×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
11. novembris, 2016
Drukāt

Otto Ozols: Krievijas troļļa mantra, kas tiek potēta apziņā (57)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Internetā, tīši vai netīši, noplūdis ļoti koncentrēts skaitāmpantiņš, kuru dažādos veidos mums cenšas iepotēt Krievijas propagandas meistari. Esmu to pārtulkojis, jo tas ļoti precīzi raksturo krievu valodas mediju auditorijas pamata masas domāšanu un pasaules uztveri. Ar nelielām modifikācijām tas tiek potēts arī latviski runājošajai auditorijai. Pamata mērķis šim un līdzīgajiem vēstījumiem ir nostiprināt nostalģiju par laiku, kad bijām ierauti Krievijas impērijā, toreiz sauktā par PSRS. Krievijas propagandas mediji apzinās, ka postpadomju teritorijās vēlētāju vecums pieaug, proti, par lielāko un noteicošo vēlētāju masu kļuvuši tie, kuri dzīvojuši PSRS laikos. Krievijas smadzeņu skalošanas profesionāļi apzinās, cik svarīgi ir viņos radīt pārliecību, ka būt kopā ar Krieviju bija daudz labāk nekā šobrīd ar Eiropas Savienību un Rietumu pasauli kopumā. Tādēļ esmu no krievu valodas pārtulkojis šo troļļu pamata vēstījumu, ko viņi kā skaitāmpantiņu cenšas atkārtot visos iespējamos veidos – sākot ar interneta komentāriem, beidzot ar uzpirktu viedokļu līderu, politiķu runām, rakstiem. Tas viss tiek atkārtots maksimāli bieži, cenšoties panākt, ka vēlētāji, daļa sabiedrības šīs “domas un atmiņas” sāk uztvert kā pašu viedokli. Tā ir būtiska daļa no totālās propagandas, ar kuru Krievija cenšas panākt, ka vēlētāji postpadomju teritorijās aizvien vairāk sāk balsot par Krievijai draudzīgiem politiķiem un viņu partijām. Tulkojot centos saglabāt oriģinālo izteiksmes veidu.

“Atceramies PSRS. Bezmaksas izglītība, medicīna, sanatorijas, atpūtas nami, pionieru nometnes, bērnu pulciņi, bezmaksas dzīvokļi, zeme mājas būvniecībai utt. Nekāda bezdarba, nekāda nacionālisma, pensija sešus gadus agrāk nekā šobrīd, vidējā pensija 100 rubļi, par ko varēja dzīvot, nevis izdzīvot kā mūsdienās. Maksa par dzīvokli, piemēram, 50 kvadrātmetriem ar visām ērtībām, ziemā ar elektrību, gāzi, telefonu un apkuri 12 – 15 rubļi, kino biļete bērnam 15 kapeikas, 40 pieaugušajam, (sabiedriskais) transports – tramvajs 3 kapeikas, trolejbuss 4 kapeikas, autobuss 5 kapeikas, kad vidējā alga 120 rubļi (mūsdienu ekvivalents 1000 eiro, salīdzinot tā laika cenas ar mūsdienu). Pārtikas produkti dabiski, nevis kā mūsdienās – ķīmija un ĢMO (ģenētiski modificētu organismu pārtika), no kuras cilvēki mirst kā mušas. Jā, bija dažu preču deficīts, bet kad tas bija? Tieši pēc kara, kad visa Eiropa bija drupās, un pašā PSRS norietā – 80. gadu beigās. Jā, bija deportācijas, bet ko deportēja, atcerieties? Pretīgus, nenosistus fašistus, neliešus, kurus uz vietas vajadzēja nošaut, tādus kā meža brāļus, kuri nogalināja visus pēc kārtas utt. (…) Visi pārējie toreiz un tagad var salīdzināt, un šis salīdzinājums nebūs par labu mūsdienām. Lūk, ko panākusi mūsu vara šajos 25 gados, pilnīgi viss sagrauts un bezperspektīva nākotne.” (1)

Ar beidzamo teikumu tiek ievadīta nākamā smadzeņu skalošanas fāze. To var redzēt, kad uzkrītoši bieži tiek atkārtoti kritiski vēstījumi par valstī notikušo, kopš esam daļa no Eiropas Savienības un NATO, – nabadzības plaisas milzīgo pieaugumu, dramatiskajām demogrāfiskajām problēmām, graujošajiem ekonomiskās emigrācijas apjomiem, nedabiski lielo korupcijas līmeni, klajiem demokrātijas pamata normu pārkāpumiem visaugstākajā politiskajā līmenī. Minēto PSRS nostalģiju veicinošos vēstījumus var mēģināt atspēkot, bet pašreizējo kopējo situācijas raksturojumu ir grūti vai pat neiespējami, jo liela daļa balstās patiesos faktos. Krievijas propagandas meistari to visu meistarīgi jauc kopā sabiedrības apziņu graujošos kokteiļos. Jāatzīst, ka viņi to dara profesionāli pamatīgi, efektīvi un sekmīgi. Tas ir darīts jau ilgstoši, bet kopš 2014. gada īpaši aktīvi. Toreiz uz mirkli vadošie politiķi, to skaitā ES un NATO ierēdņi, it kā sasparojās – tika sarakstītas neskaitāmas koncepcijas, sadibinātas dažādas organizācijas, kurām teorētiski vajadzētu pretdarboties šim Krievijas infokara spiedienam. Bet rezultātus var raksturot vienā vārdā – totāla izgāšanās. NATO, ES, arī mūsu pašmāju atbildīgie ierēdņi šo karu faktiski ir zaudējuši. Tas bija iepriekšparedzams. Spilgts piemērs ir Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāja izvēle – Roberts Putnis. Persona, kas tika iecelta savā amatā absolūti bez pieredzes medijos – tas ir, par ģenerāli kļuva ierindnieks, kurš nekad nebija ostījis pulveri. Kāpēc šādā izvēle – līdz pat šim brīdim nav skaidras atbildes. Nemaz jau nerunājot par tādu traģikomisku veidojumu kā Rīgā bāzētais NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs, kas ir klaja nodokļu maksātāju naudas dedzināšanas iestāde un piemineklis NATO birokrātiskās domāšanas aprobežotībai. Un tie ir tikai daži no neskaitāmajiem piemēriem.

1. Krievijas troļļa “mantras” teksta oriģināls krievu valodā:

“Вспоминаем СССР. Бесплатное образование, медицина, санатории, дома, отдыха, пионерские лагеря, детские кружки, бесплатное получение жилья, земля под постройку дома, и т.д. Полное отсутствие безработицы, не какого национализма, выход человека на пенсию на 6 лет раньше чем сегодня, средняя пенсия 100 рублей на которую можно было жить а не выживать как в наши дни. Плата за квартиру к примеру на 50 метров со всеми удобствами, зимой с светом, газом, телефона и отеплением 12 – 15 рублей, билет на кино – 15 копеек детский и 40 взрослый, транспорт – трамвай 3 копейки, троллейбус 4 копейки, автобус 5 копейки при средней зарплата в 120 рублей, (эквивалент сегодняшних 1000 евро в переводе тех цен и сегодняшних). Продукты питания натуральные не в пример сегодняшней химии и ГМО от которой люди мрут как мухи. Да было на некоторые товары дефицит, но когда это было? Сразу после войны когда вся Европа лежала в руинах и на самом закате СССР в конце 80–х… Да были депортации, но кого депортировали вспомните? Мразь недобитков фашистских, сволоту которую на места расстреливать нужно было таких как лесных братьев убивавших без разбора всех подряд и т.п. Кому плохо тогда было? Да той падали, что получило от советов по соплям и не как свой нос кровавый которые всё не как не отберут, нелюди. Все остальные жившие тогда и живущие сейчас могут сделать сравнения и оно будет не в пользу этого времени. Вот к чему вас привела ваша власть за последние 25 лет, полная разруха всего и бесперспектива завтрашнего дня.”

Pievienot komentāru

Komentāri (57)

 1. tā kā raksta krievu trollis domā ļoti daudzi latvieši – arī es.
  1:1 raidījumā tas tika noformulēts drosmīgos vārdos, ka ja Latvijas valstī turpinās celt nodokļus un maksu par pakapojumiem, pretī nenodrošinot pat elementāro , tad latvieši paši atvērs durvis zaļajiem cilvēciņiem, bez kremļa troļļu palīdzibas

 2. Nezinītim Ozolam!Visus neatkarības gadus mūs pārvalda okupantu bijušie ideologi un represīvo organizāciju darboņi,kurus turēt aizdomās par nelojalitati Kremlim nav iespējams.Ja tas,kas noticis un notiek pie mums-augošā sociālā nevienlīdzība,bēgšana uz citām valstim,izvarotā veselības aprūpe,kur pat hroniskiem sirdsslimniekiem,pensionētiem hroniskiem arodslimniekiem tiek liegtas zāles un ārstēšana,ciniska garantētās algas pietuvinašanas bremzēšana ES līmenim,idiotiski zemās pensijas par darba stāžu,neierobežotās sociālās izmaksas tikai liecina par šo bijušo okupantu aktīvistu destruktīvo un kaitniecisko darbību Kremļa labā.

 3. Šīs bleiņas varbūt var iesāstīt jaunatnei kas krievu laikus neredzēja vai bija mazi bērni. Bet mana vecuma cilvēkiem neiestāstīs ka pie komunistiem bija laba dzīve. Vienīgi ja pats biji komunists vai viņu līdzskrējējs.

