×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. oktobris, 2016
Drukāt

Otto Ozols: Sakiet – vai pasaule nav sākusi jukt prātā? (37)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Sāksim ar kaimiņu Krieviju un nesenajiem notikumiem Ukrainā. Krievijā pilnā nopietnībā tiek apspriesta ideja nosaukt… Motorolas vārdā skolu un pat pieminekli būvēt. Kā zināms, Motorola, īstajā vārdā Arsēnijs Pavlovs, bija teroristu bandas vadonis, kurš tika turēts aizdomās par smagiem kara noziegumiem, tostarp gūstekņu spīdzināšanu un nogalināšanu. Mazliet vecāki cilvēki atceras, ka Motorolas kādreiz ir arī amerikāņu mobilie telefoni un citas sakaru iekārtas. Tagad sanāk, ka Krievijā var parādīties kāda skola un piemineklis, kas veltīts teroristam un amerikāņu mobilajam telefonam vienlaikus. Turklāt teroristam, kurš slepkavojis krievu brāļu tautu – ukraiņus.

Varbūt kāds iebildīs, teiks – tā tikai ideja, gan jau viņi attapsies, cik savādi tas izskatās. Tomēr Krievijā ļoti savādu personu apbrīnošana jau kļuvusi par tradīciju – nesen Sanktpēterburgā kādu tiltu pārdēvēja čečenu nemiernieku līdera, kurš vēlāk pārgāja Krievijas pusē, – Ahmeta Kadirova vārdā. Tiesa, ar pašu Pēterburgu viņam nav nekāda sakara. Tomēr Krievijā viņa uzvārds, šķiet, kļuvis ļoti iecienīts – Irkutskā viņa dēlā Ramzana Kadirova vārdā nosaukts vesels pilsētas rajons. Ramzans ir pašreizējais Čečenijas vadonis, kurš tiek turēts aizdomās par neskaitāmu cilvēku slepkavību pasūtīšanu, politisko oponentu mocīšanu un nogalināšanu un tiek uzskatīts par globālu līderi korupcijā – ar oficiālo algu apmēram 60 000 eiro viņš atļaujas uzturēt apmēram 100 pasaules dārgākos zirgus, nemaz jau nerunājot par citām multimiljonāru izpriecām. Protams, krievi turpinās apgalvot, ka viņi ir pie pilna prāta un šis tāds “pārpratums” vien ir. Tiesa, viņi kautrīgi apklust, kad tiek norādīts uz asiņainajām pēdām, kas ved Čečenijas virzienā no skaļākās politiskās slepkavības – Borisa Ņemcova noslepkavošanas – pašā Maskavas centrā.

Protams, daudzi cilvēki turpina apgalvot, ka Krievija ir kulturāli un politiski varena valsts, kurai kopumā ar psihisko veselību viss ir kārtībā. Tomēr der atcerēties, kas guļ Krievijas galvaspilsētas centrālā laukuma vidū. Jā, Vladimira Uļjanova Ļeņina mūmija, tā paša, kurš apslaktēja un izdzina no Krievijas gaišākos prātus. Turpat viņam aiz muguras, tieši pie Kremļa sienas, godpilni apglabāts cits masu slepkava, kurš krievus miljoniem vien nogalināja paranoiskās slepkavību orģijās, izveidoja milzīgu koncentrācijas nometņu tīklu un kopumā atbildīgs par desmitu, pat simtu miljonu krievu un citu tautību nevainīgu cilvēku slepkavībām. Šie abi monstri guļ pašā Krievijas sirdī un regulāri saņem dažādus cieņas un mīlestības apliecinājumus.

