×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Otto Ozols: Eiropieši, neveriet vaļā elles durvis (68)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Otto Ozols

Pēdējo divu gadu notikumi – Krievijas agresija pret Ukrainu, bēgļu lavīnas, tas viss radījis biedējošu, baisu priekšnojautu. Šķiet, ka burtiski var sadzirdēt, kā lēnām, čīkstoši veras durvis uz visdrausmīgāko, šķiet, ka neatlaidīgi tiekam vilkti elles priekškambarī. Zinātāji stāsta, ka ļaunums mēdz būt rafinēts un viltīgs, tas var mūs apņemt un nosmacēt kā nāvējoša tvana gāze – lēni, nemanāmi un neatvairāmi.

Kāds varbūt padomās, ka Putina Krievija vai bēgļu lavīnas ir tas ļaunums. Nē, drīzāk tas viss kopumā ir liels pārbaudījums tam, vai mēs vispār apzināmies vērtības, kas ir Eiropas kultūras pamatu pamatos? Vai mēs spējam tās novērtēt, aizstāvēt un saglabāt nākamajām paaudzēm? Nesaprotot, kas ir mūsu īstās vērtības, paši varam atvērt čīkstošos elles vārtus. Kā to jau kādreiz esam izdarījuši un piedzīvojuši šausmīgas katastrofas.

Eiropieši var būt pamatoti lepni par demokrātijas, kultūras un civilizācijas sasniegumiem, par salīdzinoši augsto labklājību, līdztiesību, stabilitāti. Tā visa pamatā ir stingra izpratne par demokrātiskajām vērtībām – ticības, vārda, sapulču un preses brīvībām. No kā tālāk jau izriet izpratne par politiķu atbildību, visas tautas varu, tiesiskumu, nodokļu tēriņu caurspīdīgumu, principiālu un stingru cilvēktiesību aizstāvību, neiecietība pret korupciju. Ne visās Eiropas valstīs šie sasniegumi ir vienādi augsti novērtēti un cienīti, bet tomēr eiropieši ir sapratuši, ka tas ir ceļš, kurš ved uz attīstību un sargā no iznīcības.

Protams, šie principi tiek augsti vērtēti un sargāti arī citviet pasaulē. Un vienmēr jāatceras, ka attīstītās valstis tādas ir tieši un precīzi tādēļ, ka to sabiedrības ir izpratušas un stingri iestājušās par šīm fundamentālajām vērtībām. Tomēr tieši Eiropā ceļš uz šīm atziņām un pašreizējo stabilitāti ir bijis smags, ilgs un bezgala asiņains.

Viena no pamata vērtībām ir Ticības brīvība. Šis princips bija pazīstams jau senā pagātnē, bet Eiropā tas ļoti lēni un ar grūtībām nostiprinājās burtiski pēdējo gadsimtu laikā. Vairākās totalitārās valstīs dažādu pārliecību ticīgo vajāšanas, slepkavošanas notika vēl 20. gadsimtā. Ticības brīvības princips un valsts nošķirtība no Baznīcas ir stingri ierakstītas vairākumā demokrātisko valstu konstitūcijās. Jo tajā valstīs, kur šis princips netika ievērots, tās tautas agri vai vēlu, bet neizbēgami piemeklēja lielas nelaimes un katastrofas.

Vai eiropiešiem ir jāsāk baidīties par šo tik svarīgo principu? Jā. Aizvien vairāk un vairāk atskan balsis, kas aicina šķirot cilvēkus pēc viņu reliģiskās pārliecības. Pat nopietni cilvēki mēdz teikt – mēs vispirmām kārtām palīdzēsim kristiešiem, bet par musulmaņiem vēl padomāsim. Vai tiešām mēs nepamanām, ka šādi ļaunums mūs ļoti rafinēti izaicina. Mēs lēnām tiekam vilkti iekšā tai purvā, kur sākas reliģiskā neiecietība un cilvēku šķirošana pēc viņu ticības. Mēs lepojamies, ka esam it kā labāki par tiem, kuri Vidusjūrā no laivas izmeta visus kristiešus tikai tāpēc, ka viņi bija kristieši. Mēs gluži tā vēl nedarām, bet aizcirst durvis cilvēkam, kurš lūdz patvērumu, tikai viņa reliģiskās pārliecības dēļ, tas ir ceļa sākums uz precīzi tādu pašu cietsirdību. Un šī ceļa beigas atkal var izrādīties milzīga katastrofa.

Nākamā pamata vērtība ir vārda brīvība. Tā ļoti, ļoti nepatīk visiem iespējamiem režīmiem un diktatoriem. Vai tas būtu komunistu, nacistu vai vēl kāds cits režīms, pirmais upuris gandrīz vienmēr ir brīvais vārds. Aizbāzt muti cilvēkiem, vajāt, kontrolēt, ierobežot, ieslodzīt, slepkavot vai piejaucēt citādi domājošos – tas ir gandrīz katra režīma svarīgākais uzdevums. Par vārda brīvību varētu daudz rakstīt, bet atgādināšu, kas noticis ar režīmiem, kas centās ierobežot vai izskaust vārda brīvību. Tas bija komunistu režīms Padomju Savienībā, tie bija viņu leļļu režīmi Austrumeiropas bloka valstīs, tā tas bija Hitlera Vācijā un Musolīni Itālijā. Kas noticis ar šiem režīmiem – tie visi ir sabrukuši, sev līdzi nesot desmitiem miljonu upuru.