  • Nemaz nav jāiestāsta, ļautiņiem jau ir iepotēts. Paskatiet, cik skaitliski daudz portālos (piem.draugiem.lv) spiedzēju par “labajiem” sovoka laikiem.

 4. Ha! Itkā “Troļļa” teiktajā nebūtu patiesība!

 5. Un kas tad šiem trołiem ir Atbildēt

  Ko piedāvāt bez neapmierinātības? Putina nabadzības paradīzi no kuras tie kuri to vien var atłauties bēg prom?

 6. Kāda nozīme ,ka mūs aizsargā (Nato) un palielinām aizsardzības budžetu,ja DP un citas institūcijas, kam jārūpējas par mūsu valsts drošību, neko nedara, lai pirmām kārtām atbrīvotos no iekšējiem valsts ienaidniekiem, kas arvien nekaunīgāk jau sāk aģitēt gāzt valsts varu, noniecina latviskās vērtības un atklāti noliedz Krimas anektēšanu,apsmej NATO un ES. Vai tā nav pārspīlētas vārda brīvības un demokrātijas izmantošana, ko lieliski savā labā, izmanto dažādās Latvijas un ES iestādēs strādājošie, Kremlim simpatizējošie darbinieki ? Es ar to domāju Ušakovu, Ždanoku, Urbanoviču ,Gopoņenko,Mamikinu , u.t.t.!

  • Да уж, всё таки стукачество у вас в крови, в генах, жить без этого вы не можете. Свобода слова либо есть, либо этой самой свободы нет, промежуточных состояний не бывает. Иметь своё мнение нельзя?! Даже смеяться над НАТО и ЕС теперь нельзя?! Дожили, и вы называете это демократией? У вас ярко выраженная ностальгия по чисткам 37 года, потому что у вас кругом одни враги и так хочется решить вопрос быстро и окончательно. По большевистки правильно. Вы как были большевиками, так ими и остались.

 7. Muļķības arī ir sarakstītas. Laikam ejot paliek tieši mazāk padomju cilvēku

 8. Par nožēlu, tie visi uzskaitītie “labumi” ir bijuši nesasniedzamā formā vai zemas kvalitātes. Saņemt pa brīvu dzīvokli – muļķības, zemes gabalu mājai – ar visādiem muļķīgiem ierobežojumiem. Nevienu reizi neesmu lietojis atpūtas namus, kurortus un kas tur vēl ir bijis lēts vai par brīvu. Zinu gan, ka daži komjaunieši un komjaunietes ir bijuši/as sajūsmā. Tā kā, Otto, neskumsti pa tiem laikiem. Ja tur kaut kas būtu vērtīgs, tad tauta pate neļautu izārdīt. Un dievs lai pasarga no tiem, kas šodien mēģinās kaut ko atjaunot. Pamatā tam visam, tai skaitā tam kāpēc Krievija šodien ir tik nemierīga ir katastrofāli zems ražošanas līmenis, kas padara visu saražotu Krievijā un austrumblokā nekonkurentspējīgu. Tāpēc kungi grib atkal visus savākt kopā un piespiest pirkt savu brāķi un dzīvot pēc saviem atpalikušiem standartiem. Vēl reiz atkārtošu, proti, visam pamatā ražošanas līmenis. Kāmēr mēs te nēsājušies ar Lenina idejam un Hruščova runām Rietumi nemitīgi gājuši un gājuši uz priekšu. Un jūs paši redzat cik grūti mums šodien iekļauties tajā telpā pēc tam kad piecdesmit gadus bijam no tās izolēti.

 9. biogaļas falšais zaķis Atbildēt

  Āreče – klasiķis jau nesaukts klāt! Drīz folkloristi par tukšvārdīgākajiem deputātiem ņirgs, ka tiem piemetusies Ontūna caureja …

  • O.M.© (lit.pseid.) Atbildēt

   ;)))))))

   Āreče – dermoliberastu militārhistēriskās lumpeņpropagandas totāli nozombētais tukšd!rsējs “biogaļas falšais zaķis” jau atkal nesaukts klāt un nemainīgi šķērmi turpina smirdēt savā sulā! Drīz folkloristi par SILES cūklopiem un šamo izdzimteņu “īpašās vajadzības” apkalpojošajiem bezcerīgi aprobežotajiem falšajiem biogaļas izstrādājumiem ņirgs, ka šamajiem sugas biedriem tipiski raksturīgā bezjēgas verbālā caureja ir nevis tikai “piemetusies”, bet gan ģenētiski izdzimusi… ;)))

   =======

   Ir sacīts: “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”

   Un, arī: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.” 😉

 10. Tā jau tur ar bija manā dzīvē, kā uzrakstīts- mamma viena audzināja , maza aldziņa bij, bet uz nomaksu pamazām gan mēbeles sapirkām, gan vecvecākiem viensētā palīdzējām… visi godīgi pelnīja maizi, pat sociālie parazīti dabūja savas astoņas stundas kantorī atsēdēt.

 11. “Padomjie” suņi rej, bet Eiropas tautu nacionālisms iet tālāk…! Un tas iet uz nacionālu valstu savienību. Tas iet uz patiesu inter-nacionālismu, bet ne etniski integrēto indivīdu primitīvu (politiski vai ekonomiski vardarbīgu) sajaukumu!

 12. Katra pote izstrādā antivielu. 🙂
  Mums ir pagasta mēroga “Tramps” vārdā Ušakovs. Lai veiktu pasaules trampilizāciju vajag par Krievijas prezidentu ievēlēt Žirinovski.
  Būs “svētā” trīsvienība.

  • Tramps ir daudzreiz sakarīgāks cilvēks nekā caurkritusī Klintone. Un tā ir amerikāņu izvēle kas būs viņu prezidents.

 13. Sāksim ar elementārām patiesībām:
  1.PSRS vairs neeksistē un neviens netaisās to atjaunot, vismazāk jau putleristi, kas attīsta kriminālo kapitālismu tā vispretīgākajā formā.
  2. Nav ideālas valsts iekārtas,jo nav ideālu cilvēku no kā tādu būvēt.
  3.Sociālisms, jebkurā tā formā(nacionāl, padumjais), ir kaitīgs, jo rada iespēju baram idiotu, lielākā kretīna vadībā, parazitēt uz infantilizētu “tautas masu” rēķina, iznīcinot iniciatīvu, atbildību, garīgumu. Tas var pastāvēt ilgstoši tikai savā brutālākajā formā, štancējot skrūvīšu mentalitātes indivīdus.
  4.Sociālisms tā sačakarē cilvēkus,ka pēc tā beigām ir ļoti grūti radīt/atjaunot daudz maz civilizētu sabiedrību, kas būtu maksimāli orientēta uz izaugsmi, it īpaši garīgo, jo tikai tā velk aiz sevis arī materiālo,bet nekad otrādi.
  5.Sociālisms var eksistēt tikai mākslīgos, izolētos apstākļos, tāpēc tas ienīst konkurenci, salīdzināšanu un ir ļoti agresīvs,gan iekšēji,gan ārēji. Tā ideāls – iznīcināt visu citādo,lai nebūtu ar ko salīdzināt tā idiotisko būtību.
  p.s.
  Un ja kādai “skrūvītei” šķiet, ka es tāpēc idealizēju kapitālismu vai “demokrātiju” ASV izpildījumā, tad aicinu vēl reiz uzmanīgi iepazīties ar 2. (.) izteikto domu.

 14. OTAN troļļa mantra:” Money, money, money…..”

 15. <cilveks444
  "Aiz manis stāv zvaigznes. Ko tu man padarīsi?!" /J. Rainis/

 16. Latvieši ir ļaunākā un pretīgākā tauta pasaulē!

 17. Roberts Putnis bija ne vien ilggadīgs žurnālists, bet pat viens no Dienas dibinātājiem un akcionāriem! Viņam ir lielāka pieredze medijos nekā O. Ozolam.

 18. 1) Nedaudz par novērojumiem, kas radušies sastopoties ar troļļiem, kuri ne mazums rosās arī Delfu komentāru sadaļā. Tagad ir modē baidīt visus ar Kremļa troļļiem (kremliniem), kas, manuprāt, pastāv, taču viņu nozīmīgums ir pamatīgi pārvērtēts. Nu vismaz, ja runā par latviešu Delfi komentāru sadaļu. Lai gan ir daži profili, kuru pārstāvji pēc indikācijām varētu atbilst Kremļa troļļu klasifikācijai. Tomēr, ja paseko rūpīgāk, tad izrādās, ka tādi īsti kremlini, visticamāk, ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi. Turklāt daži no viņiem, šķiet, nav kremlini tradicionālajā izpratnē troļļi. Jo, izskatās, ka tie par saviem komentāriem samaksu nesaņem. Bet, ja “pievelkam aiz matiem”, tad ir viens fanātisks PSRS laiku slavinātājs, kurš liekas dīvains, jo absolūti nekritiski vērtē visu, kas notika PSRS un slavina komunistisko ideoloģiju. Vēl nākas saskarties ar tādu kā lielkrievu šovinistu, kurš cenšas uzspiest apmēram šādu viedokli, ka Latvijai jābūt pateicīgai Krievijai, ka Krievija ir visu varoša, ka Krievija noliks visus pie vietas, tostarp Latviju utt.. Vai šie ir troļļi? Nezinu.

