×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. marts, 2016
Drukāt

Otto Ozols: Vai Latvijai tuvojas lielais politiskais sprādziens? (71)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Otto Ozols

Šobrīd izskatās, ka tuvojas ļoti lielas politiskas nepatikšanas. Nudien negribas piesaukt nelaimi, bet labāk runāt, pirms atskan sprādziens. Sabiedrību secīgi ir satricinājuši vairāki pamatīgi skandāli, kuri, kopā summējoties, var izraisīt pamatīgu politisko krīzi vai pat plašākus nemierus. Šobrīd vēl nav skaidru pazīmju, kas to precīzi apliecinātu, bet, tēlaini runājot, sabiedrības noskaņojumā ir jūtams ļoti liels emocionāls sabiezējums.

Politiskā elite jau ilgstoši nav spējusi vai nav gribējusi atrisināt vairākas ļoti pamatīgas problēmas: veselības sistēmas ļodzīšanos, VID uzticamību un tagad arī gaidāmo Nekustamā īpašuma nodokļa nesamērīgo un nepārdomāto pieaugumu. Katra no šīm tēmām pati par sevi ir sprādzienbīstama, bet šobrīd tās visas trīs ir pamatīgi uzkarsušas gandrīz vienlaicīgi.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs ir savā amatā jau gandrīz pusotru gadu. Šķiet, ka viņš solīto reformu vietā cenšas sasniegt Ginesa rekordu izraisīto skandālu skaita ziņā. Trešdien, 2016. gada 16. martā, ministrs, kurš savā amatā ir jau no 2014. gada 5. novembra, atklāti atzinās, ka patlaban situācija medicīnas personāla atalgojuma jomā ir katastrofāla. Saeimas komisiju viņš mierināja, ka beidzot esot izveidota darba grupa, kuras uzdevums ir rast iespējamos risinājumus situācijas uzlabošanai. Vai ir jāatgādina, ko politiķu valodā nozīmē vārdi “ir izveidota darba grupa””? Tas nozīmē, ka vēl nekas nav sākts darīt. Un tam klāt vēl ir virkne ar dziļi ielaistām problēmām nozarē. Jāatgādina, ka ar personīgo biznesu saistītos jautājumus ministrs, stājoties amatā, atrisināja gandrīz nekavējoties un ar milzīgu enerģiju. Nav jācitē Belēviča kritiķis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, lai saprastu, ka situācija veselības aizsardzības sistēmā ir tuvu vārīšanās temperatūrai. Te nav runa par konfliktu tikai nozares iekšienē. Satricinājumi un neizdarības tieši skar gandrīz visus Latvijas iedzīvotājus. Un ar veselību jokot nevar un nedrīkst. Latvijas pilsoņu veselība nav briežu ganāmpulks, ar kuriem var spēlēties un niekoties.

Tikpat smaga uzticības krīze skārusi Finanšu ministrijas pakļautībā esošo Valsts ieņēmumu dienestu. Jaunā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola atzina: “Dati, ko esmu saņēmusi no (VID ģenerāldirektores Ināras) Pētersones kundzes, ir ļoti nopietni, lai neteiktu šokējoši. (..) Tas nozīmē, ka tas vēzis [VID] struktūrās ir iesakņojies diezgan dziļi.” Šobrīd gan VID vadītāja, gan politiķi mēģina izlocīties, lai tiktu ārā no smagās uzticības krīzes, tomēr tas izskatās pēc mēģinājumiem ārstēt vēzi ar aspirīnu. Šķiet, ka viņi joprojām nespēj aptvert, cik simboliski un vienlaikus perversi izskatās VID ģenerāldirektores vietnieks ar vairākus tūkstošus vērtu rokas pulksteni uz rokas valstī, kur gandrīz katru dienu neskaitāmiem cilvēkiem publiski jālūdz saziedot naudu, lai glābtu dzīvību.

Protams, “vēzis” ir vēl daudz dziļāks un plašāks. Tas, ka Latvijas nodokļu sistēma ir gadiem ilgi samudžināta, neērta un nepārskatāma, nevarēja notikt bez to personu iesaistes, kuriem šāda situācija ir ērta. Un tas viss valstī, kur ir ir gandrīz vislielākais nabadzības riska apdraudējums ģimenēm ar bērniem Eiropas Savienībā. To visu varēja novērst, ja būtu kaut mazliet atbildīgāka nodokļu iekasēšanas sistēma. Ja VID un Finanšu ministrija domā, ka izkulsies no šīs krīzes ar kārtējām kosmētiskajām manipulācijām un sabiedrisko attiecību cirka akrobātu paraugdemonstrējumiem, tad tā ir spēlēšanās ar sērkociņiem uz pulvera mucas. Normālas valsts viens no galvenajiem uzdevumiem ir pārdomāti iekasēt nodokļus un tikpat saprātīgi tos pārdalīt. Ja ar šo pamata funkciju ir problēmas, tad situācija ir vairāk nekā nopietna.