Vai mums ir pamats par to uztraukties mūsdienu Eiropā? Jā. Putina agresija Ukrainā ir ļāvusi daudziem politiķiem sākt runas par to, ko drīkst un ko nedrīkst runāt. Brīvības, atklātības sargsuņi – žurnālisti, mediji ir ilgstoši turēti bada maizē, dažādos veidos mēģināts tos pakļaut: privātos medijus vienkārši nopērkot, bet sabiedriskos caur padevīgi kontrolējošām organizācijām faktiski pakļaujot. Pamatoti un nereti arī manipulatīvi izmantojot smalkus terminus – “hibrīdkarš”, “infokarš” –, žurnālistiem, redakcijām tiek neuzkrītoši skaidrots “pareizais” vai “nepareizais” kurss. Nereti žurnālisti sāk piedalīties šajās politiskajās spēlītēs cilvēciski cēlu un patriotisku iemeslu dēļ. Politikas smagsvaru pusē toni nosaka dāsni apmaksāti un ļoti profesionāli polittehnologi, sabiedrisko attiecību speciālisti un manipulatori. Tas nereti noved pie nožēlojamām situācijām, kad žurnālisti, reizēm nojaušot, reizēm nenojaušot, sāk dejot līdzi dejās, kurās nevajadzētu piedalīties.

Žurnālistu – sabiedrības sargsuņu – uzdevums ir teikt sabiedrībai tikai un vienīgi patiesību. Ērtu vai neērtu, atbilstošu vai neatbilstošu valdošajai konjunktūrai. Šobrīd daudzi žurnālisti sākuši aizvien vairāk slīkt “pareizības” dūksnājos, aizmirstot, ka viņu uzdevums ir neļaut politiķiem ļaunprātīgi izmantot viņiem uzticēto varu.

Arī bēgļu krīze pamatīgi iedragāja mediju un brīvā vārda uzticamību. Izrādījās, ka Zviedrijas policija vismaz divus gadus bija slēpusi masveida seksuālos uzbrukumus jaunām meitenēm. Un tas viss kaut kāda pārprasta politkorektuma vai pašcenzūras dēļ. Atkal tā pati nelaime – policija un mediji nevis atklāj patiesību, bet mēģināja manipulēt ar sabiedrību, šķirojot ziņas “pareizās” un “labāk neteiksim”. Policijas, politiķu un mediju uzdevums nav audzināt cilvēkus. Viņiem ir jāziņo par to, kas notiek.

Līdzīgi bija ar gadu mijas pasākumiem, masveida uzbrukumiem sievietēm Ķelnē un citviet Eiropā. Vācu mediji, tajā skaitā sabiedriskās TV, novilcināja informācijas nonākšanu atklātībā un tādējādi pamatīgi iedragāja uzticamību gan medijiem, gan valstij. Izrādās, ka problēma tika slēpta un cenzēta jau iepriekš. Atgādinu, ka te nav runa par kaut kādām sazvērestības teorijām vai pārspīlējumiem – vācu mediju redakcijas, tāpat kā Zviedrijas policija atzina savu vainu un atvainojās. Kontrolēti mediji, ierobežots brīvais vārds – tas ir vienmēr bijis ceļš uz nekurieni. Vai Eiropā aizvien vairāk un vairāk kā smacējoša tvana gāze neparādās pazudinoši vārda brīvības ierobežojumi?

Un visbeidzot visbriesmīgākais ļaunums, kas var mūs visus pazudināt, – rasisms un ksenofobija. Atgādinu, ka pagājušā gadsimta vidū šīs briesmīgās parādības noveda Eiropu līdz prātam neaptveramiem noziegumiem. 30. gados Staļina režīms nogalināja apmēram trīs miljonus ukraiņu, iedzenot viņus vājprātīgā, visaptverošā bada katastrofā.

Pēc tam Hitlera un Staļina režīmi ķērās klāt pie poļu slepkavošanas, desmitiem tūkstošu gaišāko poļu patriotu tika rūpnieciski apšauti Staļina nometnēs. Vēl tūkstoši mira Sibīrijā. Ap to pašu laiku līdzīgu likteni piedzīvoja vēl vairākas tautas, tajā skaitā baltieši. Apmēram trīs miljonus sarkanās armijas karagūstekņu nacisti burtiski nomērdēja badā kā zemcilvēkus, uz kuriem neattiecas starptautiski likumi par karagūstekņiem. Aptuveni seši miljoni ebreju tika nogalināti viņu tautības dēļ. Pasaulē plosījās bezgalīgs un vājprātīgs ļaunums.

Šīs prātam neaptveramās katastrofas sākās tieši ar to, ka dažas cilvēkus grupas iedomājās, ka tās ir labākas par citām. Savukārt citas grupas, rases, tautības tika atzītas par nevērtīgām vai bīstamām. Tie bija ukraiņi, krievi, poļi, ebreji un arī latvieši. Jāatgādina, ka nacistu plānos latvieši nekad netika uzskatīti par pilnvērtīgu tautu. Šai attieksmei, pasaules uzskatam vēršoties plašumā, izraisījās vājprātīgā 20. gadsimta katastrofa – Otrais pasaules karš, visasiņainākais, briesmīgākais konflikts civilizācijas vēsturē, kas kopumā laupīja dzīvību vismaz 60 miljoniem cilvēku.

Vai mums šobrīd ir pamats uztraukties? Jā! Bēgļu krīze ir no jauna atvērusi durvis šādai domāšanai, attieksmei. Aizvien vairāk un vairāk cilvēku ļaujas vilinājumam slīkt cilvēknīšanas akačos. Baiļu, naida, aprobežotības un aizspriedumu vadīti, daudzi sākuši šķirot līdzcilvēkus pēc viņu tautības, rases un reliģiskās pārliecības. Tā mēs paši veram durvis milzīgam, pazudinošam ļaunumam. Reiz tas viss sākās tieši tā – eiropieši sāka cilvēkus šķirot labākos, mazāk labos, nevērtīgos un pat bīstamos. To visu ievadīja procesi, kuru laikā Ticības, vārda un preses brīvības tika atdotas asinskāru, cinisku diktatoru rokās. Un elles durvis tika parautas vaļā.