  2) Tomēr tieši kremlinu birkas karina visi, kas paši, manuprāt, kalpo ASV interesēm un, visticamāk, strādā NATO izcilības centrā. Lūk, tur gan tiek ražoti troļļi. Kāpēc tāda pārliecība? Tāpēc, ka viņu darbības veids, izturēšanās, komunikācijas stils, retorika un manipulācijas paņēmieni ir tik tipiski troļļiem, ka nav noslēpjami un spiežas laukā pa visām vīlēm. Saprotu, ka vienkāršam Delfu komentāru lasītājam, kas komentārus lasa neregulāri, ir grūti identificēt NATO izcilības centra troļļus, kas darbojas līdzīgi kā “jenottroļļi”, jo ir no vienas sugas troļļiem, kam skola ir viena un tā pati – ASV propagandas skola. Pieļauju, ka daudzi uzdos jautājumu, kāpēc tāds satraukums par ASV ideoloģijas tiražētāju troļļu aktivitātēm? Un kāpēc ticēt rakstītajam? Sākšu ar atbildi uz otro jautājumu, jo jātic nav nevienam, kurš nav pazīstams un uzticams. Bet, ja domājiet, ka melu un agresīvas propagandas, kas kopā veic nelāgu misiju Latvijā, ir par daudz, ka ASV nav balti un pūkaini, ka amerikāņi vēlas iestellēt smadzenes Latvijas ļaudīm, tad varbūt ir vērts aizdomāties un izdarīt secinājumus?!

  3) Secinājumus par to, kurp mūs kas vēl palikuši Latvijā, ved tik ļoti aktivizējušies troļļi, kas noteikti nekalpo Latvijas interesēm? Jo, kalpot ASV interesēm ne tuvu nav tas pats, kas kalpot Latvijas interesēm. Tāpēc, ka ASV vēlas dēmonizēt Krieviju ar kuru Latvijai ir un būs jāsadzīvo kaimiņos, turklāt ne tikai jāsadzīvo, bet jāveido maksimāli stabilas ekonomiskās saites, jo šobrīd Latvijas ekonomikas veselība ir kritiskā stāvoklī. Tas ir arī sankciju dēļ un tāpēc, ka kara histērijas iebaidīti, investori met Latvijai līkumu. Šeit “paldies” jāsaka gan NATO runasvīriem, gan BBC filmai par Latgali. Kāpēc Krievija Latvijas uzņēmējiem ir tik svarīga? Atbilžu ir daudz, bet viena no tām – tāpēc, ka Krievijas tirgus ir tuvs tirgus, kur Latvijas vārds ir zināms, kur Latvijas nosaukums jau pats par sevi ir brends. Taču nav noliedzams, ka Krievija ne tuvu nav ideāla, ka tajā pie varas ir autoritārs vadonis Putins, ka viņš ir izgājis VDK skolu. Tomēr tā ir Krievijas tautas izvēle iecelt par savas valsts prezidentu Putinu, kura mums Latvijā ir jāciena. Nevis jāķengājas un jākacina kaimiņvalsts, kura pagaidām nav rīkojusies neadekvāti. Savukārt runājot par Ukrainu, der saprast, ka situācija tur un ar Krimu ir izveidojusies tik dramatiska tāpēc, ka Rietumi, rīkojoties pārsteidzīgi, izprovocēja Krieviju uz tādu rīcību, ko paši Rietumi tagad nosoda. Un izmanto, kā propagandas ieroci, lai kultivētu bruņošanās trakumu.

  4) Turpmāk nedaudz informācijas par NATO izcilības troļļu darbības metodēm un manipulācijas veidiem, ko tie izmanto. Pirmais un pats nekaunīgākais veids bija vērojams pašos ASV kalpojošo troļļu uzrašanās pirmsākumos, kad viņu reitingi brutāli tika uzskrūvēt neticamos augstumos, kas izskatījās anomāli un ko pamanīja gandrīz katrs komentāru lasītājs, ja vien nebija akls. Protams, viņi pārcentās un tāpēc krita pamatīgā kaunā. Jo tapa par vispārēju izsmiekla objektu. Tagad situācija ir cita un reitingi, visticamāk, vairs netiek koriģēti. Vismaz tas nav manāms ar neapbruņotu aci. Tomēr kritiskā situācijā, kad radīsies jautājums – Latvijai būt patstāvīgai valstij jeb turpināt kalpot ASV kaklakungiem, viss var mainīties. Un komentāru reitingi atkal var tik “pielaboti”. Tālāk jau sekoja nedaudz izsmalcinātāki paņēmieni, kas tomēr bija domāti to indivīdu smadzeņu skalošanai, kam kritiskā domāšana un loģika nav stiprā puse. Jo tika pielietotas primitīvas metodes. Kā piemēram netīkama oponenta, kas nepakļāvās NATO izcilības troļļu diktātam, vienkārši apsaukāšana vai labākajā gadījumā familiāra uzrunāšana. Ar domu izsist oponentu no līdzsvara vai arī diskusijas gaitu pārvērst par puicisku spēkošanos, kam sekas bija trula un neauglīga saruna, no kuras sausais atlikums bija nulle. Kas arī ir troļļu mērķis – neļaut ievirzīt komunikāciju tādā gultnē, kas varētu novest pie NATO izcilības troļļu saimniekiem netīkama iznākuma.

  5) Jā, gandrīz aizmirsu piebilst, ka sākumā, kad ASV interesēm kalpojošie troļļi pamana kādu komentāru rakstītāju, kas tiem liekas potenciāli bīstams, jo atļaujas izteikties pārāk brīvi un nevēlas akceptēt faktu, ka Latvijai jābūt vai nu tikai Krievijas jeb ASV pakļautībā, jo uzskata, ka Latvija pēc Satversmes ir brīva un neatkarīga demokrātiska republika, tad viņi vispirms pūlas “kaitniekam”, kas apdraud ASV intereses, ieskaidrot, ka viņš ir muļķis un neko nesaprot no lielās ģeopolitikas. Tālāk, ja oponents ir stingra rakstura un pasūta NATO izcilības troļļus bekot vai tur kur pat ķeizars kājām iet, viņi nepakļāvīgo cilvēku sāk bombardēt uzbrūkot lielā skaitā. Tā cenšoties izsist no līdzsvara un nedot iespēju atbildēt uz visiem jautājumiem, uz kuriem patiesībā atbildes pat netiek gaidītas. Jo neviens no troļļiem nemaz nevēlas diskutēt, bet gan viņu uzdevums ir dzīt savu propagandu. ASV propagandu. Tajā pat laikā atbildes, ja tādas ir, tiek izmantotas, lai no tām izvilktu no konteksta izrautus citātus, kurus pārcitējot (kas ir viena no troļļu galvenajām pazīmēm) veidotu absolūti greizu priekšstatu par apkarojamo personu.

  6) Nākamais solis ir čekas laikiem atbilstošs gājiens, jo komentētājam, kurš ir izrādījies netīkams NATO izcilības troļļu saimniekiem no ASV, tiek piekarināta birka. Visbiežāk “kremlins”, bet ir arī variācijas. Doma ir sekojoša – ja melus atkārto simtiem reižu, daudzi tos uztvers kā patiesību. Respektīvi – birka “kremlins” garāmejošam komentāru lasītājam asociēsies ar NATO izcilības centra troļļu upura profila niku. Tā sacīt – melnais darbiņš izdarīts un ASV interesēm kalpojošais trollis aplaimots dodas saņemt savu ikdienas devu colas un burgeri. Ja šis paņēmiens nav efektīvs, jo ir grūti piekarināt “kremlina” birku patiesiem Latvijas patriotiem, kam ir gan nepatika pret PSRS laikiem, gan dusmas uz čeku, gan vēlme redzēt Latviju pārtikušu un pilnu laimīgiem ļaudīm, kas dzīvo draudzīgi savā starpā un nelien lamāt kaimiņus, gan arī loģiska nepatika pret jauniem saimniekiem, ASV, kas Latviju padara par militāristu poligonu, tad tiek izmests pēdējais “cerību” āķis un komentāru rakstītājs tiek nodēvēts par grafomānu.

  7) Jo, redz, jārada priekšstats, ka par Latvijas brīvību un neatkarību no ASV diktāta, no Krievijas patvaļas, no Briseles regulām var iestāties un rakstīt par to komentārus, kas garāki par vienu teikumu, vien grafomāns. Un neviens cits. Tātad tiek aicināts nepievērst uzmanību rakstītā saturam, bet gan tam, ka “speciālists” (kurš pasteidzies pirmais uzvilkt balto halātu) ir noteicis diagnozi oponentam. Tas jau nekas, ka “speciālists” ir vienkāršs NATO izcilības centra trollis, kurš ir apmācīts pēc iespējas vairāk un neatlaidīgāk diskreditēt ASV ideoloģijai nepakļāvīgos cilvēkus, kas ir pārraugāmo ASV ģeopolitisko interešu zonā. Zonā, kas ir pārņēmusi faktiski pusi, ja ne vairāk pasaules. Jo ASV varas kliķe, saprotot, ka pat ASV, kas bruņojumam atvēl milzu līdzekļus, kas ir neskaitāmas reizes lielāki par tiem, ko bruņojuma atvēl citas valstis, tostarp Krievija, saprot, ka nav ekonomiski lietderīgi ar militāru spēku okupēt citas valstis, un tas arī izskatās ļoti amorāli. Tāpēc tiek iets ne mazāk efektīvs ceļš, kurš ir vienkāršāks par vienkāršu, jo vajag vien vasaļu valstī nodibināt ASV lojālu politiķu vadību. Un tālākais jau ir tikai tehnikas jautājums. Jo tajā valstī, kur saimnieko ASV iztapoņas, tiek realizēta tikai un vienīgi ASV interesēm atbilstoša politika.