Visbeidzot viena no lielākajām gaidāmajām problēmām. Ar nākamā gada janvāri no savām mājām var tikt faktiski padzīti tūkstošiem iedzīvotāju. Nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN) daudzās pašvaldībās var vairākkārt pārsniegt – gandrīz burtiskā nozīmē – sāpju un veselā saprāta līmeni, faktiski izputinot daudzus Latvijas iedzīvotājus. Tas būs īpaši smags sitiens jaunajām ģimenēm, nelielajam vidusslānim un īpaši mazturīgajiem iedzīvotājiem. Daudziem tas var izrādīties pēdējais piliens pirms lēmuma pamest valsti. Atbildīgās iestādes un ministrijas tika laikus brīdinātas, ka ielaistās likumdošanas problēmas var novest pie šāda rezultāta. Birokrāti par to zināja, bet kaut kādu iemeslu dēļ vilcinājušies pieņemt saprātīgus lēmumus, lai izvairītos no gaidāmās krīzes ar šī nodokļa nesamērīgo pieaugumu. Ja augstāk minētās problēmas pacietīgā un daudz pieredzējusī Latvijas tauta vēl varbūt spētu pārdzīvot, tad šī kārtējā izdzīšana no mājām parādu verdzības dēļ var izrādīties liktenīga.

Izskatās, ka jaunā Ministru prezidenta Māra Kučinska rokās ir iesviesta politiskās krīzes granāta ar jau pusizrautu gredzenu. Ja pieredzējušam politikas veterānam pietiks rūdījuma tikt ar to visu galā, tad uz kādu brīdi varbūt būsim glābti.

Pievienot komentāru

Komentāri (71)

 1. kristietība ies gaisā noteikti 21 gs ,vai blīkšķis būs ,to redzēsim drīz,jo gs nav garš laiks

 2. Rudaste & Co tik lielā steigā grib grozīt krimināllikumu, lai, neko nemainot, varētu noturēties pie varas un iespundēt visus citādi domājošos.

  • nemaz nevajag likumprojektu,jo Delfi jau uzlika bildi kamēr savu seju neparādīsi portālē ieeja liegta

 3. izvēles brīvība Atbildēt

  visas problēmas ir senas, visiem zināmas un valdošo politisko eliti nesatricinošas. ērti iekārtojušies ir kādi 10-20% no visiem. jautājums – vai visi 100% grib panākt pozitīvas visaptverošas pārmaiņas valsts pārvaldē, un cik ir tādu šo 10-20% starpā? varbūt ir vērts apspriest problēmas tieši no šī skatu punkta?

 4. Nekāda sprādziena nebūs, jo LV nav neviena politiska spēka, kas būtu gatavs mesties uz ambrazūras un tādu organizēt. Nekas nerodas no nekā. Neorganizēta tauta ir haotisks pūlis.

 5. Nost padomiešus un oligarhus ! Atbildēt

  Ir laiks beidzot ievēlēt pirmo latvisko valdību, kas rūpēsies par valsti, nevis par savām kabatām. Pirmos ārā pa durvīm — Āboltiņu un Brigmani.

  • Mazais, ko tev Brigmanis nodarījis? Brigmanis nav Āboltiņas vīrs. Viņai ir pašai savs Āboltiņš.

   • vai vel kads huutes kvekskitis neievankskejas, kuram ari nepatik ES, NATO, jo patik “varen plashaa” , Sibirija, kur izsuutija musu tautiesus un cekisti?

 6. Latvijā nekas nemainīsies, kamēr vien valdošās huntas elektorātu veidos viņu izveidotais ierēdņu aparāts

 7. ceība ved pie kapa Atbildēt

  cerība ir ja tiek solīts un bezcerība ir ja paši sāk risināt priplēmas

 8. Ja politiskajai elitei valda nihilisms pret valsti, tad tiek netieši gatavots = ”atbrīvotāju” ierašanās un vai otra galējība 15. maijs ar šodienas elites aizslaucīšanu kādā Liepājas nometnē un tālāku darbu ( pēc nopelniem ) Siguldas purvos vai Kalnciema akmenslauztuvēs.
  Par labu ”atbrīvotājiem” liecina varas plāpāšana par valsts kārtības stiprināšanu , kuras rezultāta tā tiek grauta. Pat robežžogu tajā siltajā laikā pabūvēja gabaliņu, kāpēc = tāpēc , ka laikam katrs migrants maksā 1000 Eu vedējam, kurš sagaida pie robežas un aizved kaut kur Vācijas virzienā. Vieglāk gaidīt pie kāda cauruma žogā – vienīgi jādalās uz augšu… Tāpat tā Kremļa brita šaudīšana ar automātu Dombasā un laipna uzņemšana Latvijā – lūdzu tev žurnālista veste un …. un publiskas ”antifašista” broblēmas Latvijai, bet ne Kozlovskim.
  Tāpat ar to Saeimas morāli – te Saeimā nopērk deputāta vietu, te pa vidu vēlētājus un nekas… jau tālajā senatnē kādam vīram tika doti vienkārši likumi un tie ir jāievēro – pat tāds = TEV NEBŪS ZAGT. Laikam nav lasīts un kur nu ievērots …

 9. Manuprāt šim autoram nekad nav bijis skaidrs precizs skats. kādi 20% taisnibas ar 80%maldu.
  Kaut vai smiekligi apiet masu imigrācijas tēmu, kas ir PAMATAA visai neuzticībai varas kursam vispar.
  Tā vietā minēt piem. VID, kas ir kampaņa, kas nākusi no arienes – no politiskā “jumta”, kurs ir ieinteresēts Latvijas iedzīvotāju slauksanas efektivizēšana un lai tas nonāk viņu makos, nevis paliek pa ceļam kādiem vietējiem ierēdniem.
  Katastrofālais ir emigrācija un pieļaujošs skats imigraciju, kam ieraugs tika taisīts jau ilgstoši.
  kliedzošs virsraksts ar maldpilnu saturu

