\foto – Aleksandrs Ovečkins

Ovečkins ceļgala traumas dēļ izlaidīs vismaz vienu pasaules čempionāta spēli 0

Krievijas hokeja izlases zvaigzne Aleksandrs Ovečkins pēc gūtās ceļgala traumas izlaidīs vismaz vienu Minskā notiekošā pasaules čempionāta maču, vēsta valsts mediji.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Krievijas izlase svētdien ar rezultātu 3:0 uzvarēja Vācijas valstsvienību, svinot sesto uzvaru tikpat čempionāta spēlēs, bet trešās trešdaļas vidū pēc Vācijas komandas uzbrucēja Markusa Kinka spēka paņēmiena Ovečkins bija spiests laukumu pamest, traumējot ceļgalu un nespējot nostāties uz labās kājas.

Pēc spēles uzbrucējs pievienojās komandai viesnīcā, kurp ieradās klibodams. Pats hokejists izteicies, ka viss ar viņu ir kārtībā, bet izlases medicīniskais personāls uzsver, ka situācija ir labāka, nekā sākotnēji tika gaidīts.

Sagaidāms, ka Ovečkins izlaidīs otrdien paredzēto Krievijas izlases noslēdzošo B apakšgrupas spēli pret Baltkrieviju. Jau pirms šī mača krievi ir nodrošinājuši savas apakšgrupas pirmo vietu.

Krievijas izlases vadība nākusi klajā ar sašutuma pilnu oficiālu paziņojumu, kurā izsaka izbrīnu par Kinka spēka paņēmiena nesodīšanu vismaz ar divu minūšu noraidījumu. Tiek uzsvērts, ka tikai paša Ovečkina izmanības dēļ uzbrucējs sevi paglāba no daudz nopietnāka savainojuma.

Sešās turnīra spēlēs uzbrucējs guvis trīs vārtus un veicis sešas rezultatīvas piespēles. Viņš sacensību rezultatīvāko spēlētāju sarakstā pašlaik ieņem ceturto vietu.

Pirmdien Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītajai Krievijas izlasei pievienojusies Nacionālās hokeja līgas (NHL) zvaigzne Jevgēņijs Malkins, kurš pirmo treniņu ar komandu aizvadīs vēl pirmdienas gaitā. Malkins šīs sezonas 60 NHL regulārā čempionāta spēlēs, pārstāvot Pitsburgas “Penguins” komandu, guva 23 vārtus un veica 49 rezultatīvas piespēles, bet 13 Stenlija kausa izcīņas mačos iekrāja sešus vārtus un astoņas piespēles.

B apakšgrupā pirmo vietu ar maksimāli iespējamajiem 18 punktiem sešās spēlēs ieņem Krievija, bet tai ar 11 punktiem seko ASV. Baltkrievijai un Latvijai ir pa deviņiem punktiem piecos mačos, bet Somijas un Šveices kontā ir attiecīgi astoņi un septiņi punkti sešās cīņās. Sestā ar pieciem punktiem ir Vācija, kas uz ceturtdaļfinālu vairs nepretendē, bet Kazahstānai ir divi punkti, kas tai nākamgad liks spēlēt pasaules čempionāta pirmajā divīzijā.

Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.

Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.