  8) Turpinot tēmu par NATO izcilības centra troļļu metodēm, nākas pakavēties pie viena no izplatītākajiem paņēmieniem, kuru šie pielieto, lai pūstu miglu acīs komentāru lasītājiem, kā arī, lai maksimāli ierobežotu netīkama oponenta viedokļa izplatību. Šie ASV sulaiņi veic izkopējumus no oponenta uzrakstītā komentāra, kuram tad pievieno savu īso komentāru, kas ir radīts viņu propagandas uzturēšanai. Pirmajā acu uzmetienā it kā nekas sevišķs, taču šī ir vienkārša metode, kā no vienas puses radīt priekšstatu par viņu rakstītu apjomīgu komentāru (bet štrunts par to), bet no otras puses apzināti no konteksta tiek izvilkts viens vienīgs citāts, kurš tad tiek apspēlēts, kā izdevīgāk ASV ideoloģijas propagandistam. Piemēram, pat ja, minot gan piemērus, gan izdarot secinājumus, tiek rakstīts gan par Krievijas, gan ASV propagandas kaitīgo ietekmi uz Latvijas iedzīvotāju prātiem, tad NATO izcilības centra trollis ignorēs to, ka tiek kritizēta arī Krievija, bet kvieks, ka netaisnīgi tiek apmelotas ASV! Tātad trollis, izliekoties neredzam to, ka ir kritizēta arī Krievijas propaganda, citēs frāzi, kas kritizē ASV, un bauros, ka “kremlins” zākā labās ASV. Absurds, bet darbojas. Vēl jo vairāk, ja daudzi komentāru lasītāji lasa vien komentārus, kas nav garāki par dažiem teikumiem.

  9) Kas atkal ir nākamā tēma, kas tiek izmantota ASV līdzskrējēju darba metodikā. Jo kā jau minēju vienā no saviem iepriekšējiem komentāriem, tad ASV propagandas mērķis ir radīt informatīvo kairinājumu, ko izsauc ziņa, kas izplatīta propagandas ietvaros. Tāpēc, jo īsāks un vienkāršāks ir propagandas sauklis, jo tas ir iedarbīgāks uz vidusmēra cilvēku, kas nemīl ilgi domāt un analizēt. Un tādu vidusmēra cilvēku Latvijā un jebkurā citā valstī, tostarp ASV, kā arī Krievijā, ir vairākums. Bet tas ir tikai normāli, jo visi nevar vienkārši atļauties kritiski un analītiski vērtēt informāciju, kas tiek brutāli gāzta virsū viņu smadzenēm. Jo laiks, kas paliek domāšanai par politiku, par propagandu, ģimenes cilvēkam, kam jāuztur ģimene un jāatpūšas no darba, ir tik neliels, ka gribot negribot politikas analīze paliek politikas ekspertu, pētnieku un vienkārši entuziastu prioritāte. Tāpēc veicot mērķtiecīgus īsus un asus dūrienus, tiražējot trulu propagandu ASV kalpojošie troļļi rada to informatīvo kairinājumu, kas viņuprāt tiem ir izdevīgs, lai iestellētu Latvijas ļaužu smadzenes “pareizajā” stāvoklī.

  • 10) Principā NATO izcilības centra troļļi un citi ASV iztapoņas grib maksimāli dezinformēt sabiedrību, cenšoties ierobežot jebkurus citus informācijas avotus, bet, ja tas nav iespējams, tad padarīt citus informācijas avotus par neuzticamiem un absolūti melīgiem. Jeb arī pozicionējot tos, kā kaut kādus nenopietnu ziņu nesējus, kuri vienkārši nav īsti gudri. Tāpēc arī viņu uzdevums ir par katru cenu panākt, lai apkarojamais oponents, kurš nepūš ASV stabulē, tiktu ar jebkuriem paņēmieniem neitralizēts. Viņu tāpēc var apsaukāt, karināt birkas, psiholoģiski iespaidot, netieši (vai pat tieši baidīt), apmelot, zākāt, pierakstīt viņam izteikumus, kurus tas nekad nav paudis, pasludināt par Latvijai zināmu naidīgu personu (lai gan tie ir absolūti meli), pazemot utt.. Faktiski metodes ir līdzīgas čekas laiku metodēm, jo ir skaidri redzami centieni mēģināt ASV kritizētāju, padarīt no ASV kritiķa par Latvijas ienaidnieku, kas loģiski spriežot nu ne pavisam nav viens un tas pats. Jo ASV interešu sfērā Latvijas neatkarība un brīvība bija formāli svarīga tikai tobrīd, kad tas bija vajadzīgs Aukstajā karā ar PSRS. Bet reāli Baltijas valstis brīvību neatguva pēc ASV palīdzības, bet gan pēc puča Maskavā kraha, kas deva neticamu iespēju arī Latvijai reāli (gan uz brīdi, jo nu esam Briseles kalpi) atjaunot neatkarību.

   11) Pie augstāk minētā der piebilst, ka mūsu “lielie draugi”, ASV, vispirms nogaidīja kā PSRS beigsies pučs, un tikai 1991.gada 2.septembrī, un tika pēc tam, kad Jeļcins 24. augustā parakstīja dekrētu “Par Latvijas Republikas valstiskās neatkarības atzīšanu, arī atzina Latviju par neatkarību atguvušu valsti un atjaunoja ar Latviju diplomātiskas attiecības, lai gan, piemēram, Islande un Dānija to bija izdarījušas jau attiecīgi 22. un 24. augustā! Tā lūk, ASV nebūt nesteidzās sumināt Latvijas neatkarību, bet vēroja, kas tad īsti notiek ar PSRS, kas tur ņems virsroku, jo varbūt nāktos samierināties ar to, ka puča organizētāji pārņem varu, kas, pateicoties demokrātiski noskaņotiem maskaviešiem (kurus “demokrāti” pēcāk pievīla), par laimi neizdevās. Atvainojos, ka sanāca tāda neliela atkāpe no tēmas pa troļļiem, kas darbojas ASV labā, taču tas, kā Latvijas uz brīdi atguva neatkarību un kā tobrīd, kad Baltijas valstu liktenis vēl nebija izšķirts, uzvedās ASV tomēr ir ļoti zīmīgi, ja vēlamies gūt pilnīgāku ainu arī par NATO izcilības centra troļļiem.

   12) Vēl jāpievērš uzmanība pāris paņēmieniem, kurus izmanto NATO izcilības centra radījumi, kas pēc zināma algoritma nomaina viens otru pie “darba galda”. Jo tas nu gan ir jāatzīst, ka, saprotot, ka zemais intelekta līmenis tiem, kas ir ar mieru nodot Latviju un kalpot ASV interesēm, nedos iespēju tiem ticami notēlot vairākus komentētājus, rakstot no dažādiem profiliem, NATO izcilības centra vadība darbā nolīgst pietiekami daudz un dažādu troļļu. Kuru piederību vienai sugai gan atklāj viņu trafaretā uzvedība, rakstības stils, melīgums, provocēšanas tieksmes, nevēlēšanās diskutēt produktīvi un vēl daudzas citas īpašības. Turklāt ASV pielīdēji var būt arī krustojums ar vispārzināmajiem “jenotroļļiem”, tāpēc, ka tieši vai pakārtoti saimnieks un naudas devējs tiem ir viens un tas pats – ASV. Jā, tātad vēl viens no paņēmieniem, kā diskreditēt jebkuru Latvijas patriotu, kam rūp Latvijas, nevis ASV intereses, ir, saprotot, ka tēls ir pozitīvs, atrast vai izdomāt kaut niecīgāko darvas pilienu pretiniekā, lai to tad celtu uz pjedestāla un pasludinātu par vienīgo īpašību, kas pārmāc simts citas pozitīvās.

   13) Ja ASV pakaļskrējēju troļļiem nākas attaisnot ASV sadarītās cūcības un nelietības uz pasaules, tad atkal tiek pielietots tas pats “darvas” piliena princips, tikai šoreiz jau spoguļattēlā. Respektīvi – tiek izcelts tikai viens pozitīvs moments par ASV, bet par simtiem, tūkstošiem negatīvu, kas ir uz to pašu ASV sirdsapziņas, netiek minēts ne pušplēsta vārda. ASV kalpojošie troļļi nesmādē arī pērkamu mediju, fiktīvu “ekspertu” un angažētu “speciālistu” atzinumus, lai radītu nopietnāku priekšstatu par savas ideoloģijas patiesumu. Nereti šie “eksperti” un “speciālisti” ir tikpat lēti pērkami kā komentāru troļļi. Troļļi, kalpojošie ASV, izplata arī absolūti neloģiskus komentārus, jo, vairums gadījumos nespējot kompetenti atbildēt uz oponenta komentāru, tie panikā (vai apzināti, jo tā tiem mācīts) izmet jebkuru komentāru, kam principā nav nekāda sakara ar diskusiju, bet kurš ir pēc savas būtības ir neapgāžams fakts. Nu, piemēram, runājot par ASV sadarītajiem briesmu darbiem, NATO izcilības trollis – atbildot raksta: “Bet Zeme riņķo ap Sauli”. Tā cerot izvairīties no sagrāves diskusijā, kā arī paredzot, ka neviens jau tik skaidri zināmam faktam, kas ir neapgāžams, mīnusus neliks.