  • Nepiekritīšu gan. Nupat atkal patiešām dzirdu runājam absolūti normālos darbos strādājošos par aizbraukšanu, kamēr vēl Anglijā un Īrijā var dabūt darbu. Jo arī tur darba sāk trūkt. Jo, nevar cilvēks pat saņemot uz rokas 500 – 700 euro nomaksāt visu laupijumu un vēl dzīvot. Ir jāēd un pa zobam arī jāsalabo. Nevar no cilvēka atņemt vairāk, kā viņam tiek izmaksāts. Es piekrītu raksta autoram, ka paši sevi esam iznīcinājuši. Pēc 26 gadiem nav cienīgi vainot Krieviju. Bija laiks valsti sakārtot. Nu mēs paši savām rokām to esam noveduši līdz kliņķim un savus cilvēkus noveduši izmisumā. Tas ir daudz briesmīgāk, kā ja to dara sveša vara.

   • hmm, ja butu svesa vara…?
    Vai tad ta nav?????
    Tiesi uz tadas totalas fundamentalu lietu nesaprasanas, un tatad pienemsanas, var veidot savas netiras “shtelles” un parazitet uz musu nodokliem, pie tiem piesukusos vel arvien seit valdoso komunistu slanis, kuri, ja kads gadijuma nepamanija un dzivo iluzijas…, nekur nav aizgajusi, tikai nomainijusi kazokus, jeb tikai sauklus, bet ne savu butibu un merkus kalpot launuma imperijai.
    Kas cits te uztur okupacijas valodu, slepj cekas noziedzniekus, utt, utml?
    Tauta, mostieties, te vel nav neatkaribas, tikai veiksmigi uztureta tas fikcija. Tiesi tada ka Ukraina ar Janukovicu, kurs gan, atskiriba no musu vietvalziem, izradijas daudz neaptestaks un pats izprovoceja to, ko sanemtu ari musu komunisti, ja bloketu ES un NATO.
    Tie saprata, ka citadi tie tiks atstumti mala/ Bet sadi tie izmanto gan ES fondus, gan vel paspej pildit saimnieka norades un graut so valsti, ko parada raksta aktualizeto problemu saraksts, kluras nebut nav vienigas, bet tikai merktiecigi veiktas sistemas maza dala.

 10. mīlie tautieši, bez emocijām un domājiet ar galvu. Kurš tad te Latvijā to lielo “taisnību” ieviesīs. Nauda ir vajadzīga Briseles un NATO kungiem, kuriem esam piestutējušies. Valstiņa maza, zemes dzīles tukšas, rūpniecības nav un nebūs, razošana gandrīz izputināta, pateicoties ES konkurencei. Vienigais, kā savilkt galus, ir nodokļi un tikai nodokļi no tā paša gandrīz nekā. Protams, pa vidu vēl ir arī personīgās intereses , bet bez tām jau latviešiem ir pagrūti. Nu, nebūs mums tā staltā jātnieka baltā zirgā

 11. Tauta nesaprot, ka nekustamā īpašuma kadastrālā vērtēšana ir valsts varas viltīgs gājiens pret tautu – NĪN paslēpj zem KADASTRĀLĀS VĒRTĒŠANAS, ko 2008 -2011.gadā paaugstināja 10-15 reizes un lasi, ka Latvijā ieviests “KADASTRĀLAIS NODOKLIS”, ko var celt līdz sāk nākt vē …miens un neviens nekliedz: vai, vai, vai, atkal valdība ceļ nodokli 15 reizes.
  Kadastrālā vērtēšana, tā nav nekustamā īpašuma vērtība, tai pat tuvu nav sakara ar vērtību. Mūs uzskata par vergiem un māna, krāpj no visām pusēm. Pasaki, kur zeme, mājai vai dzīvoklim ir vērtība, uz kuras stāv tavs vienīgais jums dzīvošanai?

  Otto, lūk šeit gaidāms “sprādziens”+ tautas spīdzināšana, ja tauta sāks lidot ārā no dzīvokļiem ar TM rasnaču (NA latvietīšu “rūpēm” slaukt tautu) darbību, nespējot izpirkt zemi kapa vietas lielumā par daudziem tūkstošiem, kā paredz jaunais izpirkuma likums, par ko te raksta.

  • Ar rabarberu kātiem dauzītais vīrelis panāks to, ka tauta novērsīsies no NA tāpat, kā novērsās no Vienotības.

