×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
31. janvāris, 2017
Drukāt

“Overtime TV” VIDEO: Vainšteina neskaidrā vīzija par riteņbraukšanā darāmo (1)

rsz_screenshot_268

Latvijas riteņbraukšanas sabiedrība cer uz jaunām pārmaiņām. Igo Japiņš noturējies federācijas prezidenta amatā un viens no pirmajiem darbiem ir pasaules eksčempiona Romāna Vainšteina atgriešanās Latvijas riteņbraukšanā. Pašlaik kā izlases galvenā trenera un menedžera pienākumu pildītājam.

Pats fakts, ka Vainšteins atkal ir Latvijā un aktīvi darbosies riteņbraukšanas attīstībā, ir pozitīva ziņa. Tiesa, par darāmajām lietām pagaidām ir tikai vīzija. “Overtime TV” izlases jaunais treneris tā arī nespēja pārliecinoši salikt pa punktiem tuvākos darbus, pievēršoties vispārīgām lietām – bērnu fiziskajai sagatavotībai un treka trūkumam. Lietām, par kurām drīzāk būtu atbildīga vecā/jaunā federācijas vadība nevis jaunieceltais izlases treneris.

Lūk, daži fragmenti no Vainšteina sarunas “Overtime TV” raidījumā.
Kāpēc Vainšteins ir vajadzīgs Latvijas riteņbraukšanai? Kas tev iekšā sāp un gruzd, ja reiz uzņemies šo pienākumus?
– Mums nav jaunā paaudze. Kaut kas nav nostrādājis pēdējos 15-20 gados. Gribu atjaunot vecās lietas un radīt iespējas jauniešiem attīstīties profesionālam sportam.
– Ir jādzīvo realitātē, tas laiks ir aizgājis. Ir taču mums puikas – Smukulis, Saramotins…
– Un pēc viņiem? Ir tukšums. Ir jāuzceļ treks. Visi sūkstās – vecāki, valdība – ka bīstami braukt ar riteni. Izdomā ieganstus, lai bērni nebrauktu. Treks ir vienīgais risinājums, lai jaunieši drošos apstākļos varētu braukt. Trekā var braukt visu gadu un tur tiek ielikti visi riteņbraukšanas tehnikas pamati.
– Tev arī naudu vajadzēs vākt. Kā domā to izdarīt?
– Staigāšu riņķī un bungāšu pie durvīm. Mārketings? Riteņbraukšana ir viens no visvairāk pārraidītākajiem sporta veidiem pasaulē. Argumenti ir daudz. Kaut vai “Tour de France” – tas ir otrais lielākais sporta pasākums pēc olimpiskajām spēlēm. Riteņbraukšanai seko līdzi miljoni.

Pilnu sarunu ar Vainšteinu varat noskatīties šajā video:

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Izkārtne japiņam lai tikai noturētos pie LRF vadības, jo Romāns izskatās kā no mēness nokritis pirms 10 gadiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+