×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. oktobris, 2017
Drukāt

Otto Ozols: Lai ekonomika nesabruktu, Latvijai 10 gadu laikā nāksies uzņemt 140 000 viesstrādnieku (27)

Kadrs no videoKadrs no video

Tikko bija ļoti nopietna konference par demogrāfisko krīzi un ekonomiskām problēmām. Tur ļoti augsta līmeņa pētnieki teica, ka vistuvākajā laikā, lai nesabruktu Latvijas ekonomika, būs nepieciešami vismaz 14 000 viesstrādnieku gadā. Tātad pareizina ar 10 gadiem – tie ir 140 000, publicists Otto Ozols apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”.

Ozols raidījumā atklāja, ka pētnieku dati liecina par to, ka, lai glābtu Latvijas ekonomiku, valstij 10 gadu periodā būs jāuzņem aptuveni 140 000 viesstrādnieku. Publicists norādīja, ka šādā situācijā viesstrādnieki var kļūt par draudu latviešu identitātei. “Pat pieņemot, ka šie ir balti, pūkaini, jauki, izglītoti cilvēki, tie ir veseli 140 000, kamēr mūsu jauno cilvēku skaits dramatiski samazinās,” sašutumu pauda Ozols.

Ozols skaidroja, ka viesstrādnieku pienākums galu galā nav “nest tālāk” latviešu kultūru, un viņi drīzāk attīstīs savējo. “Es ceru, ka viņi būs ļoti normāli un jauki cilvēki, bet šādi cilvēki parasti ciena savu dzimto valodu un kultūru, no kurienes viņi ir nākuši. Viņi precēsies vairāk vai mazāk savas kopienas ietvaros, viņi saglabās savu valodu un kultūru un to nesīs tālāk,” paredz publicists.

Diemžēl šāds viesstrādnieku ieplūdums var latviešus padarīt par minoritāti. “Šie cilvēki no citām kultūrām un valodu grupām būs nākamā Latvijas paaudze, jo latvieši pēc 10 gadiem iepretim šiem 140 000 būs kļuvuši par minoritāti. Es nemaz nesākšu modelēt situāciju pēc 20 gadiem, kad tie būs jau 280 000,” raidījumā sacīja Otto Ozols.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Kopš kura laika jums tik daudz brīvu darbavietu? Es aizbraucu tāpēc, ka bija bezdarbs. Man nebija darba un es nespēju tur izdzīvot ar savu 140 eiro lielo invaliditātes pensiju.

 2. Tu lieto briesmīgi daudz mūsu “gaišajiem spēkiem” galīgi nesaprotamus svešvārdus !
  Viņi saprot tikai maķ, maķ…

 3. Nu afigeļi vispār!!! Sākumā tieciet galā ar esošo bezdarbu valstī (ap 80tk no darba spējīgiem)!!! Izskatās ka dažiem labiem tas ir sapnis, jo varēs taisīt biznesu tāpat kā uz uzturēšanās atļaujām.

 4. Tas 4. maija fars nebija vajadzīgs. Nav nekas izmainījies ne melns aiz naga. Kā PSRS laikos , solot visādus labumus, tika iepludināti cilvēki no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, saucamie krievvalodīgie, tā lielākais skaits no šīm pašām valstīm turpina pludināties. Kā toreiz iebraucēji baudīja visādas priekšrocības, tā šodien, salīdzinājumam, iebraucējiem ar likumu tiek nodrošināta vidējā alga valstī, vietējie lai strādā par minimālo algu vai lai dodas prom. Un kāpēc tīri labi var pastāvēt tādas mazas valstiņas, kā Luksemburga, pie tam dzīves līmenis desmitām reižu augstāks, nekā pie mums? Tas ir tikai tādēļ, ka mums uz nepilniem diviem miljoniem iedzīvotāju BIROKRĀTISKAIS PĀRVALDES APARĀTS IR 250 000 un turpina nekontrolēti pieaugt, bet Šveice ar 7 miljoniem iedzīvotāju pārvaldes aparāts ir tikai 35 000.

 5. Vai tad savstarpēja apmainīšanās ar viesstrādniekiem būtu tas pareizākais risinājums????!

 6. Vai tad vēl joprojām nepietiek ar tiem no padomju savienības 50 gadu garumā šeit ievestajiem, un no padomju armijas 90-tajos demobilizētajiem viesstrādniekiem?

 7. kas ta tie par pētniekiem? vai šie un autors nekādu automatizāciju un intensifikāciju neparedz, jeb vienkārši grib te izvietot nekvalificētus migrantus???

 8. Latvija nav Vācija.Vispirms atjaunosim VEF un citas rūpnīcas,lai ir kur šiem “Seviļjas bārddziņiem” strādāt!

 9. Un kur tad mēs šos importētos 140.000 nodarbināsim (ja vien viņi gribēs strādāt) un no kādiem līdzekļiem Eiropas algas viņiem,un pabalstus viņu daudzajiem bērniem maksāsim,ja jau nepietiek pat mūsu ierēdņiem??!