 12. 1. Nr: 395/Lp12
  Piespiedu dalītā īpašuma tiesisko attiecību privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums

  Iesniegts Prezidijs Nodošana komis. 1. lasījums 2. lasījums
  Datums 01.10.2015 02.10.2015 08.10.2015 17.03.2016
  Rezultāts Nod. kom. Pieņemts
  Dok. nr. 1249, 1249A
  1912

  Termiņš Priekšlikumi līdz
  07.10.2016
  Saeimas sēdes dokumenti:

  Uz 1.lasījumu 09.03.2016
  Atbalstīt likumprojektu
  Plānotais priekšlikumu termiņš: 07.10.2016
  Plānotais referents: Jansons Ritvars
  Atbildīgās komisijas dokumenti:
  LA vērtēs vai tauta drīkst meklēt likumu Saeimas mājas lapā, jo iedrukājās saite. Paldies LA.
  Balsošanas rezultāti
  par 83, pret 0, atturas 0

  Datums: 2016.03.17 09:47:05
  Balsošanas motīvs: Piespiedu dalītā īpašuma tiesisko attiecību privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums (395/Lp12), 1.lasījums
  Grupēt: pēc balsojuma rezultāta alfabētiskā kārtībā
  Vārds Frakcija Balss Vārds Frakcija Balss
  PAR: 83 42. Ingmārs Līdaka ZZS Par
  1. Aldis Adamovičs VIENOTĪBA Par 43. Aivars Meija NSL Par
  2. Valērijs Agešins SASKAŅA Par 44. Ainārs Mežulis ZZS Par
  3. Ringolds Balodis NSL Par 45. Sergejs Mirskis SASKAŅA Par
  4. Guntis Belēvičs ZZS Par 46. Ināra Mūrniece VL-TB/LNNK Par
  5. Andris Bērziņš ZZS Par 47. Vladimirs Nikonovs SASKAŅA Par
  6. Gaidis Bērziņš VL-TB/LNNK Par 48. Ņikita Ņikiforovs SASKAŅA Par
  7. Inga Bite LRA Par 49. Imants Parādnieks VL-TB/LNNK Par
  8. Inesis Boķis VIENOTĪBA Par 50. Igors Pimenovs SASKAŅA Par
  9. Mārtiņš Bondars LRA Par 51. Arvīds Platpers NSL Par
  10. Augusts Brigmanis ZZS Par 52. Sergejs Potapkins SASKAŅA Par
  11. Andris Buiķis VL-TB/LNNK Par 53. Edgars Putra ZZS Par
  12. Boriss Cilevičs SASKAŅA Par 54. Artis Rasmanis ZZS Par
  13. Einārs Cilinskis VL-TB/LNNK Par 55. Romualds Ražuks VIENOTĪBA Par
  14. Valters Dambe ZZS Par 56. Ivans Ribakovs SASKAŅA Par
  15. Ints Dālderis VIENOTĪBA Par 57. Artūrs Rubiks SASKAŅA Par
  16. Sergejs Dolgopolovs SASKAŅA Par 58. Raimonds Rubiks SASKAŅA Par
  17. Jānis Dombrava VL-TB/LNNK Par 59. Jānis Ruks LRA Par
  18. Raivis Dzintars VL-TB/LNNK Par 60. Inguna Rībena VL-TB/LNNK Par
  19. Rihards Eigims ZZS Par 61. Kārlis Seržants ZZS Par
  20. Andrejs Elksniņš SASKAŅA Par 62. Andris Siliņš ZZS Par
  21. Aleksandrs Jakimovs SASKAŅA Par 63. Valdis Skujiņš ZZS Par
  22. Ritvars Jansons VL-TB/LNNK Par 64. Edvards Smiltēns VIENOTĪBA Par
  23. Andrejs Judins VIENOTĪBA Par 65. Veiko Spolītis VIENOTĪBA Par
  24. Artuss Kaimiņš Par 66. Laimdota Straujuma VIENOTĪBA Par
  25. Guntis Kalniņš ZZS Par 67. Inguna Sudraba NSL Par
  26. Ojārs Ēriks Kalniņš VIENOTĪBA Par 68. Edvīns Šnore VL-TB/LNNK Par
  27. Aleksandrs Kiršteins VL-TB/LNNK Par 69. Juris Šulcs VIENOTĪBA Par
  28. Nellija Kleinberga LRA Par 70. Zenta Tretjaka SASKAŅA Par
  29. Andrejs Klementjevs SASKAŅA Par 71. Jānis Trupovnieks ZZS Par
  30. Ivans Klementjevs SASKAŅA Par 72. Jānis Tutins SASKAŅA Par
  31. Armands Krauze ZZS Par 73. Jānis Upenieks VIENOTĪBA Par
  32. Kārlis Krēsliņš VL-TB/LNNK Par 74. Jānis Urbanovičs SASKAŅA Par
  33. Janīna Kursīte-Pakule VL-TB/LNNK Par 75. Viktors Valainis VIENOTĪBA Par
  34. Vilnis Ķirsis VIENOTĪBA Par 76. Juris Vectirāns ZZS Par
  35. Gunārs Kūtris NSL Par 77. Juris Viļums LRA Par
  36. Inese Laizāne VL-TB/LNNK Par 78. Ilze Viņķele VIENOTĪBA Par
  37. Ainars Latkovskis VIENOTĪBA Par 79. Jānis Vucāns ZZS Par
  38. Ilmārs Latkovskis VL-TB/LNNK Par 80. Dzintars Zaķis VIENOTĪBA Par
  39. Atis Lejiņš VIENOTĪBA Par 81. Ivars Zariņš SASKAŅA Par
  40. Aleksejs Loskutovs VIENOTĪBA Par 82. Mihails Zemļinskis SASKAŅA Par
  41. Inese Lībiņa-Egnere VIENOTĪBA Par 83. Igors Zujevs SASKAŅA Par

  • Otto, varbūt tagad sāksi saprast veco Ulmani, kurš bija līdzīgos apstākļos un Satversmes 62. panta kārtībā izsludināja ārkārtas stāvokli – tādā pašā laikā, kad draudēja tāds pats “lielais sprādziens”?