Vai ar to vēlos teikt, ka bēgļi vai ekonomiskie imigranti pie mums ieradīsies tikai kā labi cilvēki, ar kuriem mēs, labas gribas vadīti, sadzīvosim bibliskā lēnprātībā? Tā nebūs. Viņi būs dažādi – gan labi, gan slikti. Tāpat kā Latvijā vienmēr ir bijuši un būs labi un slikti cilvēki. Pie mums neizbēgami pamazām aizvien vairāk ieradīsies cilvēki no citām zemēm ar atšķirīgām tradīcijām un reliģisko pārliecību. Jāatceras, ka cilvēki savas dzimtās vietas nekad nepamet tikai tāpat vien.
Visdrīzāk, ka daļa no šiem cilvēkiem ieradīsies no zemēm, kuras būs izpostījuši, noveduši līdz galējai nabadzībai režīmi, kas grēkojuši pret augstāk minētajām fundamentālajām pamata vērtībām – ticības, vārda, sapulču un preses brīvībām. Šie cilvēki piedzīvojuši katastrofas savās mājās tieši tādēļ, ka tur vara nekad nav demokrātiski piederējusi tautai un cilvēktiesības bijušas tukša skaņa. Viņu zemes ir piemeklējusi postoša nabadzība, jo tur tikusi apspiesta vārda un preses brīvība, valdošie diktatori varējuši darīt visu, kas tik vien ienākt prātā, cilvēki tikuši vajāti viņu reliģiskās un politiskās pārliecības dēļ, birokrāti visatļautības apstākļos korumpējušies un zaguši līdz vājprātam. Cilvēki ļāvušies maldīgai pārliecībai, ka diktatūras, “stingrās rokas” ir kāds risinājums. Aizmirstot, ka pats visstabilākais režīms agri vai vēlu sabrūk. Jo nav nekas bīstamāks un vājāks vienlaikus par valdošo “stingro roku”. Tie ir cietsirdīgi, nestabili, neprognozējami, ievainojami un nestabili.
Mums kopā jāmācās svēti sargāt un cienīt fundamentālās cilvēktiesību un demokrātijas vērtības. Globālie satricinājumi patiesībā ir pārbaudījums, cik ļoti mēs tām uzticamies, saprotam un spējam aizstāvēt. Mums jāspēj izturēt šo pārbaudījumu visiem kopā, cienot vienam otru. Citādi…

Pievienot komentāru

Komentāri (68)

 1. Eiropa, domå, ka ir attiistiita, bagaata un gudra, bet nezina, ka ir degradeejusies, gariigi nabaga un dumja. Eiropas gals ir tuvu, kritusi lielaa Baabele, kritusi!

 2. Tie bēgļi nav jau ar jāšķiro pēc reliģijas un tautības, bet pēc tā, kā viņi uzvedas Eiropā! Visu to varzu, kuriem civilizācija ir svešs jēdziens, tāpat kā visas cilvēktiesības, ir ar steigu jāsūta atpakaļ! Un vispār – karš ir Sīrijā, bet ne Turcijā un citās valstīs, no kurām daļa šamo nāk!
  Vēl – kāpēc jauni, spēcīgi vīrieši dodas uz Eiropu, tā vietā, lai paši izcīnītu to savu valsti un sakārtotu tā, lai tajā varētu dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi?

 3. Namejs 12. marts, 2016 13:52 Atbildēt
  LA vadībai būtu verts arī beidzot pieņemt lēmumu par Otto padzīšanu par nodevīgas pretvalstiskas un Latviešu tautas iznīcinošas plānprātiņu velkomistu ideoloģijas sludināšanu tapat kā to izdarīja TVnet.lv un citi saprātīgi mēdiji kam vel rūp latviešu kā tautas pastāveēšana.
  publisks fuij 12. marts, 2016 13:40 Atbildēt
  OTTO pēc šī raksta gribas tev teikt – neraksti vairs!!! Citadi tu par pārvērtīsies par tautas nicinatu ienaidnieku welcomistu tapat kā Straujuma un pārējie Vienotības valsts node eji kas aicinaja teroristus izvarotajus uz Latviju.

 4. OTTO nav pamanījis,ka tie elles vārti jau ir atvērušies un par vēlu brīdināt.Kā gan citādi var nosaukt Merkeles un Junkera aktivitātes Āfrikas pārcelšanā uz Eiropu?

 5. Jā, ar šo rakstu Ozols iebraucis bezcerīgi auzās !

 6. Vecs žīdmasonels Atbildēt

  piekrītu ozolam,-zviedreļu un žīdeļu auglojšsās līķumušas sodot,Latvija varbūt vēl atspirgs.

 7. ................... Atbildēt

  putins vairs tikai lelle kadirova rokās

 8. Šitam čalim viss nav mājās 😀 Otto tev jābrauc uz A

  • 100 000 EIRO KATRAM ! Atbildēt

   bailīgā žurka otto ozolels nemin 5 300 000 vācu zemcilvēku nogalinātos poļus,priekš tā šim plušķim ir pārāk lielas bailes..

  • ja sak smirdet kremla atkritumi, tas neparprotami liecina, ka raksts ir labs un aktuals, un ka tiesi tapec tiem uznak verbala caureja un histerija, ka neslave to saimnieka izraisto krizi, tas sekas – beglu pludus.

 9. Šis raksts ir divdomīgs! Tas godīgi sakot mūlsina. Jāsaprot, ka nevar slepkavām piedot viņu nodarīto. Jāsaprot, ka te nav Afrika. Jāsaprot, ka mēs respektējam sievietes un mēs viņas aizstāvam! Tapēc, ka kāds ir audzis citā zvērudārzā, tas nepasargās mūs no viņu zvērībām! Mīļie cilvēki, saprotiet, ka bēgļi nemūk uz šeieni tapēc, ka tā būtu viņu pēdējā un vienīgā cerība! Viņi te nāk ar nolūku. Viņi tiek sūtīti uz šeieni, lai iznīcinātu Eiropas vērtības un stabilitāti! Kā??? Vienkārši! Tas ko viņiem stāsta par eiropu nav balta patiesība, bet tiek dēvēta par paradīzes stāstu! Šis stāsts viņus grūž uz šeieni un tam , kam tas ir izdevīgi, tas tagad berzē rokas, jo izrādijās tiešām Eiropa ir vārga un pārlieku žēlsirdīga!