Runājot par Eiropu tradicionāli, gribas cerēt, ka te ar veselo saprātu gan viss kārtībā. Eiropieši tā mazliet kautrīgi, mazliet atturīgi, tomēr norāda, ka ar demokrātiju un politisko atbildību te ir krietni labāk nekā citur pasaulē. Eiropā pat izveidota tāda organizācijā – Eiropas Savienība, kuras uzdevums ir koordinēt dalībvalstu sadarbību dažādu kopīgu mērķus sasniegšanai. ES ir arī tāds amats – Eiropas Savienības augstā pārstāve ārpolitikas un drošības politikas jautājumos. Tas uzticēts itāļu politiķei Federikai Mogerīni. Amata nosaukums jau norāda uz viņas uzdevumiem. Tikko uzzinājām par kārtējo “sasniegumu”. Jau gadiem, atkārtoju – gadiem, tiek runāts, ka uz Eiropu pa Vidusjūru dodas tūkstošiem bēgļu, migrantu. Katru gadu tūkstoši pa ceļam noslīkst, tai skaitā sievietes, bērni. ES, kura tiek pamatoti uzskatīta par vienu globālajām ekonomiskajām un militārām lielvarām, nespēj un nespēj nosargāt savu ārējo robežu Vidusjūrā. Mogerīni katru gadu rīko neskaitāmas sapulces par šo jautājumu. Un kāds ir rezultāts? 2016. gads vēl nav beidzies, bet tikko slīkoņu skaits sasniedzis kārtējo rekordu, tur bojā gājuši jau vismaz 3800 cilvēku. Visā 2015. gadā noslīka “tikai” 3771 cilvēki. Tas ir gandrīz pieckārtīgs prāmja “Estonia” upuru skaits! Vidusjūra ir pārvērtusies par masu kapu, bet Eiropas vadošie politiķi turpina dzert kafiju un spriedelēt par visaugstākajām cilvēciskajām vērtībām. Atvainojiet, bet vai tā nav droša pazīme kolektīvam vājprātam? Vai vismaz politiski impotentai liekulībai. Bēgļi, migranti, legāli vai nelegāli – tie bija cilvēki! Starp kafijas dzērājiem un politiskajiem tūristiem ir arī mūsu politiķi. Kāds, iespējams, teiks, ka šo cilvēku kontrabandu nav iespējams tik vienkārši apkarot. Meli. Un vēlreiz meli. ES dalībvalstu rīcībā ir vismodernākās flotes un tehniskie līdzekļi, speciālisti. Austrālija, kura kopumā nav tik varena kā vienotā ES, spēja apstādināt cilvēku kontrabandas kuģus no Indonēzijas ātri un efektīvi.

Tomēr tā nav vienīgā jocīgā lieta ar Eiropu. Nesen briti nobalsoja, ka vēlas pamest Eiropas Savienību. Liela daļa eiropiešu to uzskatīja par muļķīgu rīcību un lēmumu, tā teikt, briti ir izdarījuši vienu lielu, kolektīvu muļķību. Tomēr vai patiešām briti ir tādi muļķi un eiropieši tie gudrie? Starptautiskās augstākās izglītības aģentūras noskaidrojušas, kur Eiropā atrodas vislabākā augstskolas. No desmit spēcīgākajām Eiropas universitātēm septiņas ir… Lielbritānijā. Pārējā Eiropā tikai trīs, piedevām – viena Šveices Cīrihes Tehnoloģiju augstskola ir ārpus ES, bet cita spēcīgākā Eiropas augstskola – Zviedrijas Karolinskas institūts ir ārpus eirozonas. No desmit Eiropas prestižākajām augstskolām – tikai viena Minhenes Ludviga Maksimiliana universitāte ir pavisam “īstā” ES dalībvalstī. Protams, par Lielbritāniju paliek jautājums – vai tiešām valstī, kur ir septiņas no desmit Eiropas labākajām augstskolām (divas ir arī starp TOP 10 pasaules labākajām) valstij liktenīgi izšķirošos jautājumos galavārds pieder neizglītotajiem muļķiem? Protams, ja breksitu varam saukt par muļķīgu lēmumu. Vai arī atlikušajām ES dalībvalstīm būtu laiks apskatīties pašām spogulī?