  • Laimdots Saulvedis Rabarbers Atbildēt

   Šitas gan vai nu vienkārši nedarbosies, vai patiesi beigsies ar blīkšķi, jo skar daudzu jo daudzu “intīmāko vietu” – vienīgo jumtu virs galvas. Bet medicīna un VID’s, visticamāk, klunkurēs pa iemīto taciņu …

 13. “Latvieši ir visur!” – un būs vēl lielākā skaitā? Liberastiem smaids pa visu ģīmi (sk. attēlu).

 14. Interesanti, kurš tad ies un kaut ko darīs lietas labā, kurš no tautas uzdrīkstēsies skaļi viņiem uzkliegt un pateikt, ka lai atbrīvo vietas un visu saliek pa plauktiem? un pēc nedēļas būs jaunas ziņas par kārtējo krāpšanu un miljoniem, kas vnk pa gaisu aizlidoja prom no mūsu nodokļu maksātāju makiem… bet par šo visu jau visi būs aizmirsuši. Traģiski, visiem šķiet latvijā, ka jābrauc prom, tas ir risinājums, bet reāli kaut ko darīt lietas labā neviens negrib!

 15. Bokas k-dzes Harēma Latvijas nodaļa Atbildēt

  jā, Ozol, ja tā turpināsies tad VID pļipasti tiks pasludināti par teroristisku organizāciju !

 16. Var jau saprast nodokļu celšanu visādiem uzpircējiem, biznesmeņiem, bet ne jau vienīgajam īpašuma, kur cilvēkam ir deklerēta dzīvesvieta.

 17. ir ļoti labs līdzeklis pret šo politlīķu izdarībām- nemaksāt nodokļus!! viss!!!

  • Pareizi, bet nesaprati vienīgo – nemaksāsi būs represijas pret tavu dzīvokli, zemi un māju, ko tu nenoslēpsi tieši tādā veidā, kā raksta Otto un to tev noplēsis kā brīnīsies.

   Nekāda sprādziena nebūs, jo tautai nav līdzekļu ar ko cīnīties pret miljonāru mafiju, kura uzpirkusi visu valsts varu, visas partijas, tautai nav masu mediju, tauta ir visu sapratusi, ka to aplaupa visi, arī māju apsaimniekotāji, kuri pieraksta par desmitiem tūkstošu nedarītu darbu, bet naudiņu no tavas kabatas paņem, tā iegūs miljonus, bet aizstāvību pie valsts varas neatradīsi nekad, nekur. Pat Valsts kontrole to konstatēja, ka no tautas paņem milzu naudas RNP, bet vai kāds sēž cietumā, vai tā nav par laupīšana? Tā taču visnekrietnākā laupīšana – pierakstīt darbus, kurus nevajag darīt, nedara, naudu paņem. Kalmeijers laikam teiktu – nav tāda likuma, kas aizliedz piesavināties naudu par pierakstītajiem, nedarītajiem darbiem (tā tas izriet no VK revīzijas, ka par šiem pierakstījumiem nav dzirdēts, ka ierosinātu krimināllietu pret RNP).

   • Tā “tauta”, kuru tu piesauc, nav kaut kāda bāreņa asara, tā sastāv no cilvēkiem, kuri ievēlēja tos, kuri tagad ceļ nodokļus. No viņiem arī jāprasa atbildība. Bet kā tu pats no sevis prasīsi? Labāk kādus citus vainot.

  • Pareizi, bet nesaprati vienīgo – nemaksāsi būs represijas pret tavu dzīvokli, zemi un māju, ko tu nenoslēpsi tieši tādā veidā, kā raksta Otto un to tev noplēsīs kā brīnīsies.

   Nekāda sprādziena nebūs, jo tautai nav līdzekļu ar ko cīnīties pret miljonāru mafiju, kura, kā izskatās, uzpērk valsts varu, partijas, tautai nav masu mediju, tauta ir visu sapratusi, ka to aplaupa visi, arī māju apsaimniekotāji, kuri pieraksta par desmitiem tūkstošu nedarītu darbu, bet naudiņu no tavas kabatas paņem, tā iegūs miljonus, bet aizstāvību pie valsts varas neatradīsi nekad, nekur. Pat Valsts kontrole(YK) to konstatēja, ka no tautas paņem milzu naudas RNP, bet vai kāds sēž cietumā, vai tā nav par laupīšana? Tā taču visnekrietnākā laupīšana – pierakstīt darbus, kurus nevajag darīt, nedara, naudu paņem. Kalmeijers laikam teiktu – nav tāda likuma, kas aizliedz piesavināties naudu par pierakstītajiem, nedarītajiem darbiem (tā tas izriet no VK revīzijas, ka par šiem pierakstījumiem nav dzirdēts, ka ierosinātu krimināllietu pret RNP).

 18. Īsāk sakot – tuvojas mērkaķis ar granātu…..

 19. mozys čangaleits Atbildēt

  Kuģis šūpojas, bet jūra ir par seklu, lai tas nogrimtu.Atkal būs vēlēšanas,atkal balsosim par mazāko ļaunumu ar cerību, ka kļūs labāk vai vismaz savādāk. Cik cilvēku bij piķetā pret VID generāldirektori? Vismaz3-4 reiz mazāk, kā policistu, kuri uzraudzīja notiekošo! Nozagi adatu- cietumā, nozagi zirgu -vizinies laimīgs! Zivs pūst no galvas, bet to tīra no astes! Ozola kungs nevajag sabiezināt krāsas, ne to vien esam pārdzīvojuši! Ir taču pavasaris!

