×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

Otto Ozols: Melnais saraksts, melnie cilvēki un pretīga liekulība (47)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Otto Ozols

Pat nezinu, ar ko sākt… Divi pieauguši, izglītoti cilvēki sanāca kopā un divarpus stundu garas sarunas beigās pazemoja paši sevi un sabiedrību ar savādiem šausmu stāstiem. Jaunā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un Valsts Ieņēmuma dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone paziņoja, ka divu nedēļu laikā taps VID darbinieku “melnais saraksts”.

Stāstā bija daudz spilgtu frāžu un biedējošu detaļu – Pētersonei esot “nojausma par atsevišķām personām”! Viņa neizslēdza, ka tas nebūs saraksta galīgais variants. Sākotnēji tajā tiks iekļautas Finanšu policijas amatpersonas, bet vēlāk tiks papildināts ar darbiniekiem no muitas un citām VID struktūrām, kurās ir augsti korupcijas riski.

Ar to viss vēl nebija galā! Pētersone atzina, ka viņas vadītajā iestādē ir izveidojies milzīgs strutojošs izaugums. Izklausījās, ka viņa vakar pirmo reizi tā nopietni apskatījusies uz pašas divarpus gadus vadīto iestādi un šausmās konstatējusi – “Augoni nevar turēt ilgi, tas ir jāizgriež pēc iespējas ātrāk. Ir spēcīgi un gudri darbinieki, kas cīnās ar noziedzību, taču, no otras puses, sniedzot informāciju noziedzniekiem, viņi nopelna arī sev.”

Tālāk sekoja jaunu, bezgala oriģinālu atklāsmju sērija: “Svarīgi pēc iespējas ātrāk tikt vaļā no cilvēkiem, pār kuriem krīt šaubu ēna. Jo ilgāk šo jautājumu risinās, jo vairāk degradēsies visa sistēma. (..) ja kādam no profesionāļiem “kāja ir paslīdējusi” un izveidojušās saites ar kriminālo pasauli, tad labāk no šāda darbinieka atbrīvoties nekavējoties, jo šīs saites saraut nav iespējams.”

Pēc šiem neparastas drosmes, negaidītas uzdrīkstēšanās piepildītajiem VID ģenerāldirektores vārdiem savs sakāmais bija arī jaunajai ministrei Reizniecei-Ozolai. Viena atziņa noteikti uzreiz ir ierakstāma politiskās filozofijas zelta arhīvā. Ministre pateica kaut ko izcili oriģinālu: “Mums ir nepieciešams uzticams un drošs VID!” Un piebilda: “VID vadītāju Pētersoni es redzu kā savu partneri un galveno darba veicēju, lai šis uzdevums tiktu izpildīts.”

Par visu pieminēto var ironizēt vēl ilgi, un daudzi to noteikti arī dara. Būtiskākais tomēr ir fakts, ka jaunās valdības jaunā finanšu ministre ir izdarījusi divas nozīmīgas un simboliskas izvēles. Pirmā – izturēties pret sabiedrību kā pret aunu baru. Ko citu teikt par politiķi, kura izlēmīgas rīcības vietā stāsta savādus šausmu stāstus. Otrā izvēle – atzīt par savu partneri un galveno darbu veicēju pašreizējo VID ģenerāldirektori Ināru Pētersoni. To pašu, kuras pārraudzītajā iestādē atklāti, citēju viņu pašu – ir steidzīgi griežami augoņi, aizdomīgas personas, cilvēki, kuriem slīdējušas kājas un izveidojušās saites ar kriminālo pasauli. Piedevām šī “melnā saraksta” pirmās vietas esot rezervētas tieši Finanšu policijas amatpersonām.

Ne Pētersone, ne ministre tomēr neuzdrošinājās pateikt vissvarīgāko – šis “melnais saraksts” būs tukša fikcija, ja nesāksies ar pašiem galvenajiem vainīgajiem un atbildīgajiem. Tik milzīga mēroga korupcijas ēnas VID visaugstākajos līmeņos nevarēja rasties un pastāvēt bez ļoti augsta līmeņa politiskā “jumta”. Vai patiešām ministrei nav ne mazākās nojausmas, par kuriem politiķiem ir runa? Vai patiešām nevienai no daudzskaitlīgajām drošības iestādēm Latvijā nav ne mazākās nojausmas, kuri visaugstākā līmeņa politiķi ir ļāvuši izplesties korupcijas astoņkājim VID?