  • Ja jau Eiropaa ir vaarda briiviiba, tad kaapeec baazh cietumaa tos kuri apstriid 6 miljonu zhiidu nogalinaashanu 1940’s gados? Un kaapeec LA dzeesh shaadus jautaajumus??? Kur slavenaa vaarda briiviiba???

 10. letiņš, vienkārši letiņš Atbildēt

  “sadzīvosim bibliskā lēnprātībā?” – zin’, OTTiņ; tu vari dziedāt pasūtināto dziesmu kaut balsīs – es Eiropai nopakaļ prātā nejukšu un vazaņķus savā gultā nelaidīšu. Šis nav tavs vienīgais raksts, ko esmu lasījis; izskatās, ka tev beidzamā laikā gribas tā krietnāk nopelnīt?

  • redzi, kā tev iestāstīja daudzmiljardu parādus?:) Atbildēt

   nav nekādas jukušās abstraktās Eiropas, -ir tieši tādu pašu kā Ot.Oz. planpakaušu …simtiņš vai pāris simtiņi, kas piesmirdina visus MIL ar šito trafaretovāvuļošanu.

 11. Tikai mieru! NATO svēti sargā un ciena fundamentālās cilvēktiesības un demokrātijas vērtības gan Irakā, gan Afganistānā – sargās un cienās gan Sīrijā, gan visā pasaulē! Kas netic – tas lai vēlreiz noskatās BBC filmu par 3.Pasaules karu.

 12. Ventspils novads Atbildēt

  otto – kangars un cūķis ! Nekad nepirksim tavas riebīgās gramateles !

 13. LA vadībai būtu verts arī beidzot pieņemt lēmumu par Otto padzīšanu par nodevīgas pretvalstiskas un Latviešu tautas iznīcinošas plānprātiņu velkomistu ideoloģijas sludināšanu tapat kā to izdarīja TVnet.lv un citi saprātīgi mēdiji kam vel rūp latviešu kā tautas pastāveēšana.

 14. OTTO pēc šī raksta gribas tev teikt – neraksti vairs!!! Citadi tu par pārvērtīsies par tautas nicinatu ienaidnieku welcomistu tapat kā Straujuma un pārējie Vienotības valsts node eji kas aicinaja teroristus izvarotajus uz Latviju.

 15. homo erectus quercus robus Atbildēt

  Nez vai Rotšildi ir tikpat cūīcīgi atkritumi kā piemēram kodolterorists Trūmens, kas sadedzināja 300000 japāņu bērniņus Hirosimā un Nagasaki? Par Obamu nerunāsim,- šeit nav zooloģijas vai antropoloģijas stunda,,,

 16. Baltija tikai Baltiem Atbildēt

  Cik stulbi ka Otto kas likās sakarigs sāk kļūt par velcomistu kam pieņemama Latvijas pieķēzīšana ar melno sērgu 🙁

 17. ozolamvar piekrist,-patiešām, tikai Pentagona -Volstrītas teroristisko salašņu sodīšana rada nelielas cerības ASV valstelei paglābties no kaunpilnā gala !

  Un Rotšildi patiešām ir zaglīgi mēsli !

 18. Es jau cerēju, ka būs sakarīgs viedoklis, ka sauc nākt pie prāta un aizsargāt savas robežas, bet beigās iznāca tāds imigrantus pusaicinošs rakstiņš. Nākamreiz sponsori vairs nemaksās.

 19. Pasaulē ir daudz dažādas tautas, katrs savā attīstības stadijā – daži savā attīstībā paši ir nonākuši līdz demokrātiskām vērtībām (rietumeiropa, asv, utml), citi vēl līdz tam nav tikuši, bet ir ļoti tuvu (ukraiņi, u.c tautas austrumeiropā), citi ir vēl tālāk – piem krievija, baltkrievija. Tā varētu turpināt, līdz nonāk pie Sīrijas, vai vēl tālāk pie dažām Āfrikas valstīm, kur cilvēki dzīvo ciltīs. Jo vairāk tautas vērtībām vēl jāattīstas, jo primitīvākas metodes tās valdniekam jāpielieto, lai nodrošinātu kārtību. Ja tauta attīstās, tā pati nomaina savu valdnieku uz arvien demokrātiskāku. Ja to izdara kāds no malas (asv, krievija, cita lielvara), sākas haoss, jo tauta nav gatava pienākumiem, ko uzliek brīvība. Islāma pasaulē tika gāzti vairāli vadoņi, kas nodrošināja kaut kādu kārtību. Tagad liberālisti ir gatavi visu āfriku un tuvos austrumus draudzīgi uzņemt mūsu sakārtotajā eiropā. Naivums. Pamatskolas skolnieku nevar ielikt augstskolā un cerēt uz sekmību. Ja turpināsim ignorēt šo sakarību, demokrātija, ko eiropieši ilgstoši paši cēla mācoties no savām kļūdām, tiks izpostīta.
  P.s. Dievs dod kreviem pašiem nomainīt putinu

  • Pasēdi ziemā pie atvērta loga, varbūt gudrāks paliksi un ar to vienīgo rievu sapratīsi, ka neko sliktu par krieviem un baltkrieviem es nerakstīju.

 20. Jebkurš pārspīlējums ir slikts. Kristietības oārspīlējums radīja krusta karu šausmas, sociālisma pārspīlējums radīja komunismu, nacionālisma pārspīlējums radīja fašismu, islama pārspīlējums radīja islama valsti un “viņu karu pret netucīgajiem”, demokrātijas pārspīlējums radīja ultraliberālismu. Kāda ir pareizā atbilde? Droši vien domāšana ar savām, nevis kolektīvām smadzenēm. Oto Ozols no skata tāds gudrs čalis, bet kā sāk runāt, tā vienas liberālistu dogmas, kuru patiesumu pats nav kritiski izvērtējis. Liberālistu idejas ir tikpat teorētiskas kā komunisma. Ideju sludinātāji paši nesaprot kādus mēslus sastrādās, ja ieviesīs viņas dzīvē.

  • zviedreļu un žīdeļu augļojošo mēslu ,no dažādām Sūdbankām, zagšana radīja šodienas Latvijas Genocīdu.