 20. Pret mulku un nekaunu valdibu jaciinaas, pie kam nekavejosi, jo nekauniba, alkatiba un noziedziba pret tautu nav arstejama, sadi cilveki ir jaizolee no sabiedribas.

 21. Kad vadzis ir pilns, tas lūzt – tā ir likumsakarība…un Latvijas tautas vadzis ir pilns ar kaudzi no politiķu un ierēdņu nelietības un meliem…knapi vēl turas…vairs nav ilgi jāgaida, kad tas nolūzīs…un tam ir jānotiek, cita atrisinājuma nav – ne velti VID melnajam mauzolejam jaunās stikla durvis izbira…jau brīdinājumi tiek doti…drīz šie visi nelieši neko vairs nevarēs ne pārbīdīt, sarotēt, piesegt, melnu par baltu pataisīt, melot acīs skatoties, pēķšņi neko nezināt vai aizmirst utt. Patiesība agri vai vēlu nāk gaismā – tāds arī ir LIKUMS.

 22. labs virsraksts:)vini visi grib tikt tiešā Ginnesa rekodu gramatā ..jau no laika gadus 25 gadus atpakal

 23. VID jālikvidē kopā ar visu finansu policiju. Tās institūcijas speciāli radītas, lai varētu zagt, kukuļot un krāpties. To darbu var padarīt Valsts kase un Finansu ministrija. Nodokļi jāvienkāršo un visus maksājumus var saņemt Valsts kase, priekš kam tad tā vispār ir? Kafijas dzeršanai?
  Visas n-tās policijas arī jāapvieno vienā valsts policijā zem viena jumta. Lai nav tā, ka Ušakam sava policija, vēl kādam sava, priekšnieks priekšnieka galā, bet nav kam strādāt. Kāda velna pēc mazajā Latvijā vajag visādas n-tās policijas? Tik un tā neko nevar ne noķer, ne nosargāt. Liekēžu banda.
  Veselības aprūpi, manuprāt jāļauj sakārtot ārstiem, cilvēkiem, kuriem medicīna ir ikdienas darbs. Tikai viņi var pieņemt saprātīgus lēmumus.
  Ar skolotājiem – tas pats.
  Tās ierēdņu armijas taču no reālajiem darbiem neko nesajēdz.
  Par “darba grupām”. Tās vajadzīgas priekš tam, lai kāds liekēžu bariņš varētu saņemt kādu lielu eiriku. Jēgas no tām nekad nav bijis.

 24. Boļševiku laiku beigu posmā bija anekdote,kad pēc kārtējās cenu pacelšanas partija vēl paziņoja ,ka katrs trešais tiks pakārts,bet tautā nekādas reakcijas,tikai aktīvākie biedri vērsās partijas komitejā ar jautājumu:
  ,,striķis pašiem jāņem līdzi vai to izsniegs arodbiedrība,,?
  Nu un kas ka tuvojas lielais sprādziens,bet taču nevienu nekar un nedraud pakārt.Runā ka Latvijā esot daudz pašnāvību ,bet tās bija un ir no stresa,no nemācēšanas pielāgotie mežonīgā kapitālisma likumiem.

 25. Tad tāpēc tiek pieņemti steidzamā kārtā likumi, kas ierobežos vārda brīvību! Tad tāpēc, pilsoņiem bāzīs mutes ciet, ka pat iepīkstēties nevarēs! Tad tāpēc ir pieņemts likums, ka NATO karavīri policijai “ies palīgā” apkarot tautas nemierus! Kur mēs esam nonākuši! Vai tāda ir tā saucamā demokrātija.

 26. Es negribu mainīt valsts iekārtu, es negribu mainīt ministrus un prezidentus, es gribu mierīgi un laimīgi dzīvot, kā dēļ arī esam uz šīs Zemes ieradušies, domāju ka valsts mums tikai traucē to darīt.

 27. Ne velti valdība grib tautai aizvērt muti, pieņemot tik drastiskus likumus,

 28. Vēl var pieskaitīt nemitīgo automašīnu eksplotācijas nodokļa palielināšanu, kurš šobrīd esot ~10 reizes lielāks kā kaimiņu zemēs.

 29. pilnigi bankrotejusi latvija- visas pozicijas- tikai imitacija un paspietiekama izzagsana/ – meli MELI – DARBIBAS IMITACIJA ///SENILI CILVEKI /MINISTRI/// –LIEKULIBA UN DUBULTMORALE/ PSEIDO DEMOKRATIJA- UN REALA CENZURA

 30. Arī mēs savā ģimeņē un draugu lokā par visām nebūšanām valstī esam šausmās.Neredzam sakārtotu izglītību,veselības aprūpi u.c. Par VID vispār nav ko runāt.Par sīkiem pārkāpumiem nāk draudu vēstules,bet miljoni pazūd.Kā var nesamaksāt nodokļos miljonus?! Cilvēkus trakus pataisa iespējamais NĪN. Es nesaprotu-vai tāds absurdi liels nodoklis nav vērsts uz to ,lai atņemtu nekustāmos īpašumus?
  Vai mēs dzīvojam tiesiskā valstī? Vai valsts rūpējās par saviem valsts piederīgiem? Ir jautājumi,nav atbildes.