Vēl interesantāka situācija ir ASV. Tur atrodas patiešām pasaules visspēcīgākie intelektuālie, zinātnes centri. Saskaņā ar dažādu starptautisko izglītības centru pētījumiem vismaz astoņas no pasaules vislabākajām un spēcīgākajām augstskolām atrodas tieši ASV. Un kas šajā valstī ir cienījamās republikāņu partijas prezidenta kandidāts, par kuru būtu gatavi balsot teju puse amerikāņu? Tas ir Donalds Tramps, politiķis, kuru daudzi uzskata par politiskā klauna un populista bīstamu krustojumu. Un runa nav par skaistuma konkursu, runa ir par pasaules varenākās lielvalsts vadītāja – ASV prezidenta posteni. Vai līdzīgi kā Lielbritānijas gadījumā blakus iespaidīgiem zinātniskajiem centriem, kuri pulcējušas pasaules gudrākie un gaišākie prāti, savairojušies miljoni un miljoni, kuri gatavi atdot superlielvalsts augstāko varu politiskajam klaunam un populistam? Vai arī ir vēl kāda cita atbilde, kuru gudrā Eiropa vēl nav atradusi?
Un ko tad Donalds Tramps tādu amerikāņiem ir apsolījis? Viņš saka, ka padarīs Ameriku atkal diženu un varenu! Tramps ir aizņēmies kādreizējā ASV prezidenta Ronalda Reigana kampaņai 1979. gadā izdomāto saukli “Make America Great Again” – “Padarīsim Ameriku atkal varenu!”. Te der atgādināt, ka ASV ekonomika ir viena no visvarenākajām pasaulē, ar krietni mazāku iedzīvotāju skaitu ASV jaudas ir lielākas par Ķīnu un pat Eiropu. ASV ir modernākie un spēcīgākie bruņotie spēki pasaulē, tā ir vadošais biedrs pasaules stiprākajā militārajā organizācijā NATO. ASV atrodas pasaules bagātākās un spēcīgākās IT kompānijas. Nebūs pārspīlēts, sakot, ka ar visdažādākajām tīkla tehnoloģijām ASV ir satinusi un aptinusi ap sevi visu pasauli. Viena no vadošajām viedtālruņu un datoru kompānijām “Apple” ir no ASV. Nepārspīlējot, ja labi grib, tad no ASV var burtiski ielīst gandrīz katra pasaules vidusšķiras pilsoņa kabatā, kur viņš iebāzis savu kārtējo “iPhone”.

Ja tas nav “iPhone” viedtelefons, tad, iespējams, tas ir kāds, kurš darbojas arī uz ASV kompānijai “Google” piederošās “Android” sistēmas bāzes. Tāpat var teikt, ka ASV lielā mērā kontrolē globālo tīmekli internetu, saziņas sistēmu GPS un daudz ko citu. Tomēr Donalds Tramps saka, ka ASV vēl nav gana varena. Vēl vairāk – viņš mēģina iestāstīt amerikāņiem, ka ASV ir kļuvusi nepiedodami vāja.

Tomēr ir arī kāda laba ziņa. Latvijā ar veselo saprātu viss ir kārtībā. Piemēram, aicinājumus nogalināt 12 000 Latvijas pilsoņu policija uzskata par vārda brīvības izpausmi. Bet 600 000 cilvēku no nepilniem diviem miljoniem, dzīvošanas uz nabadzības robežas, kad vadošo politiķu uzkrājumi un dzīvesveids nebeidz pārsteigt, mēs uzskatām par gluži vai ikdienišķu parādību. Tikmēr valsts galvenais korupcijas apkarošanas birojs KNAB pēc ilgiem gadiem var palielīties ar iespaidīgu panākumu – ir notverts mērs žūpa un mutīgs sirmgalvis. Patiešām Latvijā nav ne vēsts no globālajām vājprāta pazīmēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Man liekās, ka Otto pats ir galīgi sajucis prātā! Kauns! Kārtējais velkomists un sorosists. Maskas krīt!