   • Var piekrist, be ne tikai. Paši arī ļāvāmies, ka mūs cērpj kā aitas

    • zviedreļu skandplušķu protektõrs Atbildēt

     jā, bauram visu atņems, izpakaļos visu viņa ģimeni,pašu nositīs,un tomēr šis rezignēti noteiks- pats lāvos,neviens nav vainīgs:)

     • Ko tu piesējies ar tiem svensoniem? Runa vispār nav par ekonomiku, bet par politiku un vērtību sistēmu. Arī man ir kredīts un zviedru bankas dzīvi čakarēja varbūt pat vairāk kā tev.

     • zviedreļžīdeļu dračītāju apvienība

      muļķa radījum,nav te ne politikas ne ekonomikas, – tieši tāpēc,ka zviedreļu un žīdeļu augļojošās žurkas turpina skrubināt Latvijas (un Baltijas) agonējošās miesiņas – tādu zābaku dēļ,…..tie arī rīda un biedē tevi nu jau 30-40 reizes dienā,lai tu ,mīža, šņukstēdams un līdzjušanu meklēdams( sak ‘ :”varbūt man zviedreļu smirdoņaam jamaksā vairāk kā tev ” -HA HA HA ) pūletos iežēlināt ??:)) Cui,rekur pūķins iet !!! plēs čības, klūpi stilbos, dumjais baur:)))

 21. Coming soon vasarīgā nakts lauku idilles kļūst bīstamās nebūs mierīgā dzīvē kādreiz būs siros nezināmie arābu izcelsmes tuvākajā nākotnē. Jo bez zobainā Briselē un Berlīnē diktē ….

 22. Nu, jānošķir divas lietas: reliģijas brīvība saviem pilsoņiem un svešas kultūras pārstāvju neuzņemšana, jo tie tieši apdraud ne tikai reliģijas brīvību, bet gan visas mūsu brīvības.
  Un jānošķir arī: vārda brīvība saviem pilsoņiem un naidīgas valsts propagandas neretranslēšana. Pilsoņi var paust jebkādus uzskatus, bet naidīgas valsts plašsaziņas līdzekļiem nav vietas Latvijā. Ārvalsts propagandas neielaišana nekādā ziņā nav uzskatāma par vārda brīvības ierobežošanu. Kam tad tā būtu ierobežota? Putina propagandas mašīnai? Mašīnai nav tiesību.

 23. Tie musulmaņu migrantu milzīgie bari, kas jau pāris gadus virzās uz kristīgo Eiropu ir speciāli organizēts plāns, lai Eiropas tautas pakļautu un iznīcinātu kristīgo kultūru. Par to argumentu papilnam, vislabāk to paskaidro prof. Taivāns.
  Islams ir asinskāra, amorāla drausmīga sistēma, tādēļ tā vispār nav un nevar būt reliģija. Islamu pieņēmušie ir fanātisma apsēsti, un nav jēgas pat ar viņiem runāt, jo neviens nezin, kad viņi saka patiesību, kad melo.
  Lai Dievs sarga Latviju no islama.

 24. Tikai 1 nianse, kas visas stastita jegu atcel principa.
  Mums tiek stastits, karinati makaroni uz ausim, ka ta saukto religiju, jeb faktiski totalitaru ideologiju, kuras ekspluate passaceretas fantazijas par dievu, briviba ir demokratijas sasniegums.
  Meli. Butiba ir tiesi preteja. Pateicoties tam, ka Eiropas civilizacijai izdevas atkratities no sis totalitaras ideologijas, kura sadarijusi sausmu darbus gadsimtu garuma, un atdalit to no valsts varas, no teiksanas par tas procesiem, izdevies pacelties un attistities.
  Tikai, ta ka tas ir tikai tads pussolis, spelites ar demokratiju, to jaucot ar pseido demokratiju, tiek lauts sim briesmeklim turpinat dulkot pratus tautam un celt ienaidu tiesi uz religijas, atkaribas no konkreta saimnieka, zombetaja pamata.
  Nevienai totalitarai ideologijai, ne kristietibai, ne islamam, ne fasismam, ne komunismam nav vietas ne vien civilizetas sabiedribas, bet civilizacija vispar.
  Ta ir serga, no kuras jaatbrivojas., jaaizliedz,

  • Aizliegšana tikai iedos mocekļa oreolu un padarīs aizliegto augli sevišķi kārdinošu. Diemžēl, spēka metodes nekad nenostrādā; vienīgais ceļš ir izglītība. Tomēr, tā kā visi nav un nekad nebūs ar vienādi augstu vai zemu IQ, reliģijai vienmēr būs elektorāts tumsoņu un sliņķu vidū. Kāpēc piepūlēties un domāt pašam, ja viss jau uzrakstīts priekšā Grāmatā (un vienalga kā tā saucas – Bībele, Korāns, Bhagavadgīta vai vēl kaut kā). Tiem, kam prāts ir, būtu jāseko, kādas reliģijas vajadzēti ierobežot un kādas – nē; jo viņu vairāk, jo katrai atsevišķai mazāks sekotāju pulks.

 25. Par ko šis nelaimīgais murgo? Eiropieši jau sen, bet sevišķi pēdējo 50 gadu laikā, atmetuši kristietību un intensīvi pielūdz sātaniskās “vērtības”, caur ko mēs arī tapsim pelnīti pazudināti. Izklausās pēc tipiskām sorosiešu “gudrībām”.

 26. Autoram nepatīk “stingrā roka”. Tomēr gribu bilst ka var būt dažādas izpausmes. Sākot ar asiņainiem, mēra sajūtu pazaudējušiem tirāniem un beidzot ar mūsu pašu Ulmani. Viņa stingrā roka izpaudās spējā pieņemt un realizēt lēmumus. Arī šodienas Latvijas politikā un valsts pārvaldē trūkst šīs…lēmumspējas. Izglītības un veselības sistēmas reformē jau 20 gadus. Un? Ekspertu eksperti zin kā nevajadzēja darīt, bet neviens nav gatavs tieši tagad darīt konkrētas lietas. Premjerome ar savu “Es nezinu…es nebiju…mani neinformēja” ir spilgtākais lēmumspējas trūkuma iemiesojums. Skatoties uz viņu es kļūstu par stingrās rokas piekritēju…Latvijas versijas stingrās rokas.

