×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. augusts, 2016
Drukāt

Otto Ozols: Jaunākās prognozes par bēgļu plūsmu – draudošas (40)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Eiropas medijos kārtējo reizi tiek ziņots – jaunākā, precizētā informācija par gaidāmajiem ieceļotāju plūdiem ir draudoša. Par to skaidri liecina statistika, nepārprotamas klimata izmaiņu un ģeopolitiskās tendences. Tas tikai vēlreiz apliecina, cik precīzs bija pirms nepilniem četriem gadiem – 2012. gada nogalē – publicētais ASV Nacionālās izlūkošanas padomes pētījums par gaidāmajām apdraudējumiem. Uz šo ziņojumu jau vairākkārt esmu atsaucies, jo tā prognozes ir piepildījušās ar biedējošu precizitāti jau sākot ar 2014. gadu.

Toreiz visaugstākā līmeņa ASV analītiķi norādīja: mazāk nekā 20 gadu laikā pasaule kardināli atšķirsies no tās, kādā mēs dzīvojam pašlaik. Zemes iedzīvotāju skaits pieaugs par 1,2 miljardiem, sasniedzot 8,3 miljardus. Par 35% pieaugs pieprasījums pēc pārtikas produktiem. Gandrīz divreiz pieaugs pieprasījums pēc ūdens. Atsevišķi kontinenti un reģioni, piemēram, Āfrika un Tuvie Austrumi, visticamāk, cietīs no ūdens un pārtikas trūkuma. 1

Šobrīd Vācijas Berlīnes apdzīvotības un attīstības institūta pētnieki izanalizējuši jaunākās tendences un tās vēlreiz apstiprina amerikāņu prognozes. Arī viņi brīdina, ka migrācija tikai pieaugs. Šveices laikraksts “Der Tages–Anzeiger”, atsaucoties uz šo pētījumu, norāda, ka tā ir “pulvera muca pie Eiropas durvīm”. 2 Berlīnes institūta pētnieki izanalizējuši situāciju 19 valstīs, no kurienes galvenokārt uz Eiropu plūst migranti. Situāciju 13 no šīm valstīm eksperti uzskata par bīstamu. Tās ir – Alžīrija, Irāka, Irāna, Libāna, Lībija, Maroka, Omāna, Palestīnas autonomija, Sīrija, Tunisija, Ēģipte un Jemena.

Šajās valstīs kopumā dzīvo 363 miljoni iedzīvotāju. Kaut arī kopumā dzimstība šajās valstīs mazinās, tomēr nākamo 15 gadu laikā iedzīvotāju skaits tur pieaugs par apmēram 100 miljoniem. Ja normālos apstākļos, proti, tās būtu demokrātiskas, stabilas sabiedrības, tad šis pieaugums tikai veicinātu ekonomisko uzplaukumu. Tomēr šajās valstīs, visticamāk, notiks tieši pretējais – darba tirgus nespēs radīt pienācīgi daudz darba vietu jauniešiem, tas izraisīs neapmierinātību un veicinās politisko nestabilitāti, satricinājumus. Mēs varam iedomāties, tieši kāda veida radikālismu tas provocēs. Piedevām jau 2009. gadā nopietnās aptaujās bija noskaidrots, ka vismaz 25% šo valstu iedzīvotāju domā emigrēt.

Visas minētās problēmas vēl vairāk pastiprinās hronisks ūdens trūkums – jau šobrīd Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas valstīs, izņemot Irāku un Irānu, ir mazāk nekā tūkstoš kubikmetru dzeramā ūdens uz vienu iedzīvotāju. Tāpat arī lauksaimniecības zemes tur ir mazāk par 20%. Klimata izmaiņas to visu samazinās vēl vairāk – saasinot savstarpējos izdzīvošanas konfliktus. Kā mēs redzam, jaunākais Berlīnes institūta pētījums vēlreiz apstiprina amerikāņu pirms četriem gadiem paustās bažas.

Visas šīs tendences saliekot kopā, grūti nepiekrist Šveices laikraksta brīdinājumam – migrantu plūsmas pieaugs un būtībā pie Eiropas durvīm patiešām izveidojusies pamatīga pulvera muca. Ko tas viss nozīmē Latvijai? Atšķirībā no citām Eiropas valstīm mēs nevaram piedāvāt potenciālajiem bēgļiem nekādus vērā ņemamus sociālos pabalstus un darbu. Tas nozīmē, ka pirmie migrantu viļņi mūs īpaši neskars. Tomēr jāatceras, ka Eiropa jau ir pārapdzīvota un šos gaidāmos miljonus vairs nevarēs tik viegli uzņemt. Savukārt Latvijā ir ļoti plaši pieejams tas, kā šajos krīzes reģionos katastrofāli trūkst, – dzeramais ūdens, lauksaimniecībai derīga zeme un stabilitāte. Tāpat arī ekonomiskā un budžeta situācija drīz strauji spiedīs meklēt jaunas darba rokas, lai kādas tās arī būtu. Piedevām demogrāfiskā situācija joprojām nav atgriezusies uz aizvietojamības līmeņa.