 10. Daudzi latvieši ,kas vēl nav emigrējuši ir ļoti iemīlējuši 7 grādīgo APĪNĪTI 2 l. plastmasas pudelē ,kas traucē ražīgi strādāt.
  Vajadzētu dibināt parlamentāro izmeklēšanas komisiju,lai precīzi noskaidrotu dzērāju skaitu un iespējamo pienesumu valsts ekonomikā,ja izņemtu no apgrozījuma APĪNĪTI.
  APĪNĪTIS pieejams visur kur kaut ko tirgo.

 11. Ko var muldēt par identitāti, ja laika posmā no 1946. līdz 1990.g. bez maz 1 miljonu viesstrādnieku uzņēmām? Problēma tak aizbraukšanā un identitātes graušanai ar neo-liberalistu ideoloģijas propagandas palīdzību. Prātiņ, nāc pie Ottoviča un intelektuāļiem!
  ” Taču joprojām nav skaidra nacionālā un valstiskā identitāte, proti, kas ir mūsu valsts, kas ir mūsu valsts projekts? Kāds ir tā mērķis? Valsts nerodas uz asiņu vai teritorijas, bet gan uz idejas pamata. Valsts vienmēr ir cilvēku sadarbības projekts. Nacionālā un valstiskā identitāte veidojas no trim sastāvdaļām: kas mēs bijām vakar, kas mēs esam šodien un kas mēs gribam būt rīt. Par to, kas bijām, stāsts mums ir, tiesa gan, diezgan depresīvs, lai gan labāk būtu ar pagātni lepoties, nevis to apraudāt, un mums ir ar ko lepoties. Savukārt šodiena ir neskaidra un nestabila, bet nākotne tik biedējoša, ka par to negribas runāt… Un kurš tagad pateiks: kas ir Projekts Latvija? Kāds ir mūsu visu kopīgais mērķis? Neviens šos jautājumus pat neuzdod. Dzīvojam mentālā putrā.”
  Harijs Tumans: Mīlēt dzimteni nozīmē darīt kaut ko tās labā.

  • Šādiem vārdiem bija jāskan no Latviešu Prezidenta mutes! No Latvijas Bankas Prezidents mutes! No dažiem polotiķiem, esošiem pie siles!!

 12. Ko var muldēt par tiem viesstrādniekiem? Vienīgā problēma, kas jāisina, ir – izmest visus to liekēžus no regulētāju, utt. t.s. valsts institūciju klerku amatiem, kuri “uz miskasti” galvenokart vien strādā…
  darbinieku tad arī netrūks – lai taču iet un rāda, kā to privāto biznesu celt un taisīt zem tā Regulu sloga.

 13. vēl augstāka līmeņa pētnieks Atbildēt

  Ar steigu jāievēl NA, jo tā ir vienīgā partija kurai rūp demogrāfiskais stāvoklis Latvijā.

 14. Ekonomikas attīstība mums maz ko devusi, jo tā attīstās uz ēnu ekonomikas pamata. Vēl vairāk – attīstītāji kā piem. Liepājas Metalurga augšāmcēlāji izplēš no mūsu valsts naudu attīstībai un bankrotē, kad to ir nodzīvojuši, nodarbina nelegāļus, kas dod nekvalitatīvu preci un pakalpojumus, nodokļu nemaksā un, ja te arī ieradīsies kādi daudz maz strādājoši viesstrādnieki, tad viņu pēcnācēji, kā zināms, nav strādātāji. Iztiksim bez papildpasākumiem, iemācīsimies vēlēt, prasīt, protestēt un izdzīvosim savā zemē ar to, kas mums ir vai nāks priekšā.

 15. 140 000 – tas nav tieši tik, cik liekēžu ir
  “pārvaldē”,
  “padomēs”,
  “konsultantos”,
  izzagšanu attaisnojošos “juristos” ????

 16. Būtu labi, ja Ozols iemācītos nerunāt par lietām kuras nesaprot!

 17. Kāpēc ekonomiku vajadzēja novest līdz sabrukšanas robežai?????????????????????

 18. Nesmīdiniet! Kurš idiots brauks uz šejieni strādāt par 300 eiro no kuriem 400 ir vajadzīgi tikai lai galus savilktu kopā!?

 19. Ja latvieši atstāj valsti un tie, 130 tūkstoši bezdarbnieku, tieši tik daudz, cik vajag ievest, nesāks strādāt, nevis saņemt pabalstus un slaistīties dzerdami, tad jāļauj strādāt cilvēkiem, kas grib iebraukt un uzturēt tos, kas slaistās bez darba. Ne viņi grib strādāt, ne mācīties, par ko liecina statistika.

  Neprecēsies iebraucēji tikai savā starpā, to mēs ļoti labi redzam pēc tiem bērniem, kas atgriežas no Anglijas vai citām zemēm, cik krāsaini viņi ir. Arī Latvijas sievietes izvēlēsies iebraucējus, nevis pašmāju slaistus. Visi iebraucēji, izņemot krievus, apgūst valsts valodu un strādā, nekādu problēmu!

 20. Jā,jā, vedam iekšā – man vajag lētus strādniekus par 50 eiro mēnesī. Nožēlojamie latvieši vairs negrib strādāt par vēdera tiesu.

 21. Ja pieliks pie strādāšanas Otto, tad tikai 139 999 !
  “Eksperts” atradies !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+