 27. “…valdosīe diktatori ir varējuši darīt visu un kā vēlas”, bet tie demokrātu vadītāji bučo tiem diktatoriem rokas un klanās līdz zemei Ievēl atbildīgos starptautiskos amatos Un ANO tos ceļ vai debesīs. Lamā Eiropu vai no panckām ārā, bet islām pasaules kasimiņvalstu vienaldzību pret notiekošo neredz. ANO viens plānprātgs trešās valsts pārstāvis var uzlikt veto drošības padomes lēmumiem un turpina neģēlības tālāk. Tā ir demokrātija? Izrādās ka daži ir demokrātiskāki par pārējiem. Bet jūs , latvieši, baidieties no tā soda kas nāks no tām atvērtām durvī. Tas nekas ka pašiem nekā nav. Demokrātija to prasa.
  Vai ķengāt citu tautu ticību un ņirgāties par citu tautu svētumu arī ir demokrātija? Izrādās ka jā, bet atbilde šiem žīdiem nav vairs demokrātija un visdemokrātiskākās valsts prezidents pat iet protesta gājienos. Nevajaga mums te kārt banānus uz ausīm, lai padarītu citu tautu satrādātās muļķības par Latviešiem iesmērējamām patiesībām un vēl kratīt ar pirkstu..

 28. Ja jau Eiropas pamatprincipos ietilpst vaarda briiviiba, kaapeec liek cietumaa tos kas apstriid zhiidu seshu miljonu nogalinaashanu otraa pasaules kara laikaa? Starp tiem devinjdesmit gadiigu to laiku aculiecinieci sievieti? Kaa 1984 – visi dziivnieki vienaadi, bet tomeer dazhi mazdruscinj vairaak privileegjaataaki! Tur Eiropas vaarda briiviiba neattiecas.

 29. Ja autora aprakstītās rasisma yn ksenofobihas izpausmes noved pue vienu nāves un otru degradācijas, bet rases un reliģiskās piederības ignorēšana, savukārt, pie nekontrolētas Trešās pasaules invāzijas un Eiropas islamizācijas, acīmredzot ir jābūt tešajai iespējau. Un tā ir – uzskatīt, ka nevis rase vai reliģija pati par sevi ir slikta, bet nesaderība starp cilvēka rases un reliģisko piederību un ģeogrāfisko/vēsturisko/kultūras vidi, ku viņš cenšas nonākt. Ņemot šo par pamatu, varam būt stingri, tai pat laikā neaizskarot cilvēku cieņu.

 30. Tiesa. Reliğijas ir milzīgs ļaunums.

 31. Pilna Eiropa ar “zombijiem” – nemitīgi tiek skandēti izlūkdienestu brīdinājumi par teroraktiem, – bet Ottovičs
  tikai tagad iesaka “durvis neatvērt”? Saturās, drīz ottovičiem pēcpuses svils – viņi jau Parīzes slaktiņus aizmirsuši! Je suis Charlie.

 32. Protams ka viss pilnīgi pareizi uzrakstīts, un tam atliek vien piekrist. Principā. Bet tomēr ir neliela piebilde, attiecībā uz islāmu. Protams, ka visas reliģijas ir vienlīdzīgas, taču islāma piekritēji vēlas iznīcināt šo vienlīdzību. Pēc kā spriežu? Protams, ka pēc tā ko savulaik tīmeklī apgalvojuši mūsu latvieši, kuri pieņēmuši islāmu. Viņiem rietumu demokrātija, dzīvesveids u.t.t ir pats lielākais iznīcināmais ļaunums. Sekojoši, ļaunums viņiem arī ir reliģiskā brīvība, īpaši attiecībā uz ne-grāmatas reliģijām.
  Un ja jau latviešu musulmaņi vēlas ieviest islāma likumus, tad kāpēc tā dēvētie bēgļi būtu savādāki?

 33. Ko tas Ozols sava dzive ir redzejis ka tik gudri izrunajas salaga

 34. 40% taisnībqa 60% maldi. Neinformetība.
  Par migrācijas plāna organizatoriem un patiesajiem planotajiem apmēriem ir tas, kas ir primāri būtiski.
  ___
  kuri spki un kad ir plānojuši sādu masveida invaziju uz Eiropiešiem virsū.

 35. mūsu politika būtu jāvirza uz savas identitātes (kā arī citu eiropējisko vērtību) saglabāšanu, bet ne izšķīdināšanu kaut kādā anarhiskā multikulturālismā. Mums jābūt ir solidāriem ar Eiropas tautām, bet ne viņu “politisko eliti”, kura (savos lētā darbaspēka meklējumos) propagandē mums nebeidzamu un diskomfortu “iecietību pret svešo un citādo”
  Priekš kam tad galu galā ir dibināta tāda ES, ja tā nekalpo savu tautu nacionālo vērtību aizsardzībai…?!

 36. Nesen TV “Дождь” programmā uzstājās kādreizējais impērijas kvēlais aizstāvis, tagad šo slimību pārslimojošais Pēterburgas žurnālists A.Ņevzorovs. Pēc atmiņas citēšu Ņevzorovu. Markss esot rakstījis: “Vienīgais Eiropas militarizācijas iemesls ir Krievija”. Engelss arī izteicies par Krieviju, drīzāk tautu: “Ja ar viscēlākajiem mērķiem kāds krievus ievestu gaismas, taisnības un labklājības pasaulē, drīz vien viņi vienalga atradīs ceļu uz autoritārismu, diktatūru, nabadzību un tumsonību.”

 37. Demagogs ir šis Otto. Laikam labi samaksā par tādiem raksteļiem

  • Otto Ozols vispār ir stipri ipatnējs, tā varetu teikt. Vinš bij aizrāvies ari kkādu kristietības atzaru cik atceros.. Nekad neceru izlasīt neko gaišu no viņa. Tādu gaisu skaidru prātu domu.