Aiz katra korumpēta ierēdņa, kurš sadarbojas ar noziedzniekiem, ir konkrēti politiķi ar vārdiem un uzvārdiem, konkrēti politiskie spēki, kuri visu to ir atbalstījuši. Tieši vai arī vienkārši paklusējot, izliekoties, ka neko neredz un nesaprot. Visīstākais “melnais saraksts” sākas ar politiķiem, kuri apzināti piedalās absurdā teātra izrādēs, lai ļautu zagļiem zagt. Pats svarīgākais – runa ir par vispretīgākajiem un zemiskākajiem zagļiem. Runa ir kretīniem, kuri apzog valsts kasi, to pašu, kurā regulāri pietrūkst naudas bērnu ārstēšanai, skolotāju algām, pensionāriem.

Ja runājam par konkrētiem atbildīgajiem, tad – VID ir Finanšu ministrijas pārraudzībā esoša iestāde. Tā ir bijušo finanšu ministru atbildība par to, ka VID pārraudzība izrādījusies bezzobaina. Tā ir augstāko ierēdņu atbildība, tostarp valsts un parlamentāro sekretāru, ka viņi izvēlējušies neko nedarīt, lai novērstu korupcijas riskus. Visi pieminētie kaut kādu iemeslu dēļ to nav spējuši.

Tā ir VID ģenerāldirektores Ināras Pētersones atbildība. Bez skaidriem pierādījumiem viņu personīgi nedrīkst apvainot par atbalstu iespējamiem noziedzniekiem. Tomēr tā ir viņas atbildība, ka iekšējā kontroles sistēma ir izrādījusies šokējoši nevarīga. Pieredzējis un zinošs VID visaugstākā līmeņa profesionālis vienkārši nevarēja nepamanīt, ka pašas vadītajā iestādē var sastādīt korumpantu “melno sarakstu”.

Tikpat smagi jautājumi par KNAB. Tik dziļi ielaistas korupcijas problēmas nevarēja būt KNAB nezināmas un nepamanītas. Kāpēc Jaroslava Streļčenoka vadītā iestāde neko nebija sākusi darīt? Nezināja, nesaprata? Skatoties uz ierosinātajām lietām, šķiet, ka KNAB gājis VID apkārt ar ļoti lielu līkumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (47)

 1. Kādu pīrāgu tad šoreiz nav varējuši sadalīt savā starpā?

 2. cīņa ar velna purvu nav viegla un ja kāds sāk mazliet vēlāk lai VEICAS nevis pārtraukt darbību kas iet pareizā virzienā

  • Šobrīd gan tā vairāk izskatās pēc darbības imitācijas. Gadiem neko nemanija, un te pēkšņi 2 nedēļu laikā var sastādīt milzīgu sarakstu ar negodīgajiem darbiniekiem. Tu tam tici?

   Tādā pāris nedēļu laikā sastādītā sarakstā var būt iekļauti tikai tie, kuri nav pietiekami rūdīti shēmotāji un līdz ar to sanācis kaut ko netīšām par daudz deklerācijā ierakstīt, ne jau sistemātiski izmeklēta darbība un atrasti īstie vainīgie.

 3. Drosmīgi,lai pietiek enerģijas turpmāk vēl ilgi.

 4. Šo divu stundu pazemojošo sarunu nedzirdēju, kur to varētu noklausīties? Varbūt tiešām varētu ko tādu atrast. Bez šīs atmaskojošā sarunas , raksts liekas jocīgs, jo šīs nu ir no tām retajām sievietēm , kas līdz šim, šķita, izsakās salīdziņoši skaidri un saprotamii, bez mudžināšanas. Man šķiet, ka publicistiem tādiem cilvēkiem ir jāiet palīgā, kā sacīt, vajag dziļāk rakt, nevis pievienoties mudžinātāju baram.

 5. Un ko ar melno cedeli daris? Ies uz hauzi? prieks kam vajadzigs? Mes jau visu zinam.Lai kadam samaksa par saraksla veidosanu labu naudu?