Dzimstība Latvijā ir nedaudz pieaugusi, bet joprojām mirušo skaits ik gadu pārsniedz jaundzimušo, kopējā sabiedrības novecošana strauji turpinās. Tas nozīmē, ka Latvijā būs kritiski par maz jauniešu, kuriem ar saviem nodokļiem būs jāuztur vecākā paaudze un valsts infrastruktūra.
Pasaules Bankas pārstāve jūnijā preses konferencē Latvijai skaidri un gaiši norādīja – ielaisto iekšējo problēmu dēļ Latvijai visus nākamos 20 gadus ir jābūt atvērtai imigrācijai. 3 Vācu un amerikāņu visaugstākā līmeņa analītiķi apstiprina – simti miljoni drīz dosies uz Eiropu. Vai mēs tam esam gatavi? Vai mēs esam pienācīgi daudz darījuši, lai atbalstītu paši savas ģimenes ar bērniem? Jau šobrīd Latvijā jaunās paaudzes cilvēku ir tik maz, ka nevajadzēs nekādus miljonus ar migrantiem. Pietiks burtiski pāris procenta daļas no šīm migrantu plūsmām, lai kritiski pārsniegtu Latvijas iedzīvotāju jauno ģimeņu skaitu.

Kopumā šī situācijas analīze nav jauna, tomēr Berlīnes institūta pētījums vēlreiz atgādina – problēmas un apdraudējumi nav mazinājušies, tieši pretēji – draudīgi pieauguši. Tikai jautājums, vai Latvijas politiķi ir pienācīgi to aptvēruši un gatavi rīkoties? Trauksmes zvans ir skanējis ilgi, un šī nav mācību trauksme.

1 2012. gada decembris. “Izlūkdienesta prognozes netieši apstiprina – pārredzamā nākotnē latvieši pazaudēs Latviju”

2 Der Tages–Anzeiger: “Der grosse Migrationsdruck kommt erst noch. Künftig werden viel mehr Menschen aus Nordafrika und dem Nahen Osten auswandern wollen. Das hält eine Studie fest und nennt die Region “ein Pulverfass vor den Toren Europas””.

3 Latvijas Avīze: “Latvijas pensionārus varot glābt imigranti” http://www.la.lv/latvijas–

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Kas tie par jaunu vīriešu bariem, kas pārpludina Eiropu, neaizstāvot savu zemi, tie taču ir karavīri un tā ir armija. Nu nevajag melot, tas taču ir 3 pasaules karš, tāpat kā cenšas ar meliem pārliecināt, ka ievestie no Eritrejas nāk no kara darbības valsts. Cik ilgi Latvija vēl turēsies uz politiķu meliem?
  Nekur neatrodu pamatojumu, kāpēc mūsu eirodeputāti ievēlēja Junkeru. Atsaucaties un paskaidrojiet!

 2. Bēgļiem nav nekāda sakara ar pasaules iedzīvotāju skaitu ! Tikai ar mazspējīgu valsts pārvaldi Āfrikā un IMPĒRIJU kompāniju resursu apgūšanas politiku.Tam visam vel japieskaita ASV arābu pasaules ilglaicīgā pārbūve tuvajos Austrumos.

 3. Ja paskatās uz Āfriku globusā, tā ir 10x lielāka par Eiropu, tā kā tur vietas ir daudz.

 4. Всё правильно. Вот только автор не говорит одной очевидной правды. Я об этом уже писал однажды. Нам пора забыть взаимные дрязги и перестать наезжать друг на друга. Хватит уже собачиться. Между нами гораздо больше общего и мы давным давно научились жить совместно. Я не имею ничего против мусульман и ислама как религии. Просто я считаю, что только мы вместе, русские и латыши, сможем защитить свои традиции и свои культуры, от поглощения мусульманской культурой и мусульманскими традициями.