  • Šī zeme jāatbrīvo no aborigēniem. Viņi izmaksā pārāk dārgi. Tad te tiks ievesti pāris miljoni musulmaņi, ierīkotas nopietnas kara bāzes un orgānu auzēšanas laboratorijas. Uz esošās materiālās bāzes tiks veidots arī ģenētiski modificētās pārtikas loģistikas centrs. Uzticamākie kompradori tiks nodrošināti ar apsardzi un varēs palikt savās vietās.

  • Jūs jau pati arī atbildējāt komentāra ievadā. Mums dota pat izvēle- nomirt, izdarīt pašnāvību vai aizbraukt no LV. Tikai ko darīs šis “gudrās galvas” bez cērpamajiem?

 31. valsts daudz gribēs no nabaga tautas kāst un beigās nebūs no kā kāst …paliks uz sēkļa bez naudas…

 32. Pateicība autoram. Gan jau sprādziens būs, bet no ārpuses. Šitā tauta neprot patkaut kādu tipa bumbu patvertnes jumtu uztaisīt, kur nu vēl sprādzienu. Jābūtība, nākotne jau apriebusies. Par pagātni arī runā vismaz 50 gadu vēsturē, bet 2, 10 gadu pagātne mūs nekādi neietekmē,tā ir nekas…..

 33. Tas tikai tāpēc, ka nav mums patiesa kreisā spārna politikā. Ir tie kas piesavinājušies to nosaukumu, bet tāpat īsteno labēji krievisku politiku, bet tāda kreisā spārna nav, kas ir absurds, jo elektorāts tam būtu 90% no iedzīvotājiem.

 34. uz to iet gan lietas!

 35. Mēs taču esam ES nekustamā īpašuma nodoklis uz vienīgo mājokli daudzās valstīs nav. Ir noteikta kv/m platība uz vienu cilvēku, no kuras netiek aprēķināts nodoklis. Kas pie mums??? lauku būda 100 gadu veca , aizvien aug kadastrālā vērtība, līdz ar to arī nodoklis aug. Otrs jautājums nodokļu izlietošana- Lūdzu nopublicējiet SAEIMAS UZTURĒŠANAS KOPĒJO TĀMI? ŠOKS BŪS NEPIEREDZĒTS , Nu kaut vai- Jēkaba ielā ir saeimas nams, trīs stāvu ekā, tai pretī vel viens nams ar uzrakstu deputātu komisijas, otrs nams,komisijas un frakcijas, trešais nams atkal komisijas. Nupat beidz remontus vēl divās daudz stāvu ēkās, kur pasūtītājs ir Latvijas saeima, tātad vēl divas daudzstāvu ēkas, Ja mēs apzināmies ka tās nav tikai tukšas ēkas, bet pārpilnas ar jaudīgu datorteniku, milzum daudz citas tehnikas, apkalpojušais personāls, JAUTĀJUMS, VAI TIK NABADZĪGA VALSTS VAR ATĻAUTIES ŠĀDU DEPUTĀTU GREZNĪBU??? no vienas puses, tajā pat laikā gatavo celt atkal kadastrālo vērtību? ŠEIT TIEŠĀM IZSKATĀS , KA IERĒDŅI PĀRBAUDA, CIK ILGI TAUTA KLUSĪBĀ TO VISU CIETĪS, TEIKŠU VAIRĀK IZAICINA UZ NEIECIETĪBU….

  • Es reizēm domāju, vai tiešām nevarētu viens gudrs, godprātīgs jurists atrasties, kas tomēr sagatavotu lietu vienai kārtīgai Eiropas cilvēktiesību tiesas prāvai. Mēs noteikti šo prāvu vinnētu, jo to pārkāpumu pret cilvēkiem ir lērums. Tikai mēs tādi pacietīgi, pazemīgi.

  • Citās valstīs arī mantojuma nodoklis nav jāmaksā no pirmāj evrika. Tik nelietīgu valsts politiku, kā pie mums šobrīd, var salīdzīnāt ar vācu baronu laikiem. Liekēži ir pilnīgi visās valsts institūcijās.

 36. Skaidra lieta jaau se zinam ka godiga cela iegustot naudu ,lidzeklus nevar sacelt sev tadas majas pilis un nobaroties ka Vepriem uz kausanu Ta dzivot var tikai mulkojot Tautu zagt un smaukties Un zel ka kas jauns nak pie varas liekas nu ,nu tulit bus kads labums Tautai ne atkal sak dancot pec vecas stabules Nu vienreiz tacu vajadzetu kautkam mainities Cik tad var zagt