 6. Jautrs saraksts! Pirms apm. 10 gadiem mani aicināja uz Rīgu pastrādāt Latvijas – Vācijas kopuzņēmumā par darbu vadītāju un mentors mani instruēja, ka jāzin, ka Rīgā jāšancē tā , lai pats dabūtu otru mēneša algu un jāšeftē tā , lai citi arī varētu nopelnīt. Kopiski jāstrādā , kopējā labuma iegūšanai.. Neaizgāju, jo bija ātri jāšiverē un jāzin Rīgas”” sesku “”ielas un visādi tirgus šķūņi. Ej nu atrodi pēc visādu pekles nosaukumu atrašanos.. Pirms pensijas nebija vērts sasmērēties.

 7. Kamēr KNAB un VID priekšniekus, tiesnešus iecels deputāti, nevajag gaidīt, ka kaut kas mainīsies. Kādi deputāti, tādi arī būs minētie priekšnieki, tiesneši. Vārna vārnai acī neknābs. Un kamēr deputātiem netiks izvirzītas konkrētas prasības (izglītības, prasmju, darba pueredzes) kā jebkurš darba devējs izvirza pirms kādu pieņem darbā, arī nekas nemainīsies. Pašlaik vienīgā prasība ir māka skaisti karināt makaronus uz ausīm vēlētājiem.

 8. Mārtin, šoreiz raksts tikpat vispārīgs un tukšs kā pieminēto politiku priekšvēlēšanu runas, pieminētās finanšu ministres vēstījumi. Ja ir zināmās knkrētas lietas, lūdzu uzvārdus studijā!

 9. Pilnīga sabiedrības ignorance un alkatība, kura izpaužas valsts naudas izsaimniekošanā un eiropas naudas šķaidīšanā pa labi un kreisi, novedīs pie tā, ka Finka pareģojums piepildīsies un visai drīz

 10. Vai par ieredņu privātajām sarunām vai domu izmaiņām tūlīt viss ir skandāls?
  Otiņš būs pārcenties un pats satenkojies. Lai tenku tantiņām bijis par ko melzt un muldēt.
  Nez nu kādu slavu Otiņš ar to neiegūs. Pļāpiņa.

 11. Jā, petruška neder nekam, piesmako tik krēslu…

 12. Eh, cienījamais Ozola kungs, cik Jums gadu? Tāds naivums, pieļaut iespējamību ka Latvijā kaut kad, kaut kādā sakarā, par “nesmukumiem” atbildēs vadošā amatpersona! Nu nebūs tā, nebūs. Ja nu vienīgi figurē darba piedāvājums kādā ārzemju pilsētā, piemēram Briselē, tad iespējama teatralizēta atkāpšanās. Citādi – nē.

 13. jūs te gudri runājiet,bet kad pienāk vēlēšanas ,tad tiek ievēlēti tie paši blēži,kas gadiem tur snauž. Kad jāiet piketos,tad knapi 100 cilv. var savākt. Tāpēc jau viņi dzīvo tik mierīgi,nav ko aztraukties,tauta ir muļķi.Te var nosaukt 100 piem.ka paši esam vainīgi pie visām nebūšanām.

 14. Un atkal ir atspoguļota cīņa ar sekām, nevis ar cēloņiem, ko pat “gudrais”Otto nesaprot, jo cēloņi ir netaisna un nediferencēta Nodokļu sistēma! Visas ēnu ekonomikas izpausmes, ieskaitot VID blēdības, ir tikai sekas!

 15. Kolosāli labi uzrakstīts!

 16. Vakar par savuu nevainību un kristālskaidro reputāciju zvērēja jaunais deputāts Kalnozols, kuram uzņēmums ir maksātnespējas procesā, bet pret pašu uzsākti 2 kriminālprocesi. Un Saeima saka – apaveicam tevi mūsu rindās, valsts vadības bidr!
  …tad par ko šeit ēl runāt…

 17. Domaju,ka pec visa Petersonei viennozimigi ir jaatkapjas no amata. Ja tas nenotiks,tad viss ari bus skaidrs,jo viss sis ir teatris,kuru sarikoja ministre.

