt krievu bļauri sāk vēkšķēt un tev mute ciet.Īpaši izceļas raidījumā “pravo golosa”tāds blonds vai sirms gara auguma bļauris,kurš tiešām spēj pārbļaut visus ,arī raidījuma vadītājs ,kurš reizēm tēlo nezinīti nav labāks.Nesaprotu ,ko vispār tur meklē tie,kuri nav oficiālās Pļutkina politikas atbalstītāji,tiem vispār nekāda “pravo golosa”tur nepienākas.Saaicināti tur pārsvarā tiek esošie vai bijušie prokurori,kuriem pēc demagoģijas kabatā nav jāmeklē.

 26. Decembrī nedēļu nodzīvoju pa Krieviju. Ja neskaita dažas pūcīgas pārdevējas, tad visi satiktie cilvēki bija jauki un atsaucīgi redzot iebraucēju ar Latvijas auto numuriem – sākot no robežsargiem gan Pleskavā, gan Rostovā, beidzot ar taksistiem, ceļu policiju, patruļpoliciju un pat Rostovas hačikiem. 9 no 10 nolād Putinu un gandrīz katram ir kādas labas asociācijas ar Latviju. To visu idiotismu uztur tikai komunista liliPutina ćekistu šovinistu varza. Varu tikai novēlēt tiem visiem labajiem, normālajiem cilvēkiem tikt vaļā no šizofrēniskā pundura un sākt dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi. Bet kverplis ar savu bandītu – teroristu varzu lai deg ellē!

 27. Gvontmahers A. G. Atbildēt

  Nu vājprātīgs varoņdarbs – doties uz to zemi, no kuras gandrīz neviens neatgriežas 😉
  Patiesībā no raksta radās iespaids, ka te ir tikai viens “hibrīdkara varonis” – pats autors, jo Krievijas šova aprakstā tā arī nekādas briesmīgās “hibrīdkara tehnoloģijas” un “ideoloģiskās manipulācijas” netika pamanītas. Kamēŗ rakstā autors gana veikli ar to nodarbojas, radot jau laicīgi lasītājā pārliecību, ka aiz Zilupes dzīvo, kā minimums, kanibāli 😉
  Ja kas, varu pačukstēt – arī Europā var nopirkt gana daudz suvenīru ar Putina bildēm. Lai cik tas nešķistu dīvaini. Un nebūt ne negatīva rakstura, kā varētu domāt pēc Latvijā valdošās atmosfēras.

 28. Foto redzams, ka Maskava ir tīra un sakopta pilsēta.
  Krievijā dzīvo ~20 000 latviešu!
  Nu un kas LV varoni pavadīja un fočēja ekskursijā pa Maskavu?

 29. Kas ir Latvijas kulta cilvēks? Atbildēt

  Atto Ozol, vai na traki, ka Latrvijā …NAV tāds kults un NAV cilvēka, kuru ar LEPNUMU mēs varētu …pielūgt un likt uz visām iespējamām drukātām un ēdamām lietām.
  Kas būtu Latvijas kulta cilvēks?

  • Latvijā es nezinu ,bet Vācijā tāds kulta cilvēks bija. Un ar viņu lepojās un pielūdza. Un arī Krievijā tāds jau reiz bijis. Tādi ik pa laikam uzrodas diktatūras valstīs,kur Kāds cilvēks ir pie varas nepieļaujami ilgu laiku.

   • Arī Latvijā tāds “kulta personāžs”bija , kam bērni ziedus ceļa kaisīja. Un tieši viņu joprojām, daudzi Latvijā uzskata par vienīgo un izcilo valsts vadītāju.

 30. labi ka nenobijās!
  pa tv dažreiz mēginu pask.tos sarunu šovus bet kā sāk kluegt visi reizē pārslēdzu.

  • Saprotams > jodd Atbildēt

   Tūdaliņam ir gandrīz vai iedzimtība varonīgi apčurāties no pārbīļa – sākot no valdības vadītājiem – uzvārdu mainās, bet varonīgā pārbīšanās ar slapināšanu visiem vienāda – sākot ar 16.martu un tm. it kā kāds ar sū mietu dzītu uz to 16.martu …
   Ozolos gan lepni varēja paziņot Maskavas TV, ka ar lielu vērienu Rīgā atzīmē 9.maiju, tāpat kā Maskavā … Tā kā nekāda krievu valodā runājošo diskriminācija nevar būt …Pie tam 65% krievvalodīgo labi runā latviešu valodā!