 38. Otto, kā jūties auzās ??
  Joprojām domā, ka latvieši
  lien kā utis Āfrikā ?

 39. Kur bija Ottovičs, kad bombardēja Dienvidslāviju un atņēma tai Kosovu? Kur Irākas avantūras laikā, kad piesedzoties ar melīgiem apgalvojumiem par Huseina rīcībā esošajiem masu iznīcināšanas ieročiem – tika nogalināti simtiem tūkstoši civiliedzīvotāji? Kur Afganistānas un Lībijas “demokratizēšanas” periodā?
  Atvēruši durvis elles spēkiem, tagad nevajag piesegties ar lielkulīgiem rakstiem.

 40. “Vai eiropiešiem ir jāsāk baidīties par šo tik svarīgo principu? Jā. Aizvien vairāk un vairāk atskan balsis, kas aicina šķirot cilvēkus pēc viņu reliģiskās pārliecības. Pat nopietni cilvēki mēdz teikt – mēs vispirmām kārtām palīdzēsim kristiešiem, bet par musulmaņiem vēl padomāsim”

  Šis jau nu gan šķiet lieki. “Musulmaņi” mūsdienu tautas valodā šķiet nepatīkami, ne jau tapēc, ka tic citam dievam, bet gan tāpēc, ka dzīvo citādāk, ir atšķirīgas, eiropiešiem nepieņemamas tradīcijas. Liela daļa eiropiešu, vismaz latviešu, īsti netic nevienam dievam. Varbūt ir kristīti, varbūt arī nav. Nav nozīme ticībai, bet gan mentalitātei.

  P.S. Otto- nav īsti skaidrs kāds ir Tavs skatījums uz lietām. Kurā pusē esi? Vai vienkārši bija “jāuzlej ūdens” par un ap šo tēmu?

  • Vispār tai “ūdens uzliešanai” ir vairākas blaknes:
   ( + ) _ rosina aizdomāties par tematu;
   ( + ) _ darīt zināmus slēptos noziegumus;
   ( + ) _ ļauj redzēt vispārējo tautas attieksmi;
   ( – ) _ veicina nevajadzīgi pārspīlētu radikālismu;
   ( – ) _ ļauj negodprātīgiem varnešiem atrast un
   izrēķināties ar citādi domājošiem.

 41. loti labs raksts.tapat ka hitlers sava laika tagad viens aiz okeana saka ka vini ir izredzetieun parejiem nav vietas uz zemes. ierauj kara virpuli tautas, grib sanaidot latviesus. gan jau laiks paradiskas ir kas

 42. “Šie cilvēki piedzīvojuši katastrofas savās mājās tieši tādēļ, ka tur vara nekad nav demokrātiski piederējusi tautai un cilvēktiesības bijušas tukša skaņa.
  Ne tikai. Arī tādēļ, ka vairojas kā trusīši, nezin un negrib zināt kā rodas pārapdzīvotība. Ignorē prezervatīvus principā un paļaujas, ka Allāhs atrisinās visas v iņu problēmas uz citādo – tas ur mūsu – rēķina. Mēs nevaram atļauties būt skaistsirdīgi un žēlīgi saimnieki, ja viņi nav tādi kā ciemiņi. Kamēr viņi grib to, kas mums jau ir un arī to, kā mums vēl nav bet ko gribam arī mēs. Taču atšķirībā no mums – nepakustinot ne mazo pirkstiņu. Ja viņi šit tūlīt pēc ierašanās paši būtu ar mieru kļūt par līdzīgiem mums – t.i., neviens tev negarantē ne labi ne slikti apmaksātu darbu, ne siltu ne aukstu māju, nekādu ēdienu un pat pačurāt maksā naudu; vienīgais, uz ko vari paļauties, ir paša prāts un rokas – tad Jums būtu taisnība.
  Btw, laba fočene. Tā ar to zilo kurtku jau bija piegriezusies.

 43. tada logika, kadu mums pote “demokrati”, ari Ozols, ir pilnigi garam, jo tam nav sakara ar patiesu, bet visrupjamako PSEIDO demokratiju, kas ir tas apsmiekls un iznidetajs.
  Tiesi tas jau ir iedzivinats un vel vairak attistits musu pasu Eiropa, ka rezultats ir nosauktas nejedzibas, ari beglu krize ar tam negacijam.
  Jo demokratiskas valstis valdosie nevis uzspiestu beglus, dalitu pa valstim, utml, bet par to konsultetos ar pilsoniem, kuri prese nez cik reizes celusi paniku, ka seit iebrauc drizak kaujinieki, nevis bedu nomaktie.
  Ta ka problema ir dzilaka. Musu pasu demokratijas krize, kuru visadi pie varas esosi darboni censas aizvietot ardazadam pseido vertibam, ka iecietibu pret teroristiem.., perversikiem, utml.
  Ta jau ir katram zinama klasika, ka nedrikst laut iznicinat demokratiju ar tas pasas lidzekliem, un ka tada demokratija, kura nespej par sevi pastavet, nav neka verta, tatad vispar diez vai ir demokratija.
  Tas attiecas uz Riga ne tik sen notikuso “slotaskata” lietu, kad aizbildinoties ar demokratiju, tika pielauta banditiska rezima slavinasana. Ta vairs nav demokratija, bet versanas pret to. Laiks tik elem,entaras lietas saprast.
  Un attieciba uz religijam. Tas vispar butu aizliedzamas, ka tautu krapsanas un kudisanas centri, jo tam nav nekada sakara ar dievu, bet tikai un vienigi “garigo” lideru labklajibu un naivo krapsanu un izmantosanu. Tiesi ta sauktie “garigie” lideri pec savam vajadzibam tulko tadu pasu lideru saceretos “svetos” rakstus un taisa kildas starp cilvekiem, tos dalot ticigos un neticiigos to saimniekam – diktatoram. Tiesa ta ir serga no kuras sen butu laiks atbrivoties. Tiesi sis sergas del tiek inicieti terora akti, tiesi ticibas lideru ietekmes zonu dalisanas del izcelas kars Dienvidslavija faktiski 1 tautas ietvaros, kura sadalita starp dazadiem zombetaajiem, vergturiem, parazitiem, kuri paklautajiem skaidro pasauli pec saviem ieskatiem un tur tos atkariba un kuda 1 pret otru.
  Ta ka tas ir launums, no kura sen ir laiks atbrivoties. Un ta nav ne varda ne ticibas briviba, bet krapsanas un zombesanas, izmantosanas briviba, kurai nu gan nav sakara ne ar demokratijku, ne cilvektiesibam.