 18. Paldies, Otto, par vēl vienu balss tuksnesī, bet nedrīkst nesaukt! 25 g. garumā daiļrunīgo ir liku likām, daiļdarbīgo nevaram ar lielāko gaismekli atrast. Izrādās, ka mums pašiem trūkst ķirurgi, kas augoņus prot izgriezt, locekļus amputēt, un bīstamu sērgu nesējus izolēt. Atliek tikai viens: svarīgajos sargājošos visaugstākajos posteņos policījā, tieslietu ministrijā, KNAB, īpaši finanču ministrijā, uc. algot un ielikt profesionāļus no ārzemēm. Mūsu darboņiem ir pārāk daudz brālu, onkuļu, un neiztrūkstošie tautas dīvainā kārtā mīlētie krusttēvi, lai varētu vispār domāt par nopietnu ķirurģiju. Starp citu, ja paša spēkiem tomēr gribām darboties, tad mazums kā pirmais solis būtu atbrīvoties no visiem posteņos ilgi dežurējušajiem kadriem, jo viņu sardzes laikā tas viss acu priekšā ir noticis.

 19. kriminālnoziedznieki Atbildēt

  Par nolaidību draud kriminālatbildība!!!!!!Kāpēc šīs personas nesauc pie kriminālatbildības, kāpēc šis augonis un viņu piesedzēji nesēž?

 20. Kāpēc lai VIDs nebūtu pilns ar blēžiem, ja valdības veidošanas sarunās un noteikti arī turpmāk piedalīsies lielais, ilgstoši tiesātais blēdis ar cepuri no Ventspils. Ja Fin. un Ek.noziegumu policija strādātu efektīvi, būtu jāceļ jauns cietums kaitnieku elitei.

 21. No 2009.gada Finanšu ministri bija tikai no Vienotības – Repše, Vilks un Reirs. Tad jau VID’a “astoņkājis” ir Vienotības lolojums. Neredzēja vai nesaprata? Varbūt nemaz nevēlējās… Varbūt viss apmierināja?

 22. Un tā katru dienu – noziedznieki visās struktūrās, arvien jauni nodokļi, kas žņaudz cilvēkus, nemitīga bruņošanās kurināšana un naida veidošana starp latviešiem un krieviem – lūk, šīs un visu iepriekšējo valdību prioritātes! Dzīvojam īstā augsta ranga vadītāju veidotā mēslainē! Cilvēki, ņemsim mēslu dakšas rokās un iesim mēzt!

  • nevajag visu vienā maisā un ar dziesmu pēc skaidri saskatāma parauga – noziedznieki visās struktūrās kā bijuši tā palikuši, arvien jauni nodokļi arī tikai maina formas un nosaukumus, nemitīga bruņošanās Latvijai grūti pārmetama (tas ko viņa drusku dara, ir tikai spiestā kārtā lai viņu nepievāc kā jau vairākreiz), kurināšana un naida veidošana starp latviešiem un krieviem – kas tad to dara? kura tauta ir tā “aizvainotā” ja nedara tai pa spalvai? Mēslaine rodas no vienpusīgas un tendenciozas domāšanas un aklas pakļaušanās stiprākā spēkam – un mēzt revolūciju formātā ir tāda stulba iznīcināšana, vajag ikdienā ar atbildību dzīvot bez liekulības, neizdabājot, nedziedot pakaļ skaļākajam viedoklim, nepieļaujot savā tuvumā visu to, kas sabiezē korupcijā un augsta ranga kriminālā.

 23. Otto, paldies par rakstu! Lielākajam uzbrēcienam šeit bija jābūt vērstam uz Tieslietu Ministriju, par šīs ministrijas apzinātu bezdarbību, par ministrjai dotajām tiesībām iesniegt Saeimā likuma izmaiņas, dažādās nozarēs, jomās. … NA deputātiem ir lielas mutes, kad ir jārunā par kultūru, bet tad kad ir jārunā par to kas šo kultūru uztur – tad mutes ir ciet, jo redziet šajā valstī ietekmes ir stingri sadalītas .. un NA pārvēršas par beigtā ēzelīsa atliekām.