 5. Karoc tadas ka Latvijas vairs nebuus ja saaks migreet pie mums,un buus taadaspasas probleemas ka citas valstiis ar migrantiem…

 6. Varbūt beidzot varētu domāt par saviem Latvijas iedzīvotājiem,par tiem ,kas nespēj iedzīvoties atgriezušies no citām zemēm….iemesli..kaudzēm,1.kārt bērniem ,kas bijuši ārzemēs kaut vienu intensīvu gadu skolā …nepieciešama speciāla latviešu valodas atgūšanas programma,attieksmei nebūtu jābūt skaudīgai,bet gan draudzīgai !Ja cilvēks Latvijā meklē darbu…viņam varētu izrādīt cieņu un vismaz izlikties ,ka nepieciešams darbinieks un atbildēt uz CW,kaut arī atbilde ir negatīva..tā tas šobrīd nav.Sajūta tāda ,ka neviens nav vajadzīgs …brauciet tik prom.

 7. Profesors Leons Taivaans jau vairaakus gadus par to klaasta..bet varasviiri izliekaas nedzirdam..Un wlcomisti jau arii muus dikti kaunina..sakot..nu tik nelielu skaitu tacu mees esam speejiigi uznjemt..jaa piekristu ..ja tik..un viss..bet tas jau ir taa ka maisam gals valjaa..iedod tam velnam mazo pirkstinju..paareejo vinjs panjem pats..kaa dziivos muusu beerni un mazbeerni? kaadu Latviju vinjiem atstaasim mantojumaa? Tas liidziibaas buutu apmeeram taa..es uzceltu maaju..salaistu tur padziivot dazaadus ljaudis..paliidzot tiem..un tad to maaju atstaaju mantojumaa beerniem..lai kaa saka njemaas ar tiem svesiniekiem..

 8. Šobrīd Latvijas valsts jāsargā no jaunās nezin kā organizētās pieķēzīšanas. Šeit tagad sāk braukt arī tādi, kas iztikas pelnīšanas vietā uzstāj ar prasībām pēc dienas naudas sev čipsiem un cigaretēm. Un vēl nezin, kas katram tādam vēl ir aiz ādas un kā savervēts.

 9. Mani krievi nebiedē, bet šī orda gan.
  bet būs politiķi baida ar rieviem un arver visus vārtus musulmaņu ordām.

 10. Nevajag šausminaties vajag darīt. Ja jūs cenšas sausmināt, tas ir aizdomīgi…
  viss ir darams, kā to rāda Orbans un polija ar imigracijas ierobežošanu, kā to dara Lielbritānija un kā to dara Kīna ar dzimstibas ierobežosana.
  Kuram ir izdevīgi sausmināt?

 11. Latviesi zaudes Latviju. Jau tagad to redz. Valdiba tikai paatrina so procesu.

  • Vienīgā reālā iespēja saglabāt Latviju kā reize ir tā, ko Ozolkungs min kā Pasaules bankas rekomendāciju – veicināt imigrāciju. Valdības daļa būtu organizēt šo procesu pēc iespējas mierīgāk un saglabājot Latvijas tradicionālo kultūru.

   • Var būt sākotnēji derētu kādā referendumā pajautāt Latvijas tautai (pilsoņiem), pirms tās plānotās migrācijas turpināšanas? Šitā migrācija jau nebūs tādā, kādu piedzīvojām 1945. – 1990.g., kad padomju vara cēla migrantiem dzīvojamās mājas, rūpnīcas, skolas, bērnudārzus, stadionus utt., utml., lai cilvēki lieki neblandītos apkārt.

 12. pakārt Junkeru un Merkeli ! Atbildēt

  Tas būtu pirmais solis problēmas risināšanā.

 13. Otto Ozols pats skatoas blakusrakstā, dzīdamies pakaļ globalistu politmodei un apmelošanas kampaņai, iestājas pret Trampu. Kurš ir par masu migrācijas pārtraukšanu un konservatīvajām vērtībām.
  Tā ka.. samudžināta domāšana es teiktu. Savstarpējas pretrunās pinas.