 2. ASV par globālu ekonomikas lielvaru padara statistikas triki. Kopš 20. gs. sešdesmitajiem gadiem ASV rūpniecība ir tikai gājusi mazumā. Par ilustratīvu piemēru varu minēt ASV autobūvi. Sešdesmitajos autobūvē dominēja General Motors un Ford. Tagad GM savas līderpozīcijas ir neatgriezeniski pazaudējusi. Tāda autobūves pilsēta kā Detroita faktiski ir kļuvusi par rēgu pilsētu. Visa problēma ir tur, ka dzenoties pēc peļņas (samzināt ražošanas izmaksas) menedžeri sāk ražotnes izvest ārpus ASV. Finālā ASV paliek tikai tirdzniecības tīkls, bet paša zinātņietilpīgā ražošana faktiski atrodas ārpus ASV. Un notiek divi paralēli procesi – īstermiņā menedžeri gūst bonusus, jo ir samazinājuši izmaksas, bet ilgtermiņā ASV samazinās darbavietas, zūd zināšanas un iemaņas, palielinās bezdarbnieku/pabalstu atkarīgo skaits.

 3. Kadirovs izbeidza vairāk kā 40 000 asinsatriebības lietu čečenu starpā un Kaukāzā tas ir ļoti nopietni.Groznija tagad izskatās daudz skaistāka ka bija, iespējams pasaulē drošākā un vismazāk kriminogēnā pilsēta(kopa ar vai pēc Phenjana, turklat savādi, ka tur kur man, muļķa baurītim kāds vāji apmaksats ozols-vankšķis stāsta par ļauniem diktātõriem, tur ir viszemāka noziedzība un salīdzinot ar manu valsti 1,5 reizes zemāka mirstība, dīvaini, vai ne?)
  Mūsu problēma tātad ir zviedreļui, īždeļu augļojošas salašņas un volstrītas smirdoņās, īpaši rotšildmēsli, kas Latviju padarījuši par visātrāk izmirstošo valti jau gadus desmit pēc kārtas.

 4. Benedikts Stuberovskis Atbildēt

  Ukrainu izzog vaļcmaneļi, groismaneļi , komlomoiskeļi(šo veco iemetēju esot jau novākuši, jo izopļāpājies kaut kādam prankerim), abramoviči un citi rotšildmēslu šuneļi..Nepūlies te pūst miglu acīs un pelnus pēcpusē ar tik naivu vankšķēšanu-vāvuļošanu, ozolel, skaidrs ir viens, Ukrainas bērniņus slepkavoja rotšildmēslu nolīgtie algotņi, līdzīgi ka irākiesu, afgāņu, sīriešu, vjetnamiesu, japāņu, lībiešu, libaniesu un daudzus citus bērniņus.

 5. aklums arī tikums Atbildēt

  nav par ko brīnīties.Vai tad Otto nezin krievu vēsturi un parašas.Mums Rīgā arī atjaunoja lielākā ordas terorista Pētera 1 pieminekli un kristieši vienmēr skatās uz savu vēsturi un piemērojas tai

 6. Jā, dīvainību netrūkst.Arī daba reizēm mēdz sagādāt pārsteigumus.Jūra aizplūda.It kā vēja dēļ.Bet , vai pirmo reiz pūtuši stipri austrumvēji? Esot cerība, ka mūsu ūdens atgriezīšoties.Tā laba ziņa.Paraug,šonakt visas ābeļu lapas pazudušas,nebūs pat jāgrābj,vējš ir sagrābis,bet āboli vēl turās un briest.Gan jau būs labi arī ar O.O. pamanītām dīvainībām.

