Latvijā
Sabiedrība

Otto Ozols: SS.lv ir virtuālā “Latgalīte” 16

Foto – LETA

“Latvijā ir visaugstākais ēnu ekonomikas līmenis visās Baltijas valstīs. Ēnu ekonomikas pamats ir ar nodokļiem neaplikti darījumi, un šeit mēs redzam portālu, kas ir vislielākā virtuālā “Latgalīte” Latvijā. Nu tad kur meklēt šos pamatus, no kā izaug šī nelegālā, ar nodokļiem neapliktā tirdzniecība?” publicists Otto Ozols sašutis sacīja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot portāla ss.lv ietekmi uz Latvijas ekonomiku un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) lēmumu apturēt portāla īpašnieku saimniecisko darbību.

Ozols norādīja, ka viņam nav iebildumu pret tirgošanos, tomēr organizēta tirdzniecība tādās vietās kā “Latgalīte” vai ss.lv, kas nepakļaujas normālai nodokļu kontrolei, esot kaitīga. Publicists uzskata, ka šo platformu īpašniekiem būtu jāsniedz informācija VID par to, kas tajās notiek: “Protams, ka Centrāltirgus vadība jau arī netirgo arbūzus, bet viņi izīrē vietu, kur to darīt. Viņiem ir jāatver vaļā vārtus un jāpasaka, kas ir šie cilvēki, kas vairumā tirgo šīs lietas, un VID ir visas tiesības pajautāt – “Paskaidrojiet, kas te notiek”.”

Ozols ir pārliecināts, ka šādi portāli kaitē Latvijai, jo veido investoriem nedraudzīgu ekonomisko vidi. “Pasaules investori skatās, kādi ir tie mazumtirdzniecības spēles noteikumi Latvijā. Ja vieni auto tirgotāji tirgojas caur šādu necaurspīdīgu platformu un otriem jāspēlē tīrā tirgū, kur ir jāmaksā nodokļus, tad viņi, protams, jautā, vai nākt šeit iekšā,” raidījumā norādīja Ozols.

Saistītie raksti
LA.lv