   14) Vēl NATO izcilības centra aktīvisti-troļļi ir mācīti uzbrukt grupā, uzdodot oponentam jautājumus, uz kuriem paši troļļi atbildes nebūt negaida, taču tādā veidā viņi godprātīgu sarunu biedru grib nokausēt, bet mazāk pieredzējušu – vienkāršu cilvēku, kas savā naivumā uzsācis sarunu ar apmācītiem troļļiem, iedzīt strupceļā, cerot, ka jautājumu krustugunīs tas apmulsīs. Tāpēc visiem, kas nevēlas “barot” troļļus, iesaku ar viņiem neiesaistīties garās un bezjēdzīgas diskusijās, ja vien nav prieks un spējas turēt garum garo maratonu, kura laikā priekšrocības nav tam, kurš izsakās loģiski un pamatoti, bet tiem, kas tiražē trulas muļķības. Jo vienkāršs komentāru lasītājs pamatā nelasa garas diskusijas, tāpēc paliek propagandas uzkurināti muļķi, kas gūst kaifu no NATO izcilības troļļu jēlajiem komentāriem. Katram notikumam ir savi cēloņi un sekas, kuras zinošam cilvēkam nav grūti atšķirt un identificēt, taču NATO izcilības centra troļļi apzināti jauc sekas ar cēloņiem un otrādi, lai maldinātu komentāru lasītājus. Kas šiem nereti arī izdodas, jo cēloņsakarību ķēdītes izprašana, bez loģiskās domāšanas, daudziem ir tumša lieta.

   15) Nākamais ASV interesēm kalpojošo troļļu paņēmiens ir skaldi un valdi metode, kuras ietvaros tiek sanaidoti, piemēram, latvieši ar krieviem, ticīgie ar neticīgajiem, bagātie ar nabagajiem, pensionāri ar bērnu vecākiem, mediķi ar skolotājiem. Un tā līdz bezgalībai, jo vienmēr var atrast grupas, kuras sanaidot. Un tad uz šī naidīguma fona ir daudz vieglāk sludināt savu “patiesību”, ASV ideoloģiju un tā tālāk. Vēl pašā nobeigumā var piebilst, ka pie propagandas metožu klāsta, ko izmanto ASV līdzskrējēji troļļi var pievienot šādus paņēmienus. Piemēram, faktu noklusēšanu, maldināšanu, vidusmēra cilvēkam nezināmu svešvārdu izmantošanu, minējumu un pieņēmumu attēlošanu par notikušiem faktiem, necienīgu un nodevīgu personu slavināšanu, jēgas sagrozīšanu, terminu falsificēšanu, pretinieku kariķēšanu izmantojot jēlības un nekrietnus apmelojumus. Vai arī tiek izplatīti siloģiski secinājumi, piemēram, pirksts ir loceklis un kāja ir loceklis, tāpēc pirksts ir kāja un kāja ir pirksts. Tāpat troļļi pielieto paņēmienus, kas ir absurdi pēc būtības, piemēram, izvirza hipotēzi, ka oponentam ir problēmas ar psihi, savukārt, ja tiem, atbildot, pajautā – kā ir ar viņiem pašiem, tie krīti histērijā un brēc, ka ir apmeloti.

  • P.S. Atvainojos, ka sanāca komentāru dublēt, jo diemžēl LA.lv komentāru sadaļas tehniskās nianses nepārzinu, kamdēļ, neredzot savu komentāru pēc vairāku reižu lapas apskates, pievienoju to divās daļās, domājot, ka garš komentārs LA.lv komentāru sadaļā netiek akceptēts. Tikko pievienoju komentāru atkārtoti, tā LA.lv parādījās abi mani komentāri – gan pilnais, gan dalītais.

  • Bezjēdzīga liekvārdība Atbildēt

   Pats skatās spogulī un iemīlējies. Nav ko tādus izplūdušus penterus lasīt. Cilvēkam trūkst paškontrole. Iedomājies, ka no savas kanceles mums tik garlaicīgi spredikos! Īsts gudrais mācītājs gadijies.

 19. 1) Nedaudz par novērojumiem, kas radušies sastopoties ar troļļiem, kuri ne mazums rosās arī daudzu interneta portālu komentāru sadaļā. Tagad ir modē baidīt visus ar Kremļa troļļiem (kremliniem), kas, manuprāt, pastāv, taču viņu nozīmīgums ir pamatīgi pārvērtēts. Nu vismaz, ja runā par latviešu Delfi komentāru sadaļu. Lai gan ir daži profili, kuru pārstāvji pēc indikācijām varētu atbilst Kremļa troļļu klasifikācijai. Tomēr, ja paseko rūpīgāk, tad izrādās, ka tādi īsti kremlini, visticamāk, ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi. Turklāt daži no viņiem, šķiet, nav kremlini tradicionālajā izpratnē troļļi. Jo, izskatās, ka tie par saviem komentāriem samaksu nesaņem. Bet, ja “pievelkam aiz matiem”, tad ir viens fanātisks PSRS laiku slavinātājs, kurš liekas dīvains, jo absolūti nekritiski vērtē visu, kas notika PSRS un slavina komunistisko ideoloģiju. Vēl nākas saskarties ar tādu kā lielkrievu šovinistu, kurš cenšas uzspiest apmēram šādu viedokli, ka Latvijai jābūt pateicīgai Krievijai, ka Krievija ir visu varoša, ka Krievija noliks visus pie vietas, tostarp Latviju utt.. Vai šie ir troļļi? Nezinu.

  2) Tomēr tieši kremlinu birkas karina visi, kas paši, manuprāt, kalpo ASV interesēm un, visticamāk, strādā NATO izcilības centrā. Lūk, tur gan tiek ražoti troļļi. Kāpēc tāda pārliecība? Tāpēc, ka viņu darbības veids, izturēšanās, komunikācijas stils, retorika un manipulācijas paņēmieni ir tik tipiski troļļiem, ka nav noslēpjami un spiežas laukā pa visām vīlēm. Saprotu, ka vienkāršam Delfu komentāru lasītājam, kas komentārus lasa neregulāri, ir grūti identificēt NATO izcilības centra troļļus, kas darbojas līdzīgi kā “jenottroļļi”, jo ir no vienas sugas troļļiem, kam skola ir viena un tā pati – ASV propagandas skola. Pieļauju, ka daudzi uzdos jautājumu, kāpēc tāds satraukums par ASV ideoloģijas tiražētāju troļļu aktivitātēm? Un kāpēc ticēt rakstītajam? Sākšu ar atbildi uz otro jautājumu, jo jātic nav nevienam, kurš nav pazīstams un uzticams. Bet, ja domājiet, ka melu un agresīvas propagandas, kas kopā veic nelāgu misiju Latvijā, ir par daudz, ka ASV nav balti un pūkaini, ka amerikāņi vēlas iestellēt smadzenes Latvijas ļaudīm, tad varbūt ir vērts aizdomāties un izdarīt secinājumus?!

  3) Secinājumus par to, kurp mūs kas vēl palikuši Latvijā, ved tik ļoti aktivizējušies troļļi, kas noteikti nekalpo Latvijas interesēm? Jo, kalpot ASV interesēm ne tuvu nav tas pats, kas kalpot Latvijas interesēm. Tāpēc, ka ASV vēlas dēmonizēt Krieviju ar kuru Latvijai ir un būs jāsadzīvo kaimiņos, turklāt ne tikai jāsadzīvo, bet jāveido maksimāli stabilas ekonomiskās saites, jo šobrīd Latvijas ekonomikas veselība ir kritiskā stāvoklī. Tas ir arī sankciju dēļ un tāpēc, ka kara histērijas iebaidīti, investori met Latvijai līkumu. Šeit “paldies” jāsaka gan NATO runasvīriem, gan BBC filmai par Latgali. Kāpēc Krievija Latvijas uzņēmējiem ir tik svarīga? Atbilžu ir daudz, bet viena no tām – tāpēc, ka Krievijas tirgus ir tuvs tirgus, kur Latvijas vārds ir zināms, kur Latvijas nosaukums jau pats par sevi ir brends. Taču nav noliedzams, ka Krievija ne tuvu nav ideāla, ka tajā pie varas ir autoritārs vadonis Putins, ka viņš ir izgājis VDK skolu. Tomēr tā ir Krievijas tautas izvēle iecelt par savas valsts prezidentu Putinu, kura mums Latvijā ir jāciena. Nevis jāķengājas un jākacina kaimiņvalsts, kura pagaidām nav rīkojusies neadekvāti. Savukārt runājot par Ukrainu, der saprast, ka situācija tur un ar Krimu ir izveidojusies tik dramatiska tāpēc, ka Rietumi, rīkojoties pārsteidzīgi, izprovocēja Krieviju uz tādu rīcību, ko paši Rietumi tagad nosoda. Un izmanto, kā propagandas ieroci, lai kultivētu bruņošanās trakumu.