 7. Grafists nav trollis. Viņš ir vienkārši ar uzmanības deficītu slimojošs indivīds, viņš saprot, ka rakstīšanā krievu valodā kādu nokaitinās, tā viņš dabūs savu mazo ikdienišķo uzmanības devu. Protams, viņš ir slikti izglītots, viņš tā arī nav iemācījies rakstīt latviski, kaut gan apmēram 65-70% no rakstītā spēj uztvert.
  Viņa izvēlētais vārds “Grafists” norāda uz pašapziņas trūkumu, jo cilvēki arī aristokrātiskām saknēm lieki neplātās. Viņam vajag kaut kā izcelt, kaut kādu iedomātu aristokrātismu, to, ka viņš ir īpašs. Krievu mentalitāte nespēj aptvert, ka rietumu sabiedrībā katrs ir īpašs neskatoties uz izcelsmi.
  Grafista neatlaidība liecina, ka viņam ir diezgan smags uzmanības deficīts. Latviski runājot – ļoti vientuļš cilvēks.

  • Ой, как же вы меня «раскусили». Да только вот промахнулись совсем. Я не троль, это верно, просто у меня такое хобби. Я знаю латышский язык на вполне приличном уровне, но предпочитаю писать на своём языке потому, что мне (именно мне, а не вам) так удобнее. Мой ник происходит не от аристократизма вовсе, а от названия профессии. Во мне голубой крови нет ни капли. Может быть мне и не хватает внимания, но я вовсе не одинокий человек. Есть немного свободного времени, вот и пишу.

  • drīz vien mēs dzirdēsim patiesību un LA būs kritusi kaunā ar savu stulbo “grafista” projektu

   • Ну и какую такую правду вы хотите услышать? Я сам по себе и не являюсь чьим то проектом. Так что, никакого стыда от редакции вы не дождётесь.

  • Atceros kadru no kinofilmas ,kur viens krievu aristokrāts un revolucionārs marksists ar naganu pie sāna pie viena galda revolūcijas plosītā Petrogradā ēd dažus vārītus kartupeļus. Aristokrāts ar cēlu , staltu stāju nesteidzīgi rīkojas ar nazi un dakšiņu ,bet matrozis, saliecies ņem kartupeli rokā ,iemērc sālī un bāž to mutē.Vēlāk abi virsū uzdzēra degvīnu ,pirmais no mazas glāzītes ,otrs no pilnas tēja glāzes un iereibis pārmeta aristokrātam nepareizo,kaitniecisko izcelsmi. Jautājums : kurā no viņiem saskatāms grafista pazīmes?

   • Экий вы киноман, однако. Фильмы про революцию смотрите, ностальгия наверное мучает, да?

 8. grafistam kiriļicā Atbildēt

  В России открыли памятник Джорджу Оруэллу. Где? Да везде. “Пройду по Мотороловской, сверну на мост Кадырова и у Ивана Грозного я постою в тени.” Было бы смешно, если бы не было так мерзко.

  • Вы повторяетесь, вы уже писали что то похожее. Где же свежесть и оригинальность мыслей?

 9. Nav jau slikti, ka grafists un pārējie troļi patukšo Putina kasi. Parasti, tāpat kā lielākais Latvijas iedzīvotāju vairums, viņu “garadarbus”, nelasu. Ja trollis dzīvo Latvijā, viņs vietējā veikalā nopērk arī kādu gabalu suņu desas (kas krievu laikos bija lielākai deficīts) un kāda kapeika nonāk arī Latvijas budžetā.

  • Ешь ты сам свою «собачью» колбасу, Янис! Я лично предпочитаю салями.

   • jau nu galīgi nebija tas, ar ko tavi grafistiskie sugas brāļi 1940.gadā aplaimoja “badā pamirušos “Latvijas fašistus,tā kā pirmoreiz par tādu tu izdzirdēji un to ieraudzīji tieši te.Ja man būtu tava pārliecība par savu un savas putinlandes nepārprotamo sūtību visas pasaules glābšanai no sapuvušajiem Rietumiem,es tādam rietumu produktam virsū neskatītos.Bija taču tādi superizstrādājumi(tēvzemes) kā Ļīvernaja un citas.Vismaz nemocītu apziņa,ka esi nodevis tēviju.Nevaru iedomāties kā jūtas kārtīgs Krievijas patriots un Putina fans,ēdot Latviešu salami.