 31. Ottovičam medaļu “Par drošsirdību!”

 32. Nosapnoja?

 33. Ja Krievijas centrālā televīzija ierakstīto parādīs – tad tikai stingri ”apcirptā” veidā.

 34. Cepuri nost Otto!

 35. Laikam ir verts atgadinat, ka ta sauktas Atmodas, Perestroikas laika, kad ari Krievija kratija nost komunistu verdzibas vazas, bija kopigs sauklis – Par musu un jusu brivibu.
  Bet tagad, kad faktiski Krievija varu atkal sagrabusi stalinisti, tie likusi lieta visas VDK zemiskas smadzenu skalosanas un propagandas metodes, kas lieliski iedarbojas uz daudzajiem Sharikoviem, kadu, diemzel, netrukst ari talu uz rietumiem…
  Starp citu, jaatgadina, ka ari pie mums ir talu no patiesas demokratijas un tiksanas nost no attiecigas ietekmes zonas. Jo ka citadi izskaidrot citigu un ne ar ko nepamatotu okupacijas valodas uzturesanu, kurai seit nav vietas ne zem kadiem argumentiem, cekas noziedznieku slepsanu un LUSTRACIJAS atliksanu?
  Pie tam jakonstate, ka krievu valodas uzturesana tiek pamatota ar tik pat meligiem argumentiem, ka it ka tie esot minoritate, kaut gan ta ir tada pati “minoritate” ka pakistani Anglija, turki Vacija, utml. Jo Eiropas minoritasu harta tos par minoritati neuzskata. Japiezime, ka so hartu ir parakstijusi ari Krievija.., kurai, ka parasti, visi ligumi “pie kajas”…, un kurai pietiek blaut par tatad faktiski neesosu problemu.
  Drizak ta ir nepamatotu privilegiju, iznemuma statusa pieprasisana, diskriminacija uz citu tautu fona, kuram sadas ekskluzivas tiesibas netiek piemerotas.
  Pie tam laiks saprast, ka baltu valodas salidzinosaja valodnieciba ir ka etalons, lai saprastu, ka veidojusas citas eiropiesu valodas.
  Un uz sa fona, pat gribet to nomakt, iznidet, ir ne vien zemiski un noziedzigi, bet butiba tas pats, kas versties pret savu izcelsmi, saviem senciem, uzsplaut saviem vecakiem, jeb, ka tauta saka – olai macit vistu…

  • ++++++++++ !

  • Sarkanie lopi un dzivnieki

  • Jāatgādina, ka Atmodas laikā Latvijā nomainījās tikai virsbūve. Pat īsti nenomainījās, izņemot pašas augšas, lielā mērā tikai pārkrāsojās. Pamatā, kā bija padomju tauta, tā arī tāda palika.

   • Tieši tauta bija gatava mainīties un arī mainījās, bet politiķi palika slimi ar veco niķi – atrašanos amatā uztvert kā iespēju peļņas gūšqanai…par katru cenu…

  • Starp citu – šo minoritāšu jautājumu neizprot arī mūsu pašu Kultūras un citu ministriju darboņi. Respektīvi, viņu uztverē latvieši (tāpat kā igauņi, lietuvieši utt) nav minoritātes. Kopš Latvija (Igaunija, Lietuva) iestājās ES, latviešu valoda ir jāskata visā ES, ne tikai Latvijas, mērogā. Un tad sanāk, ka latviešu valodā runā apmēram 1,5 miljoni latviešu (tas būtu apmēram 0,3% no 500 milj. ES iedzīvotāju). Šie 0,3% (latviešu) no ES iedzīvotāju kopējā skaita netiek uzskatīti par minoritāti ar apdraudētu valodu, bet apmēram 5 miljoni čigānu (apmēram 1% no ES iedzīvotāju skaita – vismaz 3x vairāk kā latviešu), tiek uzskatīti par minoritāti. Sanāk ka 0,3 ir lielāks par 1!!!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+