 14. Es jau sen saku, ka Eiropas izmiršana ir MITS. Reālā problema ir pārapdzīvotība noteiktos mazattīstītos reģionos. Senak Eiropa bija vel mazāk apdzīvota, un – nekādu problēmu.
  ____
  Tur, kur sī problēma ir, ir jārisina tā, kaut vai ar līdzīgiem paņēmieniem kā Kīnā. Tas nav jadara uz Eiropas rēķina. Mums nav pienākums izmitinat neprātigus trušus, jo tam nav nakotnes sadai vairošanās. KOPUMAA cilvēku mūsu ir daudz par daudz. Tātad jalabo tie reģioni, kuri so pārprodukciju rada. Pārapdzīvotība nemazinasies, mehāniski pārceļot un aid..rsot visu spēles laukumu. Eiropā ir viss ok un jasāk ” sanēt” pārapdzīvotie reģioni. Ar humanām metodēm ne tā ka tagad – ar kariem.
  Es vispār nesaprotu, ar ko tas ANO nodarbojas, ja sitā ir ielaidis situāciju, kuru bij jārisina savlaicīgi ar saprātigu dzimstības regulēšanas politiku problēmreģionos – Tuvajos austrumos u.tml.

 15. Nu ja, ja jau pietrūkst jauniešu, kas pelna pensijas vecajiem, tad savedīsim iekšā slaistus no Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem un vēl to pašu nabadzību maksāsim pabalstos sabraukušajiem slaistiem…Ģeniālas perspektīvas…

 16. Mani šīs prognozes biedē!
  Nu migranti,kas pārpludina Eiropu nav šurp devušies,lai strādātu,pelnītu un integrētos!
  Mani radi arī emigrēja uz Vāciju 1944.gadā,pēc tam uz Ameriku un Austrāliju,bet uzreiz sāka strādāt par apkopējiem,laukstrādniekiem u.t.t.Manas tantes un onkuļi arī nezināja angļu valodu,bet mācījās!Dzīvoja barakās un cīnījās,bet neuzstādīja nekādas prasības.Tagad viņi ir labi situēti,dzīvo savrupmājās un vasarās apceļo pasauli.
  Nu ar Sīrijas bēgļiem nebūs tāpat kā bija ar mūsu tautiešiem pēc kara!

 17. Jautājums ir – KĀPĒC simtiem tūkstošu latviešu, kuri devās uz Angliju, nevēlas atgriezties un strādāt paši savas valsts izaugsmei? Tā būtu iespēja aizpildīt tukšos latvijas laukus un pilsētas ar savējiem, ne svešiem…

 18. Ir vajadzīgi ‘jaunlatvieši – 2’! Ik pa laikam kādi mani paziņas, kuri strādā Anglijā gadus 5, ir interesējušies par iespējām atbraukt atpakaļ un srādāt Latvijai nevis vergot Anglijai… Tie ir simtiem tūkstošu darbaspējīgu latviešu, kuri vienā rāvienā spētu aizpildīt tukšos Latvijas laukus un pilsētas. Bet katru reizi, paciemojušies tēvzemē, viņi atkal smagu sirdi dodas prom – ir kaut kas TĀDS, kas attur viņus ieguldīt savu darbu pašiem savas valsts izaugsmē. Kas tas ir???

 19. Izeja no šīs drūmās situācijas ir pavisam vienkārša. Lai pasargātu savu valsti, tā sava valsts ir jāizveido. Tas nozīmē brexit Latvijas variantu. Tas nozīmē, ka ap valsti ir apsargājama robeža un nekāda “bēgļu” uzņemšana nepastāv. Tas nozīmē līdzšinējos valdībā salīdušos neliešus, kas kalpo svešām varām un svešām interesēm patriekt un nodibināt savu, nacionālu valdību.
  Jūs teiksiet, ka tas nav reāli, ka tā ir tukša fantazēšana?
  Bet tā ir VIENĪGĀ izeja!
  Ja jūs tai nepiekrītat un uzskatāt to par neiespējamu, tad tas nozīmē, ka jūs nepiekrītat latviešu tautas un valsts pastāvēšanai un uzskatāt to par neiespējamu. Visas tās runas par kaut kādu citu situācijas noregulējumu ir tikai tukšs bla, bla, bla.
  Tāda, lūk ir tā realitāte, ja grib skatīties patiesībai acīs!

  • Viss atrisināsies, E.S. izjūkot un Eiropa varu pārņemot nacionāli konservatīvajiem spēkiem.
   Reku ungāri to jau dara. Pārvalda paši savu valsti un nelaidīs ieksa. Tāpat poļi. Latviešiem ir morālā trauma un grauta pašapziņa. viņi grib but pakļautie. Netic sev. Jāpaiet laikam lai atražotos stiprie tautā. pasaules kari abi tos ir nosmēluši parak intensīvi. Nav bijis laiks lai stiprie atražotos.