 44. Otto,nojaušu,ka visai drīz jūs teiksiet,ka neesat pareizi saprasts,ka kaut kas ir izrauts no konteksta.Jūsu piedāvātais temats ir izplūdis un sadalāms vismaz trīs tēmās.Nevajag visus civilizācijas klupienus censties satilpināt vienā lappusē.Arī atšķaidīts un nez cik reižu pārsildīts ēdiens (dzēriens) kļūst šķebinošs un grūti izbarojams.

 45. Eiropas priekšrocības un labumus eiropiešiem…un viss būs skaidrs. ES ir izveidota eiropiešu labklājībai, bet ne visas pasaules nelaimju ārstēšanai. Neesmu dzirdējis, ka Ķīna vai Indija gribētu uzņemt bēgļus.

  • Jā, mūsu politika būtu jāvirza uz savas identitātes (kā arī citu eiropējisko vērtību) saglabāšanu, bet ne izšķīdināšanu kaut kādā anarhiskā multikulturālismā. Mums jābūt ir solidāriem ar Eiropas tautām, bet ne viņu bagātnieku politisko “eliti”, kura (savos lētā darbaspēka meklējumos) propagandē mums nebeidzamu un diskomfortu “iecietību pret svešo un citādo”
   Priekš kam tad galu galā ir dibināta tāda ES, ja tā nekalpo savu nacionāli integrēto vērtību aizsardzībai…?!

 46. Otto “nolējis” galīgi šķidru.Kuram vēl nav skaidrs,ka 70% to “grūtdieņu”gāžas uz Eiropu tāpēc,ka kāds viņiem ir sastāstījis,ka te viņus gaida māja ,mašīna ,sieviete un 100 eiro dienā un viss tas neko nedarot.Tad,kad izrādās,ka tās ir tikai pasakas,tad nabaga ” nomocītie”sadusmojas un savu vilšanos izgāž uz vietējiem .Vai mums tas ir vajadzīgs,jebšu tiešām viss tas,ko tie cilvēktirdzniecības biznesmeņi savai precei ir sasolījuši,mums jāuzskata par pienākumu izpildīt.

 47. Pieminot Hitlera, Musolīni un Staļina režīmus autoram vajadzēja atcerēties par apstākļiem un un aizkulišu spēlētājiem, kuri pielika roku šo režīmu tapšanā. HIitlera režīms nav iedomājams bez Versaļas miera līguma, Staļina režīms bez Krievijas impērijas sabrukuma.Lai tas viss notiktu bija jāsākas 1. pasaules karam, tad pēc 20 gadiem 2. pasaules. Abu karu rezultātā tika totāli izpostīta Eiropa, sagrautas valstis, nogalināti eiropieši. Vienīgie ieguvēji no tā visa atradās pāri dīķim. Un vēl vieni ieguvēji pēc tā visa izveidoja nebijušu valsti un joprojām uzskata sevi par visvairāk cietušajiem…

 48. Vārda brīvības apkarošana un pašcenzūras uzspiešana notiek jau sen. Bēgļi nostrādāja kā indikātors, ļaujot skaidrāk saprast kurš ir kurš.

 49. trīs spaiņi silta ūdens par nelielu, bet taisnīgu atlīdzību Atbildēt

  “Visdrīzāk, ka daļa no šiem cilvēkiem ieradīsies no zemēm, kuras būs izpostījuši, noveduši līdz galējai nabadzībai režīmi, kas grēkojuši pret augstāk minētajām fundamentālajām pamata vērtībām – ticības, vārda, sapulču un preses brīvībām. Šie cilvēki piedzīvojuši katastrofas savās mājās tieši tādēļ, ka tur vara nekad nav demokrātiski piederējusi tautai un cilvēktiesības bijušas tukša skaņa. Viņu zemes ir piemeklējusi postoša nabadzība, jo tur tikusi apspiesta vārda un preses brīvība, valdošie diktatori varējuši darīt visu, kas tik vien ienākt prātā, cilvēki tikuši vajāti viņu reliģiskās un politiskās pārliecības dēļ, birokrāti visatļautības apstākļos korumpējušies un zaguši līdz vājprātam.” – garš, bet jauks citāts.
  Ko, OTTO, tu piedāvā – šo ļautiņu vietā ieviest kārtību viņu zemēs vai pārcelt visus to zemju grūtdieņus uz manu zemi?

  • Jā, un ko mums darīt. Mēs būsim tie gaišie, kas viņus vedīs saulītē. Latvieši starp citu ir Saules tauta, bet musulmaņi darbojas vairāk pa nakti. Baidos, ka mums nav tik daudz spēka, mēs iesim par burbuli visi. Ir taču skaidrs, ka turpinoties tā saukto ”bēgļu” straumēm ap 1-1,5 miljoni katru gadu, resursi izsīks arī šeit. Kamēr viņu saimnieki tur šaudās gar naftas urbumiem. Nelaimē nonākušiemm ir jāpalīdz, taču kāpēc mēs nevaram apturēt viņu pāridarītājus – līmējam tik plāksterus uz viņu brūcēm.Taču neviens nespējot izbeigt karu tur. VAi tiešām nespēj, vai arī tas vienkārši dažiem nav izdevīgi? Tikmēr mūs šeit māca, ka tas ir pārbaudījums mums , mūsu vērtībām, iecietībai.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+