    • А сами то вы чем питались, аристократ вы наш? Путрой, да. Покойный тесть Язеп, любил иногда поесть жареной селёдки с картошкой, понастальгировать по временам голодной юности в латгальской деревне. Так тёща орала как ненормальная, от неё такая вонь при готовке, просто ужас.
     Я это к чему? А к тому, что у каждого свои пристрастия и свои вкусы. Вот далась вам эта самая салями….

 10. Русофобия Ленина сегодня мало изучена. Все это идет из детства. У него в роду не было ни капли русской крови. Мать его была немкой с примесью шведской и еврейской крови. Отец – наполовину калмык, наполовину чуваш. Ленин воспитывался в духе немецкой аккуратности и дисциплины. Мать постоянно твердила ему “русская обломовщина, учись у немцев”, “русский дурак”, “русские идиоты”. Кстати, в своих посланиях Ленин говорил о русском народе только в уничижительной форме. Однажды полномочному советскому представителю в Швейцарии вождь приказал: “Русским дуракам раздайте работу: посылать сюда вырезки, а не случайные номера (как делали эти идиоты до сих пор)”.

  • Опять! Вы вор! Прекратите воровать чужие ники! Вор должен сидеть в тюрме, там ваше место.
   П.С. И не пишите разную хрень.

 11. Очередные «газики» от господина Озолса. Вот что отличает г.Озолса от других, так это врождённая, ярко выраженная нелюбовь, мягко говоря, к России и русским. И чувственное и подобострастное преклонение перед америкой и всем американским вообще. Вот и сейчас, по России он прошёлся с таким презрением, с таким ядом, прямо жуть. И этот у него террорист, и в мавзолее мумия, в стене вообще упырь вурдалак. А то, что Ленин вам независимость подарил – ни слова, и про его стражей революции, про красных стрелков – тоже ничего. Забыл наверное. Зато Америку облизал всю, сверху до самых интимных мест. Там так всё прекрасно, ну кроме Трампа, конечно. Ай да Озолс, ай да сукин сын!

  • Vova, es nesaprotu tavu kirilicu.

   • Так мне пох, а «Вове» тем более! Он о твоём существовании даже не догадывается.

  • Grafists vēl līdz šim domā, ka mauzolejā ir svaiga gaļa ! 🙂

  • Ļeņins neatkarību bija SPIESTS atdot, nevis uzdāvināja !

  • Vova, ti aļoša !

   • Viņš nav nekāds Aļoša vai lox, viņš ir grafists, kirilloskriptografs, kurš mums māca lasīt kirilicā, laikam domā, ka mēs te “suņa valodā” ( no : ” govori, po russki , Ja Vaš sobačij jazik ņe poņimaju !”) runājošie, neesam lasījuši oriģinālā ne Puškinu, ne grāfu Tolstoju, ne reizi neesam bijuši A.Čehova vārdā nosauktajā Rīgas Krievu drāmas teātrī. … Vajag, vajag mazliet tos, no Moskovijas metropoles, III .Romas nešķeltos, nepateicīgos tumšos, fašistiski noskaņotos pamuļķis pāraudzināt.

    • Ну прямо «вау», какие глубокие мысли. Мне просто смешно от вас и от ваших детских обид.

    • jā! un Čehova v.n. teātrī skatītāju rindās lielākoties skan latviešu valoda,jo grafistveidīgie nemaz tā uz turieni neraujas tāpat kā uz “svēto”krievzemi.vairāk kā puse skatītāju ir latvieši.Tāda ir tā lielā ‘mīla” pret Krieviju un “naids” pret Latviju un Ameriku.Amerika un vispār rietumvalstis pilnas ar krieviem>Vienīgi grafists un viņam līdzīgie vēl kavējas šeit,lai varētu rakstīt savus komentārus LA.

     • Может быть я и не бываю в театре так же часто, как вы, вы же, видимо, настоящий театрал. Желание то есть, а вот материальных ресурсов не хватает
      Увы.