  4) Turpmāk nedaudz informācijas par NATO izcilības troļļu darbības metodēm un manipulācijas veidiem, ko tie izmanto. Pirmais un pats nekaunīgākais veids bija vērojams pašos ASV kalpojošo troļļu uzrašanās pirmsākumos, kad viņu reitingi brutāli tika uzskrūvēt neticamos augstumos, kas izskatījās anomāli un ko pamanīja gandrīz katrs komentāru lasītājs, ja vien nebija akls. Protams, viņi pārcentās un tāpēc krita pamatīgā kaunā. Jo tapa par vispārēju izsmiekla objektu. Tagad situācija ir cita un reitingi, visticamāk, vairs netiek koriģēti. Vismaz tas nav manāms ar neapbruņotu aci. Tomēr kritiskā situācijā, kad radīsies jautājums – Latvijai būt patstāvīgai valstij jeb turpināt kalpot ASV kaklakungiem, viss var mainīties. Un komentāru reitingi atkal var tik “pielaboti”. Tālāk jau sekoja nedaudz izsmalcinātāki paņēmieni, kas tomēr bija domāti to indivīdu smadzeņu skalošanai, kam kritiskā domāšana un loģika nav stiprā puse. Jo tika pielietotas primitīvas metodes. Kā piemēram netīkama oponenta, kas nepakļāvās NATO izcilības troļļu diktātam, vienkārši apsaukāšana vai labākajā gadījumā familiāra uzrunāšana. Ar domu izsist oponentu no līdzsvara vai arī diskusijas gaitu pārvērst par puicisku spēkošanos, kam sekas bija trula un neauglīga saruna, no kuras sausais atlikums bija nulle. Kas arī ir troļļu mērķis – neļaut ievirzīt komunikāciju tādā gultnē, kas varētu novest pie NATO izcilības troļļu saimniekiem netīkama iznākuma.

  5) Jā, gandrīz aizmirsu piebilst, ka sākumā, kad ASV interesēm kalpojošie troļļi pamana kādu komentāru rakstītāju, kas tiem liekas potenciāli bīstams, jo atļaujas izteikties pārāk brīvi un nevēlas akceptēt faktu, ka Latvijai jābūt vai nu tikai Krievijas jeb ASV pakļautībā, jo uzskata, ka Latvija pēc Satversmes ir brīva un neatkarīga demokrātiska republika, tad viņi vispirms pūlas “kaitniekam”, kas apdraud ASV intereses, ieskaidrot, ka viņš ir muļķis un neko nesaprot no lielās ģeopolitikas. Tālāk, ja oponents ir stingra rakstura un pasūta NATO izcilības troļļus bekot vai tur kur pat ķeizars kājām iet, viņi nepakļāvīgo cilvēku sāk bombardēt uzbrūkot lielā skaitā. Tā cenšoties izsist no līdzsvara un nedot iespēju atbildēt uz visiem jautājumiem, uz kuriem patiesībā atbildes pat netiek gaidītas. Jo neviens no troļļiem nemaz nevēlas diskutēt, bet gan viņu uzdevums ir dzīt savu propagandu. ASV propagandu. Tajā pat laikā atbildes, ja tādas ir, tiek izmantotas, lai no tām izvilktu no konteksta izrautus citātus, kurus pārcitējot (kas ir viena no troļļu galvenajām pazīmēm) veidotu absolūti greizu priekšstatu par apkarojamo personu.

  6) Nākamais solis ir čekas laikiem atbilstošs gājiens, jo komentētājam, kurš ir izrādījies netīkams NATO izcilības troļļu saimniekiem no ASV, tiek piekarināta birka. Visbiežāk “kremlins”, bet ir arī variācijas. Doma ir sekojoša – ja melus atkārto simtiem reižu, daudzi tos uztvers kā patiesību. Respektīvi – birka “kremlins” garāmejošam komentāru lasītājam asociēsies ar NATO izcilības centra troļļu upura profila niku. Tā sacīt – melnais darbiņš izdarīts un ASV interesēm kalpojošais trollis aplaimots dodas saņemt savu ikdienas devu colas un burgeri. Ja šis paņēmiens nav efektīvs, jo ir grūti piekarināt “kremlina” birku patiesiem Latvijas patriotiem, kam ir gan nepatika pret PSRS laikiem, gan dusmas uz čeku, gan vēlme redzēt Latviju pārtikušu un pilnu laimīgiem ļaudīm, kas dzīvo draudzīgi savā starpā un nelien lamāt kaimiņus, gan arī loģiska nepatika pret jauniem saimniekiem, ASV, kas Latviju padara par militāristu poligonu, tad tiek izmests pēdējais “cerību” āķis un komentāru rakstītājs tiek nodēvēts par grafomānu.

  7) Jo, redz, jārada priekšstats, ka par Latvijas brīvību un neatkarību no ASV diktāta, no Krievijas patvaļas, no Briseles regulām var iestāties un rakstīt par to komentārus, kas garāki par vienu teikumu, vien grafomāns. Un neviens cits. Tātad tiek aicināts nepievērst uzmanību rakstītā saturam, bet gan tam, ka “speciālists” (kurš pasteidzies pirmais uzvilkt balto halātu) ir noteicis diagnozi oponentam. Tas jau nekas, ka “speciālists” ir vienkāršs NATO izcilības centra trollis, kurš ir apmācīts pēc iespējas vairāk un neatlaidīgāk diskreditēt ASV ideoloģijai nepakļāvīgos cilvēkus, kas ir pārraugāmo ASV ģeopolitisko interešu zonā. Zonā, kas ir pārņēmusi faktiski pusi, ja ne vairāk pasaules. Jo ASV varas kliķe, saprotot, ka pat ASV, kas bruņojumam atvēl milzu līdzekļus, kas ir neskaitāmas reizes lielāki par tiem, ko bruņojuma atvēl citas valstis, tostarp Krievija, saprot, ka nav ekonomiski lietderīgi ar militāru spēku okupēt citas valstis, un tas arī izskatās ļoti amorāli. Tāpēc tiek iets ne mazāk efektīvs ceļš, kurš ir vienkāršāks par vienkāršu, jo vajag vien vasaļu valstī nodibināt ASV lojālu politiķu vadību. Un tālākais jau ir tikai tehnikas jautājums. Jo tajā valstī, kur saimnieko ASV iztapoņas, tiek realizēta tikai un vienīgi ASV interesēm atbilstoša politika.

  8) Turpinot tēmu par NATO izcilības centra troļļu metodēm, nākas pakavēties pie viena no izplatītākajiem paņēmieniem, kuru šie pielieto, lai pūstu miglu acīs komentāru lasītājiem, kā arī, lai maksimāli ierobežotu netīkama oponenta viedokļa izplatību. Šie ASV sulaiņi veic izkopējumus no oponenta uzrakstītā komentāra, kuram tad pievieno savu īso komentāru, kas ir radīts viņu propagandas uzturēšanai. Pirmajā acu uzmetienā it kā nekas sevišķs, taču šī ir vienkārša metode, kā no vienas puses radīt priekšstatu par viņu rakstītu apjomīgu komentāru (bet štrunts par to), bet no otras puses apzināti no konteksta tiek izvilkts viens vienīgs citāts, kurš tad tiek apspēlēts, kā izdevīgāk ASV ideoloģijas propagandistam. Piemēram, pat ja, minot gan piemērus, gan izdarot secinājumus, tiek rakstīts gan par Krievijas, gan ASV propagandas kaitīgo ietekmi uz Latvijas iedzīvotāju prātiem, tad NATO izcilības centra trollis ignorēs to, ka tiek kritizēta arī Krievija, bet kvieks, ka netaisnīgi tiek apmelotas ASV! Tātad trollis, izliekoties neredzam to, ka ir kritizēta arī Krievijas propaganda, citēs frāzi, kas kritizē ASV, un bauros, ka “kremlins” zākā labās ASV. Absurds, bet darbojas. Vēl jo vairāk, ja daudzi komentāru lasītāji lasa vien komentārus, kas nav garāki par dažiem teikumiem.

  9) Kas atkal ir nākamā tēma, kas tiek izmantota ASV līdzskrējēju darba metodikā. Jo kā jau minēju vienā no saviem iepriekšējiem komentāriem, tad ASV propagandas mērķis ir radīt informatīvo kairinājumu, ko izsauc ziņa, kas izplatīta propagandas ietvaros. Tāpēc, jo īsāks un vienkāršāks ir propagandas sauklis, jo tas ir iedarbīgāks uz vidusmēra cilvēku, kas nemīl ilgi domāt un analizēt. Un tādu vidusmēra cilvēku Latvijā un jebkurā citā valstī, tostarp ASV, kā arī Krievijā, ir vairākums. Bet tas ir tikai normāli, jo visi nevar vienkārši atļauties kritiski un analītiski vērtēt informāciju, kas tiek brutāli gāzta virsū viņu smadzenēm. Jo laiks, kas paliek domāšanai par politiku, par propagandu, ģimenes cilvēkam, kam jāuztur ģimene un jāatpūšas no darba, ir tik neliels, ka gribot negribot politikas analīze paliek politikas ekspertu, pētnieku un vienkārši entuziastu prioritāte. Tāpēc veicot mērķtiecīgus īsus un asus dūrienus, tiražējot trulu propagandu ASV kalpojošie troļļi rada to informatīvo kairinājumu, kas viņuprāt tiem ir izdevīgs, lai iestellētu Latvijas ļaužu smadzenes “pareizajā” stāvoklī.