 24. Mediji, žurnālisti ir visliekulīgākie un ciniskākie: nopirkti visi un par taisnības soģiem uzmetas visi! VISI!

 25. Nesaprotu, kāpēc Ozola kungs tēlo nezinīti?
  Melnie saraksti pastāv sen un jo īpaši viņa aprakstīto politiķu diktējumā medijiem. Ir cilvēki, kuri gadiem netiek ielaisti radio un TV studijās, preses slejās – viņu vienkārši nav. Un skaitliski viņu ir vairāk kā čekas laikos.
  Precīzāk būtu teikt, ka aiz katra noziedznieka valstī stāv netalantīgi politiķi, kuriem intelektuālais līmenis nemaz tur neatļautu atrasties. Savukārt, aiz katra politiķa – vēl zemāka līmeņa ierēdņi vai masu mediji. Līdz ar to arī žurnālisti ir pieskaitāmi pie liekulīgajiem cilvēkiem, kuri izpilda šīs ķēdes pasūtījumus un apzināti piedalās šajā absurdā.
  Kāpēc VID nejutīsies priviliģēti un iespēju robežās neiedzīvosies no uzņēmējiem izspiestajiem kukuļiem, ja paši piesedz politiķu darījumus. Vai ieskatoties Danas Reiznieces – Ozolas un viņa vīra darbībās un īpašumos, man domāt, ka viņa ir izņēmums?

 26. Ko dara KNAB,GUĻ UZ LAURIEM,Streļčenoku pie lielā zvana.

 27. Tā ir SISTĒMA, bez tās maiņas NEVIENA KORUPCIJAS LIETA NETIKS IZNĪDĒTĀ. TAS PATS TIESU SISTĒMĀ, Tā VAIRS SEN NEDARBOJAS SABIEDRĪBAS labā, bet par KRIETNU SAMAKSU, ATSEVIŠĶU
  indivīdu labā, un kas trakākais, jau gadus!!

 28. Autors arī kā no debesīm nokritis. Vai tad bez šo divu kundžu pļāpām Ozolam nekas nebija zināms, kādā valstī dzīvojam? Nezināja par lembergiem, šleseriem, šķēlēm, vaškevičiem, miķesoniem, meļķo, magonēm, jūrmalgeitām un digitālgeitām, kur nozog miljonus un no tiem soda naudās samaksā tikai dažus desmitus tūkstošus, bet čokā nesēdina nevienu?…
  Vai Latvijā vispār ir VID, KNAB, Finanšu ministrija, policija, prokuratūra, ģenerālprokuratūra un JA IR, tad kur ir TAISNA TIESA?
  Ko dod izmeklēšanas, apsūdzības, ja nav TIESAS?”

 29. Melnais saraksts, baltais saraksts? Zaļais, zilais ... Atbildēt

  Tikmēr notiek tiesu darbi par salauztu slotaskātu vai ķieģeli Saeimas logā. Laikam taisnība būs krievu santehniķim tai bārdainajā anekdotē – “Тут всю систему менять надо!” …

 30. Saraksts-kas tajā būs?Mazi nenozīmīgi nogrēkojušies cilvēciņi.Ja sistēma nav darbojusies tad vainīga ir pati Pētersones kundze,tagad jaunās ministres sabiedrotā.
  Pāri robežai neceļotu kontrabanda ja cilvēkiem būtu normāls dzīves līmenis.Pirmais jau jāsāk ar lielajām firmām kas maksā minimālo algu par smagām nostrādātām stundām.Draugiem.lv jau bija anekdote.Darbiniekiem jāievieš ieejas maksa,ja grib strādāt.

 31. VID(am) ir vajadzīgs pašiem savs komisārs,noteikti ārzemnieks,kas šo šmuci atšifrēs.Pirmais,no kā jāatbrīvojas ir vadītājs,kas izlicies neko neredzam un nesaprotam.Nekad vairs nedrīkst nonākt līdz melno sarakstam,kadri,kas krāpjas, ir bez ceremonijām jāizravē pa vienam,lai neveidotos veselas mafiozas grupas,kurās viens otru piesedz.Šo saprast un pateikt nebija grūti,kaut esmu tikai pensionēts melnstrādnieks.

 32. Kā iespējams mainīt darbības, ja nemaina sistēmu? Situācijā, kad VID var piekasīties jebkam un traktēt savādāk jebko, kad nodokļu aprēķini nav elementārā matemātika, bet shēmas, kad valsts izdevumu “simbols” ir Talejas pagrabi, kosmētika nelīdzēs gan…
  Dažu ļaužu apsēstība ar cietumiem ir ļoti apšaubāma, drīzāk būtu vērts (kas gan tuvakā laikā nav iespējams, jo nav vēlēšanās) radīt mazu, darbīgu VID (20-30 cilvēki) un skaidrus, loģiskus un katram saprotamus valsts naudas tēriņus.
  Mums mēģina iestāstīt, ka ir clvēki kas vienkārš nevēlas maksāt nodokļus. Tikai nemitīgi aizmirst, ka “katram savs krekls tuvāks” ir bijusi valsts politika 25 gadus! Valsts nauda nemitīgi tērēta dažu privātām interesēm – pie tam tērētāji nav nopelnījuši ne centa, ne santīma! Te ir atbilde!
  Tērējiet saprātīgi un lietas sakārtosies. Taču – kur nu!

