×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. novembris, 2015
Drukāt

Liepājas koncertzāles akustiko skanējumu novērtē gan klausītāji, gan mūziķi

Foto no www.greatamber.lvFoto no www.greatamber.lv

No ārpuses naksnīgajā pilsētā ēka mirdz krāšņi oranža, bet ēkas interjerā acīm baudu sniedz īpašs griestu apgaismojuma vizuālais risinājums.

Ilgiem aplausiem un ovācijām skanot, sestdien aizvadīts jaunās Liepājas koncertzāles lielās zāles atklāšanas koncerts, kas pulcēja vai visas Latvijas prominences. Atklāšanas koncertā skanēja Agra Engelmaņa, Ērika Ešenvalda un Ludviga van Bēthovena skaņdarbi izcilu mākslinieku izpildījumā. Jauno Liepājas koncertzāli “Lielais Dzintars” projektējis austriešu arhitekts Folkers Gīnke, ēkas arhitektoniskā koncepta pamatā ir Liepājas simbols – dzintars. Vairāk nekā 14 000 kvadrātmetru plašajā astoņu stāvu ēkā ir trīs koncertzāles: lielā zāle ar 1010 skatītāju vietām, kamerzāle ar 200 vietām un eksperimentālā skatuve ar 150 vietām.

Ovācijas “Lielajā Dzintarā”

“Lielā Dzintara” atklāšanā Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks teica paldies Liepājas Simfoniskā orķestra ilggadējam mākslinieciskajam vadītājam Imantam Resnim, kuram pirmajam radusies ideja par akustiskās koncertzāles būvi, kaut arī pilsētai tas bijis sens sapnis jau tālākā vēsturē. “Kultūras dzīve Liepājā vienmēr ir bijusi kā bāka citām pilsētām,” sacīja mērs, “bāka, pēc kuras meklēt ceļu un neapmaldīties.” Te ir mājas senākajam latviešu teātrim, kuram beidzot “Lielā Dzintara” eksperimentālajā skatuvē būs vieta mazās formas izrādēm, te ir sākums pirmajam simfoniskajam orķestrim Baltijā, kuram nu ir sava mājvieta.

Vislielākās gaidas saistījās ar akustisko skanējumu. Par to, rādot uz augšu paceltu īkšķi, savu gandarījumu neslēpa komponists Pēteris Vasks. Ēriks Ešenvalds, kura “Arktikas nakts vīzijas” Liepājas Simfoniskā orķestra izpildījumā bija viens no atklāšanas koncerta izcilākajiem priekšnesumiem, sacīja, ka jau mēģinājumos sēdējis dažādās sēdvietās zālē un secinājis – akustika viscaur ir lieliska, varbūt ar nelielām iebildēm dažās rindās pašos malējos krēslos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+