  10) Principā NATO izcilības centra troļļi un citi ASV iztapoņas grib maksimāli dezinformēt sabiedrību, cenšoties ierobežot jebkurus citus informācijas avotus, bet, ja tas nav iespējams, tad padarīt citus informācijas avotus par neuzticamiem un absolūti melīgiem. Jeb arī pozicionējot tos, kā kaut kādus nenopietnu ziņu nesējus, kuri vienkārši nav īsti gudri. Tāpēc arī viņu uzdevums ir par katru cenu panākt, lai apkarojamais oponents, kurš nepūš ASV stabulē, tiktu ar jebkuriem paņēmieniem neitralizēts. Viņu tāpēc var apsaukāt, karināt birkas, psiholoģiski iespaidot, netieši (vai pat tieši baidīt), apmelot, zākāt, pierakstīt viņam izteikumus, kurus tas nekad nav paudis, pasludināt par Latvijai zināmu naidīgu personu (lai gan tie ir absolūti meli), pazemot utt.. Faktiski metodes ir līdzīgas čekas laiku metodēm, jo ir skaidri redzami centieni mēģināt ASV kritizētāju, padarīt no ASV kritiķa par Latvijas ienaidnieku, kas loģiski spriežot nu ne pavisam nav viens un tas pats. Jo ASV interešu sfērā Latvijas neatkarība un brīvība bija formāli svarīga tikai tobrīd, kad tas bija vajadzīgs Aukstajā karā ar PSRS. Bet reāli Baltijas valstis brīvību neatguva pēc ASV palīdzības, bet gan pēc puča Maskavā kraha, kas deva neticamu iespēju arī Latvijai reāli (gan uz brīdi, jo nu esam Briseles kalpi) atjaunot neatkarību.

  11) Pie augstāk minētā der piebilst, ka mūsu “lielie draugi”, ASV, vispirms nogaidīja kā PSRS beigsies pučs, un tikai 1991.gada 2.septembrī, un tika pēc tam, kad Jeļcins 24. augustā parakstīja dekrētu “Par Latvijas Republikas valstiskās neatkarības atzīšanu, arī atzina Latviju par neatkarību atguvušu valsti un atjaunoja ar Latviju diplomātiskas attiecības, lai gan, piemēram, Islande un Dānija to bija izdarījušas jau attiecīgi 22. un 24. augustā! Tā lūk, ASV nebūt nesteidzās sumināt Latvijas neatkarību, bet vēroja, kas tad īsti notiek ar PSRS, kas tur ņems virsroku, jo varbūt nāktos samierināties ar to, ka puča organizētāji pārņem varu, kas, pateicoties demokrātiski noskaņotiem maskaviešiem (kurus “demokrāti” pēcāk pievīla), par laimi neizdevās. Atvainojos, ka sanāca tāda neliela atkāpe no tēmas pa troļļiem, kas darbojas ASV labā, taču tas, kā Latvijas uz brīdi atguva neatkarību un kā tobrīd, kad Baltijas valstu liktenis vēl nebija izšķirts, uzvedās ASV tomēr ir ļoti zīmīgi, ja vēlamies gūt pilnīgāku ainu arī par NATO izcilības centra troļļiem.

  12) Vēl jāpievērš uzmanība pāris paņēmieniem, kurus izmanto NATO izcilības centra radījumi, kas pēc zināma algoritma nomaina viens otru pie “darba galda”. Jo tas nu gan ir jāatzīst, ka, saprotot, ka zemais intelekta līmenis tiem, kas ir ar mieru nodot Latviju un kalpot ASV interesēm, nedos iespēju tiem ticami notēlot vairākus komentētājus, rakstot no dažādiem profiliem, NATO izcilības centra vadība darbā nolīgst pietiekami daudz un dažādu troļļu. Kuru piederību vienai sugai gan atklāj viņu trafaretā uzvedība, rakstības stils, melīgums, provocēšanas tieksmes, nevēlēšanās diskutēt produktīvi un vēl daudzas citas īpašības. Turklāt ASV pielīdēji var būt arī krustojums ar vispārzināmajiem “jenotroļļiem”, tāpēc, ka tieši vai pakārtoti saimnieks un naudas devējs tiem ir viens un tas pats – ASV. Jā, tātad vēl viens no paņēmieniem, kā diskreditēt jebkuru Latvijas patriotu, kam rūp Latvijas, nevis ASV intereses, ir, saprotot, ka tēls ir pozitīvs, atrast vai izdomāt kaut niecīgāko darvas pilienu pretiniekā, lai to tad celtu uz pjedestāla un pasludinātu par vienīgo īpašību, kas pārmāc simts citas pozitīvās.

  13) Ja ASV pakaļskrējēju troļļiem nākas attaisnot ASV sadarītās cūcības un nelietības uz pasaules, tad atkal tiek pielietots tas pats “darvas” piliena princips, tikai šoreiz jau spoguļattēlā. Respektīvi – tiek izcelts tikai viens pozitīvs moments par ASV, bet par simtiem, tūkstošiem negatīvu, kas ir uz to pašu ASV sirdsapziņas, netiek minēts ne pušplēsta vārda. ASV kalpojošie troļļi nesmādē arī pērkamu mediju, fiktīvu “ekspertu” un angažētu “speciālistu” atzinumus, lai radītu nopietnāku priekšstatu par savas ideoloģijas patiesumu. Nereti šie “eksperti” un “speciālisti” ir tikpat lēti pērkami kā komentāru troļļi. Troļļi, kalpojošie ASV, izplata arī absolūti neloģiskus komentārus, jo, vairums gadījumos nespējot kompetenti atbildēt uz oponenta komentāru, tie panikā (vai apzināti, jo tā tiem mācīts) izmet jebkuru komentāru, kam principā nav nekāda sakara ar diskusiju, bet kurš ir pēc savas būtības ir neapgāžams fakts. Nu, piemēram, runājot par ASV sadarītajiem briesmu darbiem, NATO izcilības trollis – atbildot raksta: “Bet Zeme riņķo ap Sauli”. Tā cerot izvairīties no sagrāves diskusijā, kā arī paredzot, ka neviens jau tik skaidri zināmam faktam, kas ir neapgāžams, mīnusus neliks.

  14) Vēl NATO izcilības centra aktīvisti-troļļi ir mācīti uzbrukt grupā, uzdodot oponentam jautājumus, uz kuriem paši troļļi atbildes nebūt negaida, taču tādā veidā viņi godprātīgu sarunu biedru grib nokausēt, bet mazāk pieredzējušu – vienkāršu cilvēku, kas savā naivumā uzsācis sarunu ar apmācītiem troļļiem, iedzīt strupceļā, cerot, ka jautājumu krustugunīs tas apmulsīs. Tāpēc visiem, kas nevēlas “barot” troļļus, iesaku ar viņiem neiesaistīties garās un bezjēdzīgas diskusijās, ja vien nav prieks un spējas turēt garum garo maratonu, kura laikā priekšrocības nav tam, kurš izsakās loģiski un pamatoti, bet tiem, kas tiražē trulas muļķības. Jo vienkāršs komentāru lasītājs pamatā nelasa garas diskusijas, tāpēc paliek propagandas uzkurināti muļķi, kas gūst kaifu no NATO izcilības troļļu jēlajiem komentāriem. Katram notikumam ir savi cēloņi un sekas, kuras zinošam cilvēkam nav grūti atšķirt un identificēt, taču NATO izcilības centra troļļi apzināti jauc sekas ar cēloņiem un otrādi, lai maldinātu komentāru lasītājus. Kas šiem nereti arī izdodas, jo cēloņsakarību ķēdītes izprašana, bez loģiskās domāšanas, daudziem ir tumša lieta.

  15) Nākamais ASV interesēm kalpojošo troļļu paņēmiens ir skaldi un valdi metode, kuras ietvaros tiek sanaidoti, piemēram, latvieši ar krieviem, ticīgie ar neticīgajiem, bagātie ar nabagajiem, pensionāri ar bērnu vecākiem, mediķi ar skolotājiem. Un tā līdz bezgalībai, jo vienmēr var atrast grupas, kuras sanaidot. Un tad uz šī naidīguma fona ir daudz vieglāk sludināt savu “patiesību”, ASV ideoloģiju un tā tālāk. Vēl pašā nobeigumā var piebilst, ka pie propagandas metožu klāsta, ko izmanto ASV līdzskrējēji troļļi var pievienot šādus paņēmienus. Piemēram, faktu noklusēšanu, maldināšanu, vidusmēra cilvēkam nezināmu svešvārdu izmantošanu, minējumu un pieņēmumu attēlošanu par notikušiem faktiem, necienīgu un nodevīgu personu slavināšanu, jēgas sagrozīšanu, terminu falsificēšanu, pretinieku kariķēšanu izmantojot jēlības un nekrietnus apmelojumus. Vai arī tiek izplatīti siloģiski secinājumi, piemēram, pirksts ir loceklis un kāja ir loceklis, tāpēc pirksts ir kāja un kāja ir pirksts. Tāpat troļļi pielieto paņēmienus, kas ir absurdi pēc būtības, piemēram, izvirza hipotēzi, ka oponentam ir problēmas ar psihi, savukārt, ja tiem, atbildot, pajautā – kā ir ar viņiem pašiem, tie krīti histērijā un brēc, ka ir apmeloti.