  • Grāfist, atkal Tu ar savu demagoģiju kirilicā! Kāpēc? Par lielinieku Uļjanovu, nevar nepiekrist. Māte nebija augstāko aprindu krieviete, bet vācu, žīdu sajaukuma pēctece,bet arī ar krievu asinis piejaukumu, tāpat tēvs, kuru itkā ar varu iepriecināja ar Mariju. Cik tur tiesa cik nauda, cik trūkums, kas to vairs, lai iztiesā! Bet viens ir vispārzināms vēsturisks fakts. Uļjanovu bija slims cilvēks, psihopātija ar mesiānusmu un vajāšanas māniju uz lēnām progresējoša Lues pamata. Ja 1900. gadā viņu nebūtu ārstējas(apārstējis, reliģija?) pasaulslavenais dermatoveneroligs, a.god.dr. Virhofs, vieds un gudrs ebreju dakteris, starp citu dzīvojošs tajā laikā Rīgā, Cēsu ielā, tad nekāda lielinieku apvērsuma Krievijā nebūtu. Un mūsdienās arī mauzoleja Maskavas centrā arī nebūtu un laukums arī nosauktos tā, nekāda Sarkanā laukuma, kur Maskavas kremļa sienā sabāztas visa veida tirānu un cinisku ideologu urnas, nebūtu! T.p. kā Džugašvilli un vēlāko tā sekotāju kapi pilsētas centrā nebūtu. Tāpat iespējams, arī Eiropas un pasaules kartē daudzas valstis, iespējams ne tikai Latvijā, bet arī Somija un Polija nemaz nebūtu. Lūk ko spēj mediķi, humānisma vārdā, Uļjanovs ar šādu diagnozi noteikti nebūtu izvilcis līdz 1917.gada novembrim, lūk tā! Līdz ar to, nevajag pārvērtēt strēlnieku lomu, Virhofa loma nav mazāka!

   • Высказались? Полегчало вам? Ну тогда, с облегчением вас! А весь свой пафос оставьте себе!

  • Напоминаю, что воровать чужие ники нехорошо! Вы вор! Вор должен сидеть в тюрьме.
   П.С. Выражение «завоевала» мне особенно понравилось. Насколько я помню, Бермонт был местным жителем и вообще то шёл мимо воевать с большевиками, а вы отказались его пропускать. Или я не прав?

  • Neko jūsu ļeņins mums nedāvināja.Neatkarību par kalpošanu viņam pieprasīja mūsu sarkanie strēlnieki Viņš to apsolīja un izpildīja savu solījumu,labi zinādams,kas notiks,ja solījums netiks pildīts.Visu cieņu sarkanajiem strēlniekiem,kurus jūsu staļins pēc tam vienkārši nošāva,ja viņi kādu iemeslu dēļ bija uzkavējušies Krievijā.

   • Ну и где благодарнось хотя бы за это?! И дедушке Ленину и красным стрелкам?
    А Сталин вовсе не мой совсем.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vai sāksies datu plūdi?

No 25. maija Eiropas Savienības valstīs tiek piemērota ES Vispārīgā datu aizsardzības regula. Lai gan tā stājās spēkā jau pirms diviem gadiem, tomēr Latvijas valsts institūcijas nav steigušās regulu saskaņot ar mūsu valsts normatīvajiem dokumentiem. Tieslietu ministrija Saeimā iesniegusi jaunu Personas datu apstrādes likuma projektu, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Taču likumprojekts patlaban tiek skatīts Saeimas Juridiskajā komisijā tikai pirms otrā lasījuma un līdz 25. maijam galīgajā lasījumā to nepaspēs pieņemt. Arī daudzas iestādes un uzņēmumi atzinuši, ka nav gatavi regulas ieviešanai. Uzņēmēji uztraucas, piemēram, par regulas nosacījumiem, ka uzraugi no 25. maija varot ierasties ikvienā uzņēmumā un iestādē un pieprasīt parādīt, kādā veidā tiek ievērota Vispārīgā datu aizsardzības regula, arī tad, ja nav nevienas sūdzības vai aizdomu par datu noplūdi vai nozaudēšanu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+