 37. Labs patiess raksts.
  Birokrāti par to zināja, bet kaut kādu iemeslu dēļ vilcinājušies pieņemt saprātīgus lēmumus, lai izvairītos no gaidāmās krīzes ar šī nodokļa nesamērīgo pieaugumu.
  …….Nevis nezkādu iemeslu dēļ, bet visiem zināmi iemesli, ir…………………sava krēsla, tātad darba zaudēšana.
  ierēdņi, sēž un izdomā sazin ko, lai tikai saglabātu savu krēslu. Viņu neprofesionalitāte acīm redzama. labākais risinājums ir cilvēka, kas lūdz palīdzību, aizraidīšana uz citu instanci. Tātad, notiek futbols.
  Jau 2004 gadā tauta zināja, ka valdībai nav nākotnes redzējuma LV attīstībai.
  Un šie bēdīgi slavenie iepirkumi, kur patiesa naudas izzagšana notiek……..
  Jābūt likumam, kur esi ņēmis līdzekļus, kā tie iegūti, respektīvi, pierādi, ka neesi zaglis, nevis personas neaizskaramība, bet jābūt līdztiesīgam ar vienkāršu LV pilsoni.Tāpat arī par pašiem deputātiem. Vajadzīgs likums, kas ierobežo savu sēdēšanu krēslā tikai viņam atvēlētajā laikā, no, līdz vēlēšanām
  savu atvēlēto laiku, nevis no Brīvvalsts pasludināšanas tur tā arī sēž. Ko labu viņi ir izdarījuši savās partijās LV labā. Lai katrs personīgi dod atskaiti, vismaz reizi ceturksnī. savādāk paskatoties, cik daiļi runā no Saeimas tribīnes, slikti paliek. Augstākās pilotāžas teātris…..maigi izsakoties. Runā daudz, bet nedara neko…..un nepasaka arī neko sakarīgu, un par to saņem atalgojumu. un mētājas no vienas partijas uz otru, tā, kā prostitūtas.

 38. Tas sprādziens jau tagad notiek – cik Rīgā ir cilvēkiem kas dzīvo daudzdzīvokļu mājās jāmaksā par zemes nomu…

 39. Pilnībā piekrītu Ozola k-gam Skaidrs, ka par labejiem vairs balsotN E D R Ī K S T.

 40. nav nekas jauns, krieviem ienākot privātajiem bodniekiem uzlika milzu nodokli, ko var gribēt no komunistu bērniem.

 41. Piekritu Oto Ozolam pilnigi.Spradziens briest!.tauta kurn ne pa jokam.Tikai neviens nav piedzimis dzirdigs un redzigs kurs lemj tautas dziivi .Spradziens buss .Specigs.Esu parliecinata.Spiediens uz tautu ir kluvis nepanesams.

 42. Pret veselības ministru no Vienotības melniem kardināliem tiek izvesta nekrietnība. Vienotības finanšu ministrs šā gada budžetā piešķīra naudu un tagad Vienotība plašā frontē uzbrūk Beļēvičam. Skutelis LTV1 (LTV1 ir Vienotības nasks trubadūrs , īpaši Rīta Panorāma velk intervijām , Bojārs derdzīgs ZZS nozākāšanā – caur puķītēm)) 90% raidījuma šonedēļ veltīja Beļēvičam. medicīna ir Latvijas masonu rokās, tāpēc milzu summsas varēja pazust no lielajām Rīgas slimnīcām bez lielām pēdām, .Izmeklēšana bez rezultātiem. Interesanti, ka Apjnis kopš atmodas laikiem ir maisījies un tagad jauc gaisu, jo apakšā ir iegrožota ierastā naudas plūsma!

 43. Nezin kāpēc mēs, parastā tauta to visu redzam un saprotam, bet visi lielie jau sēž saeimā un citos lielos krēslos, roka roku mazgā un izliekas, ka neko neredz.

 44. Jā, bet, ja vēlēšanas kaut ko spētu mainīt, tās aizliegtu, tā teica jau Šveiks.
  Bruņotus nemierus ar es te negribu! Kas atliek?

  • Vai par tādu Gandiju neko neesat dzirdējuši? Nevardarbīgo pretošanos nevajag no jauna izgudrot …Vai tad NĪN nevar būt sāls?

 45. Latvijas elitei ļoti patīkas iegūt ļaunuma impērijas mantnieces slavu.Arvien lielakā sociālā nevienlīdzība,labējo partiju neierobežota diktatūra,latviešu brīvprātīga bēgšana no valsts,dažādu sociālo grupu diskriminācija un pakļaušana nāves riskiem,jaunu cilvēktiesību ierobežojumu sagatavošana.Un tas viss sarkano latviešu strēlnieku mantnieku,it kā bijušo nacionālkomunistu izpildijumā.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vai sāksies datu plūdi?

No 25. maija Eiropas Savienības valstīs tiek piemērota ES Vispārīgā datu aizsardzības regula. Lai gan tā stājās spēkā jau pirms diviem gadiem, tomēr Latvijas valsts institūcijas nav steigušās regulu saskaņot ar mūsu valsts normatīvajiem dokumentiem. Tieslietu ministrija Saeimā iesniegusi jaunu Personas datu apstrādes likuma projektu, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Taču likumprojekts patlaban tiek skatīts Saeimas Juridiskajā komisijā tikai pirms otrā lasījuma un līdz 25. maijam galīgajā lasījumā to nepaspēs pieņemt. Arī daudzas iestādes un uzņēmumi atzinuši, ka nav gatavi regulas ieviešanai. Uzņēmēji uztraucas, piemēram, par regulas nosacījumiem, ka uzraugi no 25. maija varot ierasties ikvienā uzņēmumā un iestādē un pieprasīt parādīt, kādā veidā tiek ievērota Vispārīgā datu aizsardzības regula, arī tad, ja nav nevienas sūdzības vai aizdomu par datu noplūdi vai nozaudēšanu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+