  • + 99,99. 😉

  • Kā tie amerikāņi tajā ASV vēl ir dzīvi ?!!! Atbildēt

   par troļļiem teorija visumā patiesa, kā arī par “elites” sadarbību .
   Tik aizmirsts piebilst, ka kremļa troļļi ir galvas tiesu pārāki tajā visā. ?

  • Cik apbrīnojami milzīgs palags par vienu tēmu – tas starp citu ir kremļa troļļu otrs skaitāmpantiņš par kādiem mistiskajiem ASV troļļiem , kuri Amerikai nemaz nav vajadzīgi , jo Šeit Latvijā , kur daži cilvēciņi dzīvo , nav nekāda vajadzība aizstāvēt to lielo valsti !
   Kad kāds atmasko kremļa troļļus , viņam uzreiz uzgrūž ASV pārstāvēšanu , vai arī apvaino kaut kāda Sorosa stipendiāta vārdā nosaucot !
   Tā kā – paldies par kremļa troļļu otrā pantiņa publiskošanu !
   Viņiem vienmēr ir kāds cits vainīgs un patrioti ir jānomelno par katru cenu !

 20. “Latvijas sociālās realitātes aina skaitļos viennozīmīgi norāda uz to, ka Latvija grimst nabadzībā:
  Latvijā nabadzības riskam un sociālajai atstumtībai ir pakļauti 606 tūkstoši jeb 31% iedzīvotāju”
  Sk. vairāk – tiesībsargs.lv (Izdevumi sociālās aizsardzības pabalstiem mums ir viszemākie ES: Latvija grimst nabadzībā, 17.10.2016.)
  ===============================================================
  Kamēr LV tiesībsargs J.Jansons sniegs publikus paziņojumus par notiekošo, tikmēr Ottovičam būs jāserfo pa pašām tumšākajām interneta vietām. Turies, Otto!

 21. …pie sadedzināto kedu ugunskura sēž klintone , uz iesma tai uzsprausts marsšmolovs…..mani ir nopropogandējuši visi masu mediji -es nespēju domāt par neko citu…:)

 22. ,,Dižais ,, Mao Teicis :,, tautas dvēsele ir balta lapa kurā var ierakstīt visskaistākos hieroglifus,,.
  Savus,, hieroglifus,, laika gaitā meistarīgi ierakstīja Ļeņins,Staļins,Hitlers tagad raksta Putins un sācis rakstīt Tramps. Savu tautu dvēselē spēj ieskatīties,saredzēt tās noskaņojumu ,vēlmes var tikai valdonīgas personības,kas nāk demokrātijas vietā laikā ,kad demokrātija sevi izsmēlusi un radījusi vilšanos un haosu sabiedrībā.Patreizējā demokrātija ,kas tiek definēta kā tautas vara, Latvijā nepastāv ,te ir tikai naudas vara ar visām izrietošām sekām.

 23. Вопрос для Отто. А в чём пропаганда то?! В чём неправда то? Люди, которые застали то время, имеют возможность сравнить непредвзято, уровень своего тогдашнего благосостояния и теперешнее своё положение. В массе своей народ стал жить хуже, беднее. Ведь не всем посчастливилось стать миллионерами, в процессе «прихватизации» бывшей народной собственности.

  • Tā bija, taču dažus labumus tu neesi pieminējis. Pastāsti, cik saņēmi algas dienā; cik polšus par to varēji nopirkt, ko vilki mugurā un bāzi vēderā; kādā auto brauci? Tad varēsim salīdzināt …

   • Auto?! :)))))
    3 gadus stāvēju rindā arodbiedrībā, kamēr man piešķīra tiesības iegādāties televizoru.

   • Tad nu tā. Tēvs audzēja kāpostus, tulpes, ābolus. Veda uz Murmansku, Ļeņingradu, tirgoja. Uz Centrāltirgu un Vidzemes tirgu veda pašu audzētus dārzeņus, gaļu. Par šo naudu uzcēla māju, žigulitis bija pirmajam pagastā. Tā kā tos laikus, protams tie kuri kārtīgi strādāja, atcerās kā paradīzi, salīdzinot ar mūsdienām, kad kārtīgi nopelnīt var tikai zogot un krāpjoties, bet darba rūķi dzīvo no rokas mutē.

    • piekritu ta varēja labi dzivot, bet bija arī kas uzmanīja un ķēra ciet, ka par daudz rosies un atlauto lopu daudzums kūtī pārsniegts

   • В 1980 году зарплата младшего научного сотрудника в лаборатории составляла 145 рублей. Мне хватало.

  • Ne no maizes vien dzīvojam, grafist.
   Man bija jādzied slavas dziesmas Jūsu mīļotajam, manis tūkstoškārt nolādētajam Ļeņinam un Staļinam. Un tas bija tūkstoškārt grūtāk, nekā šodien iztikt ar plānāku maizes riecienu.

   • Конечно, конечно. Но и преувеличивать не надо, ходить строем вас никто не заставлял, как и петь диферамбы советскому строю. Могли вполне сносно жить и без этого, с персональной фигой в кармане.

    • Tā arī dzīvojām ar personīgo pigu kabatā. Kas atļāvās to pigu pavilkt no kabatas laukā, to aizveda pie baltajiem lāčiem.
     Paldies Dievam, šī piga savilkās dūrē un ar Dieva palīdzību mums izdevās nokratīt krievu jūgu. Tagad mēs esam mainītās lomās. Tagad ar savu pigu kabatā staigājat jūs, ar to starpību, ka tehnoloģiju straujas attīstības un demokrātiskā maiguma rezultātā jūs savu pigu mierīgi varat plivināt mums katram deguna priekšā un jums par to Sibīrija nedraud.
     Un tie nav pārspīlējumi.

     • Какие белые медведи, какое ярмо?! Побойтесь бога в конце концов. У меня вот, никакой фиги в кармане нет, к примеру. И грозить не надо, у вас даже Сибири нет, и сослать то некуда.

 24. Tā jau ir. Katram sava pieredze.
  Tikai neviens negrib saprast to, ka veselus 50 gadus bijām atrauti no pasaules attīstības. Ieslēgti mucā un pa spundi baroti ar CCCP propagandu.
  Nu tā spunde vaļā, bet propaganda palikusi tā pati – briesmīgie rietumi un saldie austrumi.
  Stādieties priekšā ja visus tos 50 gadus mēs būtu attīstījušies līdz ar visu normālo pasauli, mūsu domāšana būtu pasaules līmenī.
  Tagad tā paaudze, kas dzimusi un izaugusi CCCP gados, neko citu nav redzējusi un nesaprot, ka tā, kā mēs dzīvojām CCCP, pasaulē nekas nenotiek.
  Nekad, nekur, nekas nevienam netiek dots par brīvu. Arī mēs tolaik neko nesaņēmām par brīvu, mums tikai tika iestāstīts, ka viss ir par brīvu. Mēs samaksājām ar savu neatkarību, mūsos tika iznīdēta brīva cilvēka apziņa. Mums sāka šķist, ka mums ir labi, silti, kaut ko jau silē ielēja, bet par to bija jādzied slavas dziesmas slepkavām. Un pamēģinātu jūs tolaik to pateikt skaļi – Sibīrijas kūrorts būtu garantēts.
  Tagad jūs sēžat pie datoriem, ēdat baltmaizi badu mirdami, lamājat ko nu kurš – Obamu, Putinu, Merkeli, Nacionālo Apvienību, kārtējo Vājoni – un jūs par to neviens pat cietumā neliek. Cūcība, vai ne?
  Jums ir sava valsts, bet jūs to ienīstat, nonicināt. Paši savēlējuši, ko nu kurš, bet slikti, slikti, briesmīgi slikti…
  Kad slikti, jūs braucat strādāt uz citām Eiropas valstīm un nopelnāt nesliktu naudu. Bet atkal slikti, esam izdzīti. Kas jūs dzina? Ak, leļļu mājai aizņēmāties un vairs nevarat atdot? Jā, tas ir slikti.
  Kas tad galu galā jūsuprāt ir labi? Kad jums kāds Vājonis pelnu trauku pienesīs?
  Vai nevienam nav ienācis prātā, ka mēs vienkārši neprotam dzīvot tā, kā tas pasaulē pieņemts?
  Un jūsu mīļotā Krievija? Tur taču tagad arī pasen vairs nav CCCP likumi. Tāds pat plēsonīgais kapitālisms.
  Vai tiešām jūs domājat, ka Pu, jums dos par brīvu, dzīvokļus, elektrību, izglītību, veselības aprūpi?
  CCCP ir izbeigusi savu eksistenci, tās vairs nav arī Krievijā un nekad vairs nebūs Latvijā, jo tās vairs nav. Vienkārši nav. Laiks ar to sarast un samierināties.
  Siers par brīvu ir tikai peļu slazdā – to gan atcerieties.
  Un mācieties saprast, ka par visu ir jāmaksā.

 25. Ak vai, kā nevaram vēl nomierināties. Vai tad nespējam sekot laikam līdz un neredzam, ka saimnieki mainījušies. Izskatās, ka riešanas un naida kurināšanas politikai būs pienācis gals. Vai vēl jāatstrādā saņemtie judasa graši?

 26. Otto Ottovičs – netipisks trollis! Apzināti izplatīt kaut kur atrastu internetā atrastu “bulšitu” – un vēl lielīties ar to?!

Draugiem Facebook Twitter Google+