Kultūra
Māksla

Ovīšiem savs Austras koks, kur saulei Jāņu rītā rotāties 16

Publicitātes foto

Tārgales pagasta Ovīšu ciemā netālu no bākas uzstādīts jauns vides objekts, – no metāla veidota latvju zīme, Austras koks. Tā augstums ir 6,5, metri, platums – 5 metri. Jauno vides objektu ciemam dāvināja biedrības “Ovīšu draugu kopa” pārstāvis mediķis Rauls Vēliņš, pavēstīja izdevuma “Ventspils Novadnieks” redaktore Marlēna Zvaigzne.

Pirms gada dibinātajā biedrībā apvienojušies aptuveni desmit aktīvistu, viņu mērķis – aktivizēt Ovīšu iedzīvotājus domāt par ciema attīstību un risināt aktuālus jautājumus. Pateicoties viņu uzņēmībai, salabots ceļš Ovīšu virzienā. Tagad Rauls Vēliņš pārsteidzis visus, uzstādot Austras koku. Kā norāda dāvinātājs, tieši šī zīme izraudzīta, jo tā ir skaista, simbolizē vairākas dimensijas un rāda indivīda un sabiedrības attīstību.

“Austras koks ir saistīts ar pasaules zināšanām – tām, kas bijušas pirms mums, mūsdienās atklātajām un tām, kas mums vēl ir apslēptas. Austras koks nozīmē nepārtrauktu indivīda un sabiedrības attīstību, tas atgādina, ka esam cēlušies no saviem senčiem un aiz mums ir jaunā paaudze – bērni,” saka Rauls Vēliņš.

Saistītie raksti

Latviskā simbola autori ir meistari Sīmansoni – dēls Jurģis un tēvs Māris no Rencēnu pagasta Valmieras pusē. Meistari ar pārtraukumiem strādājuši visu vasaru, lai 1. oktobrī Ovīšos varētu novietot lielo metāla konstrukciju. Tā atrodas netālu no bākas, meža ielokā, kur aug senas priedes.

Rauls Vēliņš ar meistaru darbu ir ļoti apmierināts: “Viņi visu paveica pat labāk, nekā biju iedomājies. Austras koks ir uzstādīts tā, lai tajā varētu atstaroties Jāņu rīta saullēkts. To, vai tā būs, redzēsim nākamgad.”

LA.lv