×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2015
Drukāt

OTV parādu dēļ bezmaksas apraidē palikušajiem kanāliem pieaugs izmaksas par 6000 eiro

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Četriem bezmaksas televīzijas apraidē palikušajiem kanāliem, sākot ar 3.augustu, par nedaudz vairāk nekā 6000 eiro pieaugs apraides maksa, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) Mārketinga daļas vadītāja Vineta Sprugaine.

Maksa par vienas programmas izplatīšanu līdz šim bija apmēram 23 934 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) mēnesī, bet līdz ar “Ogres televīzijas” kanāla OTV izslēgšanu no bezmaksas zemes TV apraides maksa par vienas programmas izplatīšanu būs apmēram 29 915 eiro bez PVN. “Šajā summā ir ietvertas arī izmaksas par elektroenerģiju, kas ir mainīgas, atkarībā no mēneša patēriņa,” maksas mainīgumu komentē Sprugaine.

“Visas televīzijas esam informējuši par to, ka no 3.augusta programmas izplatīšanas cena mainīsies,” piebilst Sprugaine.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekle Aija Dulevska aģentūrai LETA apstiprināja, ka katrai no četrām programmām, kas ir palikušas bezmaksas televīzijas apraidē, no 3.augusta palielināsies apraides pakalpojuma cena. “Jā, tas tā ir, un to nosaka tieši LVRTC. Es tikai varu apstiprināt, ka es to zinu,” sacīja Dulevska.

Par turpmākajiem risinājumiem šajā jautājumā Dulevska informēja, ka tiks izsludināts konkurss. “Būs konkurss uz piekto programmu, kas varētu ilgt tādā termiņā, lai programmu varētu sākt raidīt jau no janvāra sākuma. Pašlaik konkursam tiek gatavots nolikums. Paaugstinātā maksa citām programmām saglabāsies līdz konkursa beigām, kad būs jaunā programma. Tas aptuveni varētu būt līdz nākamā gada janvārim, bet pagaidām tas ir ļoti nosacīti, jo nolikums vēl nav izstrādāts. Pašlaik tā ir mūsu ideja. Kad sāksim strādāt detalizētāk, var rasties arī kādas izmaiņas,” sacīja Dulevska.

Kā ziņots, LVRTC 2.jūlijā parāda dēļ pārtrauca nodrošināt bezmaksas televīzijas apraidē esošā SIA “Ogres televīzija” kanāla OTV programmas izplatīšanu. OTV bija viens no televīzijas kanāliem, kam piešķirtas tiesības īstenot sabiedrisko pasūtījumu bezmaksas apraidē, gadā saņemot līdz aptuveni 350 000 eiro.

Vēlāk, 13.jūlijā notikušajā NEPLP sēdē, tika izsludināts konkurss uz bērnu un jauniešu raidījumu veidošanu bezmaksas televīzijas apraidē. Raidījumu veidošana paredzēta līdz brīdim, kad būs aizpildīta brīvā televīzijas programmas vieta bezmaksas televīzijas programmu izplatīšanas tīklā.
Bezmaksas apraidē raida .

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+