 20. Normālos apstākļos demokrātiskas ,stabilas sabiedrības veicinot ekonomisku uzplaukumu.
  Latvijā it kā ir normāli apstākļi – kara nav,arī zemestrīču un sausuma nav,bet ekonomiska uzplaukuma vietā – 35 000 jaunieši nestrādā un nemācās tauta izmirst,kas vien var bēg no valsts kurā ir pietiekošs ūdens daudzums un lauksaimniecībai izmantojamas zemes.Lai situāciju mainītu vispirms vajadzīgs valsts Prezidents,ne,, prezidenta izstrādājumi,, kurus vienu pēc otra ik pa laikam uzcep pļāpātava -saeima.

 21. Citāts no raksta – “Ja normālos apstākļos, proti, tās būtu demokrātiskas, stabilas sabiedrības, tad šis pieaugums tikai veicinātu ekonomisko uzplaukumu”. Vai autors savam apgalvojumam, pasaulē ieviestās liberālās ekonomikas apstākļos, patiešām tic vai vēlas, lai citi ticētu? Ja tic, tad tas ir ļoti naivi un muļķīgi, ja grib, lai citi ticētu, tad tas ir nekrietni.

 22. Ko dara saprātīgi cilvēki, ja radies bojājums maģistrālajā ūdensvadā? Vai skraida ar spainīšiem ūdeni smeldami? Bojājums nav novērsts, bet mēs smeļam un smeļam. Varbūt atradīsies cilvēks, kurš spēs man atbildēt uz šo stulbo jautājumu?

 23. Trauksmes zvans skan kopš 1988.gada:
  “Latvju zeme vaļā stāv, / Vēji staigā iekšā, arā, / Izplēš sēklu, izrauj saknes,
  Latvju zeme vaļā stāv. / Krusta ceļiem pienaglota, / Krusta vējiem caurvējota.”
  Rokopera Lāčplēsis.
  p.s. Kāpēc Ottovičs neaicina sargāt Latvijas robežu?

 24. Pagaidām migranti nedod nekādu vērā ņemamu ieguldījumu ekonomikā, toties kriminālā situācija ir nolaista līdz trešās psaules līmenim, dažās teritoijās, kur patrulē karavīri, ir faktiski ieviests karastāvoklis. Kam vel jānotiek, lai sajēgu zaudējusi Merkele attaptos?

 25. Ottovičs visai īpatnēji apsveic latviešu tautu, kura 1991.g.21.augustā uzsāka ceļu pretim gaišajai nākotnei Rietumu paradīzē? Prātiņ, nāc mājās!

  • Ja tu esi PSRS pārpalikums, kam briesmīgais 1991. gads atņēma pdomju dzimteni, tad neesi spiests mocīties Latvijā. Es tevi te neesmu saucis un neturu.

 26. Par nestabilitāti Latvijā rūpējas pašu varturi.
  Interesanti, ko tie imigranti te ēdīs, jo strādāt negrib, tik kačā pravas ?

 27. Koposimies un vairosimies! Atbildēt

  Evolūcijas likums – vājām tautām jāpazūd no zemes virsmas. Pasaule nemaz nemanīs, ka nebūs vairs tādas latviešu tautas (pasaules mērogā latvieši nav nekas īpašs un vērtīgs). Mēs te 21.gs. arī neuztraucamies, ka izmira prūši, galindi, skalvji, jātvingi – ja nav, tad nav (un kuru gan uztrauc, ka “katra mirusi valoda ir noziegums pret cilvēci” /ilvess/)…dzīve rit un “karavāna iet” tālāk. Pasaulei vienalga kāda valoda skan un kāda kultūru attīstās teritorijā, kas vēl saucas Latvija – pat amerikāņu vēstniecība Latvijas tautu sāk uzrunāt krieviski.

  • Šiem tā vieglāk.
   Kā zināmajam grafistam.

   • Вот только меня не надо приплететать к этому, я в американском посольстве не работаю. А посольство уже разъяснило, что это обычная практика всех американских посольств во всех странах: давать информацию на самых распространённых языках страны пребывания, чтобы охватить максимально возможную аудиторию. Вот и посольство Англии тоже ищет себе сотрудника для коммуникации на русском языке. Желающие – вперёд!
    Вот теперь и посмотрим, хватит ли языковому центру смелости оштрафовать такие посольства?! Это же не Ушакова наезжать.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Tiek meklēt bīstams noziedznieku pāris!

Lai pastiprinātu cīņu pret ēnu ekonomiku, VID plāno rūpīgāk uzraudzīt iedzīvotāju ienākumus. Banku pienākums būs ziņot VID par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums pārsniedz 15 000 eiro gadā.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+