 33. un kā ar valstiskumu, ja korumpantu saraksti uz Puķina galda – nepilns ducis policistu, kas uzķērušies uz piecīšiem?

 34. Nu patiešām ārprāts! Kāds melnais saraksts tiks taisīts?Kā Pētersone var un drīkst sēdēt TV un kautko tādu teikt?Sarakstu var taisīt tikai tad,kad zināms,ko tajā ierakstīt!Un joprojām viņa vēl sēž tajā šausminošajā mājā! Par Ozolu! Atrada partneri!Bet skaidri un gaiši,atklāti pateikts,ka “aizmugure”Pētersonei jau ir tikai to tagad sauc par “partneri”

 35. redzētās rindas Austrumu slimnīcā pēc kvotām, vai valstī nav jāizsludina ārkārtas situācija veselības nozarē?
  Sižets bija šokējošs.
  Lūdzu atbildīgo amatpersonu un valdības komentārus.
  Nevar taču klusēt par notiekošo.

  • Ar katra ministra nomaiņu kļūst sliktāk un sliktāk.Tā vien liekas,ka ministrus maina tikai tādēļ,lai aizietu no atbildības par neizdarīto.Tā blā-blāināšana ir apnikusi.Ja jau kontrolējošās iestādēs atklājas noziedznieki-kur tālāk?

 36. KNAB nav laika tādiem”sīkumiem”, tam jātiesājas ar darbiniekiem kas ir bīstami korumpantiem un zagļiem. Tauta redz tos politiķus, kuri kaismīgi atbalst KNAB un tā vadītāja darbību. par to vajadzētu atcerēties vēlēšanu dienā.

 37. Demagoģisks artiķelis !
  It kā pie pašreizējiem likumiem varētu tūdaļ vainīgos
  iespundēt aiz rūtotiem logiem !!!
  Piedevām, ja esi viens pret veselu baru !!!
  Tas pārmijnieks jau ir speciāli ielikts blēžu aizsardzībai !

  • Ja vadītājs netiek galā ar saviem padotajiem, šādam vadītājam ir jāpamet savs amats. Bet, ja vadītājs zina par savu darbinieku pārkāpumiem, un neko nedara, tad tas jau kļūst par noziegumu.

  • Raksts ir labs. Piekrītu tam, ka pēc Saeimā nosēdētiem gadiem daudzi ir nopelnījuši turpināt ēst valsts maizi tikai nu jau “kroņa” namā… Bet process ir sācies un tas jāstimulē. Kurš tad nobalso noziedzniekiem izdevīgus likumus, vai likumus ar “‘sķirbām”.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kusties, kusties!

Valsts finansiāli atbalstīs pedagogu algu celšanu tikai tajās pašvaldībās, kas sakārtos skolu tīklu, uzsver izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Intervijā LTV ministrs teica, ka valdība pildīs solījumu – ja pašvaldības būs ietaupījušas līdzekļus ar skolu tīkla reformēšanu, tad valdība pretī liks līdzvērtīgu summu, lai varētu nodrošināt skolotāju algu palielināšanu. Realitātē tikai 18 pašvaldībās esot notikusi reāla skolu tīkla reorganizācija ar summāro ietaupījumu 2 – 3 miljoni eiro, kas ļoti būtiski atpaliekot no cerētajiem nepilniem desmit miljoniem eiro, kam valsts bijusi gatava likt pretī līdzvērtīgu summu, skolotāju algu palielināšanai kopā nodrošinot 19 miljonus eiro. Pēc Šadurska vārdiem, pašvaldībās, kur ir notikusi skolu reorganizācija, pedagogu algas būšot ievērojami lielākas par 710 eiro par slodzi un varētu būt robežās no 750 līdz nedaudz vairāk par 800 eiro par slodzi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+